אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מכתב הרבנים: דווקא חקירת רה"מ תגרום למשבר?

רב קהילת 'השחר' במודיעין הגיב הערב (רביעי) למכתב הרבנים שנשלח אל היועמ"ש בעקבות חקירת נתניהו: "קצת תמוה שדווקא חקירת ראש הממשלה היא זו שעלולה לגרום למשבר בחינוך לממלכתיות"

מכתב הרבנים: דווקא חקירת רה"מ תגרום למשבר?
  קרדיט: אריה מינקוב/ איגוד רבני הקהילות

הרב אלי רייף, רב קהילת 'השחר' במודיעין הגיב למכתב הרבנים שהתפרסם היום (רביעי), בו שורת רבנים בציונות הדתית  פנו ליועמ"ש אביחי מנדבליט בעקבות הפרסומים על שיטות החקירה והתנהלות המשטרה בחקירות תיקי ראש הממשלה.

"הציבור הימני עבר את התנתקות ועוד כמה דברים, ועדיין המשיך לחנך לממלכתיות. קצת תמוה שדווקא חקירת ראש הממשלה, וגם אם יש בה דברים בעייתים ולא ראויים, היא זו שעלולה לגרום למשבר בחינוך לממלכתיות", כותב הרב רייף בפייסבוק.

עוד באותו נושא

הרבנים ליועמ"ש: "רדיפת נתניהו בעלת צביון פוליטי"


57

לפי הרב רייף, "החינוך מעצם טיבו נשען על נטילת אחריות, ובהקשר השלטוני למעורבות חברתית והשתלבות והשפעה על המערכת השלטונית. ומאידך, האם שליחת מכתב ע"י רבנים שמזוהים במובהק עם הצד הימני בעניין חקירת ראש הממשלה הימני אינה חפה מקושי בחינוך לממלכתיות?" הוא שואל.

ומסכם כי "חקירת ראש הממשלה צריכה לעשות בצדק וכראוי לא משיקולי ממלכתיות, אלא מצד הערך של הצדק והשויון לפני החוק, קטון כגדול וגדול כקטון. ואת חניכנו נחנך לחשיבותן של מערכות שלטוניות, אך גם לביקורת עליהן והכרה כי יש בהם פגמים, ובקיצור, חינוך למורכבות".

על המכתב, שהועבר לנשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות, ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, וכן לשרים גלעד ארדן ואמיר אוחנה, חתמו הרב חיים דרוקמן, הרב שבתי סבתו, הרב אלי דהן והרב שמואל אליהו.

 

 

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
21 תגובות - 10 דיונים מיין לפי
1
כן. משבר אמון שתומכים בשוחד מרמה והפרת אמונים
משבר גדול מאוד... | 06-11-2019 22:47
רבנים אמורים לזכור מה הנביא עמוס אומר על שחיתות ... ובטח לא להמליך על עם הקודש חשוד בדברים כל כך שפלים...
כמה פוטין משלם לך על תגובה?
$$$ | 07-11-2019 6:41
פוטין מנסה להשתלט פה דרך הסוכנים שלו, ודרך כותבי תגובות ממומנים. די. נמאס!
Bb היה נשוי לגויה, ונתפס נואף עם אשת איש
נפלה עטרת ראשנו | 07-11-2019 6:12
Bb עבר על איסורים רבים בתורה, והרבנים לא אמרו מילה...והם גם מחבקים בחום שר משפטים שלא נשוי כדת משה וישראל. הכל בגלל שהם נחשבים כימניים. האם העיוורון הפוליטי מכה בחכמת הרבנים?
Bb ממניעיו הברורים הפך החקירה ל"פוליטית"
ציביון פוליטי? | 07-11-2019 6:06
הטענה של bb שרודפים אותו מסיבות פוליטיות, היא השכפץ של bb, והניסיון להסיט ולהסית. ואגב, אם הרבנים לא שמו לב...אז ממשלות bb הן הכי שמלאניות שהיו כאן...במעשים, לא בדיבורים
כשbb תקף את המפכ"ל אלשיך והיועץ, שתיקה
Bb טלית שכולה.. | 07-11-2019 5:46
כשאנשיו של bb תקפו את המפכל אלשיך אדם שמוכר כדתי וימני וגם ביטחוניסט, וגם כשמנדלבליט עצמו מותקף ומושמץ (=שגם הוא נחשב כדתי ולאומי)...אף רב נחשב לא נעמד לצידו...שקט...דממה... ?
באמת בושה גדולה שוחד מרמה והפרת אמונים..
מתביייייישששששש | 07-11-2019 0:29
וזה מהאמורים להיות 'אור לגויים'... אוי אוי זה אור ??? זה חושך... איזו אומה ישרה תמליך על עצמה ראש, החשוד בדברים כל כך שפלים...
החקירות
עוז | 06-11-2019 23:12
כמה שקר יש לך ושינאה כלפי האמת כנראה כך חונכת בבית הוריך השקר זועק לשמים ואתה רואה את זה כאמת מאז קום המדינה שיקרו גנבו רצחו ובעניך זה צדק יושר ואמת אם אתה חושב שככה זה ימשיך יש לך טעות יבוא יום והוא לא רחוק גם מהקבר יוציאו את הפושעים מאז קום המדינה ונחזיר בגרמניא את נערי היטלר שבאו כיהודים
2
הרבנים מומחים בחקירות כמו שהם מבינים בתרבות
חחח | 06-11-2019 22:47
סין. אין להם מושג, אבל זה אף פעם לא מפריע להם להביע דעה בכל נושא. כבר נאמר: דעה זה כמו חור תחת, לכל אחד יש.
3
כיפה סרוגה מטמאים את עם ישראל בשחיתות ושפלות
מתנחל אבל ישר. | 06-11-2019 22:48
מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים את עם הקודש בשוחד מרמה והפרת אמונים בחסות מתנחלים... אוי אוי מחללים שם שמים לעיני כל העולם כולו...
תכתוב את זה עוד אלף פעמים. אולי תשכנע מישהו.
חחחחחח | 07-11-2019 6:42
יפה שהרובוט הממומן שלכם למד לעשות copy paste.
מכשיר לטיהור טומאה מגברים
צואה רותחת | 06-11-2019 23:04
זהו למעשה מטחנת בשר שאליה הגבר מחדיר את איבר מינו
4
תומכים בשחיתות על האמורים להיות אור לגויים...
אוי לאותה בושה. אוי | 06-11-2019 22:54
אוי לאותה בושה. אוי לאותה חרפה. אוי לאותה כלימה.. אנשים עם זקן. שמאמינים ב ולתתך עליון על כל הגויים אשר עשה לשם ולתהילה ולתפארת... דווקא הם יתמכו בחילות השם הגדול של המלכת שוחד מרמה והפרת אמונים... מה שכל אומה מתוקנת מתביישת בו... דווקא האומה שאמורה להיות ונברכו בך כל משפחות האדמה היא נופלת למשפחות נוראה כזאת .. היש חילול השם גדול מזה בהיסטוריה ??? בושה חרפה וכלימה לעיני כל ישראל אומות העולם... אוי אוי לאיזו שפלות אנשים עם זקן מדרדרים אותנו ???
השחיתות היא בתוך המשטרה
תיקון | 07-11-2019 6:43
עע המימד החמישי שפוטין מימן כדי לפרנס את גנץ וכדי לפטם את נבחרי המשטרה על מנת שיהפכו להיות בובות שלו וינסו בכח להפליל את ביבי אחרי שפוטין סימן אותו.
5
לטמא את עם הקודש בשוחד מרמה והפרת אמונים
יש | 06-11-2019 23:04
התנהגות שפלה... שה' יעזור לנו לחזור בתשובה מהחילול ה' הגדול בהיסטוריה... להמליך שוחד מרמה והפרת אמונים בחסות מתנחלים.. על עם הקודש..
ביבי לא לקח שוחד.
$$$ | 07-11-2019 6:44
וכתיבת תגובות ממומנות זה נקרא שוחד. אפילו לגוון את המילים אתה לא יודע. או שאתה רובוט, או שאתה יושב בקרמלין וכותב תגובות. לך תלמד עברית!
6
ל
ת | 06-11-2019 23:25
הם רפורמים לכן הם אומרים את זה
7
מעניין איך רבני הגוש תמיד נגד רבנים מהציונות
דוד | 06-11-2019 23:46
אולי הם באמת לא שייכים לזרם הזה והם נאו דתיים ????
כל מי שלא חושב כמוך הוא "רבני הגוש"
יאיר | 07-11-2019 6:36
הרב אלי רייף בוגר מעלה אדומים. וזה בלי קשר להשמצה שמראה בדיוק מי אתה ומה העולם הרוחני שלך שווה בכלל
8
תמיכה
יעל | 07-11-2019 0:20
איפה הערכים של מי שנקרא רבנים... תנו לבית המשפט להחליט...לא מזמן אמרתם על חטא שחטאתי לפנך......דברכם נמצאים בשפל היושר.... רבנים אלה לא מובילי הדור אלא מורידי הדור לגובה הדשא הערכי.. כן. אני מהציונות הדתית ובזב לכם....
9
התנהלות של רדיפה ולינץ ברה"מ
בג"ץ ופרקליטות עויינים | 07-11-2019 10:19
תיאום מוחלט בין תקשורת לפרקליטות. גועל נפש. שי ניצן מייד לחקירה! אין ממלכתיות זה רק כיסוי. שום צדק. שום הכרת טובה לנתנייהו. מנהיג דגול מוכשר מעולה מסור מאד. חובה לנקות את האורוות בבגץ
10
הרב דרוקמן אף פעם לא האמין לרשויות החוק במדינ
רון | 07-11-2019 13:33
יש כאן התממות כאלו זה קשור לביבי. לפני כמעט 30 שנה הגיעו אליו תלמידים מנתיב מאיר עם עדויות מזעזעות על כך שראש הישיבה הרב קופולוביץ אונס ילדים. הרב דרוקמן אסר עליהם לדווח לרשויות החוק וחיפה על הרב קופולוביץ עד שהסיפור הגיע לעיתונים דרך אחד מהקורבנות. הסיפור קורה בזמן ממשלת שמיר כאשר מאיר שמגר הוא נשיא בית המשפט העליון ופרקליט המדינה יוסף חריש אף אחד מהם לא איש שמאל. ועדיין לרב דרוקמן היה ברור שאסור לשתף פעולה עם רשויות החוק אפילו במחיר פגיעה בילדים תמימים. אז שלא יעבדו עליכם...