אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"היחס של הרבנים לשמואל טל הוא חילול השם גדול"

הרב ארז משה דורון מהבולטים שברבני ברסלב מותח בקורת קשה על רבני יד בנימין בעקבות שתיקתם: "איבוד אמון בסמכות הרבנית". מקורבי הרב טל: "מצפים לכבד את פסק בית הדין"

"היחס של הרבנים לשמואל טל הוא חילול השם גדול"
  הרב שמואל טל (צילום: עומר כהן)

פרשת הרב טל. הרב ארז משה דורון, מהבולטים שברבני חסידות ברסלב ומי שלדבריו מכיר את הרב שמואל טל באופן אישי, מותח בקורת חריפה וקשה על היחס הסלחני שמעניקים רב היישוב ורבני הקהילות החיים בו לרב טל מאז התפוצצות הפרשה בעניינו.

הרב דורון כותב כי הנסיון להשתיק את הבקורת על הרב טל היא חילול השם גדול והקריאות על התנהלות בדרעי פיוס ושלום היא "תחפושת של תורה ויהדות", כהגדרתו.

עוד באותו נושא

דרמה בפרשת הרב טל: האם החלטת ביה"ד היתה מוטית? האזינו להקלטה


211

במכתב, שהגיע לידי סרוגים וממוען לדיין הרב ציון לוז עם העתקים לרב היישוב הרב הדאיה, ולראש המועצה אלי אסקוזידו, כותב הרב דורון: "אמנם מובנת הגישה לנסות בכל דרך לפתור את הסכסוך בדרכי שלום והידברות להרגעת הרוחות, אך לפי מה שנראה לעין, במקרה דנן המציאות מוכיחה שהשלום משחק לידיו של אותו האיש ונותן לו ולאנשיו כוח ולגיטימציה".

הרב דורון סיפר על היכרותו רבת השנים את הרב טל. לדבריו, במהלך השנים הוא עמד בקשר עם הרב טל ולמד עימו בחברותא והרב טל אף התייעץ איתו בנושאים אישיים. לטענת הרב דורון, ידועות לו עדויות "מכלי ראשון" על מעשים קשים "בין אדם לחברו ובין אדם למקום" שנעשו על ידי הרב טל, ועל "הדרכות שגויות והרסניות המבוססות על רוח קודש מדומה" ועל אנשים אשר מסרו את נפשם עבור הרב טל במשך שנים ונפגעו על ידו.

צפו: אחרי הזיכוי של הרב טל חגיגות בישיבת תורת החיים

הרב דורון טוען כי "מעבר לאמור אני גם יכול להעיד אישית ששמואל טל העיד בפניי שרוח הטומאה היא שמתגלה לו ולא רוח הקודש. גם כשכתבתי לו מכתב אישי ידידותי וקרוב, והצבעתי על ליקויים חמורים לפי מה ששמעתי מפיו, הן בהתנהלות הרוחנית והן בהתנהלות הכלכלית של מוסדותיו, הן בתחום האישי, מה שהיה לו לומר לא היה תשובה עניינית לחבר שמביע ביקורת, אלא תשובה שמתאימה רק לחולה במחלת הרדיפה או משיח שקר מדומיין: "הצטרפת לרודפי ולשונאי".

הרב דורון עובר להתייחס לטיפול של רבני היישוב והקהילות בפרשת הרב טל ומותח עליהם בקורת חריפה: "ציפיתי, כמו רבים וטובים, בפרט פורשי ונפגעי תורת החיים, נפגעים בגוף, בנפש ובממון, שלפחות רבני היישוב יביעו זעזוע והסתייגות חמורה ויוקיעו את האיש ואת מעשיו ומוסדותיו. לצערי, לא רק שזה לא קרה, לאחר הפסק שהוציא בית הדין, התפרסם בשם הרב הדאיה מכתב שאומר לא לפנות אליו ולרבני הישוב בעניין רק שכל אחד יעשה מה שהוא מבין. גם היום, לאחר שיוצאים מקהילת תורת החיים ביטויים מתלהמים וגסים והם ממשיכים לפגוע, להחרים ולהשמיץ את מי שפרש, הוציא הרב הדאיה מכתב נוסף שקורא להימנע ממחלוקת ושנאת חינם וכו'".

עוד באותו נושא

יהודה גליק: "הרב אליהו השמיץ את הרב טל בשקר"


108

"למי זה אמור להיות מיועד?", תוהה הרב דורון. "אם זה מיועד לקהילת תורת החיים היה ראוי למען אותו אליהם, או אולי זה מיועד למי שנפגע עד רגע זה, שיסיר שנאת חינם ומחלוקת מליבו וימשיך להיות מבוזה, מוחרם, מנודה ומושפל עד עפר בשם האהבה והפיוס? על איזה פיוס מדובר ועם מי?".

בהמשך המכתב, הרב דורון, מתייחס לדרשת שבת הגדול בישוב 'יד בנימין' בה הוזכר עניין 'חילול השם' שהוא לפי הרמב"ם "למעלה מכל העבירות החמורות", כדבריו, ומאשים כי שתיקת רבני הישוב לכל הפרשה עלולה להיות מכה לאמונה של התושבים. אנשים שקיבלו מהלומה אדירה לאמונתם בתורה … קיבלו מהלומה נוספת מבית הדין ועוד אחת מהשתיקה הרועמת של רבני הקהילה, והם מאבדים אמון בכל סמכות תורנית, וגם נכנסים לסיכון לאבד אמון בתורה ומצוות בכלל".

(צילום: יוטיוב/ אור פנימי ברסלב – הרב ארז משה דורון)

הרב דורון סבור כי שתיקת הרבנים מעניקה לגיטימציה למעשיו של הרב טל: "גם הטועים שעדיין אוחזים בטל מקבלים גיבוי והסכמה משתיקת הרבנים וממכתבי הקריאה לפיוס ומתחזקים באמונתם באליל השקר. היש חילול השם גדול מזה? עם רפורמי או מיסיונר נוצרי גם היה מקום לגשת בדרכי שלום? הלא היו מוקעים מידית. ומה שקורה כאן שמתחפש לתורה ויהדות, הוא גרוע ומסוכן מכל מיסיון או רפורמי".

בסוף דבריו אומר הרב דורון כי עדיין לא מאוחר לתקן את המעוות: "אבל מול החומרה העצומה של חילול השם, אפשר לזכות, דווקא עכשיו בימים הנוראים שעוברים עלינו, לטהר את שם התורה ולזכות לקידוש השם, בהוקעה חריפה וברורה של הרשע המתהלך בינינו בראש מורם כאילו מדובר בצדיק וממשיך לחטוא ולהחטיא ואין מוחה. ואם רבני הישוב יצאו מולו בחריפות, יש סיכוי שלפחות הרב פרג'ון והרב סיטון ובעלי השפעה דומים יתעוררו ויפרשו מן הכת ומנהיגה.

וזה יהיה חסד לרבים שמאמינים בהם ויפרשו בעקבותיהם מן הכת וכל השקר הזה יקרוס וישאיר את אותו האיש לבדו ללא תמיכה וגיבוי. מה שאין כן כעת שיש להם גיבוי של שלום מזויף שמשמש כהסכמה גמורה למעשיהם. ובעקבות גינוי אמיץ, שום להבות לא ידלקו. מי שמדליק להבות זה רק אותו האיש והוא עשה עושה ויעשה את זה בין אם יתמכו בו ובין אם יתנגדו לו, כפי שהמציאות מוכיחה. "האמת והשלום אהבו", אבל לא השקר והשלום".

מקרובי הרב טל: כואב שהרב דורון מפיץ שקרים

ממקורבי הרב טל נמסר: כואב לראות שבערב יום הכיפורים הרב ארז משה דורון מפיץ דברי שקרים, סילופים והוצאות שם רע חסרי שחר במציאות ובוחר להרבות במחלוקת ולהשתלח בצורה בוטה ברבני היישוב שבו הוא מתגורר.

האם הרב ארז משה דורון בוחר שלא לקיים את פסק הדין של בית הדין המיוחד שקבע מפורשות שהרב טל ימשיך ללמד בשל הצטיינותו בתחום החינוך? אנחנו מצפים מרבנים כמו הרב ארז משה דורון לקיים ולכבד פסקי דין של בתי דין רבניים, גם כאשר הם אינם לרוחם של אותם רבנים.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
205 תגובות - 86 דיונים מיין לפי
1
לא מבין למה הרב משה ארז דורון
דוד מודיעין | 07-10-2019 10:54
פונה במכתב לרשני יד בנימין. הוא היה צריך להפנות את המכתב לרב אשר וייס ולבית הדין שנתנו את ההכשר להמשיך בחינוך והפצת תורה ?
עפ"י ביה"ד ?
במה חטא הרב טל | 23-10-2019 15:05
מה היה חטאו החמור, כפי שהתברר בביהד ?
כי הרב וייס אישר מראש, שמודבר באדם שחטא חמור
כ | 10-10-2019 1:35
בקיצור -הרב וייס מסכים למהות העניין, ובנוגע לתולדות שלו הוא לא הכריח היאך לנהוג.
הנה תשובה
מאיר | 08-10-2019 7:58
כי הרב ארז איש אמת ומפחד רק מה' ולא ישתוק על אחים שלו שבצרה
הרב ארז תותח יסוד עולם
שלומי | 08-10-2019 1:46
אשרייך הרב ארז! בה שייחזקו את דבריך עוד רבנים
ארז משה דורון חסר הישע
כואב על צער השכינה | 07-10-2019 22:22
מי אתה ומה חייך?! גם אתה חיפשת במה עד שכל העולם שכח ממך ובצדק. נבל ברשות התורה!
לא מבין
מנחם | 07-10-2019 19:23
לא מבין איך הפרשייה הזאת אמורה לעניין מי שלא גר ביד בנימין. לא מבין למה חצי מהטוקביקים מגדירים אותו צדיק וחצי אחר רשע ורק אני לא יודע מה האמת. מה מרוויחים מלפרסם כל הזמן על זה
כי הוא גר ביד בנימין
כי הוא גר ביד בנימין | 07-10-2019 11:56
וכואב לו לראות את ההתנהגות המרושעת
2
הכותרת מטעה. נראה כאילו הרב ארז תומך ברב טל
שירי | 07-10-2019 10:55
וכמובן ההיפך הוא הנכון
צודק
אורה | 07-10-2019 19:06
.
נכון
אדווה | 07-10-2019 12:31
הכתובת מטעה, אבל גם רומזת. הוא קורא לו בשמו בלי תואר הרב
3
קישוט עצמך
נתן ברסלבי | 07-10-2019 11:21
כל עוד הרב ארז אינו יוצא במלחמת חורמה נגד מי שהודה והורשע בעבירות מין חמורות, ומכהן כמנהיג של אלפי חסידי שובו בנים, אל יטיף מוסר לקהילות אחרות.
למר קשוט,
שלמה | 07-10-2019 12:54
רב דורון אינו שייך לקהילתם והשפעתו שמה מינימלית. הוא עושה את מה שהוא יכול כדי לעורר מישהו בעל השפעה מבפנים שיעשה מעשה כפי שמופיע במכתב. איןמלרב דורון כוח כמו לרב אליהו. בכלל זה הזוי איך שאתם כל הזמן מחפשים משהו לתקוף בדברים צדדיים שוליים רק לשם אהבת התיגרה ותאוות הניצחון ותו לא. ולא אכפת לך באמת לתקן שום דבר - דברים חמורים - כמו שמנסה הרב דורון על אף שהשפעתו מוגבלת מאד פה.
קשוט עצמך- בעצמך
מהבודקים | 07-10-2019 12:07
לך קודם ובדוק אם הוקיע או לא הוקיע, אח''כ תבוא בהאשמות חסרות בסיס.
רבני היישוב באמת מתנגדים אליו, רק לא בקול רם
תושבת יד בנימין | 07-10-2019 12:06
הרב ארז משה דורון פונה למי שיש מה לדבר איתו. עם בית הדין המפוברק הזה אין מה לדבר, אב בית הדין, הרב אשר וייס, שקבע את הפסיקה בבית דין הזה מקורב לטל קרבה אישית ביותר! ויותר מזה, בראיון ששאלו אותו עם לשני הדיונים הנוספים יש השפעה על הפסיקה אמר, לא! יכולה להיות להם השפעה על דעתי אבל הפסיקה הסופית היא מה שאני מחליט. רק נתון חשוב- הרב אשר וייס העביר שיעור קבוע בישבית תורת החיים ונהג לקיים שיחות רעים עם טל.
שטויות
שטויות | 07-10-2019 11:34
גם נגד ברלנד הסוטה הוא יצא. הרב ארז דורון איש אמת
4
עד מתי ימשיכו לרדוף את הרב טל עם שקרים? די!
מיכל | 07-10-2019 11:26
שחררו כבר את הקהילה הקדושה הזאת. הייתי שם וזה מקום מדהים
עד מתי? עד שטל יפסיק לשקר
'' | 07-10-2019 21:05
כל עוד טל משקר אסור לשתוק
כולם משקרים?!
יהודיה | 07-10-2019 11:49
אין עשן בלי אש. לא יתכן שכולם מסביב משקרים. עובדה שהרב הודה על חלק מהדברים ......!!!!
שקרים?!
שקרים?! | 07-10-2019 11:44
אם הרב ארז דורון מפיץ שקרים במכתבו אז אני מצפה מרבני יד בנימין לגנות אותו, ולהודיע שהם לא מסכימים עם תוכן מכתבו! אבל הם עדיין שותקים, אז כנראה שהם מסכימים עם כל מילה רק שלא רוצים ללכלך את ידיהם... תמיהני.. ממה הם בדיוק מפחדים?! מזכיר קצת את פרשית בית הדין
5
כנראה מי שלא ברסלבר הוא פסול לדעת ארז דורון!
אופיר | 07-10-2019 11:27
מה אתה מכניס את הראש בין צדיקים גדולים?
אהרון
אהרון | 07-10-2019 21:09
הרב ארז כמו הרב אליהו אוהב את כל עם ישראל ללא אבחנה בין מגזרים ועובדה שהוא שיתף פעולה והעביר מידי פעם שיעורים בכנסים מטעם הקהילה
לאופיר
שלמה | 07-10-2019 12:56
אולי תתבגר ותשיב משהו ענייני??
אתה מניפולטור..
מניפולטור | 07-10-2019 11:46
הרב ארז דורון לא מתיימר להיקרא צדיק, אתה יכול לקרוא זאת בהרבה מכתבים וספרים שלו. הוא רואה את עצמו כשווה לחסיד ברסלב הכי מסכן שמתחיל להתקרב לרבי נחמן. הבעיה היא בך ובאנשים כמותך שכשהחלטתם שמישהו הוא צדיק זה לתמיד ולא נתון לשינויים גם אם יראו לך תועבות שהוא עושה
6
יד רוחצת יד, גם כשמדובר ברבנים
שי | 07-10-2019 11:27
החרדים הצליחו להחתים את הרבנים שלהם על מכתב תמיכה בסדיסט אליאור חן. הרבנים הסרוגים לא ממהרים להוקיע את טל כי הוא אחד משלהם. עצוב.
דווקא כן
יאיר | 10-10-2019 22:43
רובם הוקיעו במכתב המשותף
7
למדתי שם במדרשה. מקום מדהים! רב צדיק
נעמה | 07-10-2019 11:27
חבל שעוד אנשים ורבנים שלא באמת מכירים באים ותוקפים
אש המחלוקת והשנאה בוערת פה!
כבר לא מדהים! | 07-10-2019 20:57
הישיבה מבעירה אותה! הצילווווו! זה לא מה שהיה עד פסח!
מה הכרת ממנו? שיעור בשבוע? ופולחן אישיות
שרה | 07-10-2019 13:22
שהוזן על ידי הסביבה באופן קבוע. מה את מכירה ממנו באמת? נכון, שיש בתורת החיים אנשים מדהימים וצדיקים ויקרים. אבל כל מקום שבו יש כזו הערצה, זה חייב להפסק כשיש עדות ברורה למעשים לא ראויים. גם אני מעריצה תלמידי חכמים, אבל התורה וההלכה הם לפני התלמידי חכמים.
חמודה שמדברת שטויות..
אני למדתי שם באולפנה | 07-10-2019 11:59
אם למדת שם במדרשה זה ממש אבל ממש לא נותן לך מקום להעביר ביקורת על רבנים גדולים ממך בהרבה! ובטח שבמקום כזה שמאדירים את הרב ככ, בדרך של כת, אין לך מושג מה מעשיו של הרב הגדול, ואת מאמינה שהוא צדיק וישר רק מסיפורים של אנשים, לא ממציאות אמיתית..
נכון. צדיק חולה
שרה | 07-10-2019 11:52
.
8
היה בית דין ופסק את הפסק שלו! למה הרב ארז
גור | 07-10-2019 11:28
יוצא נגד בית הדין ומבזה את בתי הדין הרבניים בארץ?
קשקוש זה בית דין מטעם הרב טל
קשקוש | 07-10-2019 11:42
מה גם שנשיא בית הדין התגלה כאחד שאינו דובר אמת ואומר דברים שסותרים זה את זה.. מה גם, שיש הקלטות שלו אומר את דעתו האישית (השלילית) על הרב טל שהיא שונה ממה שמוצג בפסק בית הדין.. אתמהה... האם נשיא בית הדין מפחד ממישהו? האם נאלץ להוציא פסק פרווה שסותר את עצמו בתוך הפסק (לא יכול לעסוק בהנהגה, אבל יכול להנהיג את המוסדות והקהילה)... 'לא רוח הקודש היא זו אלא רוח עוועים שיכלה להובילו לעבר פי פחת'... מה קרב בבית הדין הזה למען השם? מישהו מוכן לחשוף את הפרוטוקולים? מה בדיוק בית הדין שמע מפי האנשים שהעידו בפניו? שאלות פתוחות שכרגע נותרות ללא מענה...
9
יישר כח לרב ארז משה דורון
ניכרין דברי אמת | 07-10-2019 11:33
אמנם תגובה מאוחרת מידי, אבל גם תשובה בדקה ה 90 מתקבלת. שמואל טל, עוד לא מאוחר עבורך. הצל את נפשך לפני יום הדין.
איך אתם יכולים להיכנס ליום כיפור בלי למחות???
רבנים - חזרו בתשובה | 07-10-2019 12:08
על העוול שנגרם על ידי טל
10
כך תזהו טוקבק של שתול של הרב טל
משה רביבו | 07-10-2019 11:39
תעזבו את הקהילה הקדושה, תכבדו את בית הדין אני לא משם אבל אני מכיר את האנשים המדהימים האלה...
כך תזהו תגובה של רודף ומסכסך
אני | 09-10-2019 22:50
פשוט...כתוב משה רביבו. ויש לו כבר תיק במשטרה על הטרדה של אנשים מהקהילה. יש אנשים שממשיכים לרדוף ולהציק ולהטריד. ואנשי תורת החיים שותקים. ושותקים. כי הם לא עבריינים. לא עבריינים וכוחניים כמו אדון רב אליהו... עם המאפיה שלו..שלא בוחל בשום דרך כדי להרוס את הישיבה.
חחח.... אכן כן
רפאל | 07-10-2019 12:27
כל כך שקוף
11
כרגיל עוד כמה שעות יהיו פה מאות תגובות של הכת
נתן | 07-10-2019 11:40
כל הכבוד לרב ארז על האומץ, ביד בנימין הרבנים לא מעיזים לדבר בקול נגד הרב טל אלא רק בחדרי חדרים
12
רבני היישוב בתוך תוכם מסכימים עם כל מילה.
דוד תנעמי | 07-10-2019 11:43
יש שיקולים ציבוריים נוספים של טובת הציבור שעושים, בפעם הקודמת שרב יצא חוצץ הוא קיבל אבן בחלון של האוטו. רבנים הם בני אדם, עם רגשות, חששות, יש להם אישה בבית וילדים, קצת בגרות להבין שלא הכל אפשרי כאן ועכשיו, הרב ארז מאוד אמיץ, וכל הכבוד לו.
אבן ברכב
אבן ברכב | 07-10-2019 11:49
בלילה הקודם עוד רב שפרש קיבל אבן לשמשה שהתנפצה
נכון מאד!
נכון! | 07-10-2019 11:48
כל מי שמדבר עם רבני יד בנימין ב4 עיניים יודע שהם חושבים כל הרב טל בדיוק כמו שכותב הרב ארז דורון. אך משום מה הם מפחדים להתבטא בקול..
13
ערב יום כיפור.
קופו. | 07-10-2019 11:50
קחו בחשבון שרב כותב דבר כזה ערב יום כיפור, זה רק כי הוא משוכנע לחלוטין, הוא לא יכתוב כזה דבר בלי מידע בדוק. כבר הרב ליאור, הרב דרוקמן, הרב אליהו, הרב לבנון, הרב רצון ערוסי, הרב אריאל, ועוד, קבעו שהבן אדם לא בריא ומסוכן, ואסור לתת לו את ההנהגה והשליטה בישיבה. הרב ארז משה דורון פשוט אומר בגלוי את מה שכולם חושבים
בערב ראש השנה הכריזו חרם על משפחות
ערב כיפור? | 07-10-2019 21:00
שבסהכ בקשו להמשיך את חייהם בשקט, להתאושש. הכת המציאה עליהם דברים נוראיים, האשימה אותם בכל הבעיות והחרימה אותם. גועל נפש. לא יאומן שאנשים משתפים עם זה פעולה
ולי דווקא נראה שהוא כתב דברי שנאה בערב יו"כ כ
בני | 07-10-2019 14:10
לא איכפת לו לכתוב כאלה דברים אפילו בערב יום כיפור... אגב, אני גם חושב שהרב טל צריך לפרוש. ולא אוהב את הנטייה שלו ל'רוחניות'. אבל כאן בכתבה נכתבו דברי רשעות
צודק
צודק | 07-10-2019 12:10
צודק
14
לא משה ולא דורון
מיכל | 07-10-2019 11:57
עפרא לפומה של הארז שהפך לאזוב
מתאים לכת
מתאים לכת | 07-10-2019 12:13
מבזים כל מי שמוחה נגד התועבות. כך עשיתם גם לרב שמואל אליהו שהיה מאד מוערך ואהוד אצל הכת (עוד לפני שהפכו לכת...) ומלפני חצי שנה הפך לרשע מרושע ועם הארץ. כך אתם תעשו כעת לרב ארז דורון, וכך הייתם עושים לרב אשר וייס אם לא היה מפחד להגיד את האמת. וכך אתם תעשו לרבני יד בנימין, והם יודעים את זה ומפחדים, ולכן שותקים... עד מתי?!
חזק אתה
חזק | 07-10-2019 12:07
כל רב שיעז להתבטא נגד רוח אפינו משיח ה' הרב טל שליטא יהפוך בן רגע מארז לאזוב... אולי זה מסביר את שתיקת רוב הרבנים הרועמת, כנראה שמפחדים להתלכלך, לך תדע איזה שדים יוציאו נגדם מהבקבוק
15
כל הכבוד!
יד בנימין | 07-10-2019 12:22
אנחנו מחזקים את ידיו של הרב ארז! במקום שאין אנשים, השתדל להיות איש.
16
הרב ארז משה מכיר את טל ויודע עם מי יש לו עסק!
רודפת אמת ושלום | 07-10-2019 12:25
מדהים איך בדיוק לפי מה שכתב הרב ארז משה, התגובה ממקורביו של טל היא 'לשון הרע, רכילויות, שנאת חינם' ובלה בלה בלה.. אבל כאן יצא 'זכאי' כביכול בבית דין המפוברק, במקום לשבת בבית ולעשות חשבון נפש(גם אם הוא היה באמת זכאי ולא עשה כלום) 'למה זה קרה לי? איך הגעתי למצב שחושדים בי דברים כאלה? האם זה לא מחלל את שמו של הקבה שאני כל הזמן משתמש ברוח הקודש בפני האנשים הפתיים שבאים אלי ומוליך אותם שולל?' לא! במקום זה יצאו בריקודים ומחולות, כבר זה מוכיח שטל לא היה בטוח שיצליח להערים על כולם ולצאת 'זכאי', ומשום שהצליח למרות כל מה שעשה, פשוט התחיל לרקוד!
17
רב היישוב לא אשם...
משה רביבו | 07-10-2019 12:26
רב היישוב לא אשם שהחתן שלו סינדל אותו.
חחחח לגמרי!!!!
ידב | 07-10-2019 22:42
חחחח נכון
חחחח | 07-10-2019 12:41
למי שמכיר את הפרטים
18
דברים לא נכונים
יוסף | 07-10-2019 12:28
הרב טל תלמיד חכם מיוחד הגון וישר. הייתה לו טעות חד פעמית. שפיכת הדם שלו ושל תלמידיו לא ראויה. כל מי שמכיר דרך הרשת ודך הפרשייה ויורה חיצים בלי להכיר חוטא לדעתי בגדול. אני למדתי בבית הספר ליעוץ של הרב טל. לאחר שנים רבות של לימודים שונים במוסדות תורניים שונים. אני אישית לא מכיר תלמיד חכם מיוחד וסולל דרך כמו הרב טל. רק דברים טובים וישרים ראיתי שם, עצות ישרות ונפלאות שהצילו ומצילות נפשות נקודה נוספת- מבירור קצר שעשיתי חלק גדול מהרבנים שיצאו נגד הרב טל לא שמעו אותו ולא אף אחד מהצד שלו וגם לא מוכנים לשמוע
עם כל הכבוד הרב ליאור ודרוקמן לא היו בביה"ד
מחובר לקת | 07-10-2019 13:10
ועפי עדותו של הרב ליאור הוא ניזון התקשורת ולכן גם הם נכשלו בקבלת לשהר. ומן הסתם זה ייזקף לחובתם ביוהכ היות וברור שהם לא יבקשו מחילה על כך מהרב טל. ודינם כדין כל הרשעים מוציאי הדיבה שנגררו אחר דואג הצפוני. ואידך זיל גמור
זו טעות נפוצה של הרבה אנשים
טעות | 07-10-2019 12:47
שנחשפים לפרשה רק ממה שפורסם... יש בעיה פלילית לפרסם את ההוכחות הרבות שיאירו את העיניים של כולם לגבי כל הסיפור. לכן כולם טועים לחשוב שהייתה טעות אחת ברוח הקודש וכבר חזר עליה בתשובה.. יום אחד מישהו ידליף הכל ואז אנשים יתביישו שחשבו שהמתנגדים רשעים. אנחנו בשנות האלפיים. אין מקום שאור השמש לא יגיע אליו בסוף. וכבר אמר הפתגם: אור השמש מחטא הכל
תגובה ל-18
משה רביבו | 07-10-2019 12:35
שנוח לכם להסביר שבית דין זה בית דין וחייב לכבד, כך אתם עושים. אבל שמגיעים לרבנים גדולים כמו הרב ליאור ודרוקמן, נוח לכם לומר שהטעו אותם, והם לא יודעים את האמת.. אנחנו מבינים שאתם שבויים בכת ועיוורים, זה בסדר, אבל לפחות אל תעשו פאדיחות לעצמכם עם סתירות פנימיות בדבריכם.
19
ישר כח לרב ארז משה דורון!
רפאל | 07-10-2019 12:29
אוהב את האמת
20
די להשתמש בתורה כדי לתמוך פח לפתיים!
אחת שמבינה באמת | 07-10-2019 12:33
חברים מי שאין לו מושג ולא בריר את הפרשה עד תומה שלא יגיב פה 'די כבר עם הלשון הרע הזה ולמה לסכסך וכו',הבנו כבר שלתומכים בטל אין משו יותר מחכים להגיד.. אני עצמי הייתי בכת! וזה לא שמאחורי מקלדת אני ממציאה דברים, באמת הייתי בכת! היא נמצאת במושב תלמים למי שמכיר והונהגה בידי ניר בין ארצי. אני יודעת על בשרי מה זה להיות הדובר של הרב ולהגן עליו בכל מחיר- לא משנה איזה מעשה הוא עשה! ותמיד יש תרוצים בשם התורה שמשתיקים את כולם, כגון ה'לשון הרע שנאת חינם וכו' אבל כשמדובר בכת, כמות האנשים שהמשפחה שלהם נהרסת, שהפרנסה שלהם נפגעת קשות, שהשלום בית נעלם, שהאמונה בה' נפגעת, וששם ה' מתחלל ומתבזה, מצווה להשתמש בלשון הרע הזה, ולהזהיר אנשים תמימים שיצאו מהכת כל עוד רוחם בם! ולשתוק או חו לתמוך בכת, זו עבירה פי כמה וכמה וכמה יותר גדולה מלשון הרע! ואני לא עושה הנחות, אני מקפידה על לשון הרע מאוד, וכל יום משתדלת ללמוד הלכה מהלכות לשון הרע, אבל יש דברים שאם לא מיידעים את הציבור בהם זה אסון! ולפני יום כיפור דווקא לתמוך בדבר כזה כמו הכת של טל, זה מה שלא הייתי רוצה להכנס איתו ליום הדין! הרבה יותר חמור מלשון הרע! שתיהיה גמר חתימה טובה לכל עם ישראל! ובעזה שה' יפקח עניהם של כל הפתיים שהולכים שולל אחר שמואל טל, הרועה שקר שבחרו לעצמם, יוציא אותם מאפילה לאורה, ויעניש את המטעה ומחלל שמו מנה כפולה ומכופלת, שלא יוכל עוד להטעות ולהמשיך בהריסותיו.
יישר כוח
יישר כוח | 07-10-2019 12:49
ניכרים דברי אמת
21
אשריך הרב ארז!! רודף אמת! תמיד הערכתי אותך
א | 07-10-2019 12:47
סוף סוף אדם שאומר את האמת בפרצוף ולא מפחד. הרב ארז משה דורון הוא בין הרבנים הבודדים שהציבור הדתי יכול להתגאות בהם!
22
תפילת טל
שלמה | 07-10-2019 12:58
עוד מעט תוחלף בתפילת גשם סוער ומשדף.
חחחח חזק מאד
אחד החזקים ביותר | 07-10-2019 13:07
אחת הבדיחות החזקות שמשקפות את הסערה שעומדת לפרוץ... הלוואי שיישאר רק הבדיחה, כואב שאנשים טובים יסבלו ויכאבו ממה שניצב לפתחנו בחודשים הקרובים
23
אתה חולק על בית דין רבני?
מיכאל | 07-10-2019 13:00
חוצפה של עסקן ברסלבר
איפכא מסתברא
מרדכי | 09-10-2019 20:30
בנתיים העסקן שיושב על ווילת פאר מאבנים ירושלמיות ועוד בעבודה עברית הוא רבך המטורלל. בנתיים העסקן שיושב על 300 אלף שקל בשנה הוא גם רבך המטורלל בעוד שהאברכים גונבים בקופסאות אוכל לביתם
בעל מחלוקת
בית הדין | 07-10-2019 13:33
מוזר, גם הרב דב ליאור, הרב דרוקמן, הרב רצון ערוסי, ועוד רבנים חולקים על בית הדין... למה? אולי בגלל שבית הדין משוחד? אולי בגלל שרב שקיים קשר פסול עם אישה נשואה (מילים מכובסות לרומן), לא יכול להיות שיהיה ראש ישיבה? אולי בגלל שאדם שעסק בתכתובת ענפה (בעלת תכנים מיניים) לא ראוי שיעסוק בחינוך?אני רק שואל...
24
אין ספק שהביקור בארץ טומאת העמים השפיעה
תגובה להרס דורות | 07-10-2019 13:02
על הרס דורות תלמידו של הבלנדר שחטא באשת איש עפי הודאתו, להכפיש יהודי שביהד מצא אותו נקי מכל חטא שבינו לבינה, ועוררה אותו דווקא בערב יוהכ עמ לקדש שם רבנו בעולם מן הסתם זה עוד מסמר לארון המתים של כל הרשעים בחייהם . רשע ברסלבי מדבר על כת ויישר קו עם דואג הצפוני
כמה שקרים והכפשות בתגובה אחת!
כמה שקרים והכפשות | 07-10-2019 13:52
א. הרב ארז לא תלמידו של הרשע ברלנד, ומעולם לא היה. ב. תבוא לאומן פעם אחת ואולי תפסיק לשקר וללכלך, כי תזכה לחזור בתשובה אמיתית מעומק הלב והנשמה. ג. עצם זה שאתה קורא לרב אליהו - דואג האדומי, זה מראה שאתה חושב שרבך הוא דוד המלך... אז מי זו האישה הנשואה מהפרשה? בת שבע?! עכשיו מובן למה הרב אליהו קרא לפרשה במכתבו: כבשת הרש... לא נותר אלא לסיים בדברי דוד המלך בכבשת הרש: בן מוות האיש ההוא.. ואת הכבשה ישלם ארבעתיים!
25
מה שמטריד זה המשבר האמוני שעוברת הקהילה
מ' | 07-10-2019 13:51
מה שמכונה 'קהילת הרב טל', באמת אנשים צדיקים ישרים ותמימים, יש שם הרבה ילדים בכל הגילאים, שכל העולם שלהם הוא דרך העדשה של הרב טל. וההתנפצות הזאת תגרום להרס וחורבן אמוני, עם תוצאות הרות אסון. חייבים לקחת שם אחריות ולהקדים רפואה למכה.
26
אבל דברים של 'חבר' בכתבה זו לא נשמעים אוטנטיי
לא חסיד של הרב טל | 07-10-2019 14:05
ביטויים עוייניים מידי כלפי רב טל. אפשר לקרוא לרב טל לפרוש ולהוכיח את מי שרב ארז דורון חושב לנכון להוכיח על השתיקה. אבל הרבה אמירות בכתבה זו מראות שמי שאומר אותם הוא שונא של הרב טל. אם כן, איני נותן אמון בקללות ולכלוך שבכתבה זו
יפה אמרת
רחלי א. | 07-10-2019 16:40
.
נקודה למחשבה
נקודה למחשבה | 07-10-2019 15:06
הם היו חברים קרובים ומתייעצים אחד עם השני. אם הרב ארז משה דורון מדבר בחריפות כזו, כנראה שהוא נחשף ב4 עיניים לחומרים רבים שאתה עוד לא נחשפת. למה הם לא נחשפים לציבור? שאלת המיליון דולר. יש שמועה שגורסת שמי שיחשוף את הראיות יחטוף תביעת ענק. ודי למבין
ש. טל לא מותיר ברירה אלא לפנות אליו רק כך
שרה | 07-10-2019 14:56
הרב ארז מסביר שהוא פנה אליו כחבר ושוב פעם בצורה יפה ולתועלת, ומביא את התגובה המנותקת של טל. תצרף את זה לכל מה שהוא יודע (ואתה לא) ותבין את התדר של המכתב. בנוסף טל נוהג כבריון וסותם פיות, לכן שאר הרבנים מפחדים ונגד זה הרב ארז יוצא כאן. חכה ותראה עכשיו איך יצאו נגדו.
27
ממתי הפכנו לבית דין תנו לדיינים לעשות את שלהם
דנידין | 07-10-2019 14:11
נמאס מהתקשורת ומכל הקונספירציות למיניהם. כל אחד חושב שהוא יודע מה קרה אם רבנים גדולים הגיעו למסקנה הזאת צריך לכבד זאת. רק א שים שמפנים יכולים להגיב כל השאר עוברים על לשון הרע ורכילות.
בית הדין היה מכור מראש
פייק בית דין | 07-10-2019 15:04
.
28
ושום מילה על פסק בית הדין ?
רחלי א. | 07-10-2019 14:14
כואב הלב... שןרה של האשמות ללא הוכחה... יוצא נגד בית הדין...ופוגע בכל כך הרבה אנשים... התקשורת היא לא דרך ללבן סוגיות כאלו.
לא פרשנות
יוסף | 10-10-2019 22:44
אני מניח שהרב ארז יצא עדין וגם הרב אליהו כדי לא לגרום לבושה גדולה יותר לשמואל טל ולמשפחתו
הוכחות
הוכחות | 07-10-2019 15:03
ההוכחות לא מפורסמות ברבים. מי שיסתכן ויחשוף אותן לציבור עלול לחטוף תביעה ענקית מהרב... אך מי שראה ב4 עיניים את ההוכחות, (ואני מניח שהרב ארז דורון ראה) לא יכול להישאר אדיש. ודי למבין
29
בתי הדין הרבני לא שונים מהאחרים
משה | 07-10-2019 14:55
תרבות השוחד ה'ייחס'. הכסף והחברות לא פסחה על הרבה בתי דין 'רבניים' כביכול אלו לא בתי דין רבניים אלא מושחתים פשוטו כמשמעו. ואין כאן טרוניה על התורה אלא על כאלו שכביכול מייצגים אותה כמו האשר וייס הרשע הזה. ראה ספרי רבי נחמן מברסלב על ה'מפורסמים של שקר'
והבן מות שלך נבחר למלך ישראל..
הישלם ארבעתים | 23-10-2019 15:03
מתי תתבגר
30
הרב משה ארז דורון
יוסף | 07-10-2019 15:25
הערכה רבה וכבוד לרב ארז על אומץ ליבו אמת וכנות שבו. ובאשר לתגובת הצד האחר.. הטוען לכיבוד פסק בית דין, זהוא מענה של איצטלא! אחת מאיצטלאות ״תורניות״ שלכם כפי שציין הרב ארז, כגון: שלום ומניעת מחלוקת. על זה אומר: עאלק.. על זה נאמר: נבל ברשות התורה... על זה אוסיף ואומר: בי״ד פסול ולא כשר. וואיי לאותם דיינים שדנים דין שוחד ושקר. אויי! חלאס! די! No more!!! לא עוד: מוטי אלון. לא עוד ברלנד. לא עוד ינון יונה. די לרע ולרשע. ולרשעים!!! שאם ישובו מדרכם, ויודו ה׳ ירחמם. איזה רשע ופשע ואטימות לבטל ולהתעלם מהצער והכאב והסבל הרב והמתמשך של קורבנותיו של של שמואל! אין שלום לרשעים אמר ה׳. ואני בעוז וזעם ועזות קורא מכאן לכולם: קומו ותמחו. ותמכו בנפגעים! ובנפגעות!
31
אוף..מזעזע! כמה עוד אפשר להמשיך להכפיש ולהזיק
שני שרגא | 07-10-2019 15:39
בסד מי שמכיר יודע שזה ממש לא מה שקורה כאן. לא ברור מה גורם לאנשים לרצות ללבות כך את השנאה פעם אחר פעם.. בבקשה תרפו, אין כאן אנשים חסרי דעת. אנחנו מנסים לאחות את השברים אבל כל פעם נשברים מחדש ממתקפות שמטרתן לכלות את הקהילה עד היסוד. היה בית דין ואנחנו הולכים עפי דעת תורה. אז די.. תתמקדו בטוב. אם לא מתאים לכם שהוא יהיה הרב שלכם לגיטימי. תמשיכו הלאה בלי להזיק לאחרים שבחרו אחרת...
שני וכל קהילת נצרת עילית!
יוצאת מהקהילה | 07-10-2019 20:49
עצובה לבשר לכם שקהילת תורת החיים איננה מה שאתם זוכרים ומכירים! מצטערת לבשר לכם שהיוצאים מהקהילה לא עושים שום דבר והקהילה הצהירה מלחמה באנשים לשווא!שפיכות דמים מטורפת! חולי של ממש! אין לכם שמץ של מושג מה אנשים ביד בנימין עוברים וגם לא טרחתם לוודא איתם את כל השמועות ולהכנס לעובי הקורה לפני שהגעתם להמשיך להתפלל עם הרב טל בראש השנה. הישיבה הפכה לחמל מלמחתי וראשיה רוצחים אנשים כפשוטו כדי להגן על עצמם. זו תורת החיים של היום.
מר איזה שטויות היקר.
זאביק | 07-10-2019 16:35
לא הבנתי? השגת מסמכים בדרך לא חוקית? אתה עושה דברים לא חוקיים ועוד מתלונן? הכלא מלא באנשים כמוך.
איזה שטויות את כותבת
איזה שטויות | 07-10-2019 15:55
בתור מישהו שמכיר אותך אני אומר לך שאת תמימה. אף אחד לא שונא אותך ואת אנשי הקהילה היקרים. וודאי לא זאביק הראל ורועי שניר, וודאי לא הרב ארז דורון. וודאי לא הרב הדאיה והרב לוז. אז מה מביא בכל זאת את הרב ארז דורון לכתוב מכתב חריף כזה (שכולו מדבר רק על מישהו אחד ולא על אנשי הקהילה) ? כי הוא ראה מאות (!) מסמכים שאת עוד לא ראית. למה לא מראים לציבור? 1. כי מאד נזהרים בכבוד הרבנית והילדים שלא יתרסק עולמם, וגם עולמם הרוחני של אנשי הקהילה היקרים. 2. מי שיפרסם יחטוף תביעת ענק כי יצטרך להודות שהשיג את המסמכים בדרך לא-חוקית. חתימה טובה לכולם
32
חזק וברוך
ארך | 07-10-2019 16:03
ישר כח לרב ארז משה דורון (הרב גר ביד בנימין) על אמירה ברורה ונוקבת - מספיק עם הטישטושים והטיוחים. וכן דווקא לפני יו'כ.
33
מי זה ארז משה דורון? שואלת ברצינות
לאה | 07-10-2019 16:15
מי האיש ומה עשה בחייו?
רב עם שתי רגליים על הקרקע וראש בריא
מיד בנימין | 07-10-2019 20:55
ה' יברך אותו
34
לכל חסידי הרב טל היקרים
חסיד | 07-10-2019 16:24
תבינו! יש דברים שלא ראיתם. יש דברים שאתם לא יודעים. ביום שתראו תחגרו שק. למי שראה קשה לעמוד מנגד ולשתוק ובכל זאת שותקים כי חוששים מתביעה וחוששים ליפעת ולילדים שלא חטאו ולא פשעו. גמר חתימה טובה לכולם
35
כתבה מזעזעת...עם חברים כאלה מי צריך אויבים
נורא | 07-10-2019 16:25
שקרים על גבי שקרים. יבוא יום ותדעו תאמת וכל המחריפים ומגדפים יתחננו לה' על ככ הרבה עוול שנעשה לתלמיד חכם וצדיק גדול בישראל. ערב יום כיפור!! תזכרו מה שאמרתי..
שקרים
האמת | 07-10-2019 18:40
שקרים, שקרים.... כך האכיל אתכם רבכם על המתנגדים. הסיבה היחידה שהצליח לשכנע אתכם שהם משקרים זה משום שהמתנגדים עדיין חסים על כבודכם וכבוד המשפחה ולא חושפים ברבים את המסמכים שבידיהם. ביום שמישהו יחשוף את המסמכים האדמה תרעד
36
למה אתה זורע הרס ומחלוקת?
ה' ירחם עליך | 07-10-2019 16:26
מי שקצת היה ביד בנימין יודע שההפך הוא הנכון. עולם הפוך ראיתי! המתנגדים האלה מחריפים ומגדפים עם אש בעיניים להשמיד להרוס ולאבד מוסדות תורה יקרים וקדושים, כשהרב טל וקהילתו בצידקותם שותקים באצילות ופונים לה' יתברך ולא בדרך של שנאה . יראי ה' הם בדרכ הנרדפים..
תעבדו את ה' ולא את החברתיות והכלכליות
יוסף | 08-10-2019 7:56
מי שנצטרך לכת זה רק צעירים 'וטים שמחפשים בית ועזרה כלכלית. אהבו את ה' בכל מעודכן ועזבו את ההטבות כי אסור לחיות בשקר
רק רוצים שקט, עצבו אותנו!
החרם הוא חולי! | 07-10-2019 21:04
תמשיכו להיסגר ככת, נראה כמה ישארו בכת עד סוך השנה. בינתיים ר פורשים ממנה ולא מצטרפים אליה. תפקחו את העיניים....
קשקשן
אתה | 07-10-2019 18:20
באיזה יד בנימין בדיוק היית? המתנגדים עם דמעות בעיניים! מחרימים ומנדים ומקללים אותם ברחוב, יורקים לעברם, שולחים להם דברי נאצה בטלפון. מי שעם אש בעיניים אלו הקנאים שממשיכים להגן על רבם מתוך תמימות כי לא יודעים מה רבם עולל...
37
מוחה!!! בזיון תלמיד חכם וצדיק!
נורא | 07-10-2019 16:27
אוי לך ואוי לדבריך.
38
נזכרת להתעורר ערב יום כיפור?
:( | 07-10-2019 16:27
ה' ירחם עליך וייתן לך דעת נכונה. כי כל הכתבה הזאת נשמעת כמו רוח טומאה אחת גדולה...כמה שנאה, כמה שקרים...
39
טוב, עכשיו אני מבין איך נפלו במחלוקת קרח
עצוב | 07-10-2019 16:28
גם גדולים וחכמים. גם משה רבינו היה נרדף. עצוב שאתם חוסרים על ההיסטוריה בחטאים שלה
40
ועכשיו אני גם מבין איך רדפו אחרי דוד במלך
עמ"י נעשה תשובה | 07-10-2019 16:29
הכפישו, ביזו, העלילו...ולא אחד ולא שניים, אלא גדולים וחכמים! ושוב ההיסטוריה חוזרת... אנחנו כעמי צריכים לעשות תשובה
כזכור לי דוד אמר "חטאתי לה'"
Tc | 08-10-2019 0:04
ואילו שמואל טל מכחיש מכל וכל
41
עליוניך למעלה ותחתונים למטה
הרב טל צדיק! | 07-10-2019 16:30
הרב טל שליטא צדיק, ומי שמכיר באמת יודע. מי שמחפש להרשיע ולגדף ימצא זאת בכל אחד..
התחתונים של מי למטה...?
צדיק | 07-10-2019 18:37
לאיזו פרשה אתה מתכוון? אתה מנסה לרמוז על פרטים חדשים ברומן המדובר?!
42
ה' רחם על עמך ישראל
כתבת רשע | 07-10-2019 16:30
מכתבות רשע שכאלה!!!
רחמים עליך
רחמים | 08-10-2019 8:59
ה' ירחם עליך ויציל אותך מהשקר שאתה חי בו
43
לא מבינה איך פרסמו תכתבה הזאת
ערב יום כיפור | 07-10-2019 16:31
ערב יום כיפור. כשחילקו את היראת שמיים דילגו עליכם?!?!?!?! ואם אתם טועים, אז מה???? חתיכת סיכון של שנאה וביזיון תלמידי חכמים שאתם לוקחים עליכם! די ללשון הרע, די להצפת המחלוקת! די.
שמואל טל פגע בהרבה חברים
תשובה | 08-10-2019 7:54
זאת זכות לפרסם שקר כזה לפני יום הכיפורים. תתעוררו
44
עשה בזוי.
בתיה | 07-10-2019 16:41
אין מלאכים.הם נמצאים בשמים בלבד.צודק הרב דורון.אדם. שחטא צריך לפנות את מקומו. לאדם אחר. צדיקות אינה נמדדת לפי אורך הזקן ולפי סממנים חיצונים.העובדה שמוסדות החינוך נלקחו ממנו מעידים כי האדם חטא. ערב יום כיפור שיפנה את מקומו כקודמיו מוטי אילון עזרא שינברג ואחרים .ויעזוב את המקום ויבקש מחילה.פסק הדין מכור.
45
מה הכתבה הזאת נותנת חוץ מלהוסיף שנאה ומחלוקת
וחילול ה' בעם ישראל | 07-10-2019 16:58
הרב ארז משה דורון אני קורא לך לחזור בך ולהתנצל. כל עמי ערב היום הגדול והנורא. אנא ממך. היה אמיץ באמת.
שמואל טל
אני | 08-10-2019 11:15
כתבה כזאת מטרתה גילוי האמת והבאת צדק
מוסיפה אור חשוב ביותר
הכתבה הזאת | 07-10-2019 21:29
הכתבה הזאת מוסיפה אמת ונותנת הזדמנות אלינו שמואל טל לחזור בתשובה ולבקש סליחה לפני יום הכיפורים
הרב ארז דורון
הרב ארז דורון | 07-10-2019 18:31
למה הרב ארז צריך לחזור בו? הוא הרי לא התעסק עם אשת-איש בין לפי הגרסא המקלה של- טעות ב'רוח הקודש' (גרסא שנסמכת רק על דברי רבכם) ובין לפי הגרסא המחמירה של רומן גמור ברמה נמוכה וגסה (שזו גרסה שהשמועה מספרת שמגובה בראיות והוכחות, שכרגע אף אחד מאלו שמחזיקים בראיות עוד לא מעז לחשוף אותן מחשש לתביעה) אגב, אני אומר זאת רק בגדר 'אולי' ובתור 'דמיון פרוע' כי חלילה איני יודע על שום ראיה. אבל תנו לדמיון להשתחרר.. אולי בחודשים הקרובים יתגלה שהרומן החמור עם אשת האיש היה רק קצה הקרחון במעללי רבכם?! אולי.... זה רק תסריט דמיוני כמובן
תומך בבקשה. הרב ארז- תן כבוד לתורה!
שלמה | 07-10-2019 17:09
תומך בבקשה. הרב ארז- תן כבוד לתורה!
תומך בבקשה. הרב ארז- תן כבוד לתורה!
שלמה | 07-10-2019 17:06
ס
46
די! די! די!
יום כיפור!!!!! | 07-10-2019 19:37
נמאססססססססס!!!!!!!!!!!!!!!!! זה לא מעניין אף אחד למה כל דבר צריך לפרסם?! רוצה לך לשם, לא רוצה אל תלך!!!
השתיקה מזיקה
שמואל | 08-10-2019 8:03
זה מעניין כי אנחנו ערבים זה לזה וצריך לצעוק את האמת כדי שאחיינו לא יפלו בעבודה זרה
47
נמאס לשמוע על רדיפת הרב
די לרדיפה | 07-10-2019 19:57
למה לתת יד לרדיפת הרב והשמצתו?? תתביישו.
להתעורר
משה | 08-10-2019 7:53
אם זה תמוה בעיניך כנראה שלא הבנת את המצב. תתחיל לברר לעומק. יש פה הנהגה חולה
48
יישר כח לרב ארז
איל | 07-10-2019 23:03
ה׳ עוז לעמו יתן. התורה היא אמת ומי שמפחד להתמודד עם האמת בעצם משקר לו ולכולם. מספיק כבר להשקיט דברים במסווה של שלום , אנחנו לא היפים. התורה שלנו היא תורת אמת .
49
כל הדתות
123 | 07-10-2019 23:29
כל הדתות, גם זו שלנו, מבוססות על מטורללים שהתגלתה להם רוח קודש מדומיינת.
50
צודק ב100%
אני | 08-10-2019 0:05
מספיק עם הצדקנות להוקיע מול השמש
51
לחשוף את האמת
שמואל | 08-10-2019 0:17
אני גר ביד בנימין ואני באמת לא החלטתי עם הרב טל צדיק נרדף או רשע בתחפושת וזה כשלעצמו עצוב לא תכננתי להוציא את ילדי מהמוסדות ולא נלחמתי שהמוסדות ישארו בידי תורת החיים לגבי התנהלות כלכלית או רוחנית זה דברים שאפשר להתוכך עליהם ואולי הם נכונים אבל הם לא העניין זה דעות ופרשנויות. פשוט תנו לנו את העובדות. עדים שידברו בשמם המלא אם יש תמונות או מכתבים שיפרסמו אותם. ובמובן הזה אני מציין לשבח את הרב ארז שלפחות אמר בשמו דברים שהוא שמע מכלי ראשון בלי להסתתר מאחורי מסכות. בלי לבחור בשתיקה הנוחה בהתעלמות שלא מצריכה מעשה כמו שרבני הישוב בחרו. אני לא הלכתי לחפש עדויות שהרב רשע או שהוא צדיק אבל אני חושב שאם הרכילויות ששמעתי נכונות זה מצריך לפחות בירור יסודי והתייחסות ואני חושב שאני אעשה את זה. ובשלב הזה שבית דין לא הצליח להשכין סדר ושלום ומלא רבנים בציבור עוד עוסקים בפרשה לאחר פסק בית הדין מה הואיל לנו בית הדין?! אולי פשוט תראו לנו את האמת בפנים להיות איש ציבור זאת מעלה וזכות וגם חובה ויש טובות הנאה מהפרסום וגם נזקים זה מחיר שאנשי ציבור צריכים לחיות איתו והדרך היחידה להינצל מכל הבלאגן זה פשוט שקיפות; והיתם נקיים מה׳ ומישראל
52
למדתי שם
למדתי שם | 08-10-2019 0:22
למדתי בתורת החיים כ6 שנים ועד עכשיו לא ידעתי מה לחשוב על כל הפרשיה מצד אחד הרב טל שהכרתי אדם משכמו ומעלה נדיר בדור שלנו מצד שני כל הפרשיה וחברים שספרו שנפגעו אבל עכשיו שהרב ארז מכנה אותו רשע פה חדשתי מלא על אחרים מהישבה אמרו יש להם אינטרסים הם רוצים תפקידים וכו אבל הרב ארז מה היה לו להכניס ראשו למיטה חולה זו אם לא יראת השמיים שבליבו
היחצנים עובדים שעות נוספות
לא יחצן | 10-10-2019 17:37
יחצני השקר של בן דוד עובדים שעות נוספות בניסיון להעלים או לגמד את אליסף צור. מעניין מי משלם להם ומה המניע
מי באמת הגדול מכולם
יודע את האמת | 10-10-2019 7:11
לא יודע מי מכם למד שם ומי לא אבל בכדורגל הטוב ביותר בזמני היה אליסף צור הידוע בעיקר כצור. והוא לקח את בן דוד. לא בהליכה אבל לקח
סיטון vs בן דוד
למדתי שם | 08-10-2019 15:46
הנה בתור אחד שלמד שם אומר שאכן הרב סיטון טוב אבל בן דוד לא רואה אף אחד ממטר ולא רק בכדורגל אלא בכל תחום תחרותי אפילו פינגפונג
כדורגל עם תורה
תלמיד | 08-10-2019 14:46
הרב סיטון הכי טוב בכדורגל בישיבה!
עוד יחצן של הרב מצפת
נמאס | 08-10-2019 2:50
כמה משלמים לך?
שקרן לא למדת במוסדות הקדושים
אחד שבאמת למד שם | 08-10-2019 2:48
אם באמת למדת במוסדות הקדושים אז מי הכי טוב בכדורגל בישיבה?
53
כל העיסוק הזה ברב טל הוא טמטום גמור
לוי | 08-10-2019 4:56
ורק מוכיח שאין דבר כזה דעת תורה. עדיף שתפסיקו להשמיע דעתם של רבנים. אתם עושים צחוק מהיהדות.
חובת השעה
יוסף | 08-10-2019 7:50
לשתוק זה חילול ה'. אסור לתת לאנשים להתחזות לצדיקים ולהוליך שולל יהודים
54
מלחמת הרבנים גורמת לנזק עצום
מנטעש | 08-10-2019 5:51
ליכלוכים סכסוכים ופילוגים ריב ומדנים. במקום לשתוק, כל רב תוקע את קולו ברמה ומבאיש את ציבור שומרי המצוות שנפשם קצה מלהתדיין בפרשה המביכה הזו. איכס אחד גדול.
ולתת לכל פגועי הנפש
פלוני | 10-10-2019 12:19
לגסוס לבד?!? מי אמור לתת להם יד וכתף לעזרה? הרב טל?? רבני הישוב צריכים לת מענה לכל פגועי הזוועות האלה! ומייד! ואסור לשתוק!
לא לשתוק
גיל | 10-10-2019 9:16
מי ששותק ונותן לאנשים להתחזות בשם התורה והמצוות הוא נותן יד לחילול ה'. נותן לאנשים תמימים לעבוד אדם שקרן וללכת שולל בעצות כזב.
פלוני
פלוני | 08-10-2019 7:06
שטויות. אסור לשתוק. חובה להוקיע ולנקות את השקר
55
בית הדין אמר שטל חטא חטא חמור!!! את זה שוכחים
חברון | 08-10-2019 7:57
לצערינו למרות זאת התיר לו ללמד אבל לא לייעץ!!!
דחוף
בהול | 10-10-2019 9:13
מותר לו לעשות מה שהוא רוצה אבל לא להמשיך לנדות מי שפורש מקהילתו ולא לעצור את הקללות והצער שהאנשים החפים מפשע חוטפים ממנו. כל המדינה מפחדת משמואל טל. חוץ מהרב אליהו הרב ארז ועצומת הרבנים האמיצים. חובה לחשוף עוולות ולא לתת לאנשים להתחזות בשם התורה והמצוות
56
אא
איתן | 08-10-2019 9:05
אם הרב ארז לקח צד, מבחינתי, זה מטה את הכף. אז אפילו שיוצא בפועל שהוא קצת מזדהה עם שמואל אליהו, אין לי אלא לקבל את האמת מפי שאמרה.
57
החילול ה' האמיתי הוא ההתעלמות מפסק הדין
יהודי בריא | 08-10-2019 9:49
וביזוי של תלמיד חכם ענק כמו הרב טל
בריא בחלום
אלמוג | 09-10-2019 20:12
איך אתה קורא לך יהודי בריא לאור האמת שהבית הזה מטומטם ומשוחד ואףחד לא פיברק תטענות נגד הרב וייס!? אתה לא בריא אתה נמצא בכת שמנוהלת על ידי מכשפים ואתה גם פשוט מסכן שלא יודע להילחם על האמת בלי לבדוק כלום העיקר נוח לך מהתנאים שאתה מקבל מהם אתה פשוט צבוע צבוע
58
שמואל טל
אני | 08-10-2019 11:06
הרב ארז משה דורון צודק שמואל טל מקומו באברבנאל שם עוד אנשים כמותו שרואים שומעים קולות ומסרים מעוותים.הכדורים מאזנים אנשים כאלו.בושה וחרפה למועצת הדיינים דמוניים ממניעים שונים שרחוקים מאמת צדק ויהדות דווקא בערב יום כיפור יש להוקיע התנהגות דוגמת שמואל טל ומועצת הדיינים.
59
שוב פעם חזרתי
סטרא אחרא 4 | 08-10-2019 12:54
אחרי חודש של הפסקה חזרתי
תגובה חשובה
דביר | 10-10-2019 9:10
מי שמאשים את מתנגדיו שהם הסטרא אחרא זה אומר שהוא בעצמו מסובך עם הסטרא אחרא. הפוסל במומו פוסל. שמואל טל ניהל קשר פסול ומתנהל לא יפה עם אנשים לא צריך לחפש עוד הוכחות כדי להבין שצדיק הוא לא. אולי הוא היה פעם מתישהו. לא מכיר. אולי הוא גאון. מה שבטוח הוא לא אדם ישר נכון להתנהלות שלו היום
60
הזויים כל חסידי דביר טל
אגסי | 08-10-2019 14:51
תשמעו מה יש להם לומר נגד הרב מהצפון (כלשונם) ותבינו שהם מקבלים שוחד או שהם פשוט חולים על כל הראש
61
אבל איפה היית כשגידי דבוש השפיל אנשים בשקוף??
כל הכבוד לרב ארז | 08-10-2019 15:52
הקמת את הסדנה, נעלמת והשארת רבים ורבות להפגע תחת שרביטו
ועדיין הותיר רבים להפגע ולא שלח שליחים לסייע
ייתכן שאתם צודקים | 13-10-2019 13:07
יכל לסייע ולהלחם בגידי דבוש בדרכים אחרות
הוא עזב
שקוף | 10-10-2019 0:27
למרות שזה היה מפעל חייו, והיה יכול להיות איש עשיר מאוד. צדיק אמיתי.
השערה
גדעון | 08-10-2019 16:07
אולי כי היה לו איסור חוקי להגיד את דברו
62
הבית דין מכור
רמי | 09-10-2019 20:09
כל הביינישים שרושמים הבית דין פסק את שלו וכו' וכו' אתם חיים בסרט בתקווה שהבית דין הזה הוא מנוהל לפי האמת והיושר, נוח לכם לחשוב ככה., אבל אתם פשוט מסכנים ותמימים במקום להבין שאתם פאקינג בדרך דפוקה בחייכם!
63
נמאס מכת טל המטורללת ומהתגובות האלימות שלהם
אבי וויסמן | 09-10-2019 22:58
תתעוררו, אתם חלק מכת מופרעת שמונהגת עי חולה נפש מסוכן!!!!
תודה
חבר הכת | 10-10-2019 17:04
הצלת את חיי!! בזכות התגובה שלך יצאתי מהכת לחיי חופש!!! הגיוני?? לא?? די,מספיק, רדו לנו מהווריד...
64
הרב טל צריך ללכת
רוי | 09-10-2019 23:20
ולא לחזור ליד׳ב יותר. מסכנה יפעת והילדים. ה׳ ישלח לכם רפואה למכה המזעזעת הזו.
הם גרמו לו לכך
ידבניק | 10-10-2019 0:24
היו צריכים לומר לו ללכת. ולקבל טיפול. בזה שנלחמו בשבילו, רק גמרו אותו יותר...
טרגדיה ממעלה ראשונה
כי | 09-10-2019 23:32
עוד לא ראיתי כזה דבר. צודק במה שכתבת
65
מי מכם בדק את הפרשה כמוני?
יצחק | 10-10-2019 11:28
מי מכם בדק את הפרשה כמוני? חבל חבל שבערב יום כיפור/מוצאי יום כיפור כל כך הרבה ליכלוך. מה התועלת?? שמעתי את שני הצדדים, החלטתי מה שהחלטתי. אני מודה לכל מי שמנסה לעורר אותי מעוורוני. שכוייח. אמרתם את שלכם, עכשיו תכבדו אותי כאדם שקיבל החלטה מושכלת. עוד הטלת רפש ובוץ, עוד כתבות בסרוגים, לא תשכנע אותי. מי שלא רוצה ללמוד במוסדות תורת החיים, בשמחה, חסר מקומות אחרים?? נ.ב. מי שבוחר לכתוב מכתב לרב לוז ולרב הדאיה, לא צריך לשלוח עותק לסרוגים... ודבר אחד שעליו ממש אסור לשתוק-ביזוי תלמיד חכם עצום הגאון הרב אשר וייס. הזהרו בגחלתן של תלמידי חכמים. אפילו אם גאון הדור ומופתו, איזה כתב שפל בטלויזיה, או באחד האתרים, העיז פניו כנגדו. ממש מקור מהימן לחשוד באחד מגדולי הדור...
אתה לא חייב לגלוש פה
בוץ | 10-10-2019 17:45
תלמד תורה תשחק כדורגל או תאכל צ'ולנט. רק אל תבכה על הכתבות בסרוגים הרב טל עוד לא הכריח אותכם לגלוש באינטרנט אז מה אתה בוכה??
כמה קל לכתוב תגובות חסרות בסיס
יצחק | 10-10-2019 16:33
מי שניזון משמועות, אכן יכול להגיע רחוק מאוד... מה הקשר בין מה שאתם כותבים למציאות?? למה לא להגיד את האמת? מי אמר לך מה האמת? בדקת? ולגבי כל השמועות המגוחכות על נידויים והפחדות. בינתיים יש הרבה מאוד אלימות, לכלוכים ובזיונות נגד ישיבת תורת החיים ונגד הרב טל, ולא להפך. אז אם זה המדד, כנראה ששוב טעית.
למה לא להגיד את האמת
מספיק לעורר נפש אחת | 10-10-2019 15:38
הפרשה היא קצה הקרחון. וגם היא לבדה עם הפרטים הדלים שפורסמו מזעזעת לב ישר נבון ואמיץ כדי לעשות צעד ולבחור באמת. ד.א אנשי הקהילה חלקכם נוהגים באלימות זה מסוכן. יתכן והמצב משפיע עליכם באופן לא מודע.
להיות צדיק זה לא משחק
מי שמנדה הוא לא צדיק | 10-10-2019 15:34
אני בטוח שלרב ארז אין רצון להתלכלך בלכלוך של שמואל טל. פשוט מי ששותק על תופעה כזאת שפוגעים באנשים חפים מפשע ומנדים בשם התורה, משקרים, משחקים באנשים חלשים, כופים דרך שגויה בשם התורה, זה עוול נוראי שאסור לשתוק עליו בעם ישראל. הרב ארז בעל כורחו נמצא במציאות כזאת שחייב להגיב בניגוד להרבה שמפחדים משמואל טל מאשתו ממשפחתו ומקהילתו במקום לפחד רק מה'
66
שכוייח לתגובה 54
שכוייח | 10-10-2019 11:51
העיסוק המאוס גורם לי להבין שכל הצדיקים מוציאי השם הרע מזמן לא מכוונים לתועלת. רק להרוס.
נושא חשוב
פנחס | 10-10-2019 22:39
העיסוק הוא מצד אנשי אמת שכל כוונתם לשם שמיים. שמואל טל משפחתו ומקהילתו לא יכולים להמשיך ולעשות משפחות בגלל שגילו את קלונם. צדיק במצב כזה אומר טעיתי וסוגר את הדלת. לא ממשיך לרכב על תואר צדיק ועל הדרך לצער נשמות יקרות
ממש כן לתועלת בלבד
רביד | 10-10-2019 21:40
לגמרי הם מכוונים לתועלת. בבוא היום תבין...
67
נאס
נועם | 10-10-2019 18:35
נאס הראפר המרוקאי
68
אני בעד לחשוף הכל!!!
שלום | 10-10-2019 19:31
ואת התביעה הכספית כולנו נשלם יחד! מוכן לזה והעיקר לצאת מן הספק כבר!!
לשלום
תקרא | 10-10-2019 22:36
באמת נראה לכם שרבנים סתם יקומו בבוקר ויגידו ששמואל טל מסוכן לציבור כי חלילה יש להם פרשנות? מדובר במקרים לא קלים וברורים שהאדם הזה לא צדיק. והלוואי שהיה אפשר לחסוך את הפרסום. כל המשך העמדת פנים שהכל היה בסדר מבחינתם ושהם עשו תשובה ביומיים תגרור עוד פגיעות בעתיד. אי אפשר להתנהל באותה צורה ולצפות שהכל יתרפא מאליו ובטח שלא להמשיך לשקר על חשבון מי שנפגע בשם התורה והצדיק.
לגבי הפרטים
תשובה | 10-10-2019 21:37
איך יש ספק אחרי שהרב אליהו אמר את דברו. אחרי ארבע שנים של שתיקה. הרבנים רבים הצטרפו כדי להזניק את הציבור. מי שצריך פרטים ממש מביכים שיברר בפרטי
69
חבל, חבל ,יפעת ודביר לא אצרו את התינוקי הזה מ
חבל | 11-10-2019 7:23
מלהמשיך בתפקידו עוד שכדור השלג היה קטן
70
הרב ארז הוא היה חברותא של הרב טל
יהודי שמצא אמת | 11-10-2019 9:02
ובגלל זה הוא יודע אליו כי הוא מכיר אותו
71
הרב ארז - ריסקת אותי!
רסק עגבניות | 11-10-2019 11:30
נראה שהפרשיה בתחילת דרכה. עוד חשבתי שוואלה הרב טל חזר בתשובה ומנסה לתקן את הטעויות שלו, ופתאום אתה מגלה שהסיפור בכלל עוד לא התחיל.
72
למדתי שם
אמת'דיגע איד | 11-10-2019 12:39
אני מכיר היטב את הרב ואת המוסדות ואת האנשים היקרים של הקהילה. מאוד מצער לראות את רבנו מושמץ אחרי שהודה בטעותו. יאללה גם כן הוא הודה בטעות זהו ממשיכים הלאה בחיים.. כולנו טועים אנחנו בני אדם מה לעשות.. רק שנזכה לעשות תשובה.. הלוואי והחולקים על הרב טל היו מגיעים לרבע אחוז מהזכויות שיש לאדם הענק הזה שהקים מוסדות לתפארת. מי שמכיר את הרב טל מקרוב יודע שהוא לא זייפן ושכל חייו מסר למצוא דרך האמת.
העניין הוא
גיורא | 11-10-2019 15:49
זה לא רק המקרה עם האשה, למרות שזה לכשעצמו קשר ארוך טווח עם פירוט מאד מעמיק וקשה ותשובה מאיש כזה היא לא אה סליחה וריקודים .. אתם לא מבינים את התמונה במלואה
ואפילו בהסתרה
יוסף | 11-10-2019 15:48
אחי אתה בהסתרה שבתוך ההסתרה. כלפי חוץ עשה ועושה כביכול דברים טובים. לא כל מה שנוצץ זהב
73
מספיק!
אמיר | 12-10-2019 23:26
עזבו כבר את הרב טל! כתלמיד שלו הבנתי שהוא טעה והוא לא מושלם סבבה!? הוא חזר בתשובה הוא ביקש סליחה, זה עצמו מעורר מבחינתי השראה. העצות שלו הצילו לי את החיים. למדתי ממנו שאפשר לחזור בתשובה, אז אנא מכם תעזבו תאמינו לי הוא גם הרוס מזה אז למה עוד ועוד? תחשבו בנו התלמידים ובפרט במשפחתו היקרה!! פשוט אתם יוצרים שנאה ומדון על סתם ! אפשר לתקן הכול אז מי שפגוע שיבוא וידבר בצורה הנכונה מאשר לשחרר כאן צרור יריות. נכון אנשים נדפקו בתורת החיים אבל הם נדפקו לא רק בגלל תורת החיים אלא גם בגללם ואם הם היו במקום אחר הם היו נדפקים עוד יותר ומה עם ההצלחה של תורת החיים שלא מניתם?!
אמיר היקר
דורון | 15-10-2019 1:30
לא התכוונתי ללבות שנאה.. אני רק אומר שכדאי לך להתכונן למידע רב, כואב ומחליא שתכף תשמע על הרב טל.. מה נראה לך שכולם (המתנגדים) בוקר אחד קמו וחשבו איך לשעשע את החיים? הכל מוכח לגמרי, ואף אחד לא משחק משחקים- עורך סרטונים ומילים. מספיק. תתעוררו חברים יקרים. אחרת הנפילה שלכם תהיה קשה יותר.
מה זה קשור
מנחם | 13-10-2019 17:08
גם מי שעושה הרבה טוב זה לא נותן לו רשות לעשות כרצונו על חשבון נפשם של אנשים אחרים
לדורון בכבוד מה הפצצה?? תפסיקו סתם להגיד דברי
שי | 13-10-2019 10:30
וואלה גם עליך יש לי פצצת אטום. איך אני איתך??
אמיר, אם נדמה לי שזה אתה...
דורון | 13-10-2019 2:57
תתכונן לפצצת אטום. וכדאי לך להכין את כליך.
74
מי שמשלם חצי מליון שח בהסכם סודי לנשואה
בקי | 12-10-2019 23:44
שילך לעיר אחרת למספר שנים,ולא יהפוך תלמידים שוטים לטיפשים ועיוורים.
75
צדיק או רשע?
איתן הלפר | 14-10-2019 21:28
מי שחושב שהגאון הרב שמואל טל צדיק שייתן לייק. מי שחושב ששמואל טל רשע שייתן רגשון כועס. מי שלא חושב שיעמוד בפינה. ואל תשכחו לעשות לנו לייק וסאב
בשביל הבחירה
האמת מכוסה בקליפות | 15-10-2019 12:01
אנשים שמחוברים עדיין למתחזה חיים עדיין בסרט שחצאית ארוכה זה הכי צדיקות שיש, שערבי חברה וריצוי קהילתי על חשבון ייחודיות זה הכי קדוש, שלזרום עם הרוב שנראה הכי חזק באופן חיצוני זה הכי משובח ושלציית למנהלי הכת זה משתלם כי מקבלים תגמולים כאלה ואחרים. הם פשוט חיים בשקר וכנראה לא בשלים להתעורר. כנראה כל שיגלו להם ויזהירו אותם הם רק יקצינו יותר לכיוון המתחזה כמו ילדים מתבגרים שלא רוצים שיכתיבו להם זהות
יש אנשים שפשוט לא רואים
זה המצב | 15-10-2019 11:51
וגם לא רוצים לראות. זה כמו עם ברלנד, יש צילומי וידאו שלו עושה עבירות קשות ועדיין טוענים שזה מבויים ושהוא צדיק מי שקשה לו לעשות שינוי בחיים ימשיך להצדיק ולהאמין שהכל לשון הרע חלילה. ומי שרוצה להתבטא באמת ליבו לטובת הכלל ולספר את המפגש שלו עם מה שנקרא שמואל טל ודרכו מורידים אותו ומקללים ומחלישים ומנדים. מועדים לשמחה
אלפרט..?
דורון | 15-10-2019 2:04
אני רק מנסה לדמיין מה יקרה כשאיתן יראה הכל. ה' ירחמו!!!! צריך מלאי גדול של פסיכולוגים
76
הרב ארז
חג | 17-10-2019 0:57
הרב ארז ידוע כנצלן תמימים. מעודד טיסות לאומן רק בחברה מסויימת שמעניקה לו אחוזים. מבטיח שכל מי שיסע לאומן יחזור לארץ אדם שכל בעיותיו יפתרו. מאחז עיניים. מעניים מי שילם לו כדי לקטרג ולהסית נגד הרב טל
תתעוררו
בנימין | 17-10-2019 20:46
הרב ארז לא קורא לעצמו צדיק. הוא נקי וישר ולא כמו הרב טל שעושה מה שעושה ומתחזה לצדיק על חשבון מחלוקות בעם ישראל
אם כבר אתם שואפים לאנשים מח על לשון הרע
בועז | 17-10-2019 18:58
חח איזו המצאה. לא מצאתם כלום אה. כמו שלא מצאתם על הרב אליהו
77
אתם יודעים שהמסכנים יצטרכו טיפולים פסיכולוגים
יעקב קופולוביץ | 17-10-2019 11:31
אחרי שיגלו את האמת, ומה רבם שליטא עשה...
לחכם חלפונה
יוסף | 18-10-2019 8:18
קשר רוחני מאד ארוך עם ביטויים מאד גשמיים ואחכ העליל עליה שהיא משוגעת וזה קצה הקרחון לכל ההתנהגויות שלו כלפי אנשים חפים מפשע אז אסור לקרוא לו צדיק. לכבוד התורה צריך להוקיע תופעה כזאת.
מה עשה?
חכם חלפון | 18-10-2019 2:01
כולם יודעים מה עשה. היה בקשר רוחני עם אישה מה צריך פה טיפול פסיכולוגי אי? שמא תומר צריכים טיפול פסיכולוגי בלי קשר? אי הכי מאי נפקר מינה דהרב טל להכי? ודוק
אנשיו של טל
בסוף כולם יגלו את הא | 17-10-2019 18:59
אנשיו של טל אולי הם נגועים חלקם ממונית חלקם חברתית. לא זכו עדיין...
78
כמי שגר בישוב אני עד לחרמות מטומטמים
ג. | 20-10-2019 7:11
של מתנגדי הרב טל ותומכי הרב טל ואז יש את האנוסים שמפחדים להביע עמדה שמא יפגעו בהם. קיצר, הבאתם את מאה שערים ליד בנימין. חמורים שכמותכם. ואכן, השתיקה של הרבנים קיימת וצורמת אך לא מופתע כלל.
רב היישוב עוזב
הרב הדאיה עובר דירה | 21-10-2019 21:00
ימים יגידו לאן ה' מוביל אותנו
79
ארצות הברית
נועם | 20-10-2019 8:34
ארצות הברית זה כמו ישראל
80
התחזקות מהרב טל
ליטל | 20-10-2019 12:34
אני רואה שיעורים של הרב טל בהידברות וזה מחזק אותי גם הספר שלו לימים נוראים מה עלי לעשות עכשיו? להמשיך? להפסיק?
מצווה לפרסם רשע
יוסף | 22-10-2019 13:05
לא מכירים אותו. בחברה החרדית נוטים לטאטא עוולות ולא לפרסם והאנשים הפשוטים נפגעים וזה גורם גם לחילול ה'
הרב נבנצאל
תמיהה | 21-10-2019 23:38
יש למישהו ספק בגדולתו יראתו ויושרו של הרב נבנצאל? איך אתם מסבירים שהוא תומך ברב טל? אז מה גם את השיחות שלו ניגנוז? לאן נגיע?
הייתי מתרחק
זה לא מרגיש נכון | 21-10-2019 21:02
תלמידי הרב טל אלימים ומבולבלים
בהצלחה
משה | 21-10-2019 20:58
אני גנזתי הכל. מעולם לא התחברתי גם ככה. מתוחכם מידיי וחקירתי לטעמי. אלא אם כן זה הטעם שלך אז אתה כנראה מונח במקום אחר
כמוני כמוך
גדי | 20-10-2019 15:14
מה שאני עושה אני שומר את ספריו ומחכים כמו בספר היסטוריה, אבל לא מייחס אליו חשיבות. כך גם אני עושה לכל רבני הסטרא אחרא
81
גדול הדור
בן דוד | 22-10-2019 21:07
כואב הלב פספסנו רב שעוד כמה שנים אם לא היה מסתבך איפה שהסתבך בוודאי היה אחד מענקי התורה והיראה של הדור. אבידה גדולה ומצערת. הלוואי שנפנים את הלקח ונתרחק מנשים ואביזרייהו
82
מתבייש
מתבייש | 28-10-2019 7:48
פעם היו שואלים אותי איפה למדת הייתי עונה בגאווה בתורת החיים. היום אני מתבייש
83
בני ברק
אביחי | 25-12-2019 13:08
זה לא פעם ראשונה שארז משה דורון יוצא נגד אנשים רק בגלל שהם יותר מפורסמים ממנו, ותמיד זה אישי ולא ענייני. מדובר באדם כוחני ורודף כבוד ושם,ועינו צרה באנשים שהתפרסמו ויש להם קהל.להם יש את הכריזמה שלך אין מתי תשלים עם זה
כריזמה?
כריזמטי | 26-12-2019 9:44
אתה לא מכיר את שמואל טל. מגמגם בלי סוף, חוזר על משפטים 10 פעמים ולא כריזמטי בעליל! לעומתו, הרב ארז עזב מפעל חיים (שקוף) כשהבין שיש שם דברים לא טובים. אדם ישר, הגון ואמיץ.
84
אולי תתחילו להתחבר לה' ולא לרבנים?
שמיל | 13-05-2020 19:05
אולי תתחילו להתחבר לה' ולא לרבנים?
85
עגכאק5אק45
אילה לוי | 07-06-2020 18:40
זה ממש מטומטם שחושבים שהוא זכאי !!!!!!!!!!!! מטומטם זה מילה יפהההההההה!!!!
86
הרבי
נועם | 07-08-2021 12:30
הרבי מלובביץ' ישו מוחמד הנביא מואפק טריף