אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הקלטות פנימיות • נציג נעם חשף: "הכרעה תתקבל ביומיים האחרונים"

בהקלטות בלעדיות מחוג בית של 'נעם', נציג התנועה מודה כי הריצה לא סופית; חושף: נתניהו לוחץ שנצטרף ליהדות התורה, ומצהיר: "הקמנו את נועם כתנועה, לא קשור למפלגה ולבחירות"

הקלטות פנימיות • נציג נעם חשף: הריצה לא סופית
  (צילום: סרוגים)

בעוד שמונה ימים, יתקיימו הבחירות לכנסת. האם מפלגת נעם ממשיכה עד הסוף? אם להקשיב למסרים ברחוב, התנועה ממשיכה במלוא הכוח, אולם בחוגי בית דוברי התנועה נשמעים קצת אחרת.

לידי 'סרוגים' הגיעו הקלטות מ'חוג בית' שנערך על ידי נציג המפלגה, הרב איל תם, בהן הוא מסייג את הריצה, ומעריך כי היא תוכרע ביומיים האחרונים.

בכינוס שהתקיים באמצע השבוע שעבר בשכונה דתית חרד"לית בירושלים, נכחו 11 אנשים, מתוכם 8 גברים ו -3 נשים. במהלכו הציג הרב תם נתונים נגד גיוס נשים לצה"ל והתערבות הקרן החדשה לישראל, הקריא קטעים מספרים שאושרו על ידי משרד החינוך, בהם מוצגת המשפחה המודרנית בישראל.

רצינו מקום 4 או 5 בבית היהודי

"למה הקמנו מפלגה"? פתח הרב תם. "בכל השנים האחרונות ניסינו לעשות תהליכים בתוך הבית היהודי, כל הזמן, עד פסח. חלק מאנשי המפלגה שלנו ניהלו את ההסכם הקואליציוני בתוך מפלגת הבית היהודי, ורצינו מנדט אחד ריאלי – להיות חלק מזה, להתפקד, לא יותר מזה, (מקומות, ע"ג) 4 או 5 בתנאי אחד – בלי שקד ובלי בנט. למה רצינו את הדבר הזה? כי ראינו בתוך ההסכמים הקואליציוניים, שכל נושא של דת ומדינה הוא לא קיים, הוא פאסה. אז מה הדגל שלך? היום המפלגה הציונית הדתית שהייתה פעם אין לה דגל של דת ומדינה".

עוד טען כי "במדינת ישראל, חשובים המשילות וכספים להתיישבות, ועוד הרבה בעיות, אבל אם זה לא הדגל שלך – אתה לא תנצח. החרדים, מה הדגל שלהם – הגיוס. מה הקו האדום שלך? אין לך קו אדום. אין לך קו אדום", הוא זעם והיכה על השולחן.

ליב"ה, חותם, זה לא עובד

בהמשך משווה תם בין ההסלמה הביטחונית להסלמה התורנית. "היום, כולם יודעים שיש מלחמה, איזו? ביטחונית? יש מלחמה אחת, של דת ומדינה. איזה הצהרות ומעשים אתה רואה מהבית היהודי בשנים האחרונות? או לקראת הבחירות? שום דבר, כי אחת רוצה תנועה בשבת ורוצה פונדקאות, (זה החוק הראשון שאושר) ואחד רוצה כסף לרפורמים – אז מה אתה רוצה"?

וממשיל זאת לעולם הצבאי כש"ללכת בתעלות זה מלחמה שכבר פאסה, אין ארגון שהוא כל כך חזק, שעובד כבר 8 שנים עם ליב"ה, חותם אבל זה לא עובד. בסוף מצליחים להאט תהליכים, לעצור אותם קצת, לרוץ אחרי אורי אריאל עם מכתבים שישים אותם בשולחן הכנסת, לתת לו הצעות חוק אחרי זה, למצוא עד איזה חבר כנסת שישים אותם – זה לא עובד. מי שנמצא בתוך החיים הציבוריים, הוא מבין שבלי ארגוני בולטות בכנסת לשנות את השיח הציבורי".

ועבר לדבר בגנות משרד החינוך: "אתה יודע מה הולך שם"? ומגלה כי כחלק מהמצע שלהם – המטרה היא להחדיר אנשים למקומות בעלי השפעה פוליטית. "חלק מהמצע שלנו, להכניס אנשים למקומות מרכזיים במשרד החינוך, לא עכשיו להיות שר החינוך, כמה אנשי מפתח כחלק מהמשא ומתן הקואליציוני". "בוודאי", עונה תם על השאלה אם הוא יכול להציע אנשים לרב החמ"ד.

לדבריו, "הלהט"בים זה בעיה ענקית, מכניסים אותם וקוברים אותם חיים לזירה הזאת. במצעדים האלה הם מעקרים את בני ישראל. עשרה מחקרים בצבא מצאו שבנות לא יכולות להיות לוחמות, ורוב הבנות הלוחמות לא התחתנו – או בגלל פגיעה נפשית או בגלל פגיעה פיזית. זה שואה חיה במדינת ישראל. כל הזמן אומרים שמדינת ישראל מוגנת מהתבוללות, אז איך נותנים לרפורמים לאחוז בכותל? איך אפשר להמשיך לשבת בשקט נגד זה"?

מתקפה נגד בנט ואדווה ביטון

במהלך הכינוס עולה הטענה כי 'נעם' עוסקים רק בדגל דתי ושכחו את הדגל המדיני. אחד מהנוכחים מקשה על תם כי אם בני גנץ מציע לו לקבל את כל נושאי של דת ומדינה בתמורה להסכם שלום עם אבו מאזן, הם מסכימים. בתגובה, תוקף את השר לשעבר נפתלי בנט. "אתה חושב שבנט יותר ימני? יותר ימני מאריק שרון? אז מה השאלה, זה תורה, אפשר משא ומתן על שטחים? זה הבסיס, הנורמליות לפני תורה זה בוודאי ארץ ישראל. "מי שנותן כסף לרפורמים יכול לשמור על ארץ ישראל"? |מי שתומכת ספר שתיים בעוצמה יהודית מעודדת הליכה של נשים לצבא? מה היא יודעת? זה קשקוש, זה לא נכון", תקף מצד שני גם את אדווה ביטון, מספר שתיים בעוצמה יהודית.

הקמנו את נועם כתנועה, לא קשור למפלגה ולבחירות

בחלק השני של הכינוס מתעמת תם עם היושבים שטוענים, כי הם מסכימים עם המסרים אך לא יזרקו קולות לפח. "קודם כל אנחנו הקמנו את נועם כתנועה, לא קשור למפלגה, לבחירות, והתנועה הזאת תמשיך….", מודה תם כי המטרה לא היית פוליטית להיכנס לכנסת. על הערה כי 'ימינה' הוקמה כגוש טכני, ותיפרד לאחר הבחירות, הוא טען: "ממש לא טכני המפלגה, המפלגה של בנט ואורבך וכל העסק הזה וזה שלו לגמרי וגם היא שם, זה חיבור מהותי. הם הלכו איתו לא בגלל חיבור טכני, סמוטריץ' הלך איתו כי הוא חושב שאפשר לעבוד יותר טוב עם כל המשמעויות של הדבר הזה, זה קשור להרבה מאד תהליכים, אני לא רוצה לנגוע, אנחנו יודעים למה זה שם".

אחת המשתתפות מתפרצת, "זה לא ריאלי, אז למה לשרוף את עצמנו"?! הרב תם משיב בהמשך: "מה האלטרנטיבה שלך? ללכת לאגודה? אגודה לא אחראית על המדינה בכלל, על שום דבר. על מה הם אחראים? התורה? היא לא של המדינה, היא של עם ישראל. אין להם אחריות ציבורית, בטח לא ש"ס, אז מה האלטרנטיבה? תגידי מה את עושה? את חייבת, זה הכרח".

הכרעה תתקבל ביומיים האחרונים

אך תם לא מתרגש מהסקרים שלא נתנו עד כה לרשימה אפילו סיכוי קלוש לעבור את אחוז החסימה. "מי אמר שנזרוק קולות לפח? זקיפות הקומה שלנו, האמונה שלנו שאנחנו חייבים לפעול וחייבים לעשות – אז מה יותר טוב? לתת כסף לרפורמים? להצביע לבית היהודי"? "אנחנו צריכים לעשות את ההשתדלות שלנו, לא בטוח, גם אם יהיו 100 אלף איש שיגידו נעם ולא ייכנסו לכנסת", אך גם הוא מודה שהריצה לא סופית: "אני לא בטוח שזה מה שנעשה. בסוף, תהיה הכרעה ביומיים האחרונים. נכון לעכשיו אנחנו רצים עד הסוף כי אנחנו רואים שזה הולך ומתקדם – בעיקר בשבועיים האחרונים שבהם האינדיקציה יותר טובה".

ביבי לחץ שנצטרף ליהדות התורה

על ההסכם של יהדות התורה והרבנים מהציונות הדתית, שנחתם בשבוע שעבר עם קבוצה חרד"לית קטנה. "ביבי מאד מאד לוחץ על זה, ולחץ עליהם מאד שהם יקבלו שנצטרף אליהם (יהדות התורה, ע"ג), הם לא רצו. וגם ההסכם הזה, אני נפגשתי לפני שבוע עם אחד מהרבנים וראשי הקהילה שלו. בהתחלה הם היו מאד אנטי ודחו את העסק, בהמשך הם התלהבו ואמרו ש'שכנעת אותנו' ו'הדלקת אותנו', אבל השלב הבא זה הרב דוד חי הכהן. ישבתי אצלו יחד עם הרב דרור אריה, והוא כתב לנו מסמך שהוא מוכן והוא רוצה לעשות הכל לטובת נעם, אבל הוא יקבל את ההחלטה הסופית כשנפגוש אותו יומיים לפני הסוף".

השתדלות ולא תוצאות

הוא רומז לטענה כי המטרה של נעם בריצה הנוכחית בבחירות, היא להעלות את עצמם לסדר היום במטרה לקבל שריון בבית היהודי הבחירות הבאות בכדי לא לשרוף קולות. "אני לא מאמין שזה יוכרע ככה אבל כש-100 אלף איש אומרים שזה מה שהם רוצים זה אמירה חזקה, ופעם הבאה יתחשבו יותר בדבר הזה". "יהודי חייב להגיד מה ההשתדלות שלו ולא מה התוצאות. לעשות הטוב והישר בעיני ה' אלוקיך, וכפי שהרמב"ם אומר – "בלבד".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
52 תגובות - 32 דיונים מיין לפי
1
שיתמכו בעוצמה יהודית. מהלך נבון ויעיל
טליה | 09-09-2019 20:41
עוצמה יהודית בכנסת תייצג נאמנה גם את עולם הערכים היהודי של נועם
נעם זרקו את עצמה, כי יש להם חילוני ואשה
ברוך | 15-09-2019 4:33
געוואלד! אישה בכנסת, צלם בהיכל! חילוני בממשלה, חזיר במדרשה!
מה יעיל בלתמוך במפלגה שלא תצליח לעבור
איתן | 09-09-2019 22:45
את אחוז החסימה?
2
רק נעם!
אנונימי | 09-09-2019 20:49
אני לא מבין את כל הקטע של אתר סרוגים שיוצא נגד מפלגת נעם. רק דברים רעים על המפלגה. מפלגת נועם המפלגה היחידה שאומרת את כל האמת בפרצוף מפלגה של אנשים רצינים עם אנשים איכותיים, אנשים שדואגים לצביונה היהודי של המדינה. אלא אם כן אתם מעדיפים תחבורה ציבורית בשבת להט"ב ורפורמים במשרד החינוך. הגיע הזמן להכניס את נעם לכנסת. מצבעים כ' - עם נורמלי בארצנו! ישר כוח!
נכון רק נעם
1 | 10-09-2019 22:33
הגבינה הצהובה הכי טובה!!
איך תה לא מבין?רוצים להשאר גם וגם
אליהו הר כרמל | 10-09-2019 3:18
עד שכ עט נפטרנו מהמפדל מדפל בנט הרס הכל עם החבירה ללפיד ועכשיו ענין כמו נעם נתפס כמו שאנשי הכפירה רוצים :אלה החרדים הקיצןניים״ או שתשמור תתורה או שלא אין האמצע
3
זה מפעם
דוד | 09-09-2019 20:52
היום אחרי כל ההצלחות שלהם הם בטוח רצים עד הסוף
4
נועם זה המפלגה הכי אחראית
מיכל | 09-09-2019 20:55
הם היחידים שאומרים שאם יהיה ברור שלא יעברו את אחוז החסימה אז הם לא יתמודדו. אבל ברור שהם לא יצטרכו להסיר את המועמדות כי בטוח הם עוברים.
5
אין סיכוי!
משה | 09-09-2019 20:56
אין סיכוי שהם פורשים! כולם איתם!! חייבים נעם בכנסת!!!
סימני קריאה שווים מנדטים, אל תתייאש!!!
חומוס | 09-09-2019 23:42
תפרסם עוד הרבה תגובות עם סימני קריאה!!! זה יביא לפחות 3 מנדטים!!!!!
6
נעם מעלה לסדר היום דברים חשובים ביותר
אורית | 09-09-2019 21:11
כרגיל הרב טאו מזהה תהליכים עשור שנים לפני שהם קורים. אם ארגונים גדולים ועתירי תקציבים שמים ים כסף במיזמים מאוד מסויימים בתוך משרד החינוך כל אחד שעיניו בראשו צריך להבין שיש מניע. כמו כן זה פשוט לא ייתכן שדעות ישרות התומכות בערך המשפחה המסורתית כבר לא יכולות להישמע מפאת חששות מאיך זה יישמע וייראה. ומה יהיה על הילדים שלנו שסופגים רעיונות זרים כאלה?? למה עליהם אנחנו לא מפחדים איך זה ייראה להם ואיך זה יישמע להם??? טוב שהחבר׳ה הצדיקים של נעם מחרפים את נפשם וכבודם למען העם הזה. כי כל השאר שמזהים את הבעיה פשוט מסתגרים בתוך החינוך של עצמם ולא אומרים מילה כדי שהאינטרסים הכלכליים שלהם לא ייפגעו. לנעם מגיע הרבה כבוד - ותמיכה - על האומץ, המאמץ והאידיאל להרים את הדגל הזה שלכולם נח כרגע להתעלם ממנו ולעצום במכוון את העיניים על ההשלכות שלו.
7
כל כך חסרי אחריות וחסרי דעת.
יהודי שפוי | 09-09-2019 21:12
שאין להם שום בעיה לשרוף 100,000 קולות ובכך להעלות את השמאל.
מר שפוי, תשמע שוב
יהודה | 09-09-2019 21:47
הוא אוצר שם בדיוק הפוך ממה שהבנת, אולי זה בכוונה אצלך?
8
בחירות
ruti | 09-09-2019 21:13
יפה שעה אחת קודם שהציבור שלכם יפנים וידע למי הוא בוחר.תעברו לכל מפלגה ימנית לא משנה מי היא העיקר לא לאבד קולות .
9
הכל עובדות.!
ענת | 09-09-2019 21:41
הכל מוכח, רק שיש לחצים נוראיים לא לפרסם את כל ההשתלטות של גורמים עויינים על מדינת ישראל, כדי למחוק את הזהות היהודית שלנו. משקרים לנו, שוטפים את מוחנו. צריך להתעורר המאבק של נועם הוא המאבק של כולנו. לכולנו איכפת מעמי אלא שרק נועם אמיצה לומר את הדברים כהוויתם!
איפה מוצאים צדיקה מנועם לבית קדוש....
יאיר | 10-09-2019 3:21
נעם היא הפך המיזרוחניקי ות של תרבות הגם וגם. עד שהציונים הדתיים הפכו לדתיים כמו שצריך בלי בני עקיבונים פגם עיניים וברית רוצים אוהבי העולם הזה למשוך בחזרה. בלי קשר לרבני ימינה. הם גם מהצד המכונה חרדלי כלומר יהודי חרדי עם המד
10
לכל הטיפשים מנועם
הלל | 09-09-2019 21:50
אתם כת ולא אחר. אתם הר המורנקים שלא יודעים מה זה תורה ומצוות. זוכרים מה לא עשיתם בגוש קטיף או עמונה או בעד הר הבית או קיום תרי׳׳ג מצוות כמו תכלת. אתם בדיחה גדולה והדת שלכם לא קשורה לרוב עם ישראל שומר תורה ומצוות.
חבל על העולם הבא שאין לך
המעניש | 10-09-2019 3:26
תצקצק עד מחר לא יעזור לך חלל זיבלון
11
תגובה
ארז | 09-09-2019 21:51
זה רק קצה הקרחון ... צודק כל מילה. קדימה נעם!
12
הרבה אמת בדבריו
יהונתן | 09-09-2019 22:06
מה שבטוח זה שהמלחמה היום היא על דת ומדינה. אין יום שהנושא המגדרי לא עולה בסדר היום הציבורי, ולמה? כי מטפטפים לנו את זה בתקשורת ובצבא ועכשיו גם במשרד החינוך. אם נעם רוצה לעצור את זה אני איתם!
13
מפלגה פיקטיבית
משה | 09-09-2019 22:11
כולם יודעים שהם לא רציניים הם קנאים מטורפים שמוכנים להרוס לכולם בשביל לעשות רעש ופרסום לרעיונות הקיצוניים שלהם לא יודע מה הם נורמלים בטוח לא
14
בקיצור, קראו יותר מדי מעשיות על השתדלות
שי | 09-09-2019 22:15
בזבזו כסף על שלטי חותם, קיבלו מימון לשלטי נעם וחשבו שעם ישראל יראה שאבא ואימא זה משפחה, ואז יחזור בתשובה, ואז יבוא הגואל.
15
תתחילו להתרגל
א | 09-09-2019 22:28
נעם זה הבית החדש של הציונות הדתית. בחירות הבאות הבית היהודי לא קיים יותר. 5 מנדטים לבית יהודי ואיחוד לאומי גם יחד זה אומר שכל אחת לבד לא עוברת את אחוז החסימה. ונעם כן!! ימינה זה סהכ 6 מנדטים אל תתלהבו , עוצמה לקחו 2.5 - 3 מנדטים שלהם ובנט מביא את ה 3 מנדטים שלו וזהו. רק נעם. הרב טאו עשה שחמט לכל הקשקשת הזאת.
הירח עשוי מגבינה צהובה
פהפה | 09-09-2019 23:44
כדור הארץ שטוח. השמש הולכת לישון בים. וכו
16
אז מה חדש?
נעם+עוצמה=10 מנדטים! | 09-09-2019 22:44
לא חידשתם כלום. כולנו יודעים בדיוק לאן נעם מכוונים, והם גם לא מסתירים את זה. אז הקלטתם אותם בסתר וגיליתם שהם דוברי אמת. שאפו.
17
אם הרב קוק היה חי היום-נעם היתה תוקפת אותו
יוסף | 09-09-2019 22:45
בטענה שהוא שמאלני/לא מספיק דוס
חחחחח יש מצב
1 | 10-09-2019 22:36
שכוייח
איזה דיבור של תלמיד חכם
לאליהו הר כרמל | 10-09-2019 8:48
נופת צופים
ליצן רשע
אליהו הר כרמל | 10-09-2019 3:24
איזה חוצפן לך תשפשף בבני עקיבא על הקומנרית ותשלח לשם תילדים שלך לכתחילה בתור דתי מיסרוחניק נעם צדיקים וגם רבני ימינה, רק שהנועם מענין אותם לשמור על הקודש במדינה ממתקפת המפלצת הישנה חדשה להשמדת ישראל
18
נעם זה התשובה
חננאל | 09-09-2019 22:56
נעם זה התשובה
19
רק נעם!
נעם | 09-09-2019 23:14
רק מפלגת נעם המפלגה הכי ישרה שנלחמת על הערכים של כולנו! מזל שיש את נעם ויש למי להצביע! רק נעם (כ' בקלפי)
נכון רק נעם
1 | 10-09-2019 22:35
הגבינה הצהובה הכי טובה שיש. לא מכיר מפלגת נעם.
חביבי קח כמה כדורים ותחזור למציאות
פסיכיאטר מחוזי | 10-09-2019 22:32
חדל קשקשת
20
רשעים. פלגנים. שונאי חינם
יוסף-חיים | 10-09-2019 0:42
להקיא אותם מקרבנו
בכלל לא.נגד פילוג הכותל,פילוג המשפחה,רשעות הק
מד | 10-09-2019 10:27
הקרן החדשה. להקיא הלהטב ושדולת הנשים מהחינוך והצבא!
21
לא מובן איך החזירו את בנט ושקד
דניאל | 10-09-2019 0:53
בכל מקרה גם נעם וגם עצמה צריכים לפרוש. את ימינה צריך לדלל. ולתמוך בליכוד או בחרדים.
22
רק עוצמה יהודית!!!
דוד | 10-09-2019 2:40
מבלי לתקוף שום מפלגה אחרת. כי המאמין יודע שאין אדם נוגע במה שמוכן לחברו ולא חושש ממתחרים. ואין יום הכיפורים מכפר על מצוות בין אדם לחברו עד שירצה את חברו.
23
עד הסוף
שלמה | 10-09-2019 8:13
מסכן, אפילו מנין לערבית לא היה לו. שירוצו עד הסוף, פעם אחת ולתמיד ילמדו את מקומם.
24
נזכיר שגם בגין בהתחלת המדינה היה נחשב מנודה
א | 10-09-2019 8:47
תנועה חברתית צומחת מלמטה, מהעם
תנועות צומחות מהעם, לא מ13 מיליון וקמפיין
ברוך | 15-09-2019 4:32
מה שיש פה זה בדיוק ההפך מתנועה שורשית. מישהו הפריע לנו לדבר נגד להטב עד היום? לקחו לרמים את המיקרופון? יש פה ניסיון לאנוס את הציבור להסכים לדעה טהרנית, שאפילו אנחנו ברובנו לא מסכימים איתה. אם גבולות המדינה היו בין הר המור להר ברכה, אולי זאת הייתה תנועה שורשית. וגם אז היו גושניקים שיפריעו לחגיגה. מה חדש
השוואה מקוממת
רציני | 11-09-2019 1:34
בגין יצא במסר מכיל ומאחד לציבור שלם שהרגיש מנודה בעצמו, המסר של נעם מפלג, מרחיק, מתנשא ופשוט לא רלוונטי.
25
זה נראלכם נורמלי??
אני | 10-09-2019 22:12
זה נראלכם נורמלי שהקרן החדשה לישראל כותבים חלק גדול מהספרי לימוד שלנו ??? זה נראלכם נורמאלי שיותר מ30 אירגונים של הקרן החדשה פועלים בבתי ספר שלנו?? ושצהל מממן מעל 600 הפסקות הריון בשנה!!! ומממן ניתוחים לשינוי מין שעולים כל מקרה 40000 דולר!!!! זה נראלכם נורמלי??
לא ידעתי שהקרן החדשה ממנה מפמ"רים
ברוך | 15-09-2019 4:37
מה שכתבת זה שקר, ותאלץ להוכיח. מעל 30 ארגונים? כמה ארגונים שלנו פועלים? צהל מממן הפלות? אתה רוצה שכל חיילת רביעית תפסיק את השירות כי נולד לה ילד, כל חייל חמישי יקבל תשמש כי יש לו משפחה חדשה? שנתיים שלוש, עשרות אלפי חיילים וחיילות, רובם לא דתיים. מה אמור לקרות? לפני 50 שנה, לפני השירות המשותף, לא היה את זה?
26
השתדלות ולא תוצאות??? מה זה הטמטום הזה?
גג | 10-09-2019 22:30
הלו להתעורר!! בבחירות מה שחשוב זה התוצאות, והיות ואין לכם, נעבעך, שום תוצאות אז מספיק עם בזבוז הזמן!!
27
אולי כדאי לשרוף איזה מחסן תבואה ולהירגע?
1 | 10-09-2019 22:39
עדיף מלשרוף קולות לימין שכל כך חשובים עכשיו. לא ברור אם יותר טיפשים או יותר מנותקים מהמציאות. סיקריקים 2019.
28
אשתי מאד אוהבת את נעם
א | 10-09-2019 22:45
הולך נהדר בטוסטים
תגיד לי, זה נראה לך נורמלי?!
ברוך | 15-09-2019 4:43
לאכול כל היום טוסטים? זה משמין ולא בריא. עם נורמלי וחטוב בארצנו - טוסט אחד בחודש!
29
בריונים מודרנים
אדם בוגר | 11-09-2019 1:28
לא יפסיקו עד שישרפו את כל המחסנים. יהדות מרחיקה ומפלגת מהסוג הזה החריבה את בית המקדש, שה' יסלח לחילול ה' וביזוי תלמידי חכמים שאתם עושים.
SA, חולצות חומות, לא הרבה מעבר
ברוך | 15-09-2019 4:39
המנהיגים שלהם שוטים או מניפלטורים במקרה הטוב. אם הם חושבים שהם ישפיעו ככה, שוטים. סיכוי סביר שהם יודעים שכלום לא יצא מכך, וכרגיל משתמשים באידיוטים שימושיים למטרות שלהם. 13 מיליון שקל, זה רווח נקי
30
גביר
גו עמר | 11-09-2019 21:28
אם ימינה זה מוקצה מבחינת שקד ובנט והליכוד חילוני למה לא תלכו על עוצמה
31
נעם+עצמה+יחד+זהות+כח להשפיע=19 מנדטים
ברוך | 15-09-2019 4:28
מהר מהר להתאחד, עוד לא מאוחר, עם ישראל השפוי יאמר את דברו, וכבר מחר בבוקר נגרש את כולם לסוריה ונחלק לחם בשקל בחינם!! עם הנצח לא מפחד, לא מפחד מלזרוק 7 מנדט לפח! עוצו עצה ותופר, תנו לנו 13 מיליון בקיקסטארטר כי עמנו אל!!!
32
דרכיה דרכי נעם, וכל נתיבותיה נורמליות
נעם | 15-09-2019 4:45
משמע, לא סוטות מהנתיב חס וחלילה!! סטרייט אהד!