הרב זלמנוביץ': "להקפיא הגשת כתב אישום לרה"מ" - סרוגים

הרב זלמנוביץ': "להקפיא הגשת כתב אישום לרה"מ"

בימי השימוע לנתניהו, הרב אפרים זלמנוביץ רבה של מזכרת בתיה וראש מכון העם והמדינה יצא בקול קורא שכותרתו היא ש"אין להדיח ראש ממשלה מתפקידו אלא דרך הקלפי"

author-image
הרב זלמנוביץ': "להקפיא הגשת כתב אישום לרה"מ"
  Photo by Marc Israel Sellem/POOL/FLASH90

בעוד במשרד המשטים מתקיים השימוע לראש הממשלה בנימין נתניהו באמצעות עורכי דינו, הרב אפרים זלמנוביץ, הרב הראשי מזכרת בתיה, פנה בקול קורא לחברי הכנסת ולכל מי שהמדינה היהודית הדמוקרטית חשובה לו, "לפעול להקפאת הגשת כתב אישום נגד ראש ממשלה, כל עוד הוא מכהן בתפקידו. הדחת ראש ממשלה מכהן מתפקידו שלא דרך הקלפי תערער את היציבות השלטונית במדינת ישראל".

עוד באותו נושא

למה בקרב היהודים האמונה עולה, ואצל הנוצרים יורדת?


19

 לדבריו "יש לחוקק חוק להגנת הדמוקרטיה, שימנע כל פעולה התורמת, בין במזיד בין בשוגג, להפלת ממשלה שלא באמצעות הקלפי. גם יש להקשות על פירוקה קודם זמנה. פתגם עממי אומר: אם צריך, מורידים את הגנב מחבל התליה. הרב אביגדור עמיאל כתב: עדיף להוציא לחופשי אלף ערבים החשודים ברצח יהודי, וחלילה להושיב בכלא ערבי אחד חף מכל פשע. זו דמוקרטיה במיטבה."

אין להסתמך על עד מדינה

בנימוקיו כותב הרב זלמנוביץ' כי "אם אין בכך כל סכנת נפשות או פגיעה בביטחון המדינה או אז יש לדחות את חקירת ראש הממשלה עד לאחר סיום תפקידו הממלכתי. בוודאי שאין להסתמך על עד מדינה. ידע כל שופט הסומך על עד מדינה להפללת אדם שעל פי ההלכה אין עדותו קבילה. ממש כמו עדות נרקומן, מהמר או קלפן, שכידוע איננה קבילה. זה פשוט וברור שאין להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה, כל עוד מוטל על כתפיו עול הנהגת המדינה. ובכלל, אין לסמוך כתב אישום על עדותו של עד מדינה אלא אך ורק על פי ראיות. דין תורה פוסל עדות עד מדינה".

הרב זלמנוביץ' מוסיף כי, "על פי הר"ן קבע הרב אברהם קוק שכיום אין מלך בישראל ומשפטי המלוכה עברו לכנסת. היא מחוקקת את החוקים כולל חקיקה פלילית. על פיה מתקיימת החברה הישראלית בצדק ושוויון. תקפותם ההלכתית מתקיימת בתנאי שאין הם סותרים את משפט התורה אלא משלימים אותה. עדות עד מדינה נגוע בנגיעה אישית שהרי קיים חשש סביר שהפחד מהעונש המגיע לו, יביאהו להעיד עדות שקר. הן יש לו אינטרס עצום להציל עצמו בהפללת חברו. באין ראיות משפטיות מוצקות אין להרשיע אדם, אך ורק על פי עדותו הפסולה של עד המדינה.

חקירת חשוד וניהול משפט, מערערים שיווי משקל של כל אדם ויהא בעל חוסן נפשי ככל שיהיה. אין מציאות שיוותר ביד ראש ממשלה מכהן, הכוח גם להגן על עצמו ולהיאבק על חפותו, ובוודאי שאין בכוח האדם לנהל משפט לטיהור שמו ובו בעת גם להמשיך לנהל את ענייני המדינה. הצדק במדינת היהודים לא ייפגע אם החקירה תתעכב ותדחה עד אחר סיום מילוי תפקידו".

עוד הוא מוסיף, "כבני אברהם אבינו על המשטרה והפרקליטות להיות בעלי עין טובה, לראות במי שדבק בו רפש, במי שעלה כנגדו חשד לביצוע עבירה, זכאי כל עוד לא הוכחה אשמתו. בל ייכנס בלבם אפילו שמץ של הרהור כי אכן נכון הדבר. שומה על גופים אלה לחטט ולחפש את הזיכוי. אולי העד טועה או משקר וכל רצונו לפגוע בחף מכל פשע. אולי העד מבקש להפיל ראש ממשלה מסיבות אידיאולוגיות ורואה בכך דרך לעקוף את התוצאות בקלפי. בכל מקרה אסור להסתמך על עד מדינה המשוחד שיעיד אמת.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
11 תגובות - 11 דיונים מיין לפי
1
אבל הוא כבר לא מצליח להיות ראש ממשלה
מסכים עם כל מילה | 03-10-2019 12:11
הוא אכן עף דרך הקלפי
2
דברים של טעם ואמת.
יקי | 03-10-2019 12:12
אלה הדברים הראויים בכל השנה ולא רק בעשרת ימי התשובה.
3
רב נחמד אבל שילמד משפטים
ע. מדינה לא מספיק | 03-10-2019 12:18
במשפט אזרחי עד מדינה אינו מספיק להרשעה. בתור חברה נאורה צריך לברך על עדי מדינה. תיקי המאפיה והשחיתות הגדולים בעולם לא היו מפוצחים ללא עדי מדינה. מה עם הצד השני של המטבע שעדים מפחדים מכוחו של בעל השררה ולא מעידים?
4
זלמנוביץ התחרפנת ?
שמעון לוי | 03-10-2019 12:46
אתה מנותק ! העם לא בחר בו ! תתבייש לך !!!!
5
שונאי משפט צדק
שלמה | 03-10-2019 13:33
כל שונאי נתניהו,שונאי משפט צדק,הקינא, השינא,הכסף שמשלמים להם, ההבטחות שהבטיחו להם, השררא ,כל הצד השמאלי, רואים כמה רקובים הם,האם שמתם לב שרק אנשיי ימין ,שמצליחים, הם אלה שמוגשים נגדם כתבי אישום , הם אנשיי השמאל בעלי כוח עליון,הם אלה שמעלים ומורידים,וברגע אחד מועכים אותך ברגליהם הגסות כמו שמועכים חיפושית, הגיע הזמן
6
חילול שם שמים ....
משה אהרון עו"ד | 03-10-2019 18:35
מערב פוליטיקה עם תורה . והכי גרוע משעבד את האמת לצרכים אינטרסנטיים מזדמנים . אם כמוהו טוען כי אין הדחה של מנהיג הנחשד כמושחת אלא דרך הקלפי כי אז מדוע לא לטעון גם אין שמירת שבת שלא דרך הקלפי מה שונה משפט מוסרי למשפט התורה . כסילות נוראית..... משל לא נאמר כי ציון במשפט תפדה
7
מסכן קצב לא היה לו סנגורים כאלה .
שוליית הנפח | 03-10-2019 19:11
שאם כך היו מעמידים למשאל עם הדחתו מהנשיאות ובכלל כל אנס בשירות הציבורי מדוע לפטרו ובמיוחד שרוב חבריו במקום עבודתו בעד השארתו בעבודה יאללה הקלפי פוטר הכל מי בעד חוקי חמורבי ? ירים את ידו
8
זה רב או ערב רב??
מה זה? | 03-10-2019 20:29
כל עוד הכסף זורם לכיסים הנכונים אפשר להכשיר כל שרץ
9
אדוני הרב
נשר | 04-10-2019 23:12
אדוני הרב לפי דבריך ראוש מצשלה מכהן יכול לעשות מה?רוצה שוחד מרמה וסור לנגוע בו חפה אתה אומר וכותב שטיות כאילו ראוש ממשל אלוהים כל מי שעושה משהו בניגוד לחוק חייב לעמוד למשפטים אם זה זבל בשוק או ראוש ממשלה כולם שווים בעיני נחוק אז?אדוני הרב אל תכתוב?שטויות בגלל שאת רב
10
אצל דתיים הכול כשר..במיוחד גניבות אונס ופדופי
עודד | 05-10-2019 2:38
למה רבנים בלי השכלה כלל..מתערבים בחיים ובדברים שלא קשורים אליהם בכלל....מה הרב קשור לפוליטיקה?? לך תעשה שיעור לתלמידים שלך לא לגנוב ולא לאנוס ולא לנסות להשכיב ילדים קטנים עם סוכריות...וואלה אצל חילונים זה אסור לעומתכם!!!!
11
מושחתים
איציר | 05-10-2019 9:28
מה נאמר לרב ???מה עיניך רואות ,,,,כסף כסף כסף שהמושחת ביבי .נותן לכם המסולסלים,שונאי החילונים ,שהם המקור לכסף שהמושחת מבלפור נותן לכם פרזיטים ,על חשבון החילונים.תתעסק במזכרת בתיה ותן למערכת המשפט בישראל לעבוד מול המושחת וחבר מרעיו המושחתים.