אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ההלוויות בלי הספדים; תופסים מחסה בחלקת הקבורה הרוויה

חברה קדישא ראשון לציון מקיימת היום את טקסי הלוויות במתכונת מצומצמת: ללא הספדים ועם המלצה למספר משתתפים מועט. מנכ"ל חברה קדישא ראשון לציון, ישראל הורוביץ: "בעת אזעקה, העובדים והמבקרים יוכלו לתפוס מחסה בחדר העובדים במבנה בטון טרומי"

אזעקה בזמן הלוויה: בורחים לחלקת הקבורה הרוויה
  (צילום אילוסטרציה: נעם ריבקין פנטון/פלאש90)

חיסולו של הבכיר בג'יהאד האסלאמי הבוקר הובילה לירי של מטחי טילים כבדים לעבר יישובי וערי ישראמטחי טילים כבדים לעבר יישובי וערי ישראל. גם העיר ראשון לציון מטווחת וטיל פגע בשטחה לפני מספר שעות. בערים רבות לא התקיימו היום לימודים ובמקומות עבודה לא חיוניים שוחררו העובדים לביתם.

עוד באותו נושא

צה״ל תקף מספר יעדי טרור של הגא"פ ברצועת עזה

בחברה קדישא ראשון לציון נאלצו להתמודד עם המצב הרגיש, מחד מצב ביטחוני מסכן חיים, מצד שני הצורך לקיים הלוויה על מנת לשמור על כבוד המת. בתחילת היום, סיפר מנכ"ל קדישא ראשון לציון, ישראל הורוביץ, כי הנהלת החברה המתינה להנחיות ברורות של פיקוד העורף, המשרד לשירותי דת וקציני הביטחון על מנת שיידעו כיצד לפעול.

לאחר מספר שעות, כאשר ניתן האישור לקיים טקסי לוויות, החליטו בחברה קדישא ראשון לציון להמליץ למשפחות הנפטרים על המתכונת המצומצמת של הלוויה. "בלוויה יש סדר תפילות מסוים. זה לא ארוך, אלא נמשך מספר דקות. אלא שיש שני גורמים שיכולים להאריך את הלוויה: הספדים וכמות גדולה של אנשים. בשגרה אין בעיה, אבל היום המצב מורכב".

כלומר איך יתנהלו טקסי הלוויה היום בבתי העלמין בראשון לציון ?

"סדר התפילות יהיה כמקובל, אבל לא יישאו הספדים. כדי למזער עד כמה שניתן סיכון חיי אדם, חברה קדישא ראשון לציון ממליצה ומסבירה למשפחה האבלה לקיים את הלוויה במספר מועט של אנשים".

האם יש מיגוניות פזורות בבתי העלמין בעיר?

"אין מיגוניות בבית העלמין בראשון לציון, מאחר והמצב הפתיע את כולנו. יחד עם זאת, בעת אזעקה, העובדים והמבקרים יוכלו לתפוס מחסה בחדר העובדים, הנמצא במבנה בטון טרומי. מה גם שכיום, רוב הקבורה מתבצעת במבנה קבורה רוויה, כלומר בחלקו התת קרקעי של מבנה בטון מאוד מאסיבי, כך שהוא שווה ערך למיגונית. במהלך היום אנחנו מצמצמים את משך זמן השהייה של העובדים מחוץ לחדר".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו