אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב רפי פרץ: "זה צחוק להגיד שאנחנו מוחרמים"

30 שעות לפני פקיעת המנדט מגנץ, אומר יו"ר הבית היהודי כי הבית היהודי עם הפנים לממשלת אחדות: "המסרים המחרימים אותנו מצד ישראל ביתנו התמתנו ביממה האחרונה"

הרב רפי פרץ: "זה צחוק להגיד שאנחנו מוחרמים"
  (צילום: עטרה גרמן, סרוגים)

יו"ר הבית היהודי שר החינוך הרב רפי פרץהרב רפי פרץ התייחס בפתח ישיבת סיעת הבית היהודי למגעים האחרונים להרכבת ממשלת אחדות.

"עמדתנו ברורה, אנחנו כל הזמן שואפים לאחדות ומגיעים כגוש ימין עם דרישות מאד צנועות. אנחנו לא פוסלים אף אחד, מבקש שגם כלפינו לא יהיו פסילות וחרמות. יש לנו עוד יממה, גנץ, זה ייזכר לך כזכות אם תלך לממשלת אחדות."

עוד באותו נושא

שקד באולפן: "צריך להקים ממשלת ימין עם ליברמן"


9

העמדה שלנו ברורה, כל צד צריך לוותר ולמצוא איזון. כבודה של השבת יקר לנו, השבת הציבורית ומעגלים נוספים אנחנו לא באים בדרישות מוגזמות. שומע על מתווים שמתגלגלים כל דבר יעבור דרכנו ואנחנו נשמע את הדברים בכובד ראש.

הרב רפי בישיבת הסיעה (עטרה גרמן, סרוגים)

כתבתנו, עטרה גרמן שאלה את הרב רפי פרץ: ח"כ איילת שקד אומרת שאתם לא מהווים בעיה לליברמן, מצד שני ח"כ עודד פורר אומר שהם לא יישבו עם הפלג המשיחי בממשלה?

קודם אני רוצה להגיד שהדברים האלה התמתנו ביממה האחרונה. אני לא רוצה להלהיט את הרוחות, אבל זה צחוק להגיד שאנחנו מוחרמים. אנחנו שולחים את מיטב ילדינו לצה"ל, אנחנו עצמנו, כל אחד מאיתנו כאן עם רקורד צבאי שהרבה יכולים להתגאות בו. ואנחנו עם בני עקיבא שמחנכת את ילדי הציונות לשליחות. אלה לא יהיו חלק מההנהגה הישראלית? הם הכי ראויים להנהגה הישראלית.

ישיבה משותפת עם בני עקיבא

ישיבת הסיעה התנהלה, בשיתוף עם תנועת בני עקיבא שהגיעה לכנסת לרגל פתיחת חודש הארגון, בישיבה השתתף גם מזכ"ל התנועה יאיר שחל שישב לצידו של המזכ"ל לשעבר ח"כ מוטי יוגב.

הרב רפי ויאיר שחל צילום: עטרה גרמן, סרוגים

הרב רפי דיבר על חודש הארגון: "בחודש הארגון בחרו השנה את 'מצווה ועושה' שזהו נושא חשוב מאד לציבור שמרגיש מחוייב ויודע. מה שבני עקיבא עושה זה להכיר את הנוער שלנו, אני מעלה את זה על נס ורוצה לציין במיוחד את יוס מאירוביץ', רכז הנוער החינוך המיוחד."

החזרת החיבור של המפלגה עם השטח

בפתח הישיבה הסביר סופר כי "בחרתי להזמין לישיבה הראשונה שלי כיו"ר הסיעה, את הנהלת בני עקיבא כחלק מהצעדים להחזרת החיבור של המפלגה עם השטח. השבוע החל חודש ארגון בסימן 'מצווה ועושה'. אין ראוי מלהתחיל את החזרה למקורות דרך החיבור ולדור העתיד של הציונות הדתית. הציונות הדתית נמצאת בכל צומת בחברה הישראלית ואין סיבה שאנחנו כנציגי הציבור של הציונות הדתית לא נבטא את קולה בכנסת ואף נביא ליידי ביטוי קולות של זרמים נוספים בתוך הציונות הדתית כולל של ישראלים רבים אשר מאמינים בדרכנו כפי שקרה בעבר".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו