אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

דליה רבין: "התבססות קונספירציה תורמת לאנרכיה"

בטקס לציון 24 שנים להרצחו של ראש הממשלה יצחק רבין בבית הנשיא, אמרה ביתו דליה רבין: "נבחרי הציבור כולם צריכים לזכור ולהיזהר: בנמר השנאה, הקיצוניות, הפלגנות אי אפשר באמת לשלוט. יום אחד הוא עלול לקום גם עליכם"

דליה רבין: "1 מכל 3 מאמין בתיאורית הקונספירציה"
  צילומסך מתוך הפייסוב של נשיא המדינה ראובן ריבלין

ביתו של ראש הממשלה יצחק רבין, דליה רבין, בטקס "נר יצחק" לציון 24 שנים לרצח רבין בבית הנשיא נשאה נאום נוקב: "אחד מכל שלושה ישראלים מאמין בתיאורית הקונספירציה! חמישה אחוזים מהישראלים אומרים בגלוי כי הרוצח צדק! נתונים קשים. משהו נרקב בדמוקרטיה הישראלית".

הדברים נאמרים בצל דבריו של ד"ר מרדכי קידר שעוררו סערה, כאשר טען שלא יגאל עמיר רצח את רבין והצית מחדש את הוויכוח.  "הנתונים האלה מופיעים בעקביות, בתזוזות לא גדולות, בסקרי דעת קהל מעשר השנים האחרונות. צריך להסתכל עליהם בעיניים, כי לא נוכל אחר כך להגיד – לא ידענו. שנים אנחנו אוהבים לספר לעצמנו, שכל העם התאבל על רצח ראש ממשלת ישראל בידי מתנקש יהודי. לא נכון: במקומות רבים היו התפרצויות של שמחה. פעם, לפני 24 שנים, לפני 20 שנה, זה לא היה יפה להראות את זה, להגיד את זה. היום זה בסדר, מותר, מקובל. במרכז יצחק רבין אנחנו פוגשים כל כמה שבועות את התלמיד שאומר: טוב שרצחו את רבין. אני הייתי רוצח את רבין."

עוד באותו נושא

ד"ר מרדכי קידר: חודל מהעיסוק ברצח רבין


33

עשבים שוטים גדלים ליד השטוצר

"במובנים מסוימים לא רק שלא הפקנו לקחים מרצח ראש הממשלה, אלא שהיום מצבנו גרוע יותר. מחסומים נפרצו, גדרות הורדו. הרשתות החברתיות מאפשרות להתיר כל רסן", אמרה רבין. "אם ממש מתאמצים, אפשר למצוא דבר טוב אחד במגמה הזו: אנחנו יודעים עם מה עלינו להתמודד. אי אפשר יותר להגיד שהכתובת לא זועקת מן הקיר: החברה הישראלית סובלת ממגמות אנטי דמוקרטיות, אלימות, חזקות. לא מדובר בעשבים שוטים. לפנינו שדות של שנאה, של כוחות הרס.גם עשבים שוטים לא גדלים בפאתי השדה".

"פלמ"חניק ותיק, חקלאי מנוסה, זעק פעם בוויכוח על רצח מפקדו, יצחק רבין: עשבים שוטים גדלים ליד השטוצר. ליד השיבר. ליד מקור המים, אמרה רבין. "יש מי שמטפח אותם, מי שמגדל אותם, מי שבקריצה, או בהתעלמות, או בלשון רפה, מלבה אותם.

נבחרי הציבור כולם צריכים לזכור ולהיזהר: בנמר השנאה, הקיצוניות, הפלגנות אי אפשר באמת לשלוט. יום אחד הוא עלול לקום גם עליכם. על השפעתו ההרסנית של נמר השנאה על החברה הישראלית, על הלכידות שלה, על הסולדיריות שלה, על עצם קיומה, אין צורך להכביר מילים. כשתתעוררו, עלול כבר להיות מאוחר.

השנה לא נותרה ברירה. צריך להגיד מעל כל במה את המובן מאליו ואת הידוע: ראש ממשלת ישראל נרצח בידי מתנקש יהודי, שהודה ושיחזר והורשע ונשפט. שלא חזר בו מהודאתו ולא התחרט, ולא התנצל."

עוד הוסיפה בתו של רבין כי "חובה על כולנו להבין, שהתבססותן של תיאוריות קונספירציה תורמת להשלטת אנרכיה; בית המשפט פסק? אז מה. ועדת חקירה ממלכתית חקרה? "בואו, אנחנו יודעים מה באמת קרה שם"…. תיאוריות הקונספירציה גורמות לאיבוד האמון במערכות הצדק ובשלטון החוק; מטשטשות את הקו הברור בין אמת לשקר. מזמינות כאוס, הרס, חורבן. את המגמה הזו צריך לעצור.

עם כל הקושי האישי שלי ביום הזה אני תמיד מנסה לסיים את נאומיי עם תקוה, עם אופטימיות זהירה. הפעם אני בוחרת לסיים עם מילותיו של אבא שלי שראוי שנזכור תמיד: "כולנו אחים, כולנו ישראלים, וגורל אחד לכולנו".

אסור לשכוח את המדרון החלקלק

לפניה עלה לנאום נשיא המדינה ראובן ריבלין והתייחס לרצח בהקשרים הפוליטיים: "24 שנים אחרי הרצח ודומה ששאלת גורלנו האחד, עומדת עדיין לנגד עיננו. חלום הבלהות שאיש מאתנו לא האמין שיתגשם, הפך למציאות. בתודעתנו צרוב עדיין מאז הפחד מהחורבן שאנו, במו ידינו, נמיט על עצמנו".

"בשנה האחרונה אנו עדים להחרמות, הדרות, והתרסות של קבוצות כלפי קבוצות אחרות בחברה הישראלית. תפיסת עולם ש"מי שלא איתך – נגדך". התרבות הפוליטית מימין ומשמאל רוויה ניכור. את הדיון והוויכוח העניינים מחליפים השיסוע והשיסוי. כאילו לא למדנו דבר.

אסור לנו לשכוח את המדרון החלקלק שבין ההסתה והשנאה לשפיכות הדמים. עלינו לעשות הכול כדי שלא תונף שוב המאכלת על אף אחד מאתנו בשל עמדתו הפוליטית, ויהיה זה ראש ממשלה, נשיא, שר ח"כ עיתונאי או אזרח מן השורה.

אני פונה אל כל המחנות מימין ומשמאל – הרגיעו את הרוחות, אל תלבו את השנאה. אל תעצמו עיניים. זו איננה דרכנו. זו לא דרכו של עם ישראל.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
42 תגובות - 20 דיונים מיין לפי
1
אני מאמין שהשב"כ שתל כדורי סרק באקדח. השב"כ
יובל | 10-11-2019 14:03
לא ידע שיגאל עמיר ימח שמו, יחליף את הכדורים בדקה האחרונה, לכדורים תוצרת בית שהכין אחיו של הרוצח. וככה נולדה צעקת הסרק, סרק והבילבול, וזו הסיבה שלא חיסלו מיד את הרוצח המתועב.
לא מגלים. אבל יגאל הודה ברצח ארלוזורוב
מר חשוון | 10-11-2019 19:45
ליגאל עקרו 4 שיניים. 4 ציפרניים מרגליו. הצעקות שלו הרעידו את כל מרתפי האינקווזיציה
משוגעים... עוד תקבלו את שכרכם
חגחגח | 10-11-2019 16:02
מי שמפיץ תיאוריות כאלה הוא שופך דמים, מעמיק שסעים ויום אחד החרב תהיה על צווארו... ראו הוזהרתם!
השבכ טרבין רצו להעשות קונספירציה
משה | 10-11-2019 15:01
שמעון פרס ניצל את זה וביקש מאיש סודו (יורם רובין) להרוג אותו על אמת ולהלביש את הסיפור על יגאל עמיר. היה אדם אחד נוסף שהיה ברכב וראה את הכל קוראים לו יואב קוריאל... הוא נרצח במכונית כי ראה דברים שלא היה אמור לראות....
2
הייתה קונספירציה, זה ברור, היא תמימה.
דרום אפריקני | 10-11-2019 14:11
ארץ אוכלת יושביה אך איננה משמינה.
3
היא צודקת בקשר להתפוררות החברה
לכחגח | 10-11-2019 14:18
אנשים אלימים וקיצוניים מימין ומשמאל מכתיבים לרוב המתון את סדר יום. אני רוצה לומר משהו למי שחושב לכתוב פה מילים של שנאה: השנאה מפוררת את העם והמדינה. מדינת ישראל זה אוצר של העם היהודי, קיבלנו מתנה מהאל, הזדמנות שלא תחזור על עצמה, ואם לא ננהג באחריות וכבוד, העם היהודי ימצא את עצמו בית (כפי שקרה לנו הרבה פעמים לאורך ההיסטוריה). אם איכפת לך מעצמך ומהילדים שלך: נצור לשונך. מדינת ישראל עלולה להיעלם אם החברה הישראלית תמשיך להעמיק את השסעים. מי ששפך דם על דברי שנאה, דמו או דם צאצאיו ישפך, כשלא תהיה מדינה וצבא שיגן עליו. ראו הוזהרתם!
4
לא אמינה
דוד | 10-11-2019 14:25
לא מאמין לנתונים שמשמשים לבנית בתאוריות שלה
למגיב ביבי
התמים | 10-11-2019 18:01
נושא ההגעה לבית החולים נבחן, נבדק ונלעס עד דק. האיזור היה חסום ומלא ברבבות אנשים, הנהג נסע במסלול נפתל וטעה בדרך. כך או כך, לא לקח 20 דקות והכל נבחן כבר בזכוכית מגדלת. אין חדש. תמיד, בכל אירוע שכזה, בכל חקירה מורכבת כולל חקירת ביבי, בכל מפולת כלכלית, בכל מלחמה - תמיד יש פאשלות לא מכוונות כאלה ואחרות. מי שלחם בשטח - יודע כמה פעמים יש ירי דו צדדי, מי שעסק בחקירות יודע שיש כשלים כאלה ואחרים, מי שעוסק באבטחה יודע שיש חורים ופישולים, מי שמנהל מערכת כלכלית גדולה יודע שיש עליות ומורדות. כל זה לא אומר שזו קונספירציה. צריך ללמוד שלא ניתן לחשוד כל הזמן בכל החלטה של מערכות ציבוריות או ממשלתיות. פישולים - היו ויהיו.
לתמים
ביבי | 10-11-2019 16:59
אולי תענה לשאלה אחת.. למה לקח מעל 20 דק' להגיע לבית חולים?!
לאיזה נתונים
התמים | 10-11-2019 14:49
אתה לא מאמין ? מה לא ברור ? אתה מאמין בקיומו של הקבה שלא ראית בעיניים - אבל לא מאמין שיגאל עמיר רצח את רבין למרות שצולם, שיחזר, הודה, נשפט ומעולם לא טען שהוא חף מפשע ? לא מאמין שרבין נרצח ? לא מאמין שהיו מי שהתאבלו והיו מי ששמחו על כך ? למה אתה לא מאמין ? כל מיני חוכמולוגים זורקים שאינם מאמינים....למה לא להאמין - הכל מתועד, מצולם, ממוסמך. יגאל עמיר עדיין חי ולא חולק על הרשעתו. אופנתי לטעון לכל מיני קונספירציות - ולא להאמין ברשויות החוק . תודות לביבי שמסית נגד מערכת החוק והמשפט - כל ההזויים למיניהם מרגישים לגיטימציה לפקפק ברשויות החוק של מדינת ישראל. יצאו העכברים מהחורים.
5
זה לא קונספירציה זה עובדות
מוטי | 10-11-2019 14:46
רבין קיבל כדור בחזה ובבטן. איך זה הגיוני, אם יגאל עמד מאחוריו... יורם רובין הוא הרוצח האמיתי.
למגיבים זאב ודביר
התמים | 10-11-2019 18:36
לא היה ולא נברא. תקראו את הדוח הפתולוגי - רבין נפגע משני כדורים בגבו. אין שום עדות לכך שהיה איזה שלמה קוריאל ברכב בו פונה רבין.אתם ניזונים מהקונספירטורים ונוצר מעגל שוטה המזין את עצמו. מי אמר שהיה כדור בחזה ? מי אמר שהיה אדם בשם קוריאל ברכב ? אנשים זורקים משהו דמיוני לחלל ופתאום זה נהפך לעובדה. אין כדור שלישי שפגע ברבין, אין שלמה קוריאל. יש הודאה של עמיר שהוא רצח. יש עדויות של המאבטחים, של הנהג ברכב המילוט, עדויות של רופאים - אבל כל זה לא מעניין מי שבוחר בקונספירציה הזויה. הרי הייתה ועדת שמגר שגם בדקה את הפישולים המבצעיים שהתגלו באירוע ואת כל הטענות שנטענו אז. שמגר היה איש אצל בעברו, בעל השקפה ימנית ולא היה מטייח שום פרשה שכזו. הועדה לא מצאה כל ראייה התומכת בקונספירציה - שאמורה הייתה להקיף עשרות רבות של אנשים : בשבכ, בבית החולים, במשטרה, בפרקליטות, בבית המשפט, בממשלה ובכנסת. החומר זמין לקבינט הבטחוני, לשרי הבטחון ולראש הממשלה. אף אדם מאלה שהיו זמינים לחומר כולו - לא מעלה על דל שפתיו טענה לקונספירציה שכזו, חובקת עולם ומלואו. אבל, הרי לא ניתן לשכנע את מי שחושב ששחור זה לבן ולבן זה שחור. מין אמונה שבלב שהעובדות האמיתיות לא משנות לה כהוא זה.
לתמים
זאב | 10-11-2019 16:59
אולי תענה על שאלה אחת... למה רצחו את יואב קוריאל?!
תגובה לתמים
דביר | 10-11-2019 16:57
אולי תענה לשאלה.. איך רבין קיבל כדור בחזה שנכנס לעמוד השדרה אל יגאל עמיר ירה בו מאחור?!
לא נמאס ?
התמים | 10-11-2019 15:26
לא נמאס מהשטויות האלה ? הרי עד עצם היום הזה יגאל עמיר לא כופר בהרשעתו. הכל צולם ותועד. עמיר שיחזר, הודה בבית משפט ומעולם לא טען לחפותו - ואתם בשלכם.....שטיפת מוח טוטאלית.
6
בית המשפט פסק שדרייפוס מרגל
שלום | 10-11-2019 14:47
בית המשפט פסק שאלפרד דרייפוס מרגל לטובת גרמניה. מגיע אמיל זולה ואומר בית המשפט פסק, אז מה? ...
למגיב פרס
התמים | 10-11-2019 18:42
אבישי רביב לא אמר זאת. תראה לי את אמירתו. שוב טענה בעלמא שיש מי שחוזר עליה כאילו היא עובדה מוכחת. לא היה ולא נברא. זה חלק מדמיונו של קונספירטור ולא שום עובדה מוכחת. וועדת שמגר - שאינו חשוד כאיש שמאל או טייח מקצועי - בדקה לפני ולפנים את כל הטענות העולות על הדעת והגיעה למסקנה שהיו חורים באבטחה אותם יש לסתום ותו לא. אין שום טיוח. די לשטויות.
לתמים
פרס | 10-11-2019 17:01
אולי תענה לשאלה אחת... למה אבישי רביב המכונה שמפניה אמר באותו ערב הפעם לא הצלחנו,בפעם הבאה נצליח..?
מערכת המשפט פועלת לפי חוקי סדום ועמורה
מר חשוון | 10-11-2019 16:49
מעולם לא זכה איש מהימין בבית המשפט. תמיד איש מהימין המופיע בבתי משפט הוא יודע שיפסיד. כל ילד מדן ועד באר שבע. יודע איך יפסוק הבג''ץ. תמיד נגד הממשלה. תמיד נגד הדתיים והחרדים. תמיד נגד המתנחלים
נכון
התמים | 10-11-2019 15:28
תמיד כשבית המשפט פוסק - האמת הפוכה....אבל מה לעשות שיגאל עמיר הודה בעבר וממשיך להודות גם היום שהוא הרוצח .... הרי כלל איננו טוען שהוא חף מפשע. למה לחשוב תמיד ששחור הוא לבן ולבן הוא שחור ?
7
מה שאומר ש 2/3 מהעם טועים
ישראלי | 10-11-2019 15:03
ככה זה
חחחחחחחחחחח
חזק | 10-11-2019 16:09
חחחחחחחח
אתה שופך דמים ושותף לרצח
ח | 10-11-2019 16:00
אידיוט
8
אחרי חקירה בשבכ אדם יכול להודות גם ברצח ארלוז
יוסף | 10-11-2019 15:14
ההודאה של יגאל עמיר לא שווה כלום, זה פשוט לא מתכתב עם העובדות. 1.יגאל עמיר היה מאחור, רבין קיבל כדור מלפנים. 2.סרק סרק. נאמר גם ללאה רבין שזה לא אמיתי... 3.לא ירו ביגאל עמיר למרות שהכירו אותו לפני כן... 4הצלם התמקד כל הערב רק ביגאל עמיר(מה הוא נביא?!) 5.רבין מסובב את ראשו לאחר הירי. 6.לוקח מעל 20 דקות להגיע לבית חולים. 7.יואב קוריאל שהיה ברכב נרצח! 8.כל מי ששואל שאלות על רצח רבין מכונה הזוי, אבל מעולם לא ענו בצורה אמיתית לשאלות... האחראי לרצח רבין הוא שמעון פרס ששלח את יורם רובין לבצע את הרצח..
למה יגאל...
גל גיל | 02-11-2020 5:55
למה יגאל אמיר מבודד????? למה יגאל אמיר זעק כשהביאו אותו לבית המשפט אם אפתח את הפה אז .... וזה זכור לי היטב , וזה קרה על המרקע בכל בית בישראל... כמובן הוא הושתק במיידית, כניראה אויים, ומאז ש ת ק , ומאז הוא מבודד עם מצלמות והאזנה 24/7 אנחנו רק רוצים את האמת לאמיתה תוכיחו שזה לא נכון ....תוכיחו שתיאוריית הקונספירציה מופרכת...
למגיב חיים
התמים | 10-11-2019 18:51
דר מוטי קידר כבר לא בצבא עשרות רבות של שנים . הוא מזרחן שמתמחה בתקשורת המונים במרחב הערבי. אולי נדבק בדמיון במזרחי הפורה של התקשורת הערבית.... כך או אחרת : השכלה ונסיון חיים אינם תמיד ערובה לחסינות מפני היתפסות לתיאוריות מופרכות. מי שכן נחשף לכל החומר הרלבנטי , השופט ( הימני, איש אצל בעבר ) שמגר שעמדת בראש ועדת חקירה לרצח רבין לא מצא כל ראייה לכל טיעוני הקונספירציה. ושמגר ממש לא היה איש תמים ובוודאי שלא היה מטייח דבר כזה. תנוחו.
אתה "חכם"
חיים | 10-11-2019 16:56
ודר מוטי קידר שהיה 20 שנה ב8200 הוא סתם תמים וטיפש... תלמד על הנושא, תעמיק בו ואז תחזור עם תשובות מסודרות ולא בלבולי ביצים..
ברור
התמים | 10-11-2019 15:33
יורם רובין.... שמעון פרס.... אני מבין שלכל טענה כזו שלך - יש לך ראיות מוצקות. אז , בוא , שתף גם אותנו. הרי יגאל עמיר גם היום לא חולק על כך שהוא הרוצח. למה תמיד צריך לחשוב שמה שרואים זה לא מה שבאמת קיים במציאות ? כל המערכות שיתפו ומשתפות פעולה עם פרס, גם אחרי פטירתו, ומכסות על הרוצח האמיתי ? מניין התיאוריות ההזויות הללו ? גם ביבי שבתוקף תפקידו זמין לכל תיק ולכל מידע - מכסה על הרוצח ? תנוחו כבר.
9
למה לומר שיורם רובין רצח
... | 10-11-2019 16:26
את רבין זה לומר שיגאל עמיר צדק?
10
משפחת רבין זורעי ההסתה והשנה כל היום
קרס קרס !! | 10-11-2019 16:35
הרי המשפחה יודעת כי מי שרצח [או הרג] את רבין הם פוליטקאים מהשמאל בשליחות שמעון
11
ככה זה: לטעון שיהודי חף מפשע- זו לדעתם
אוראור | 10-11-2019 17:06
קונספירציה - ומנגד לטעון שיהודי רוצח מתועב - זו לדעתם עובדה - נו , הם מומרים ועל זה אין וויכוח - לא מקנאה בגהינום שיקבלו כשיעלו כבר לשמים!
12
אני מפחד שהאישה הרעה הזאת תרצח את ביבי
דני | 10-11-2019 17:45
השמאלנים מסוכנים לעם ולמדינה . הם עשבים שוטים שנמצאים בכל מקום ומסתובבים ביננו עם שנאה תהומית בליבם ואני ממש מפחד שיקום מי מהם וירצח את בנימין נתניהו
נכון , כמו אברושמי ויגאל עמיר
התמים | 10-11-2019 18:56
אברושמי שרצח את אמיל גרינצוויג ויגאל עמיר שרצח את רבין - הגיעו מהשמאל ורצחו אנשי ימין..... כמה עיוורים ושטופי מוח אתם יכולים להיות ???? כל המגיבים פה באתר תמיד באים מהשמאל ומגדפים את הימין, מאחלים לו מוות, ומאיימים עליו כל הזמן.... אין לכם מראה בבית ? תסתכלו בה מדי פעם.
13
הסתה
רינה | 10-11-2019 18:51
כל מה שאמרת תגידי לעצמך אתם מלבים את האש הפכתם ארוע ממלכתי לאירוע הסתה פוליטי מלוכלך!!!
14
אם אנחנו יודעים את האמת, גם המשפחה הזאת יודעת
יהונתן ד. | 11-11-2019 12:28
איך הם יושבים בשקט? אם מישהו היה רוצח את אבי, הייתי קמה לצעוק!!!! זאת תעודת עניות למשפחה הזאת שהם מעדיפים את תיאורית הקונספירציה שטוענת שיגאל עמיר המסכן היה הרוצח, במקום לתבוע משפט חוזר צודק ואמיתי. ממש בושה להם, מחפים על הרוצח האמיתי, איש השבכ בשליחותו של שמעון פרס, למען הון פוליטי... אבל אלוהים יודע הכל, לכן מאז הליכוד בשלטון כי הם לא עשו כלום, ביבי תמיד התנגד להסתה, האמת היא שאיש שמאל רצח איש שמאל. ולכן כיום מפלגת העבודה בקושי עוברת את אחוז החסימה....זאת האמת, משפחת רבין!!!! צבועים כולכם!
אמת לאמיתה...
גיל גל | 02-11-2020 5:46
אמת לאמיתה כל מה שכתבתה.
15
כן בטח
יוסי | 11-11-2019 16:13
מאמין לך
16
אני לא מבינה אותה היא לא רוצה להגיע לחקר האמת
למה לא לחקור שנית??? | 11-11-2019 18:29
ממה מפחדים כן השמאל מפחד שידיו יהיו מגואלות בדם! אבל מה עם רבין זל לא מגיע לו להגיע למנוחה ומה אם בשל הספק הכי קטן(כשיש ספק אין ספק) יגאל עמיר חף מפשע,זה לא יהיה פשע שרוצחו האמיתי של רבין מסתובב חופשי,אם אני הייתי ממשפחת רבין לא היה מעניין אותי ימין או שמאל היה מעניין אותי לעשות צדק עם בן משפחתי.
17
רבין
לוי | 12-11-2019 10:26
זה נכון ומשפט מדוייק גאון מי שאמר זאת עשבים שוטים גדלים בבית מש' רבין . יישר כוח - תמשיכו כך , אתם אלופים בהרס עצמי ... .
18
מעניין שמבחינתה עלילת דם על ציבור שלם היא ל א
אוראור | 05-10-2020 21:58
קונספירציה - ורק הפרכת התיאוריות השקריות של חבר מרעיה - כ ן ! צבועה אומללה!
19
לגח גח ולתמים: אתם יודעים שאתם משקרים
אוראור | 05-10-2020 22:01
ומעלילים ככה סתם על ציבור שלם - אבל במקום לחשוב חשיבה צדדית - במקום להבין שאתם טועים ומשקרים - במקום להבין שאתם סתם מכפישים את הציבור החרדי והדתי - במקום להתייחס לעניין ברצינות - אתם ישר תוקפים ומתקיפים - לא מוכנים להקשיב - רוקדים לנו על המצפון - מקללים ומעליבים אותנו - ועוד כותבים דברים חסרי פשר וקשר! תעשו לנו טובה!
20
אני לא יודע...
משמ משה | 01-11-2020 17:59
אני לא יודע מי רצח את רבין אבל אני מעריך שזה לא יגאל עמיר.