אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

חוקריו של ניר חפץ איימו: "נרוקן אותך מנכסיך"

חוקריו של עד המדינה ניר חפץ הפעילו עליו מסכת לחצים ואיומים בחקירתו, כשבין השאר הזהירו שיפגעו בנכסיו. המשטרה בתגובה: "החקירות מתנהלות באופן מקצועי, יסודי ובהתאם לחוק"

חוקריו של ניר חפץ איימו: "נרוקן אותך מנכסיך"
  (צילום: פלאש 90)

חומר נוסף נחשף גם הערב (שלישי) לסערה שהתפוצצה אמש עם פרסום תמלילי חקירתו של עד המדינה ניר חפץ, ממנה עולות בעיות אמינות ומהימנות קריטיות שאף עלולות לשנות את ההמלצות בתיק 4000.

הפרשן הפוליטי של חדשות 12, עמית סגל מספר כי חוקריו של חפץ הפעילו מסכת לחצים ואיומים על איש העסקים במהלך חקירתו בפרשת בזק – וואלה. בדבריהם איימו עליו בנושאים כלכליים, משפטיים ואישיים. בין השאר שיפגעו בנכסיו, ורמזו כי החלטותיו בנוגע האם לחתום על הסכם עד המדינה עלולים להשפיע גם על משפחתו.

לפי הדיווח, החוקרים אמרו לו בין השאר כי "זה כסף. אנחנו יודעים להתעסק בכסף. אנחנו יודעים לקחת אותך ולרוקן אותך מנכסיך".

"אני יכול להגיד לך שכל פינה שניסית להסתיר ולהחביא במהלך חייך, אנחנו הפכנו את הפינה הזאת וגילינו את מה אתה החבאת" הוסיפו. "ולכל אותם מסתורים ודברים חבויים, אנחנו נגיש לך אותם. וכל סרט או דבר אפשרי שאתה מריץ לך בראש יהיה פה בחדר הזה. אני לא צוחק איתך ניר, ואני לא מרמה אותך. תזכור מה שאמרתי לך בשיחה שלנו. אלה דברים שעלולים להשפיע לא רק עליך".

עוד באותו נושא

תיק 4000: גרסאות סותרות של ניר חפץ


17

 

במסגרת התמלילים אמש נחשף, כי חפץ שינה את גרסתו מספר פעמים, כשיום אחרי שחתם על הסכם עד המדינה: "אני כבר מתבלבל לי מה אני זוכר מהחקירה ומה אני באמת זוכר, זה מתערבב", ובפעם אחרת אמר: "זיכרון זה לא הצד החזק שלי, אני אזכור עכשיו הרבה אבל עוד חצי שנה אשכח".

במענה לפרסום, ראש הממשלה נתניהו העביר תגובה שנתן ב- 2018 שם אמר כבר אז בחריפות כי הדברים מוכיחים שאין בסיס לחקירות נגדו. "אני רוצה להגיד כמה מילים על תעשיית עדי המדינה. לוקחים אנשים שטוענים שהם ביצעו איזה עבירה. מכניסים אותם למעצר, מהלכים עליהם אימים, אומרים להם: 'החיים שלכם הסתיימו, החיים של המשפחה שלכם הסתיימו. אנחנו ניקח מכם כמעט הכל, גם את החירות שלכם. אתם רוצים להיחלץ מזה? יש מוצא אחד – לכלכו על נתניהו. לא חשוב שתגידו שקרים הזויים, העיקר – לכלכו על נתניהו" טען.

"אז כשיש משהו אמיתי לא צריך עד מדינה אחד, וכשאין שום דבר גם אלף עדי מדינה לא יעזרו" הבהיר. "המרדף האובססיבי הזה אחרי עד מדינה אחד ועוד עד מדינה ועוד עד מדינה זו ההוכחה הטובה ביותר שאין כאן כלום".

רק 24 שעות לאחר הסערה, הגיבו במשטרה: "החקירות מתנהלות באופן מקצועי, יסודי ובהתאם לחוק, לא כל שכן כשמדובר בחקירות רגישות הקשורות באישי ציבור", אמרו נגד הטענות החריפות.

בהמשך לפרסומים כי החוקרים איימו הפעילו לחץ בלתי סביר על חפץ, במשטרה סירבו להתייחס לדיווחים ותקפו את הטענות נגדם. "אין בכוונתנו להתייחס לחלקי המידע המפורסמים בתקשורת באופן היוצר עיוות מוחלט של המציאות". עם זאת ציינו כי "כלל פעולות החקירה נבחנות מראש לאור תבחינים משפטיים מחמירים של גורמי המקצוע במשטרה".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
11 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
הנוטל שכר לדון - עדותו פסולה
מתבונן מן הצד | 05-11-2019 21:30
עקרונית, נתניהו צודק לגמרי לגבי עדי מדינה, אבל איפה היה עד היום? הוא ראש הממשלה בעל הכהונה הארוכה ביותר בתולדות המדינה ומאות, אם לא אלפי, אנשים הורשעו בתקופה זו על ידי עדי מדינה. כידוע, הוא לא פצה פה וצפצף על זה או כל מיני נושאים אחרים בענייני פנים. עכשיו, כשזה נוגע אליו, פתאום הוא נזכר???? על זה כבר אמר החכם מכל אדם: כרה שחת בה יפל וגלל אבן אליו תשוב (משלי כו:כז), ובמלים אחרות על דאטפת, אטפוך.
2
זה על הגבול אבל אתמול זה שיא השיאים
אמיר | 05-11-2019 21:36
סחיטה באיומים בארצות הברית הכל היה נופל באוטו יום
3
מסכן ביבי מושך אש ואחלה ראש ממשלה
לורן | 05-11-2019 21:38
נקווה שיתעשתו
4
ביבי אוהבים אותך עד מאוד השקר מתגלה
פיני | 05-11-2019 21:42
נקווה לעוד נוקאווט מצד הכתבין
5
זה ילווה אותנו עוד הרבה זמן העוול גם במשפט
דוד | 05-11-2019 22:47
פשוט בושה
6
על הפנים רואים שלו שהוא עבר אירוע שהמם אותו
ש.א | 05-11-2019 22:49
.
בן גביר שחרר נפיחה לכיוונו אחריי חמין של שבת
חגיגמ | 05-11-2019 23:57
שירותי הכבאות הוציאו הנחיות לציבור
7
משטרה זה אירגון מאפיה
חיים | 05-11-2019 22:59
גם בסדום הכל היה לפי החוק
מה הם אופים?
צבחבמבת | 05-11-2019 23:56
לחמניות? בורקסים...?
8
מה חוקי כאן ? האיומים או לרוקן מישהו מנכסיו
מס 3חרבונה | 06-11-2019 7:24
יש היום הרבה שוטרים עם כיפות. זה מזכיר לי שיש הרבה פושעים המופיעים בבתי המשפט עם כיפה. המשטרה למדה מהפושעים. יבואו שוטרים עם כיפה, זה יוסיף לשקרים של המשטרה - אמינות. קיפאק היי !!!
9
ומה יגידו אנשים פשוטים כמונו?
אליהו | 06-11-2019 7:54
אם המשטרה והפרקליטות עושים כאלה דברים למי שאמור לנהל אותם? אז מה הם עושים לעברינים פשוטים שלא מענינים אף אחד? ואני אומר לביבי שאין לי ספק שרודפים אותו! טול קורה מבין עיניך. אפה היית עשרים שנה? למה לא ניקית אורוות? כשאזרחים תמימים נמחצו תחת המאפיה האכזרית של המשטרה פרקליטות רשויות המס. עכשיו כשזה מופנה אליך אתה מתבכין? אתה אחראי עליהם ומבחינתי אתה גידלת אותם. בזה שלא טיפלת בהם כל הזמן הזה! עכשיו שזה מופנה אליך זה לא נעים! ועל זה אמרו חכמים: החופר בור לחברו נופל הוא בתוכו! ושוב אין לי ספק שרודפים אותך!