אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בית הדין פרסם שם ותמונה של סרבן גט

בית הדין הגדול בראשות הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו, פרסם את שמו ותמונתו של סרבן גט החי כיום בברוקלין בניו יורק, בעוד אשתו מחכה לגט כבר קרוב לעשר שנים


אחרי שבעבר פרסם את שמותיהם ותמונותיהם של סרבני גט, בית הדין הגדול ממשיך לנקוט בשיטת ה"השיימינג" שהוכיחה את עצמה כיעילה במקרים קודמים, ומפרסם את שמו ותמונתו של סרבן גט נוסף החי כיום בברוקלין בניו יורק, בעוד אשתו מחכה לגט כבר קרוב לעשר שנים.

על פי הדיווח באתר ynet, לאחר שבמשך תקופה ארוכה הוא אינו משתף פעולה עם בית הדין בישראל, החליטו ראשי בית הדין להשתמש בנשק יום הדין ולפרסם את שמו ותמונתו, ולקרוא לחברי קהילתו ומכריו שלא לשאת ולתת עמו. בנוסף הוטלו עליו הגבלות על יציאתו מן הארץ, קבלת או החזקה של דרכון ורישיון נהיגה, עבודה במשרה על פי דין או בגוף מבוקר, עיסוק במקצוע המוסדר על פי דין או טעון רישיון או היתר – וכן ניהול חשבון בנק.

עוד באותו נושא

שוב: בית הדין פרסם שם ותמונה של סרבן גט

לאחר שאשתו, שרית, ערערה על ההחלטה שלא לכפות עליו מתן גט, הרכב הדיינים, בראשות נשיא בית הדין, הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו, קבע כי על האיש לגרשה לאלתר וכי "יש להורות על הפעלת כל הסנקציות על פי חוק".

בעמוד הפייסבוק של ארגון 'יד לאישה', המייצג את שרית, נכתב: "עבירות שיום הכיפורים אינו מכפר עליהן. תכירו- האיש הזה, יגאל שגיא, עזב ב- 2009 את הארץ ומאז הוא מעגן את אשתו. לפני כשש שנים אשתו הסכימה לשלוח אליו את הילדים לביקור קצר בקיץ, ומאז לא ראתה אותם. בני הזוג חיו כחילונים, אבל מאז עזב יגאל ונטמע בקהילה בברוקלין הפך דתי, והילדים שיצאו כשהם חושבים שיחזרו תוך חודש לחייהם הרגילים בארץ, לומדים היום במוסדות חרדיים ואמם לא מצליחה לראותם. האם שקיבלה אירוע מוחי קשה כאשר לא הצליחה להשיב אותם אליה, נזקקה לשיקום ארוך, וכיום היא לא מצליחה לראותם למרות ניסיונות שונים".

עוד באותו נושא

בשידור חי: עימות בין סרבן גט לאשתו. האזינו

עוד נכתב כי "בית הדין נתן פסק דין לשיימינג- פרסום שמו ותמונתו ברבים, והטלת סנקציות שונות. בית הדין הכריז כי אסור לכל אדם "לעשות לו טובה או לסייע לו ולישא ולתת עמו. חובה זו חלה גם על קרוביו ומשפחתו, וגם על כל קהילה ובית הדין בכל אתר ואתר וכן על כל מי שמסייע בידו להמשיך בסירובו…". לידיעת קהילת חב"ד בברוקלין, שכפי הנראה, על סמך המידע שהתקבל אצל העגונה, נותנת לו מקלט".

"שרית שגיא לא מוותרת לרגע על הזכות לראות את ילדיה ועל הזכות להיות חופשיה. בעזרת טו"ר דבורה בריסק מ'יד לאישה' המלווה ומייצגת אותה בתיק, הושג פסק הדין הזה, בתקווה שפרסום שמו ותמונתו של הבעל המעגן יביא לידי כך שייתן את הגט".

בסוף הפוסט נכתבה בקשה: "אנא שתפו את הפוסט בתקווה שיווצר הלחץ המתאים על הבעל המעגן וכל מי שתומך בו, ביודעין ושאינו ביודעין. קהילות חב"ד ברחבי העולם ידועות כמכניסות אורחים, אולם את האורח הזה מצווה (וציווי) שלא להכניס".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
18 תגובות - 12 דיונים מיין לפי
1
גיבורים על חלשים
ישראל | 07-10-2019 9:34
לא מכיר את הסיפור, וגם לא ממש מעניין אותי. אבל בדיוק כמו היועץ המשפטי, גם רבני בתי הדין רוצים למצוא חן בעיניי התקשורת.
לגמרי כך הכל למצוא חן בעיני כמה עיתונאיות
רוני וייל | 07-10-2019 13:38
נגמרה ההלכה שאין כופין גט
2
כפיית גיטין
ישראלי | 07-10-2019 10:37
לא מכיר את הסיפור אך אצלי התחננתי לשלום בית כפו גט מעושה וצריך להוציא שיימינג על כופי הגיטין ומונעי שלום הבית
חחחחחחח ..שמעת...
נתי | 25-11-2020 9:03
חחחחחחח ..שמעת מה שכתבת אתה לא יכול להכריח לחיות אבל להכריח לגט כן ? יחמר טיפש רע לב אם חיו והיה טוב יש סיכוי לטוב...מהפרדה וילדים באמצע זה רק רע ורוע חופשות של ג'סי רוח כמוך תתקדם בחיים מפגר..
צודק לחלוטין
אדם | 07-10-2019 12:39
אישה שנכנסת למשבר חייבים לשבת ולדבר אם אפשר והאישה מונעת היא פושעת היא לא רוצה לדבר לא מגיע לה כלום הגיע הזמן להפסיק לרחם על הנשים
מה שלום בית????
מסורבת | 07-10-2019 11:28
איך אפשר להכריח שלום בית אם האישה לא רוצה? תכריח בן אדם לחיות איתך? תתקדמו הלאה בחיים, אפסים
3
סרבן הגט
אנונימי | 07-10-2019 13:40
צריך להכניס את הבחור הזה לכלא עד שהוא יתן גט לאשתו זה שהאישה תוכל לראות את הילדים פשוט להכניס אותו לכלא עד שיצעק אני נותן גת לאישה עוד היום להכניס אותו לכלא זה מצווה הכי גדולה שיש לעשות לפני כיפור
4
לא עכברא גנב, חורא גנב
יוסף | 07-10-2019 14:25
לרב לאו, אין לבוא בטענות לגברים המכונים על ידכם סרבני גט. הם לא אשמים. תורתם הקדושה, אשמה, תורה שנועדה להתעלל בבני אדם מיום לידתו עד יום מותו. מה פתאום, האישה תלויה בגבר שישחרר אותה. כמאמר חזל, לא עכברא גנב, חורא גנב, סתום החור, חסל את הרבנות והכל יהיו משוחררים משיעבוד
5
מצוין! ומתי יפרסמו תמונות של סרבניות גט?
מרא דאתרא | 07-10-2019 16:22
אני מקווה שהמסורבת תשתחרר בקרוב איה. וקורא לרבנות לפרסם תמונות ושמות סרבניות שמספרן גדול וכמעט שווה ( יש קצת יותר נשים סרבניות). חייבים לבער את התופעה המחליאה הזו מן השורש!!! די לסרבנות! לא סרבנים ולא סרבניות.
6
סרבן הגט
אתי | 07-10-2019 16:53
כל הכבוד שעושים לסרבן הגט שיימינג ברשת וגם סנקציות המותרות לפי החוק הדבר הטוב ביותר זה שבית הדין יחליט בנושא ויעניק גט לאשה מבלי להמתין שנים ולמרר את חייה האישה אינה רכוש של הבעל ובית הדין צריך להחליט ולא לשאול את הבעל כלל
מעניין
מעניין | 07-10-2019 19:00
אתה אומר שהאישה היא לא רכוש של הבעל שאלה לי אלייך. האם כאשר גבר נותן לאישה טבעת ששווה פרוטה והיא מעוניינת להתחתן איתו האם אז הוא קונה אותה או לא? האם כאשר גבר בועל את האישה מרצונה ושניהם מכוונים לשם חתונה ולא בתור חבר/ה או סטוץ האם בזה הוא לא קונה אותה? בקיצור על פי ההלכה היא קנויה לבעלה. על פי חוק היא לא קנויה לבעלה ואם הוא ידבר יותר מדי הוא יקבל תלונת שווא.
הכי טוב
יפה | 07-10-2019 18:50
האמת את צודקת צריך לגרש לפי החוק ולא לפי ההלכה. אז מה אם זה בורא עולם קבע שצריך לגרש בגט כשר על פי ההלכה שזה אומר שהבעל צריך לרצות להתגרש ואם הוא לא רוצה וכופים אותו אז הגט פסול וחבל על הקלף שבזבזו עליו. עדיין צריך לגרש רק לפי החוק וזהו והנשים שיתגרשו לפי החוק יודיעו לאותו אחד שרוצה להיות חבר/בעל שלהן שזה היה גט על פי החוק והוא יחליט אם בא לו או לא. ככה הכי טוב. ככה הבעל לא נרדף. האישה עושה מה שבא לה. והילדים מה אכפת לנו מהם העיקר שיש על מה לפרק עוד בית בישראל.
7
ככה ייעשה לאיש
מידת הדין | 07-10-2019 20:33
המעגן את אשתו
8
אני מסורב 8 שנים
מסורב | 07-10-2019 21:25
אני מסורב 8 שנים. למה לא מפרסמים את המקרה שלי? אתם מוזמנים. כן גם אתה הרהג לאו שמבית דינך יצא פסק עקום
9
כפיית גט לא הוגנת
ניסן | 07-10-2019 22:19
כל הזמן דואגים לעלות את עניין סרבני הגט לא מורידים את זה מהכותרות גם בתי הדין לא מנהלים את הדיונים בצורה הוגנת לדעתי וחוששים לכיסאם צריך לפרסם את לדעתי !!!
10
ומה עם
הנשים | 08-10-2019 11:51
לפרסם את שמות הרבנים שגזלו רכוש ופנסיות של הנשים, אחרי גט?
11
האבא הציל את ילדיו מאמא משובשת
זיו טל | 01-12-2019 11:49
די לכניסה להיסטורית התמונות זימה ש SARIT SAGI מעלה להבין שאין לה שום צורך ורצון בשום סממן יהודי או גט בכדי לינות בשדות זרים . הרב לאו נפל קשות במלכודת קמפיין ה ME TO
12
אין דבר כזה "עגונה"!
ממזר | 17-02-2021 10:38
רק חרדיות שהן שפחות שטופות מוח-מוכנות לעצור את חייהן עד שהבעל שלהן יסכים לתת גט! כל חילונית נורמלית לא תחכה לגט בכלל-אלא תמשיך בחייה-ותחיה עם בן זוג חדש כידועה בציבור! כן יירבו ממזרים בישראל!!!