אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

גיוס המונים לקרני שומרון | הערבי מפרדיס שנרתם

אלפי תורמים נרתמו עד כה להשיב הכרת טובה לישיבת קרני שומרון ולסייע בהרחבת מבני הישיבה והנופשון. בין אלפי התורמים, הופתעו מנהלי הקמפיין לגלות ערבי תושב פרדיס שהרים תרומה מכובדת לישיבה

גיוס המונים לקרני שומרון | הערבי מפרדיס שנרתם
  צילום: רפי פריימן

קמפיין "מאירים את העולם" לגיוס המונים לישיבת ההסדר קרני שומרון בעיצומו.

קמפיין 'מאירים את העולם' של ישיבת קרני שומרון נמצא בעיצומו כשלקראת צהריי היום השני, מאות הבחורים והבוגרים המגוייסים למשימה מתקרבים ל-50% מהיעד הכולל של 5 מליון ₪. נאמנים לקריאתם של ראשי הישיבה, עושים הקרנ"שניקים כל מאמץ בכדי להשיב ישיבה הכרת טובה על 40 שנה של הפצת תורה וחסד.

מאות שיחות טלפון, אלפי הודעות ויצירת קשר עם כל המעגלים הקרובים והרחוקים, מובילים לעיתים לתוצאות מפתיעות במיוחד. אתמול בערב מנהלי הקמפיין היושבים בחמ"ל הופתעו לגלות תרומה מכובדת ע"ס 1,000 דולר שהתקבלה מצעיר ערבי בשם אבו דיב. 

"קיבלתי טלפון מחבר שעובד איתי בבית חולים תל השומר", מספר אבו דיב "הוא סיפר לי שהבת שלו מתנדבת בנופשון שהישיבה מפעילה. שמעתי ממנו על הפעילות המבורכת שהנופשון מקיים עם הילדים המיוחדים והתרגשתי. אני אוהב לתרום עבור מטרות כאלו, בעבר תרמתי גם תיק מתנדב למד"א. רק שיהיה לי מאיפה לתרום" הוא מסיים בחיוך. 

עדכונים בלייב

יום שני לקמפיין:

22:30 ריקודים סוערים בחמ״ל הישיבה לאחר שהקמפיין הגיע ל-4.5 מליון ש״ח בדרכו אל היעד הסופי. הבחורים מתיישבים בחזרה במקומותיהם, נחושים להמשיך בכל הכח עד לרגע האחרון!

14:00: קו החצי – מגבית "מאירים את העולם" של ישיבת ההסדר קרנ"ש חצתה 50% מיעדה, עם 2,500,000 מיליון ש"ח ו3,600 תורמים עד כה.

13:15: על פי הוראת ראשי הישיבה, רק כעת, לאחר סדרי הלימוד שהתנהלו כסדרם, מצטרפים הבחורים לחמ"ל הגדול שמפעילים בוגרי וידידי קרנ"ש. בדקות הקרובות יצטרפו מאות התלמידים למאמץ הגדול להקמת המבנה החדש

9:00: במהלך הלילה נכבשה נקודת ציון נוספת במגבית ׳מאירים את העולם׳ כאשר במאמץ משותף הגיעו בחורי ובוגרי הישיבה למיליון השני וחצו את רף 40% מהיעד הכולל. ב-14 השעות שנותרו עד לתום הקמפיין יעשו בחמ״ל כל מאמץ בכדי להגיע לסכום הכולל של 5 מליון ש״ח.

יום ראשון לקמפיין:

18:30: מגבית "מאירים את העולם" השיגה 25% מהיעד. עד כה תרמו 1825 איש למיזם. למרות החיבוק המשמעותי מהציבור הרחב, נערכים מאמצים משמעותיים להגדיל את התוצאות והחמ"ל בפעילות מסביב לשעון. בשעה האחרונה פנתה הנהלת הישיבה לבוגרים ושיתפה אותם במצב: הישגים טובים, אך עוד לא מספקים ביחס ליעד הגדול.

16:00 נשמעו קריאות שמחה בחפ"ק הישיבה כשעל המסך הגדול הממוקם בחזית האולם הופיע הסכום 1,000,000 ₪. עשרות הבחורים פרצו בשירת הודיה לבורא עולם, ומיד חזרו למשימתם.

עוד באותו נושא

משיבים אהבה לישיבת קרני שומרון | תרמו עכשיו

גיוס המונים להקמת המבנה החדש

אלפי בוגרי ישיבת ההסדר קרני שומרון, אשר עברו תחת שרביטם החינוכי של ראשי הישיבה הרב שמואל הבר והרב אברהם קורצוויל, יצאו אל עולם הגדול כשהם מצוידים בארגז כלים רוחני לאחר שנות לימוד תורה הלכה למעשה בבחינת 'ספרא וסייפא'.

הישיבה ופירותיה מביאים לביקוש רב בקרב בני הנוער, וכך התרבו ספסלי בית המדרש בשנים האחרונות והמקום צר מלהכיל. החדרים וכיתות הלימוד אינם מספקים על מנת להרוות את הצמא התורני. תלמידי הישיבה היקרים משתכנים בחדרים צפופים מאד, ונוצר צורך חיוני להרחיב את המבנים בכדי לדאוג לרווחתם ולאפשר קבלת תלמידים נוספים. לשם כך עומדת הישיבה לבנות מבנה פנימייה חדש בן 3 קומות.

משיבים אהבה לישיבת קרני שומרון | גיוס המונים להקמת המבנה החדש והצלת מפעל החסד 'נופשון' | לתרומה במה שאפשר לחצו כאן >>

יעד נוסף אותו הגדירה הישיבה הוא טיפול במבנה המרכזי הישן והעצמת מרכז התורה באמצעות חידוש בית המדרש, שיפוץ כיתות הלימוד והקמת מאגר דיגיטלי שיכלול את תורתם המפוארת של רבני הישיבה לאורך השנים. השיחות והשיעורים "לאסוקי שמעתא אליבא דהלכתא" יהיו זמינים לציבור וכל בוגר, תלמיד או אדם שחשקה נפשו בתורה יוכל להיכנס וליהנות מזיו תורתם של ראשי הישיבה ורבניה. 

הצלע השלישית במיזם 'מאירים את העולם' הוא כמובן מפעל החסד העצום המהווה בשר מבשרה של ישיבת קרני שומרון מזה 12 שנה. הנופשון שמעניק בית חם ואוהב לעשרות ילדים מיוחדים מדי שבת ומאפשר למשפחותיהם הפוגה שבועית ומנוחה מההתמודדות הקשה שעבורם היא מציאות חייהם 24 שעות ביממה. המבנה שהוקם לפני 4 שנים בתמיכתו הנדיבה של הביטוח הלאומי, אינה מספיק בכדי לעמוד בביקוש העצום שהולך וגובר. 

עוד באותו נושא

הציונות הדתית מתגייסת לטובת ישיבת קרני שומרון

בעקבות מצוקת מיקום קשה, נאלצת הישיבה לדחות מאות הורים נוספים המבקשים לצרף את ילדיהם לנופשון ולהעניק לעצמם פסק זמן שבועי. כיום ישנה רשימת המתנה כואבת וארוכה בכדי להצטרף, רובה ככולה ללא אפשרות למענה ריאלי באופק. בכדי לפתור את המצוקה, בכוונת הישיבה להוסיף קומה נוספת למבנה הנופשון שייתן מענה לעוד עשרות ילדים מידי חודש, ושיפוץ משמעותי של אזור הפעילות והפנאי של הנופשון. 

כזכור, בשבוע שעבר במסגרת כנס בוגרים היסטורי ומרגש התייצבו מאות בוגרים ונטלו על עצמם יעדים שיסייעו למימוש החזון, בהכרת הטוב ושכם אל שכם יחד עם בני הישיבה ורבניה. לאחר ארבע עשורים בהם האירה הישיבה אור תורה וחסד לכל העולם, כעת היא מבקשת את עזרת הציבור שיתמוך ויסייע כללית בכדי שהמפעל העצום הזה יוכל להמשיך ולשגשג הלאה. הצרכים, היעדים ומימוש התכניות המפורטות שניצבים לפתחה הם בהישג יד ותלויים ועומדים בהיענות הציבור. בהתגייסות פשוטה ואישית ניתן לעמוד לימין המקום המופלא, לבנות את הישיבה ולהאיר יחד את העולם בתורה ובמעשים טובים.

משיבים אהבה לישיבת קרני שומרון | גיוס המונים להקמת המבנה החדש לחצו כאן | להצלת מפעל החסד 'נופשון' לחצו כאן >>

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
חסד חסד חסד
אביח | 27-11-2019 14:55
מי יכול לעמוד מול הורים כאלו שרוצים רק חופש שהם לא יכולים לקבל