אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

נער הציע נישואים בצחוק לנערה, האם היא אשת איש?

כמו באגדה האורבנית ההיא על מחנה סיירים של בני עקיבא, גם הפעם נאלץ בית הדין הרבנים לדון בשני נערים שהבן הציע לבת נישואין ונתן לה טבעת, ולברר האם הילדה נשואה או נותרה רווקה

נער הציע נישואים בצחוק לנערה, האם היא אשת איש?
  (צילום: שאטרסטוק)

כמו באגדה האורבנית ההיא על מחנה סיירים של בני עקיבא, גם הפעם נאלץ בית הדין הרבנים לדון בשני נערים שהבן הציע לבת נישואין ונתן לה טבעת, ולברר האם הילדה נשואה או נותרה רווקה.

עוד באותו נושא

הדיינים התירו עגונה, למרות שגופת הבעל לא נמצאה

הסיפור מתרחש בצרפת, חבורת ילדים יהודיים טיילה להנאתה בקניון בפאריס. על המדרגות הנעות שלף אחד הילדים טבעת נתן לילדה ושאל אותה אם היא רוצה להתחתן עמו, והיא השיבה לו בצחוק בחיוב.

חברי בית הדין האזורי באשדוד הרב דוד לבנון, הרב משה אמסלם והרב יצחק לוי נדרשו השבוע לחקור לעומק את האירוע כדי להחליט אם הילדה המתגוררת כיום באשדוד נחשבת כנשואה והאם להתיר לה להינשא.

לא הייתה כוונה אמיתית להינשא

בית הדין ערך ראיון מעמיק עם המבקשת שתיארה בפרטי פרטים עד כמה שזיכרונה מגיע את הסיטואציה, הרקע והנוכחים. ניסיון לאתר את הנער המקדש עלה יפה אבל בשיחה טלפונית מפאריס הוא השיב כי איננו זוכר בכלל את האירוע. מסתבר כי היה גם עד אחד בלבד, נער יהודי דתי.

בסופו של דבר כתבו הדיינים ספק דין ארוך ומקיף הסוקר את נושא "נישואי שחוק" בהיסטוריה ההלכתית ומבוסס על עשרות רבות של מקורות, ובעיקר על פסקי דין של הרב עובדיה יוסף והרב שלום משאש.

הדיינים בדקו ומצאו כי לא הייתה כוונה אמיתית לנישואין, לא מצד הילד ולא מצד הילדה. כמו כן לא הועמדה חופה ומדרגות הקניון אינם מקום מתאים לנישואי אמת. בנוסף מתנת הטבעת קדמה להצעת הנישואין ולא ההיפך כאשר קודם יש לומר 'הרי את מקודשת לי בטבעת זו כדת משה וישראל' ואחר כך לענוד את הטבעת על אצבע הכלה.

אשר על כן החליטו הדיינים כי: "המבקשת מותרת להינשא כדת משה וישראל לכל מי שתחפוץ". יחד עם זאת שיגרו הדיינים עצת אזהרה לנערים ונערות להימנע ממשחקי נישואין מיותרים.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
9 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
רבנים
נחום | 03-12-2019 15:53
במה עוסקים הרבנים. בקשקשת
2
פסיקה נכונה, יישר כוח
משה | 03-12-2019 16:07
פסיקה נכונה.
3
marymichael1112@gmal.com
חביב ג'ימי אזולאי | 04-12-2019 1:46
וואו ברכות עונתיות לכל החברים שלי בחוץ, מי שקורא את העדות הזו היום צריך לחגוג איתי ובני משפחתי כי הכל התחיל כבדיחה עבור חלק מהאנשים ואחרים אמר שזה בלתי אפשרי. שמי חביב ג'ימי אזולאי ואני מחולון, ישראל אבל אני עוברת לשיקגו ארהב עם אשתי. אני נשואה באושר עם שני ילדים ואישה מקסימה. משהו נורא קרה למשפחתי, איבדתי את מקום עבודתי ואשתי עזבה את הבית שלי מכיוון שלא יכולתי לטפל בעצמי ובצרכים של המשפחה שלי. שלה וילדיי באותו רגע מסוים. הצלחתי תשע שנים, אף אישה לא תתמוך בי כדי לטפל בילדים. אני מנסה לשלוח טסטים לאשתי אבל היא חוסמת אותי מהתקשורת איתה אני מנסה לדבר עם חברתה ובני משפחתה אבל עדיין יודעת שאחד יכול לעזור לי ואני הגשתי בקשה אחר כך לכל כך הרבה חברה אבל הם עדיין לא תתקשר אליי, עד שהגיע יום נאמן שלעולם לא אשכח בחיי. כשפגשתי חבר ותיק שלי אליו הסברתי את כל הקשיים שלי והוא סיפר לי על אדם נהדר שעוזר לו להשיג עבודה טובה חברת קוקה קולה והוא אמר לי שהוא שובר-איות אבל אני אדם שלעולם לא מאמין בקשיית איות אבל החלטתי לנסות אותו ודריגבינוביה הורה לי והראה לי מה לעשות בשבעת הימים של ארוחת הצהריים את הכישוף. עקוב אחר כל ההוראות ותעשה את מה שהוא ביקש ממני לעשות טוב. דריבינוביה בטוח שהכל יתנהל כשורה ואשתי תראה אותי שוב אחרי עבודה נפלאה של דריגבונוביה. אשתי מתקשרת אלי עם מספר לא ידוע והתנצלה והיא אמרה לי שהיא ממש מתגעגעת אליי והילדים שלנו ואשתי חוזרים הביתה. היום אני מנהל חברת פרגון בארהב. אני ממליץ לך אם יש לך בעיות לשלוח הודעה לדואל זה doctorigbiovia93@gmail.com תוכל גם לכתוב אותו דרך WhatsApp / Viber בטלפון +2348144480786 ותקבל את התוצאה הטובה ביותר. קח דברים כמובן מאליו וזה ייקח ממך. אני מאחל לך את הטוב ביותר........
4
marymichael1112@gmail.com
חביב ג'ימי אזולאי | 04-12-2019 1:51
ברכות עונתיות לכל החברים שלי בחוץ, אני כל כך נרגש שהנישואים השבורים שלי שוחזרו ובעלי חזר אחרי שהוא עזב עם שני הילדים שלי עם אישה אחרת. אחרי 8 שנות נישואים בעלי ואני היינו במאבק זה או אחר עד שהוא סוף סוף עזב אותי ועבר לקנדה להיות עם אישה אחרת. הרגשתי שחיי נגמרו והילדים שלי חשבו שלעולם לא יראו את אביהם. ניסיתי להיות חזק רק לילדים, אבל לא יכולתי לשלוט בכאבים שמייסרים את ליבי, לבי היה מלא צערים וכאבים כי הייתי ממש מאוהב בבעלי. כל יום וכל לילה אני חושב עליו ואני תמיד מאחל שהוא יחזור אלי, הייתי ממש נסער והייתי זקוק לעזרה, אז חיפשתי עזרה באינטרנט ומצאתי אתר שהציע שדר איגבינוביה עזר להרבה אנשים לחזור למערכת היחסים חזרה ואז הרגשתי שעלי לנסות את זה. יצרתי איתו קשר והוא אמר לי מה לעשות ועשיתי את זה, ואז הוא עשה לי (כישוף אהבה). כעבור 28 שעות בעלי באמת התקשר אלי ואמר שהוא מתגעגע אלי ולילדים מאוד, כל כך מדהים! וככה הוא חזר באותו היום, באהבה ובשמחה רבה, והתנצל על טעותו ועל הכאב שגרם לי ולילדים. ואז מאותו יום, נישואינו היו כעת חזקים מבעבר, הכל בזכות דר איגבינוביה. הוא כל כך עוצמתי והחלטתי לשתף את הסיפור שלי באופן מקוון שדר איגבינוביה, הוא גלגני כישוף אמיתיים וחזקים אם אתה זקוק לקשר שלך או שבעלך עבר עם אישה אחרת, אל תבכה עוד, צור קשר עם גלגל האיות החזק הזה עכשיו . הנה איש הקשר שלכם: שלחו מייל לכתובת doctorigbiovia93@gmail.com, תוכלו גם לכתוב לו Whatsapp / Viber +2348144480786 דברים כמובן מאליו וזה ייקח מכם ……
5
השטויות שבהן מתעסקים הרבנים.
לא יאמן | 04-12-2019 14:06
הנכדה שלי בת ה5 הכריזה על רצונה לשאת את בן השכנים. האם זה נחשב?
זה לא ככה.
אני | 05-12-2019 2:57
צריך לדון על זה רבות, ולחקור, ולברר. יכול להיות שהיא נשואה לו. שטויות של רבנים‍♂️
6
הם פשוט מפג*ים יותר ממה שחשבתי
לא | 05-12-2019 2:56
מה יש לדון לעומק. דבר ראשון הצעת נישאוין זה לא נישואין בפועל. דבר שני אם הוא לא אמר לפני שנתן לה את הטבעת, הרי את מקודשת לי בדת משה וישראל ולא היו שני עדים, אז חתונה זה לא, וקידושין זה לא. אני יכול לשאול עד מחר את חברה שלי את תינשאי לי?! ולתת לה טבעת, ולא זה לא נישואין, מה יש לדון על השטות הזאת רבות, ולחקור, ולבלבל את המוח. את השטות הזאת, כל רב אמור לדעת, בגלל זה הרבנות זה בדיחה אחת גדולה. באמת שכבר נמאס מהם. כל פעם מפליצים לי שטות אחרת נקח דוגמה (בצבא לפני שנים) יצא פסק דין של הרבנות הצבאית, שאסור לבנות להיות עם חוטיני. קראתי את ההסבר, ומאיפה הביאו את זה. ובאמת. כאן הבנתי שרבנים, זה בדיחה אחת גדולה, רבנים (רובם) זה עלק רבנים כמו תמיד!
על דברים שבלב שמעת צדיק
י | 23-12-2019 17:42
ע
מחאה
בנימין | 10-12-2019 14:35
לכל המגיבים כאן כנראה הרבה ידע תורני אין לכם. לכו תלמדו את הפסק דין ואחר כך תדברו. גיבורי מקלדת משועממים.