אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

פיצול ימינה נדחה עד להודעה חדשה

נימוקים טכניים הובילו לדחיית הפיצול בסיעת ימינה היום בוועדה המסדרת, בשל העובדה שחלק מימינה לא יכלו להגיע היום, ואחרים או לא תומכים במהלך, או לא רוצים שיהיה על שמם

פיצול ימינה נדחה עד להודעה חדשה
  Photo by Ben Dori/Flash90

בימינה הוחלט על דחייה עד להודעה חדשה של פיצול הסיעות לבית היהודי- האיחוד הלאומי ולימין החדש שצפוי היה להתרחש בוועדה המסדרת היום (ראשון).

במפלגה טוענים כי מדובר בדחייה מסיבות טכניות בלבד. לפיהם, צריך נציג מטעם המפלגה שיסביר את עניין המהלך. אך חבר הוועדה המסדרת אופיר סופר לא יכל להגיע, איילת שקד ומוטי יוגב שנגד הפיצול לא היו מעוניינים להיות הנציגים לקידום המהלך ונפתלי בנט לא רצה להיות בקו האש כמי שחתום על הפיצול.

עוד באותו נושא

ראשי ימינה דנו: "מחוייבים גם בלי ספינים של החתמות"


9

גם הרב פרץ ובבצלאל סמוטריץ שכבולים לדיון הקבינט המדיני בטחוני אחר הצהריים, לא יכלו להגיע וכך הפיצול עליו הכריזו בנט והרב רפי בסיומו של יום הבחירות בניגוד לעמדת שקד נאלץ להידחות עוד. הנימוק שניתן היה שזו הייתה הבטחת הבחירות של הבית היהודי והימין החדש כל אחד לצד שלו, ולכן הם עשו זאת, אך הדבר לא הסביר את הבהילות בה זה נעשה בתום הבחירות.

מנגד כנראה שגם ביקורת חריפה שנשמעה בימים האחרונים בימין ובציונות הדתית נגד הפיצול, הביאה את הבכירים לחשוב על דיון מחודש בעניין. לעת עתה, מדובר על דחיית הדיון כבר למחר או לחמישי.

חבר הכנסת יוגב הראשון שצייץ בטוויטר "כל עכבה לטובה", היום פורסם בישראל היום כי בין שני חברי הכנסת שמייצגים את הבית היהודי: מוטי יוגב והרב רפי פרץ שורר קרע קשה של חוסר אמון ואי עבודה משותפת.

בין היתר הקרע בין השניים נסוב על סוגיית הפיצול, שהרב רפי תומך בה ואילו חה"כ יוגב מתנגד אליה, לפי העיתונאי אריאל כהנא, אנשיו של פרץ מרחיקים ממנו את יוגב באופן שיטתי, וכן בקשתו של יוגב לבחון מחדש את מהלך הפיצול נדחתה על ידי הרב פרץ.

הבקשה להיות נציג המו"מ סורבה

לסרוגים נודע כי לאחרונה ביקש יוגב במהלך ישיבת הסיעה להיות נציג המשא ומתן בצוות עם נציגי המפלגות השונים, כשהוא מתבטא נגד מנכ"ל הבית היהודי ניר אורבך וראש המטה של פרץ, יובל צור "אני לא חושב שהם נאמנים ודואגים לאינטרסים של הבית היהודי", טען והוכיח אותם על הימצאותו במקום החמישי ברשימה.

לדבריו, צוות המו"מ צריך להיות מקובל על כל חברי הסיעה ולהיות שליחים של נבחרי הציבור כולם, אך הרב רפי הגיב לו מול הנוכחים, כי הם שליחיו הנאמנים של היו"ר ורצונותיו.

 

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
9 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
איילת היקרה
מוטי | 06-10-2019 11:31
איילת היקרה, אנו אנשי המפדל לדורותיו מבקשים ממך לפנות קצת את הבמה מאחר וציבור בוחרנו נקעה נפשו מהמשחקים המגעילים שלך. המפלגה תתאושש קצת ולא תיעלם ואנו נמצא דרך לפצות אותך רחוק מעין המצלמה. בימים אלה אנו נמצאים הרבה בבית הכנסת. זה מקום התפילה שלנו ויש דבר כזה בכל עיר ושכונה. ממליץ לך לבקר שם. לכי לשלום.
ימינה הביתה
עליבבא | 06-10-2019 14:55
תסתכלו טוב טוב על סמוטריץ איך טורף בעיניים שלו ורק הוא את איילת אהבים שלו די למוקיון שהרס מפלגה שלמה מה עים הכבישים בגרות זעקת הכבשים
כמה נכון
מלכה | 06-10-2019 13:27
ויותר מזה, מצביעים רבים לא הצביעו ימינה, בגלל החיבור המוזר הזה.
2
איזה קרקס...
חחח | 06-10-2019 11:37
חבורת מוקיונים. לא מסוגלים לנהל ועדת קישוט. עדיף לכולם שתלכו לאופוזציה.
3
מפלגת "ימינה קומבינה"
מצחיקולים | 06-10-2019 11:59
חייבים להכניס את כל החבורה הנל לפח גדול... לנעול ולא לפתוח, שיחנקו שם עם כל הסירחון שלהם..
4
חזור למכינה ועזוב ותן לנו מנוח
רפי פרץ-טעות | 06-10-2019 12:44
מי האדיוט שהביא את רפי פרץ למפלגה?????
5
הרס כל חלקה טובה
רפי פרץ - רע למפלגה | 06-10-2019 12:48
הוריד את המפלגה לקרשים!!!! הוריד אותה עד כדי ש- יחד עם סמוריטץ-לא עוברים אחוז החסימה-וחייבים להתחבר עם שקד או בן גביר?????
6
רפי פרץ לך הביתה. אתה כישלון.
אשתו של | 06-10-2019 13:00
פרץ כישלון מביך ומבזה עבור הציונות הדתית. לא מתאים לפוליטיקה - שיחזור ללמד ילדים.
7
אילת שקד לרשות ממשלה
רונן | 19-01-2020 14:04
בחירה בדיך את תצליחי רק ו כי