אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

שר החינוך: "שמח שהצלחנו להתיר את כלל המשברים"

עם פתיחת שנת הלימודים, שר החינוך השיק את חדר המצב של משרד החינוך, שייתן מענה לפניות ההורים. עוד בירך על ההסכמות שמנעו את שביתת המורים: "שמח שהצלחנו להתיר את כלל המשברים ולטפל בכל הסוגיות"

שר החינוך: "שמח שהצלחנו להתיר את כלל המשברים"
  (צילום: גילי יערי\פלאש 90)

עם תחילת ההיערכות של משרד החינוך לפתיחת שנת הלימודים מחר, שר החינוך הרב רפי פרץ ומנכ"ל משרד החינוך השיקו הערב (מוצ"ש) את חדר המצב של המשרד, אשר יפעל לתת מענה להורים, לתלמידים ולעובדי ההוראה אודות תמונת המצב העדכנית של פתיחת הלימודים. כמו כן, יינתנו מענים לנושאים העולים מן השטח עוד טרם פתיחת השנה.

בנאומו השר פרץ התייחס למתיחות סביב משבר החינוך והאיומים בשביתה מצד ארגון המורים. "אני רוצה לברך על ההבנות שהושגו ביום שישי, שהגיעו בתום מו"מ אינטנסיבי וארוך, שנכנס לתוך השעות הקטנות של הלילה" אמר. "זו הייתה משימה לא פשוטה והצדדים גילו אחריות לאומית למורים, להורים ולתלמידים- אך אפשר להכריז חגיגית ששנת הלימודים תש"פ תיפתח ביום א' כסדרה, וללא כל אירועים מיוחדים".

"המורים והמנהלים הם עמוד השדרה של מערכת החינוך ישראל. היחס אליהם, מצד המדינה ומצד החברה הישראלית, צריך להיות הגון וראוי. אתם ההון האנושי היקר ביותר שלנו" הוסיף ואמר. "המשימה העומדת לפתחנו היא לטפח ולהעצים את הזכות להיות מנהל ומורה בישראל בכל תחום: ביחס, בשכר, ובמרחב הסמכויות והאוטונומיה".

עוד הבהיר כי "אני מודע לבעיות שהמורים צריכים להתמודד איתם, אנחנו נטפל בבעיות ברגישות ואפקטיביות, כל מורה שיוצא בבוקר לעבודה צריך להרגיש שיש לו גב רחב,  על כתפיו מונח החינוך בישראל כל אחד צריך לקבל את מלוא ההערכה והתמיכה מהתלמידים, מההורים ומהמדינה".

"התמודדנו בחודש האחרון עם שורה ארוכה של אתגרים, שאיימו על פתיחת שנת הלימודים, ופעלנו לילות כימים כדי להגיע לרגע הזה, שבו אנו מכריזים על פתיחה תקינה של שנת הלימודים – ממשבר בחינוך המיוחד, דרך טיפול בסוגיית התלמידים האלרגיים, ועד איומי בשביתה של ארגון המורים והסתדרות המורים. אני שמח שהצלחנו להתיר את כלל המשברים ולטפל בכל הסוגיות, עד האחרונה שבהן" הוסיף ואמר.

עוד קרא להורים להיעזר בחדר המצב: "אני מבקש מכל מי שיש לו פנייה ובקשה, יש טלפונים באתר האינטרנט של המשרד לפניות. הפניות מגיעות לכאן לחדר המצב והצוותים, לפי מחוזות, נותנים מענה. אנחנו כאן בשבילכם. אני מתכוון בימים הקרובים לסייר בכל הארץ ולראות מקרוב את מוסדות הלימוד, מגני ילדים ועד תיכונים, כדי לראות מקרוב ששנת הלימודים נפתחה כסדרה.

"שנת הלימודים תש"פ עומדת בפתח, כלל המשברים שאיימו על פתיחת שנת הלימודים מאחורינו, ומערכת החינוך מוכנה, ערוכה, ואף נרגשת, לקראת השעה 8:00 בבוקר, עת יבואו בשעריה כלל תלמידי ישראל" סיכם. "בהזדמנות זו, אני רוצה לברך את תלמידי ישראל בברכת שנת לימודים פוריה ומוצלחת. בהצלחה לכולם".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
כבוד הרב,מתי תפתח בתי ספר לנבואה ?
ותסגור אוניברסיטאות? | 01-09-2019 7:13
ואז כולנו נהיה עמי ארצות כמו החרדלים הפרימיטיבים.
2
המשבר העיקרי שלפנינו : סרחינוך משיחי
בתי ספר לנבואהההה | 01-09-2019 9:45
קומו התנערו, חילונים, למען עתיד ילדיכם!!