אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"מצטער כבוד הרב חיים נבון. הפעם אתה טועה"

לאחר שהרב חיים נבון קרא "אדוני ראש הממשלה, נראה שזה נגמר. הפסדנו. לא הפסדנו בבחירות; הפסדנו אותך" אומר אור רייכרט "הסיפור פה הוא לא ביבי. הוא על המדינה. ביבי הוא רק תסמין"

"מצטער כבוד הרב חיים נבון. הפעם אתה טועה"
  צילום: הדס פורוש/ פלאש 90

מצטער כבוד הרב חיים נבון. הפעם אתה טועה.

ואני מבין מאיפה זה מגיע. המדינה גדולה יותר מביבי, ותקיעה של המדינה בעקבות כל הבלאגן שאופף אותנו ממעשיות ביבי, היא לא הגיונית. ובאמת, בעולם אוטופי הייתי תומך בהצעה החכמה שלכם.

אבל הסיפור פה הוא לא ביבי. הוא על המדינה. ביבי הוא רק תסמין.

עוד באותו נושא

"אדוני ראש הממשלה, אני חושש שזה נגמר"


62

במדינה בה הפקידות העליונה יכולה בהניף קולמוס להדיח ראש ממשלה, אנחנו בבעיה. במדינה בה המשטרה מוציאה עשרות מיליונים על חקירה אחת, כדי להוכיח קונספציה, אנחנו בבעיה.

במדינה בה ממציאים עבירות כגון "סיקור חיובי=שוחד" כדי להפיל ראש ממשלה ימני מכהן, אנחנו בבעיה.

במדינה בה ישנה אכיפה בררנית, אנחנו בבעיה.

במדינה בה ישנו מסמך היושב אצל פקידי משפט ואכיפה, האוגר מידע מפליל ומחזיקים אותו רק כדי לסחוט בכירים נבחרים, אנחנו בבעיה.במדינה בה היועמ"ש הוא גם התובע הכללי, אנחנו בבעיה.

במדינה בה הפקידות הופכת לממשלה בפועל, בידיעה, כדרך פעולה, בניגוד גמור להחלטת העם ובחירתו, אנחנו בבעיה.

במדינה בה הפרקליט הראשי והיועמש קופצים מתפקידם לתפקיד שופט עליון, ללא ועדה ציבורית, ללא תקופת צינון, אנחנו בבעיה.

במדינה בה פרקליט המדינה מתדרך שופטי עליון מכהנים, אנחנו בבעיה.

יש שופטים בירושלים, אבל הם רק שם.

אם זה לא ביבי, זה יהיה ראש הממשלה הבא, ימני או שמאלני, שלא יבוא טוב בעין לפרקליטות או לבג"צ. מדינת ישראל לא יכולה לתפקד כשחונטה לא נבחרת מנהלת דה-פקטו את ענייני הממשל, הביטחון, הכלכלה והמוסר. מי כמוך יודע את זה.

לכן, ההצעה שכבוד הרבנים הביאו, מתעלמת מהתמונה הגדולה, מהבעיה האמיתית. ואותה צריך לפתור.

בכבוד רב

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
41 תגובות - 30 דיונים מיין לפי
1
צודק!! כל הכבוד אור!!, הרבנים הגושניקים
לירן | 27-11-2019 11:42
עם כל הכבוד אליהם, יש להם דעות בעייתיות לפי דעתי, בא לא נשכח שבעבר הם הקימו מפלגה שהייתה שייכת לשמאל !!~!. שיהיה להם לבריאות, זה זכותם, אבל זכותנו גם למחות קשה נגד התפיסות שלהם, כמו שהם מוחים כנגדנו. ביבי מלך ישראל !** :) איי לאב ביבי
אור צודק אך גם על ביבי לא נוותר יש לו כוחות
מוריה | 27-11-2019 19:38
אור צודק לגמרי אשריך על התגובה בכל מקרה לא ניתן לרני הגוש סייעני השמאל המתועבים להפיל את ביבי ולעשות כאילו הם עוזרים לו. ביבי אוהבים אותך אל תיכנע בשום פנים ואופן
כיפות סרוגות מטהרים את עם ישראל בענווה ושפלות
כיפות סרוגות מטהרים | 27-11-2019 12:55
כיפות סרוגות מטהרים את עם ישראל בענווה ושפלות
מושחתים מטבעם נוטים לתמוך בשחיתות. יען מושחתי
עז | 27-11-2019 12:04
מושחתים (עם כיפה סרוגה על הראש) מטבעם נוטים לתמוך בשחיתות. יען מושחתים המה...
כיפה סרוגה מטמאים את עם ישראל בשחיתות ושפלות
מתנחל אבל ישר. | 27-11-2019 11:58
מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים את עם הקודש בשוחד מרמה והפרת אמונים בחסות מתנחלים על בני ישראל עם קרובו...
נבון טועה ומטעה כי הוא נתמך ע'י הקרן לישראל
יהודי אמיתי | 27-11-2019 11:55
כי לא יתכן שמי שחובש כיפה [אפילו עם חורים], ינהג וידבר כשמאלן. בשעה שהוא [הר' נבון?] יודע. כי דבריו ודברי שכמותו עלולים חס ושלום להעביר את השלטון לידי השמאל שיחריב את כל הישיגי הימין, כולל גירוש שני מההתנחלויות. אין לי אלא לומר לר' לנבון, החלף את שם משפחתך, כי תרתי דסתרי.
2
כל הכבוד זאת בעיה אדירה לא משהו שאפשר להחליק
דני | 27-11-2019 11:49
יש פה הרגשה של קבוצה שעושה מה שבא לה בעניני דת ומדינה בעשרות נושאים לא תראה פסיקה חד משמעית לטובת צביון המדינה גם עם הרוב הוא חילוני.אין שום רספקט למיעוט אלה אם כן הוא ערבי
3
אתה בבעיה נפשית
עמוס | 27-11-2019 11:49
אין ועם להתווכח עם מטורללים. לראות צל הרים כפילים שועטים לטרף - זה כבר משהו בפסיכו של הבן אדם. אנשים כמוך הם מיעוט הזקוק לטיפול נפשי אך גם בזאת אין טעם- רק להתעלם ממך ולהמשיך בדרך הישר . נמאס כבר ממטורללים ימנים חובבי רעפים אדומים והפגנות נגד טחנות רוח . הרכבת יצאה לדרך והשאירה על הרציף ציבור ממורמר ומדוכדך. מזכיר את עדת קורח.
4
דייקת עד מאד
אבי | 27-11-2019 11:49
כל הכבוד. וזו בושה לציונות הדתית
לא בטוח שהם מהציונות הדתית
לאבי | 27-11-2019 20:22
את נבוןו אני רואה בעלון שבת אבל לא אוהבת לקרוא אותו משום דעותיו הלא הגיוניות. כאשר שמעתי שהוא בין המלקקים לביבי ומוכנים לסלוח לו תמורת שילך זה זוועה!!!
5
תודה לך - אמירה אמיצה ושפויה
אחת שתצביע לליכוד | 27-11-2019 11:54
שהרבנים יתעסקו באיחוד הציונות התדית. נראה אותם מצליחים בקרב על הבית
6
שריך סוררים וחברי גנבים כולו אוהב שוחד ורודף
ישעיהו | 27-11-2019 11:59
שריך סוררים וחברי גנבים כולו אוהב שוחד ורודף שלמונים... ובושה חרפה וכלימה שריפה סרוגה ממליכים סחי ושפלות של שוחד מרמה והפרת אמונים על בני ישראל.
7
למה באמת צריך בחירות ?
אליהו | 27-11-2019 12:01
למה באמת בחירות ? העידתי בכם היום את השמים ואת הארץ החיים והמות נתתי לפניך הברכה והקללה ובחרת בחיים למען תחיה אתה וזרעך ( דברים ל' יט') שאין קדושת החיים , אנחנו מבולבלים ולא ניתן להתאחד. חסר הערך הבסיסי שבלעדיו ,אין אחדות. אנחנו יכולים להיות באשליות , שהבעייה זה ביבי , ליברמן או גנץ. לא הבעייה , זה אנחנו , זה כולנו. מנשיא המדינה שמרשה לעצמו לשתוק , משופטי העליון שמרשים לעצמם לאשר לנו לסייע למדינות רצחניות לבצע רצח עם , מהיועץ המשפטי והפרקליטות שמעלימים עין מההשלכות המחרידות של עמדתם - לאפשר לנו להעניק סיוע צבאי לרבי מרצחים. וזה ממשיך לכתבים, לעיתונאים לרבנים לפרופסורים ולסופרים ששתיקתם - פשוט חילול ה'. שמאל וימין ,דתיים לחילונים - כולנו שותקים. כולנו אחראיים. ואנשים באמת חושבים שאם 382,000 נשים ילדים וגברים נרצחו בדרום סודן עם נשק שלנו - זה שם רחוק. רחוק מהעין רחוק מהלב. לא , ולא . זה התרחש גם בלב שסייע - כאן בישראל - הלב שלנו הושחת.קהות חושים - לב של אבן . אותה לב אדיש - הופך להיות אדיש ששוטר הורג אדם מהקהילה האתיופית. שתופרים תיקים לפעילי ימין ולפעילי שמאל , לבכירים ולעמך. אין משפט בישראל. ואין צדק בירושלים. ועל זה נלך לבחירות. לשאול את עצמנו - מי אנחנו ? עם חומל או עם אכזר ? אם אין חמלה אין חכמה . כולנו טיפשים. ולמה טיפשים ? Because we thik we ca get away with this - כי אנחנו באמת חושבים שאנחנו יכולים להחליק את זה We beleive we ca get away with aidig ad abettig mass murder. אנחנו באמת מאמינים כי אנחנו יכולים להעלים את הכל ונוכל להתחמק מיום הדין בעניין סיוע לרצח עם . נלך לבחירות פעם אחר פעם עד שנגלה את האומץ לשאול את עצמנו , השאלה המהותית הנוקבת. מי אנחנו ? - עם חומל או עם אכזר. מתי נבין שכולנו משפחה נבראנו בצלם אלוקים . מתי נבין שכולנו משפחה חרפה לנו לחמש רבי מרצחים מתי נבין שכולנו משפחה ואין יותר זרים (אכזר - אך זר ,רק זר ) למען ילדנו ולמען נכדינו - עלינו לבחור בדרך החמלה דרך החיים. . ללא רחם אין חיים . וללא רחמים אין חיים . וללא חמלה אין חיים. ובחרת בחיים.
8
בדיוק מה שהרב טאו שליט"א אומר
שיר | 27-11-2019 12:02
יפה מאוד. בדיוק מה שהרב צבי טאו שחיטא אומר. אולם מערכת המשפט עצמה היא רק אחת הדוגמאות לבעיה ששמה שחונטה מחשבתית משתלטת על המדינה בצורה ללא דמוקרטית. רואים את זה גם בהחלפה של כל מושגי היחס בין בנים-בנות ופירוק מושג המשפחה בצבא ובמערכת החינוך, שמעולם הציבור לא נשאל על כך ולא הסכים ולא יסכים לכך.
מסכימה הרב טאו הסביר כך ולכן ליבה הוציאו הסעה
אורה | 27-11-2019 19:44
אור צודק לכן הרב טאו אמר שצריך להגיע להפגנה אתמול וגם ארגון ליבה הוציאו אוטובוסים לשם כי הפרקליטות פוגעת בהכל היא רוצה כותל רפורמי וגם לשנות מושגי המין וערך המשפחה הפשוטה והכשרות הכללל... חייבים לעשות ניקוי אורוות בפרקליטות
9
טעות חמורה של הרבנים
שרלי שלום | 27-11-2019 12:14
על כך נאמר, לכן המשכיל בעת ההיא ידום כי עת רעה היא (עמוס, ה', יד) נראה בעליל שהפרקליטות שבתוך הפרקליטות"המשטרה שבתוך המשטרה"התקשורת שבתוך התקשורת לוקחת שבויים.
10
צודק
יוסי | 27-11-2019 12:17
צריך לטפל בשורש
11
אור בעיניים ובלב
אור בעיניים | 27-11-2019 12:22
הכניעה לטרור המשפטי היא קדימון לכניעה לטרור הסלפי
12
ההצעה שלהם תומכת בפוטש' ובניצחון השקר המושחת
יהודי פשוט | 27-11-2019 12:42
אני מתבייש בכך שרבנים תומכים בפוטש' מושחת, באכיפה בררנית, בתפירת תיקים, בעדי מדינה על בסיס עינויים, כשכל זה כבר שיטה שעשו ליעקב נאמן, לרפול, לקהלני, לריבלין, ועכשיו לכל הימין. הרבנים שכחו מהמושגים צדק? אמת? הרי רוב העם מבין את השחיתות של שי ניצן וחבריו, ורק הרבנים האלה עיוורים??? האם ראוי למנוע בחירות שלישיות גם במחיר השחיתות של מערכת המשפט וניצחון השקר והשחיתות? ממש בושה וחרפה!
13
כל מילה בסלע
שלמה מאור | 27-11-2019 12:46
אין לי מה להוסיף אלא להסכים. ההתקפה לעת הזאת נגד התקשורת והפרקליטות רק בעוד הפגנות גדולות סטיקרים ושלטים בכל בית.רוצים צדק ולא איפה ואיפה.
14
בחירות
עובדיה | 27-11-2019 13:06
לא ייתכן שהימין ימשיל לשלוט כשיש להם ולמנהיגם הרגשה של :או אנחנו או אף אחד אחר . האם נתניהו הוא קדוש ?! האם הוא נביא?! אין במדינה מנהיגים חוץ ממנו ?! לא יאומן כי: אם השופטים ישפטו לרוחנו אנחנו בעדם והם הוגנים ואם לא אז הם בוגדים ואינם אובייקטיבים ואינם יודעי משפט . מה זה ? הימין רוצה אנרכיה במדינה אם לא הוא. הייתכן?!!
15
כל הכבוד אור רייכרט
יאיר | 27-11-2019 13:08
הגדרת הבעיה בצורה טובה ומדוייקת . הערה לרב חיים - מעריך אותך מאוד , ללא קשר לדעתך בנושא.
מצטרף: כל הכבוד אור רייכרט!
דוד היכיני | 27-11-2019 18:16
תודה על מאמרך הרהוט והחשוב
16
זה לא ביבי זה אנחנו
מרא דאתרא | 27-11-2019 13:14
השלטון האנטי דמוקרטי של המדינה בתוך מדינה קרי שלטון הפרקליטות ובגצ הקרויים שלטון העומק של הפקידות בכלל והפקידות המשפטית בפרט קרי הדיפ-סטייט השמאלני חייב לעבור מן העולם! למי אכפת בכלל מביבי? תשאלו את חיים רמון אביגדור קהלני, יובל נאמן, רפול, ריבלין ועוד.... גם לא יתכן שכל חוק מנותב לפי מה שבגצ אמור להגיד עליו ויפסול כל חוק לטובת צד אחד במפה הפוליטית ויפסוק בעתירות לבגצ לטובת צד אחד במפה הפוליטית כלומר שיהיה שחקן במערכת הפוליטית. ברגע שנעשתה ההפיכה השלטונית בימי אהרן ברק הם נהפכו לפוליטיקאים עריצים שלא נבחרו ומכופפים את שלטון העם קרי דמוקרטיה. אי אפשר להיות גם שלטן אלטרנטיבי שלא נבחר ולהינות ממעמד של בית משפט. עשיתם מעצמכם שלטון? נהייתם פוליטיקאים? תקבלו יחס של פוליטיקאים. ואתם כב' הרבנים אולי די להתייפייפות המטופשת והכאילו תמימה הזו?? נו באמת....
17
הרב חיים נבון או שלא
עמוס | 27-11-2019 13:25
אני מסכים עם כל מילה של אור רייכרט, לא יכולתי לנסח זאת טוב יותר
18
יישר כח
אבי | 27-11-2019 13:28
דברים ראויים ומכובדים. וויכוח מכובד, לא מתנשא ולא מקנטר.
19
מי זה הרב נבון?מה כל אחד שיגיד משהו מתרגש
נאור | 27-11-2019 13:32
מספיק לקחת ללב
20
אל תהיה צודק תהיה חכם
סטודנט | 27-11-2019 14:02
נכון יש בעיה. אבל אני יגיד לך מה יקרה בדרך שלך, אם ביבי יצא זכאי או לא תלוי אך ורק בהרכב השופטים, קשה להאמין שיעשו הרכב עם סולברג ושטיין אלא רק אחד שמרני מקסימום, השאר יהיו שופטים כגון חיות ומזוז, בטוח הם קיבלו את כתב האישום במאה אחוז והלך על נתניהו. (אגב גם אם המערכת לא היתה מטה לשם סטטיסטית זה מה שיהיה) על הדרך יהיה עוד יותר קיטוב ופילוג בעם ובחירות שלישיות. בא נחסוך את זה יקימו ממשלה רחבה שלא תלך קדימה או אחורה ונתקן את המצב לאט כמו שעשתה שקד (ואחרי הכל מי שמנע את רוב התיקונים היה נתניהו) ולא ננסה להכנס לקרב אבוד שתוצאותיו רק נזק לעם ישראל
מבט יותר עמוק ותורני על הכאוס השלטוני והמשפטי
ידידיה | 28-11-2019 10:59
עצם העובדה שלמשפט על עבירות חמורות לכאורה של ראש ממשלה מכהן ישבו לדין 3 שופטים ולא הרכב מלא של הבגצ הוא בדיחה. אבל גם הרכב מלא מגיע לנקודה הקשה של עצם דרך בחירת השופטים, שטופלה בשוליים על ידי השרה איילת שקד. מערכת אכיפת החוק מן המשטרה ועד הפרקליטות והבגצ, נגועה בניגוד עניינים חמור מעצם הצטברות הכוח הרב מידי בידי פקידיו הבכירים, מאפשר לו גם להעלים ולגנוז ראיות שחיתות ישירות הנוגעות לפרקליטים בכירים, שופטים וחוקרים בכירים במשטרה. יש רק מערכת אחת יכולה למוטט את הגנת הגילדה ולהמציא ראייה קשיחה על שחיתות שתזעזע עד היסוד את המערכת הזו החונקת כיום את הדמוקרטיה, והיא העיתונות שיש בה היום רב-גוניות הרבה יותר גדולה. לא אתפלא אם עיתונאי כלשהו יפרסם באוירה הקיימת ראייה קשיחה (הקלטה או משהו ברמה הזו), לשחיתות ישירה של אחד הבכירים במערכת המשפט ו/או המשטרה שעד כל הועלמה מכל מיני סיבות. במילים אחרות הכל מושחת, לא רק הפוליטיקאים. לעד התפוררות המערכת הפוליטית, מחייבת את התפוררות מערכת המשפט, כי כל התשתית של ניהול על בסיס חילוני שהוא בעצם על בסיס של משפט הגויים, הוא הרמת יד על תורת ישראל! סופו להסתאב. התנאי לשופטים ישרים והגונים לאורך זמן הוא שיהיו יראי שמים, ויראתם תגדל מחכמתם.להיות מדינאי/פוליטיקאי כזה פחות מצוי אבל לשם יש לשאוף. המפעל הציוני החילוני עובר זעזועים כבירים ותחלואיו מגיעים עד סף חידלון המדינה חו, לא יקום ולא יהיה, כי מרמז לנו העומד מאחורי כל המפעל הזה-בעל הבית הקבה, שהגיע הזמן לעלות קומה לניהול המדינה הזו על בסיס תורני וחוקת התורה! אנחנו בתחילת התפוררות של מערכת משפט הגויים שהקמנו שהיא עבודה זרה. זה רק עניין של זמן לא ארוך, שתתגלה שחיתות מוכחת בדרגים הבכירים של המשפט והפרקליטות, שתתן להם את מכת המוות המתבקשת, ותכין את הציבור לחילוף הדיסק התודעתי לשם מה התכנסנו בארץ הקודש!!
21
אוסף של קשקושים
עמיר | 27-11-2019 14:27
קרא את כתב האישום. נתניהו מושחת עד קצות הציפורניים. בושה שאנשים המתחזים להיות יראי שמיים תומכים ברמאי ונוטל שוחד.
אם הוא מושחת - מדוע לתת לו חנינה כדברי נבון?
לעמיר | 27-11-2019 15:04
הטענות כלפי הפרקליטות אינן חדשות. מה שחדש הוא ראש ממשלה מכהן שמדבר על הבעיות. זו הזדמנות לתקן עיוותים ובעיות שקיימות כבר שנים. קרא את הרעיון עם שר המשפטים לשעבר פרידמן בעניין. אנחנו לא צריכים להחליט אם ביבי מושחת או לא - זה בית המשפט יעשה. ומאידך לא צריך לתת הנחות לפרקליטות או לשרים אחרים, ללכת למשפט ולחשוף את הכל, גם על ביבי וגם על פוליטיקאים אחרים ויחסיהם עם העיתונות.
22
בהינף קולמוס?
תמשיך להיתמם | 27-11-2019 15:01
הכותב הנכבד שוכח ומשכיח שהחקירה הזו נמשכה כשלוש שנים! עשרות חוקרים ומשפטנים עברו על כל בדל ראיה ו/או ניסוח לפני שהאשימו ראש ממשלה בפלילים. רבים מהם, אגב, הם אנשי הציונות הדתית. אם לאחר שלוש שנים הוגשו שלושה כתבי אישום חמורים מניין החוצפה לקבוע שהם מזימה בהינף קולמוסו של מישהו? הנאשם בפלילים מוזמן להילחם על חפותו בבית המשפט, אך לא באמצעות הבערת המדינה! אין לכותב שום בושה?
23
שאפו! אפילו סולח לך על הקרניבוריות במסעדות
טבעוני - צמחוני | 27-11-2019 15:41
מילים כדורבנות
24
הבהרה
רציונל | 27-11-2019 16:01
הרב נבון (לא כל כך) אל תהיה נאיבי הצהרת התמיכה של כחול -לבן-שחור-אדום בטראמפ שוות ערך להצהרות ליברמן המזגזגות
25
יישר כחך
שלמה וינר | 27-11-2019 16:54
מאמר חשוב. כתיבה יפה מאוד. מסכים איתך.
26
מסכים עם אור, כתבת מדויק אשריך
בצי | 27-11-2019 19:48
היטבת לבטא את האמת אשריך
27
ת
יהודי | 27-11-2019 21:57
תיזהרו אם רבנים מהציונות הדתית......לא נעים לומר אך תח בעלי שיעור קומה עשרות מונים מהם יש ביותר ממאות..........לא הם נקראים רבני הציונות הדתית.(ואין כאן זילזול בהם אלא כדאי לתחום את המושג הזה לתח הרבה יותר גדולים ורציניים
28
הרב נבון – לא מתאים לך לטעות טעות כה גדולה!
טל קוראת טורך הנפלא | 28-11-2019 2:41
***הרב נבון – לא מתאים לך לטעות טעות כה גדולה! אם נתניהו יפרוש – זו תהיה מכה קשה לדמוקרטיה ומכה אנושה למדינה! הרי זו היתה מטרת הרדיפות, והחקירות וההשמצות: להפיל את שלטון הימין! (כי הרי בקלפי אי אפשר!) נתניהו הוא ממש לא הנושא – מדינת ישראל היא הנושא!
המטרה ?
התמים | 28-11-2019 13:31
ממש לא. המטרה הייתה לבער את הרע מקירבנו. את השחיתות. את ההחלטות המוטות לפי אינטרס אישי ועולות לנו בדמים מרובים. אסור למנהיג להיות מושחת. נקודה.
29
נכון לגמרי:
בצלאל | 28-11-2019 12:30
למרות שהמדינה גדולה מכל ביבי, המצב היום הוא כזה שהמדינה היא רק אמצעי נחוץ כדי לשמר את מעמדו של ביבי בשביל טובת המדינה בדורות הבאים. זאת אומרת האמצעי (ביבי) הפך מטרה, אבל רק כדי לחזק את המטרה המקורית (המדינה)!
30
בדיוק.
ישי | 29-11-2019 13:54
חד משמעי. איזו רפיסות להסכים עם ה'מציאות'. זה בר-שינוי, לא ישחקו בנו ואנחנו נקבל את כל מה שיעשו. יש מישהו שפעל לדבר הזה, כדי לשלוט. לא ניתן שישלטו בנו. העם מתעורר, מי שרוצה שיישאר מאחור, אבל שלא יפריע.