אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב שרלו: הקשר עם יהודי ארה"ב לא סותר את ההלכה

הרב יובל שרלו מתייחס ליחס בין מדינת ישראל ליהדות ארצות הברית, ואומר כי על מדינת ישראל לעשות הכל כדי להכיר ביהודי ארה"ב: "האחריות הזו מחייבת מאוד. היא לא עומדת בסתירה לברית שיש לנו עם הקב"ה"

הרב שרלו: הקשר עם יהודי ארה"ב לא סותר את ההלכה
  (צילום: אוראל כהן/ פלאש90)

יהדות ארצות הברית, ובכלל יהדות העולם, מעניינת אותנו?

השאלה היא, כמובן, מי זה "אותנו". יש לא מעט שחשים שמה שעובר עליהם לא חשוב לנו. לדעתם, אנחנו לא זקוקים להם באופן משמעותי, ועל כן שיסתבכו בתסבוכת של עצמם. 90% מהם אינם נאמנים להלכה ולתורה, ואפילו מהווים איום עליה, ועל כן אין לנו עניין של ממש בהם.

עוד באותו נושא

'לא התכוונתי': הרצוג כבר מסתבך עם יהדות ארה"ב


25

משלוש סיבות אני סובר אחרת: ראשית- הם אחינו. הם חלק מהמשפחה; משפחה לא מאבדים; אחריות לא מזניחים; "את אחי אנכי מבקש". העם היהודי עלול לכלות את עצמו אם לא נחזק האחד את השני. יש לנו אחריות לקיום המסע הגדול של אברהם אבינו.

[podcast]http://www.srugim.co.il/wp-content/uploads/2010/04/machon2.mp3[/podcast]

שנית; מכל דיאלוג צומחים; מכל קשר ניתן גם לקבל. ושלישית- מדינת ישראל זקוקה להם. אנחנו צריכים לחשוב על הקיום גם בדרך הטבע. וזו משענת שאנו זקוקים לה מאוד. בעולם של זאבים המקיפים אותנו, של עליית האנטישמיות, של אינטרסים בינלאומיים ארוכי טווח שלא ברור מה מעמדה של מדינת ישראל בתוכם, אסור לנו להפקיר כל משענת.

האחריות הזו מחייבת מאוד. היא לא עומדת בסתירה לברית שיש לנו עם הקב"ה, עם הנאמנות להלכה ולתורה. היא חלק מהברית הזו. ברית של "אתם ניצבים היום כולכם". אנו צריכים לשאול את עצמנו מה מוטל עלינו ומה אנו צריכים לתבוע מהם כדי להעצים את הברית הזו, "לְבִלְתִּי יִדַּח מִמֶּנּוּ נִדָּח"(שמ"ב י"ד: יד).

=======

המאמר הקצר התפרסם בקבוצות 'זיקים' בהן מפרסם הרב יובל שרלו מאמרים קצרים מדי ערב

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
עצם השאלה - זה כבר טימטום ועברה.
יובל | 24-10-2019 18:14
בושה ! ראו לאן ביבי הוביל את מדינת היהודים.
ביביפוב חולה נפש
המיואש | 24-10-2019 20:09
נארגן לך את בן כספית במיטה ליד
2
הרב צודק, הקשר עם יהודי ארהב לא סותר
איציק | 24-10-2019 18:37
אך הקשר עם מי שאינו יהודי או שממציא יהדות חדשה הוא סותר את ההלכה, וזה תקף אגב גם בארץ. כבר נאמר במשנה הרחק משכן רע.
3
אך לא בתמורה לכותל לצביון היהודי
קשר חשוב | 24-10-2019 20:39
חלק מיהדות ארהב רוצה לממש את הפוטנציאל שלה באחיזה בכותל, בפגיעה ביהדות האורתודוקסית ובהשלטת יהדות ליבראלית בארץ. לאונס כזה אנו לא רוצים יהדות המזרח וחלק גדול מהעם. נקוה שהרב שרלו לא ישתמש ביהודי ארהב לקידום האג'נדה שלו
4
הרב יובל שרלו טועה טעות איומה
ירון שאול | 24-10-2019 22:54
רוב היהודים בארהב הם יהודים רפורמים אני לא צריך להסביר מחדש מה זה אומר.ידוע שהם חלק מהקרן להשמדת ישראל וקרן וקסנר הבזויים ותורמים מאות מיליוני דולרים לקרנות האנטי יהודיות הללו.מי שחפץ בהמשך קיום המדינה ומעוניין שמדינת ישראל תמשיך להתקיים חייב לצאת נגדם בכל אמצעי חוקי אחרת יש לו יד בהשמדת מדינת ישראל.עם הערב רב שרוצה להשמידנו אסור לקיים דיאלוג. .
5
איננו צד בכלל
יאיר | 28-10-2019 0:19
ההתבוללות מתרחשת בגלל רצון האדם. הרפרמיות סה נסיון לשנות את התורה. מה לנו. האם אנחנו יכולים חהשפיע. הרב שרלו. אולי צריך לחזק את חבד בארהב . כי הם חזקים .
6
הרב שרלו אתה מטעה את הצבור
יאיר | 29-10-2019 9:46
מה זאת אומרת צריך לעשות הכל . י ש לנו כלים. ? אתה מסוגל ? אתה נשמע כאילו אנחנו אשמים. אדוני הרב שרחו. אנחנו לא אשמים במצב היהדות בארהב.