אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

לראשונה: תקציב קולנוע ליו"ש- לקרן קולנוע שומרון

נעים להכיר: זהו מיזם הקולנוע שהוקם בשומרון והביא השבוע לראשונה תקציב קולנוע ליהודה ושומרון. ראש מועצת שומרון יוסי דגן: "בשורה ענקית"

לראשונה: תקציב קולנוע ליו"ש- לקרן קולנוע שומרון
  בתמונה: הפרימיירה של הסרט הראשון שצולם בשומרון. יולי 2018. קרדיט: ניסים

אמש הודיעה שרת התרבות על הקמת קרן קולנוע ביהודה ושומרון. הקרן שזכתה בתמיכה היא: מיזם 'קולנוע שומרון' שתביא בשורה אמתית ליוצרי הקולנוע ביהודה ושומרון, אשר לראשונה זוכים להזדמנות שווה לקידום יצירה קולנועית ישראלית.

המיזם הוקם עי אסתר אלוש דוברת השומרון, בהובלתו של יוסי דגן ראש המועצה. ועל ידי מרכז קהילתי שומרון של המועצה האזורית שומרון, נועד ללוות ולקדם את היצירה הקולנועית באזור יהודה ושומרון, בליווי מקצועי והנחיה של קרן גשר לקולנוע רב תרבותי.

בתמונה: הפרימיירה של הסרט הראשון שצולם בשומרון. יולי 2018. קרדיט: ניסים

על פי הערכות המיזם יעמוד בשלב ראשון על כ-4.1 מיליון ש"ח בשנה ותשקיע בסרטים של יוצרי קולנוע ביהודה ושומרון וכן ביוצרי קולנוע שייצרו סרטים ביו"ש, זאת כחלק מהרפורמה אותה קידמה שרת התרבות ח"כ מירי רגב לחלוקה שוויונית של תקציבי תרבות. גם לפריפריה ובתוך כך ליו"ש.

עוד באותו נושא

"גנץ רוצה את תיק התרבות כדי לבטל כל מה ששיניתי"


88

הרעיון להקמת מיזם קולנוע ליו"ש החלה במועצה אזורית שומרון ובמרכז קהילתי שומרון, לאחר שיזמו במקום הבאת סרט באורך מלא לצילום בשומרון, הסרט "גיבור בעננים" בהפקת יונייטד, שהוקרן בבתי הקולנוע ברחבי הארץ, צולם כמעט כולו בישוב נופים שבשומרון. מרכז קהילתי שומרון פעל כמו קרן קולנוע איזורית לכל דבר, תמך בסרט ובעקבות זאת לראשונה בחודש מאי 2017 צולם סרט קולנוע לילדים באורך מלא בשומרון.

שרת התרבות מקבלת תעודת הוקרה (באדיבות: מועצת אזורית שומרון)

בעקבות המהלך הזה הוחלט בשומרון, לפעול להקמת מיזם קולנוע איזורי שיתמוך בהפקות של יוצרי קולנוע ביו"ש ומיו"ש. "זו בשורה ענקית" אומר יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון "אני מאמין שהמהלך הזה, יביא את הסיפור האמיתי של יהודה ושומרון למסך הגדול, ויהפוך לכר פורה ליצירה מכל הסוגים. אני קורא לכל היוצרים לקחת חלק בחגיגה הזו, לבוא לצלם ביו"ש לבוא לספר את הסיפור של יו"ש. כדי שנוכל להביא לציבור גם פנים אחרות וסיפורים אחרים שטרם נראו על המסך. אני מודה לשרת התרבות ח"כ מירי רגב שעשתה היום לא פחות ממהפכה".

אסתר אלוש, דוברת השומרון: "המיזם יהיה מיזם מקצועי כמו כל מיזם אחר. ויפעל על פי פרמטרים מחמירים תוך הבאת הסיפור של יהודה ושומרון ומתן הזדמנות ליוצרים וליצירה של יו"ש לפרוח על המסך הגדול".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
יובל המבולבל מבלבל את כולם בשקרים ואחיזת עיניים כל השנים נגד הקורבן, הוא נשלח ממשפחתה של רוצחת הילדים.
טלו קורה | 04-11-2019 11:44
המפיה חושבת שהיא בעלת הבית על העולם. וכולנו מחכים להוראות האכזריות ולהאשמות ושפיכת הדמים של הרב של המפה והפרחים שבנה תוכנית זדונית, יחד עם רוצחת הילדים שמצטיירת כמסכנה ומוכה שלא יבינו מה שהיא זו שהתעללה באכזריות איומה בילדים ושברה את ראשיהם אפם ושינהם והיא זו שמשכה בשערותיהם והעלילה עליו על מה שעשתה, בלי קשר לכתבה, ההתעללות בקורבן אחד עשרה שנים ברצף שהם מבזים ופוגעים ועושים את חייו לסיוט מתמשך, אז הוא האמת והמפיה של הרוצחים היא הרעה הם לא דוברי אמת, הם שקר שרק דואגים להרוס את חייו מפני שלא הצליחו להורגו, הם אלו שפוצעים אותו כמו שרוצחת הילדים פצעה את הילדים.