אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אחרי הבחירות: הבית היהודי מסיקה מסקנות ונערכת מחדש

עם סיום מערכת הבחירות, מנכל הבית היהודי ניר אורבך שלח מכתב לפעילים בו הציג את הפעולות של המפלגה, הכוללות הסקת מסקנות והיערכות מחדש. בדבריו התחייב כי "נבנה את הקומה הבאה של הציונות הדתית"

הבית היהודי מסיקה מסקנות מהבחירות ונערכת מחדש
  (צילום: דוברות הבית היהודי)

עם סיום מערכת הבחירות, מנכל הבית היהודי ניר אורבך שלח היום (שני) מכתב לפעילים בו הציג את הפעולות של המפלגה, הן בתחום הניתוח והסקת המסקנות והן בתחום התכניות של הבית היהודי לעתיד.

"בשלב ראשון קמה ועדת בדיקה לבחינה מסודרת של תוצאות הבחירות וניתוח נתוני ההצבעה במעוזי הציונות הדתית" נכתב. בועדה חברים: עדי אביני – סגן ראש העיר ראש העין ומי שניהל את מטה השטח בבחירות האחרונות, אשר פאהן – סגן ראש העיר שוהם, אפרת גנטק – חברת מועצת העיר אפרת, אריה מייזלס – סגן ראש העיר קרית אתא, אריה פרידמן – יו"ר המועצה הדתית רעננה, קובי דילמוני – היועץ הפוליטי של הרב אלי בן דהן, ועו"ד פז גליקמן – נציג הצעירים.

"הועדה תתכנס הערב לישיבתה הראשונה והיא אמורה לפרסם עוד השבוע מסקנות ראשוניות ביחס למערכת הבחירות" אמר אורבך. "בהמשך תורחב הועדה באמצעות צירוף חברות וחברים נוספים, והיא תעסוק בהמלצות להערכות המפלגה לקראת האתגרים העומדים לפתחה. לאחר הרחבת הועדה, יתואמו תאריכים בהם יוכלו חברי וחברות המרכז החפצים בכך להפגש עם הועדה ולהגיש את הערותיהם/הארותיהם/המלצותיהם ככל שיראו לנכון".

"במקביל, אנו מקיימים בדיקה מסודרת של המערכות וטיוב מסודר של הנתונים, בהובלת שי נתן, המשנה לראש העיר אלעד, לצורך הערכות לאפשרות של בחירות קרובות במידה ונידרש לכך" סיכם.

אורבך גם הציג כי "בימים אלה אנו יוצאים למהלך ארוך טווח לבניית 'הקומה הבאה של הציונות הדתית'. כחלק מהאתגרים העומדים לפתחנו ולאור מערכות הבחירות האחרונות שהביאו תמורות משמעותיות שהשפיעו על התנועה הציונית דתית , הרגשנו צורך לקחת אחריות ולייצב את הבית, לפתוח שורות תוך כדי ביסוס, שיפור ושדרוג הקיים". את הובלת מהלך 'הקומה הבאה' הטיל יו"ר המפלגה, שר החינוך הרב רפי פרץ על אורבך וחה"כ עידית סילמן.

"יחד נצא למהלך שיביא את הציונות הדתית למקום הראוי לה. נחדד את זהות המפלגה ע"י הקמת מועצה ציבורית רחבה שתעסוק בסוגיות הליבה העומדות בבסיס הערכים של הציונות הדתית. בד בבד נבנה תכנית אסטרטגית ממוקדת במטרה להגדיל את כוחה האלקטורלי של המפלגה" התחייב. בימים הקרובים יתואמו סיורי שטח עם הנציגים ברחבי הארץ ופגישות עם פעילים ופעילות מרכזיים. אנו מאחלים לכולם/ן שנה טובה ומתוקה, שנה בה יחזור הבית היהודי למקום הראוי לו ככח המוביל של הציונות הדתית".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
14 תגובות - 11 דיונים מיין לפי
1
הבית היהודי
שמואל רוגובסקי | 23-09-2019 11:54
מתגעגע לדר' יוסף בורג.זבולון המר. זרח וורהפטיג .משה חיים שפירא. זל. ועוד רבים וטובים אנשי אמונה דעת ומדע שניתבו נכון את יהדות הפועל המזרחי והביאו אותם להשגים שא י לא בטוח עד כמה ממשיכיהם מסוגלים לזאת. יש ציבור גדול מאוד שלא הצביע לכם בגלל זה...
גם אני מתגעגע ל4 מנדטים שהביא בורג
רמי | 23-09-2019 19:12
לפחות אז לא קפצו כל כך הרבה 'צדיקים' ליידות אבן אחרי המפלגה בנפילתה....
לא להתעמק.המטבע מתחת לפנס.
לא רק בדיעבד. | 23-09-2019 17:25
.
2
שחיתויות
אבי | 23-09-2019 12:32
ולתיק אפרסק אתם לא מתגעגעים
3
אורבך חייב להתפטר.
אורי שוחט | 23-09-2019 12:56
4
לפני הקומה הבאה תתקנו את הבסיס
אבי | 23-09-2019 13:47
חיזרו להיות מפלגת הציונות הדתית
5
תתחילו להיות מפלגה דמוקרטית
משה | 23-09-2019 14:40
תנו לציבור שלנו לקבוע מי יהיו נציגיו לכנסת - כך הציבור גם ירגיש מחובר לנבחריו
6
}}}דתיים וחרדים לא באמת יהודים וישראלים הם כת
קצת סדר בבלגן | 23-09-2019 15:35
דתיים וחרדים הם כתות שרק עסוקות בלסדר קומבינות למגזר שלהם.
דעות ומחשבות !
מאיר | 24-09-2019 8:53
מעניין מי אתה ? ומה היא התנהגותך ביושרה ? ואיך המניעים שלך מניעים אותך ? הם מונעים ממניעים פסולים ! אבל אני מה זה ישר פלס ? לא חשבת על עצמך כמה אתה כושל ! ההצלחות זה ממני ! והכשלונות זה רק מהם !
7
"הקומה הבאה של הציונות הדתית"
חרדי שפוי | 23-09-2019 16:37
הציונות הדתית בפשיטת רגל. בקצב הזה עוד מעט לא יהיה לכם בית. תרתי משמע.
8
כל הכבוד לשקד עקצה קיבלה כיסא וברחה חחח
רבנית מהשומרון | 23-09-2019 21:53
עד מתי צדיקים יעלוזו ברשתם של רשעים
9
חשבון נפש
חנוך | 23-09-2019 23:24
הציונות הדתית עשתה את כל השגיאות האפשריות ולכן התוצאה בהתאם הבעיה המרכזית היא הגאווה המסריחה שרק אני צודק והדרך שלי הכי טובה אם היו מתנהגים בהגינות ומציעים הצעה הוגנת לעוצמה יהודית שהוכיחה בפועל שהיא שווה יותר מרפי פרץ וסמוטריץ ביחד וכן היו מצטרפים גם את זהות היו מקבלים לפחות עוד שש מנדטים וכל הממשלה היתה ממשלת ימין ולא מצב הביש שעדיין לא ברור עתידו
10
חוזרים הביתה
יהודה | 24-09-2019 6:50
תחזרו אל המקומות אותם נטשתם. הפריפריה,ערי הפיתוח.הסיקו מסקנות לאחר תוצאות הבחירות ותראו את מי שכחתם בדרך.
11
מיפלגית !
מאיר | 24-09-2019 8:46
אם בבחירות האחרונות קיבלו 7 מנדטים והימין החדש הביא 4 מנדטים אז כחמ הביאו פרץ וסמוטריץ 3 מנדטים זאת אומרת שהבית היהודי והאיחוד הלאומי בקושי שווים מנדט וחצי כל אחת לכל היותר אז מי הכניס אותם לכנסת בפעם שעברה ? עוצמה יהודית ! העבירה אותם את % החסימה ! לכן פרץ וסמוטריץ תתביישו לכם זו הפעם האחרונה שלכם בכנסת !