אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"פייק משא ומתן": פגישה שנייה של הליכוד וכחול לבן

בפעם השנייה מכתנסים צוותי המשא ומתן של הליכוד וכחול לבן לבדיקת המגעים. השר לוין: "אנחנו מגיעים היום מתוך תחושה קשה שכנראה מדובר בפייק משא ומתן. יש מו"מ עם עודה לממשלת מיעוט עם הערבים"

"פייק משא ומתן": פגישה שנייה של הליכוד וכחול לבן
  צוותי המו"מ בפתח הפגישה

בתחושה כבדה, מתכנסים הבוקר (חמישי) בפעם השנייה צוותי המשא ומתן של הליכוד וכחול לבן בכפר המכבייה. לדבריו של השר יריב לוין: "אנחנו מגיעים היום מתוך תחושה קשה שכנראה מדובר בפייק משא ומתן", ציין בפסימיות.

בצעד חריג, לפגישה הגיעו גם יו"ר כחול לבן, בני גנץ וח"כ יאיר לפיד, בנוף לד״ר יורם טורבוביץ והאסטרטג ומקורבו של ח"כ יאיר לפיד שלום שלמה, מטעם כחול לבן. מצד הליכוד הגיעו השר יריב לוין, השר זאב אלקין ועו״ד מיכאל ראבילו.

השר יריב לוין מגיע לפגישת ראשי מפלגות הימין (צילום: סרוגים)

הוא תירץ זאת בטענה כי "המשא ומתן האמיתי מתקיים עם עודה במטרה להקים ממשלת מיעוט סהרורית עם הערבים". הוא חזר והדגיש את מחויבותם לבלוק הימין ומתווה הנשיא: "גם היום, נשוב ונבקש לדעת אם רעיון האיוולת הזה (ממשלת מיעט בתמיכת הערבים, ע"ג) נזנח והאם כחול לבן החליטה שהיא באמת רוצה אחדות, וכמובן האם היא מקבלת את מתווה הנשיא שהוא הדרך היחידה להקמת ממשלה".

"לצערי", הוסיף, "נראה לי שגם הפעם לא נשמע תשובה לכל השאלות האלה".

השביעייה של כחול לבן והליכוד (קרדיט: דוברות כחול לבן)

לפני 4 ימים התקיימה הפגישה הראשונה ללא התקדמות, בסיעתו של בני גנץ אמרו כי הליכוד אינו מוכן להתפשר על בלוק ה- 55 של הימין, ובמענה לשאלת נציגי צוות המו״מ של גוש הימין, סירבו אנשי כחול לבן פעם נוספת לקבל את מתווה נשיא המדינה.

במקביל, בכחול לבן מקדמים מגעים מתקדמים עם ישראל ביתנו, כשהמטרה של הצדיים היא לחתום על הסכם קואליציוני ראשון ובכך לדחוק לפינה את הליכוד, על ידי יצירת בלוק חוסם נגדי.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו