עדותו של פילבר: "נתניהו ביקש למתן את המחירים"

מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר שלמה פילבר שהפך לעד מדינה בתיק בזק-וואלה חשף בעדותו פגישה עם ראש הממשלה שביקש ממנו שתהיה ירידה מתונה של המחירים: "היה ברור לי שזה אסון לאומי ושאסור לי לעשות אותו"

עדותו של פילבר: "נתניהו ביקש למתן את המחירים"
  Photo by Miriam Alster/FLASH90

גיא פלג חשף הערב (שלישי) את עדותו של שלמה פילבר מי שכיהן כמנכ"ל משרד התקשורת ומשמש כעד מדינה בתיק 4000 בו הגיש היועמ"ש המלצה לכתב אישום נגד נתניהו.

בעדות שפורסמה הערב בחדשות 12, אומר פילבר: "הוא (נתניהו) אמר לי אל תבטל את התחרות אבל תראה מה אפשר לעשות בנושא של המחירים, אולי למתן את זה על יותר זמן או פחות… הוא הראה עם היד איזו תנועה של הורדת מחירים שבמקום שתהיה חדה וחריפה, שתהיה יותר מתונה".

על פי החשד, אלוביץ' ביקש ממשרד התקשורת שפילבר עומד בראשו ומנתניהו לאשר מיזוג בין שתי חברות שהיה לו עניין גדול בהן, בין יס הפרטית והמפסידה שלו, לבזק – הציבורית והרווחית.

והנה קטע מתמלול העדות של פילבר בפני חוקרי המשטרה:

פילבר: ואז הוא אומר גם הבנתי שצריך לגמור את המיזוג של בזק ויס.

חוקר: ומה הבנת?

פילבר: שיש את הסוגיות של בזק ויס תטפל בזה ותגמור את זה. אתה לא צריך לשאול אותו עד מתי כי אני מבין שמבחינתי זאת המשימה, אני מכיר אותה כבר או את חלקה ואם לא, אני לומד אותה ומבין שיש איזה דד ליין. מה שאני מבין שאני חייב לעשות את זה

חוקר: למה אתה מרגיש חייב?

פילבר: משתי סיבות – א' זה המבחן הראשון שלי כמנכ"ל, יכולת ביצוע ו-ב' שראש הממשלה מעלה בשיחה כזאת מכל ענייני המשרד את זה אז אני מבין שזה מהנושאים החשובים לו.

פילבר אף אומר, "ברור לי שהמיזוג הזה הוא אסון לאומי. אסור לי לעשות אותו בשום פנים ואופן".

מטעמו של ראש הממשלה נמסר:

"עכשיו ברור לכולם מדוע המשטרה והפרקליטות סירבו בכל מחיר לאפשר לראש הממשלה נתניהו להתעמת עם עד המדינה מומו פילבר. השקרים שלו לא היו מחזיקים דקה בעימות כזה.

הערב חשפו ערוץ התעמולה 12 ודובר הפרלקיטות גיא פלג, מבלי לשים לב, שתיק 4000 הוא עלילת דם שאינה מתבססת על נתונים או מסמכים אלא רק על שקרים של עד המדינה מומו פילבר, שכדי לחלץ את עצמו מאחריות פלילית למעשים שעשה ללא קשר לראש הממשלה, העליל שקרים על נתניהו כדי שהחוקרים ירדו ממנו.

לא רק שכל ההחלטות על בזק-יס קיבלו את האישורים של עשרות רגולוטורים ואנשי מקצוע שאיש מהם לא היה כפוף לפילבר או לנתניהו, אלא היה זה דווקא שר התקשורת נתניהו שתחת כהונתו הונהגה הרפורמה התחרותית של השוק הסיטונאי שעלתה לאלוביץ ובזק מיליארדי שקלים, הקריסה את מניית בזק וחסכה מיליארדים לכל אזרחי ישראל."

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
על העדות של פילבר הכל קם ? בושה וחרפה
אברהם | 27-08-2019 22:12
גנץ, לפיד וברק הקטנים והאטומים. על עדותו של פילבר אתם שמים יהבכם ? בושה וכלימה. עדות של עד מדינה שווה לישבן במיוחד ללא סיוע חיצוני שאינו וכאשר הראיות והמציאות מוכיחים את ההיפך
2
אוהב את העם
דני | 27-08-2019 23:00
ראש הממשלה אוהב את עם ישראל ודואג לוא כמו שצריך ימתו הקנאים. ראש הממשלה הטוב ביותר בהסטוריה במשך השבעים השנים האחרות.
3
פילבר
אמנון | 28-08-2019 0:05
אולי יספר לנו גיא פלג מדוע מר פילבר החליט להיות עד מדינה? ומהם הפשעים של פילבר שהפרקליטות תתעלם מהם בעיקבות עדותו זאת (השקרית לדעתי)
4
הדלפות המושחתים פועלות כבומרנג ומסכלות את
לילך | 28-08-2019 1:23
מסע הלינץ ורצח האופי האכזרי שנעשה כנגד ראש הממשלה יש לשאול: 1 מי הדליף?2 מדוע כעת? מה רוצה להפיק המדליף? נראה כי ההדלפות יצאו משולחנו של פרקליט המדינה שי ניצן השמאלן