אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בג"ץ דחה את עתירת ההאקר הרוסי נגד הסגרתו

בית המשפט דחה את עתירת ההאקר הרוסי אלכסיי בורקוב נגד ההחלטה להסגירו לארה"ב, כשלטענתם ההחלטה התקבלה לאחר שנבחנו כל השיקולים הצריכים לעניין. בורקוב עומד במרכז סערת מעצרה של נעמה יששכר ברוסיה

בג"ץ דחה את עתירת ההאקר הרוסי נגד הסגרתו
  ההאקר הרוסי אלכסיי ברקוב (צילום: יונתן זינדל\פלאש 90)

בית המשפט העליון דחה היום (ראשון) את עתירתו של ההאקר הרוסי, אלכסיי בורקוב, נגד החלטתו של שר המשפטים אמיר אוחנה להורות על הסגרתו לארה"ב.

בפסק הדין נקבע כי בניגוד לטענתו של בורקוב, החלטת שר המשפטים להורות על הסגרתו התקבלה לאחר שנבחנו באופן ממצה ומעמיק מכלול השיקולים הצריכים לעניין, ולא נמצא כי מתקיימות במקרה נסיבות יוצאות דופן המקימות עילה להתערבותו של בית המשפט העליון בהחלטת השר.

עוד נקבע כי יש לדחות את בקשתו החלופית של בורקוב כי "מדינת ישראל תתנה את הסגרתו לארה"ב בהעברתו לפדרציה הרוסית לשם ריצוי עונשו, ככל שיורשע בדין. זאת הואיל והיא אינה מבוססת על עילה כלשהי בדין אשר מכוחה יש לחייב את מדינת ישראל לעשות כן".

עוד באותו נושא

משפחת יששכר משכה את העתירה נגד הסגרת ההאקר הרוסי

כזכור, הסגרתו של בורקוב עומדת במרכז הסערה סביב מעצרה של נעמה יששכר ברוסיה, שנעצרה באפריל האחרון ונידונה לפני כחודש ל-7.5 שנות מאסר לאחר שנמצאו 9.5 גרם חשיש בתרמילה בעליה למטוס ממוסקבה לנתב"ג. בישראל טוענים כי העונש הכבד שהוטל על יששכר הוא בשל הרצון של מוסקבה לבצע חילופי אסירים בין ההאקר הרוסי המוחזק במעצר בישראל לבין יששכר.

בשבוע שעבר בני משפחתה של יששכר משכו את עתירתם נגד הסגרתו של בורקוב לארה"ב. "נעמה לא תהיה כלי משחק בידי ההאקר הרוסי ואנשיו. מתפללת לכך שהחלטתי לא תגרום להרעה במצבה של נעמה בכלא הרוסי" הסבירה יפה יששכר, אמה של נעמה. עוד אמרה כי היא "נותנת אמון מלא בנשיא ובראש הממשלה שימשיכו לפעול מול נשיא רוסיה על מנת להביא לשחרורה המיידי של נעמה".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו