אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

צפו: חרדי מתעקש להתברך מהרב קנייבסקי באלימות

לאחר שלא פתחו בפניו את דלתות הרב קנייבסקי, צעיר חרדי התעקש לקבל את ברכת הרב והחל לדפוק על דלת הבית בחוזקה. לאחר מכן ניסה גם לפתוח את החלון בכוח. כוחות המשטרה עיכבו את הצעיר לחקירה

צפו: חרדי מתעקש להתברך מהרב קנייבסקי באלימות
  צילום מסך מהסרטון

צעיר חרדי תושב בני ברק עוכב לאחר שצולם דופק בחוזקה על דלת ביתו של הרב קנייבסקי תוך כדי גרימת נזק, כך על פי דיווח באתר בחדרי חרדים.

הצעיר החרדי התעקש לקבל את ברכת הרב, אך לאחר שלא פתחו בפניו את הדלת החל לבעוט ברגלו על הדלת שוב ושוב.

בנוסף, ניסה לפתוח את חלון הבית בכוח כדי להיכנס.

שוטרים שהגיעו למקום לקחו את הצעיר למשטרת בני ברק שם נחקר.

על פי הדיווח, עדי ראייה זיהו את הבחור כנורמטיבי אך העידו כי מעשיו "מעט הזויים".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
חוצפן
יצחק | 17-10-2019 13:03
זכותו של הרב קנייבסקי לפרטיות, ולא חייבים לפתוח לו את הדלת!
2
ליל הושענא רבא, עליו מובא בספרים ...
ליל הושענא רבא | 19-10-2019 21:54
ליל הושענא רבא, עליו מובא בספרים כי מדובר ביום גדול שבו נערכת חתימת הדין - לאחר שעברנו את ראש השנה ויום הכיפורים. רבים נוהגים ללמוד כל הלילה ולהתפלל בנץ החמה. בספר 'אמרי פנחס' מובא בשם אחד מגדולי ישראל שנהג לצלות תפוח על הושענא ואכל ואמר שהוא רפואה לשיניים, ואני שמעתי שהיא סגולה לקדחת. ובנוסח אחר שם. שמעתי מפיו של זקני מוהר“ר רפאל ז“ל שאמר, שיש לצלות תפוח על הושענא בהושענא רבה ולאכול אותו אליבא ריקנא ’ניכטערן הייט‘, וכן היה זקיני נוהג. ושמעתי, מי שעושה כן לא יכאבו לו השיניים באותה שנה. היה מנהג מקובל מהרהק רבי פנחס מקאריץ זצ“ל, לתחוב בדי ההושענות בתוך תפוחים ולאפותם כך על האש, והיו מביאים אותם כך אל הסוכה, וטבלו תפוחים אלו בדבש ואכלו אותם בסוף הסעודה של הושענא רבה ואמרו עליהם, יהי רצון שתחדש עלינו שנה טובה ומתוקה. מדליקין נר של שעוה משיורי נרות יום הכיפורים הואיל ואיתעביד ביה מצוה חדא מוסיפין על המצוות וגם כי נקרא כיפור קטן. סגולה נוספת מובאת בספרים היא אמירת עלינו לשבח ישר והפוך להציל כל הקהילה מכל סיבות רעות ובהיות כי יום הושענא רבה הוא יום גמר חתימת כל ישראל לטובה, ובו יחזיק האדם להתפלל מכל גזרות רעות, על כן מאד טוב לומר ביום הושענא רבה ’עלינו לשבח‘ עד ’על כן נקוה לך‘ ז‘ פעמים, ד‘ פעמים ישר וג‘ פעמים הפוך כזה, עד ’עוד אין מתחת‘, כי המבין יראה שההפך וישר ענין אחד הוא, ועל כן יאמר ששה פעמים ישר והפוך, ופעם השביעי ישר, והוא סגולה נפלאה. ואם עשרה אומרים ז‘ פעמים ישר והפוך הנזכר מצילים בעזרת השם יתברך ברוך הוא את הקהילה מכל סיבות רעות, וזו בקבלה מקדמונים. סגולה להינצל מליסטים הוא מערבה של הושענא רב יעשה תיבו‘ כל“י זיי“ן והיינו כשמסבבין עם הס“ת סביב הבימה ואומרים הושענא פעם ראשון כשמגיע לאות ך‘ יתלוש עלה אחד מהושענא שלו ופעם ב' כשיגיע לאות ל' ופעם ג‘ לאות יו“ד ופעם ד‘ לאות ז‘ וכן לכל הז‘ הקפות ינהוג כן, ואח“כ תצרפם יחד ונעשה כל“י זי“ן וישים העלין כמין שד“י וידבק העלין מנר שעוה דיוה“כ ויתפור בבגדו עם שם צמרכ“ד וישא אצלו ע“א יקח אצלו הושענא שלו בדרך או שידע בבירור באיזה מקום מוטמן בביתו וכשיזכור בשעת סכנה יועיל. ביום הקדוש של הושענא רבה נעשה ונתקן כלי המ‘ שבה בכל תיקונו כו‘ ולכן מה טוב ומה נעים הדבר הזה להפריש ביום הקדוש הזה צ“א פרוטות של כסף כנגד בחינת המים חיים של בית השואבה וגם מים עולים צ“א כחושבן מן ומאכל, ועל ידי זה מתחברים ב‘ שמות הקדושים הויה אדנות כחושבן סוכה.
3
ישר לביה"ח גהה. בחור מסכן שלא מטופל
מאיר | 20-10-2019 9:15
הבחור כנראה חולה נפש. מסכן. בבני ברק מסתירים ומתכחשים לבריאות הנפש ולכן הוא לא מטופל כנראה. צריך לעזור ולקחת אותו לביהח גהה לטיפול. וה' ישלח לו רפואה שלמה.