אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ביקורת סרטים: אד אסטרה • "אללה אסטרה"

שלחנו את מבקר הסרטים שלנו, אור רייכרט לראות את הסרט "אד אסטרה", מהמוזיקה ועד הקלוזאפים המוגזמים לא שכנעו את מיודענו. גם לא כשמדובר בבראד פיט וטומי לי ג'ונס

ביקורת סרטים: אד אסטרה • "אללה אסטרה"
  קרדיט לתמונה: א.ד.מטלון ופורום פילים

ביקורת סרטים: אד אסטרה

בראד פיט וטומי לי ג'ונס. מה כבר יכול להיות רע? ובכן, הכל.

אבל בראד פיט! וטומי לי ג'ונס! נכון. אבל כשמדובר בתסריט עלוב, משחק של שני גאונים שנדמה שעושים טובה למישהו, ומוסיקה שבא לך לקרוע לעצמך את עור התוף, אז שום בראד פיט וטומי לי ג'ונס, לא יצילו את הדבר הזה.

"אד אסטרה" הוא סרט עתידני, בעתיד הלא רחוק, ומספר על רוי מקברייד, אסטרונאוט חוקר, שנשלח בשם פירמת החלל האמריקאית במשימה סודית, לעצור סופה חשמלית שמגיעה מכיוון נפטון לכדוה"א, משבשת את החיים ומסכנת את כל העולם. אביו, קליפורד מקברייד, גיבור לאומי, היה גם כן אסטרונאוט חוקר שאבדו עקבותיו לפני למעלה משני עשורים.

 

 

 

אד אסטרה

ציון כללי
לסרט

מדד
הצניעות

למה תכה
רעך

מי ומי
ההולכים

הסרט מנסה להתמקד בפיט, ובפסיכולוגיה של אסטרונאוט שאמור להיות קר רוח בכל עת ובכל מצב, וההשפעות התת הכרתיות שדמות האב מעיבה על כל צעד ושעל.בתוך כל אלו, תקריבים אינספור לתוך הפרצוף של פיט, המון חלל וחלליות, הרבה כלום וריק.

עוד תקריב מיני רבים לפרצוף של באד פיט (באדיבות: א.ד.מטלון ופורום פילים)

ומוזיקה שאמורה לתת מימד דרמטי-מעיק, אבל היא לא דרמטית, אז רק מעיקה. כל הזמן מעיקה. תעוקה בלתי פוסקת של מוזיקה כמעט מונוטונית שמלווה את פיט, שלמעט פרצוף אחד, לא נותן כלום לסרט, כל הסרט מתמקד בפרצוף שלו.

יש הרגשה של ריפרור ל"אפוקליפסה עכשיו", במסע האודיסאי, ההרפתקאות והמפגש הבלתי נמנע. אבל איפה קופולה וברנדו ואיפה ג'יימס גריי ולי-ג'ונס?

הסגנון, המוזיקה, התסריט הצפוי, התעוקה, ההתמרחות של שעה על ריק, המשחק האנמי ואפילו ליב טיילר, שצצה לסך של דקה על המסך מסכמת יפה את הסרט הזה: תחסכו את הדבר הזה מעצמכם.

#סולם_רייכרט

הטוב: שזה נגמר. חשבתי שאני אמות בקולנוע מזקנה

הרע: כל מה שבין הלוגואים לקרדיטים

המכוער: טומי לי ג'ונס. לקמטים שלו יש קמטים.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
סרט גרוע ביקורת מעולה!
שחר | 25-09-2019 0:25
לקמטים שלו יש קמטים פפפחחחח...
2
סרט ממש, אבל ממש גרוע
ניב | 25-09-2019 0:37
גרוע גרוע גרוע
3
סבל
דן | 27-09-2019 0:56
סבלתי מכל רגע
4
סרט מרתק עמוק ויפיפה. לא לילדים
שגית | 05-10-2019 0:04
כדאי
היי, זה שציפית לסרט
הלן | 12-10-2019 2:17
עקשן הוליוודי ולא קיבלת, לא אומר שזה סרט גרוע. לפי הביקורת הנוזפת ללא רחמים שלך אפשר להבין שאפילו לא ניסית להתמקד בעומק שלו. ויש הרבה. והוא מעולה למי שמנסה. סרט ממש מעולה אגב! לדעתי
5
הסרט הזה הוא בעיקר סרט אוירה
אורן | 16-10-2019 1:08
זה לא באמת מדב, למרות התפאורה של סיפור רקע של מדב וזה לא סרט עלילתי, למרות העלילה הברורה. הסרט מעביר באופן מושלם את האוירה של חוסר שייכות עם תקווה למשהו טוב יותר שאולי בקרוב יגיע ושל מבט על עצמי מהצד אני נותן לסרט הזה ציון של 3/5