אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

סיוע הצרעות והיתושים לכיבוש ארץ ישראל

בשני מקומות התורה מתארת את הסיוע העתידי של הצרעות בגירוש שבעת עמי כנען: ביציאה ממצרים ולפני כניסתם לארץ. הרב שמואל אליהו על הסיוע של הבריות הקלות לכיבוש ארץ ישראל

סיוע הצרעות והיתושים לכיבוש ארץ ישראל
  (צילום: שאטרסטוק)

אחד הפלאים הגדולים שראינו בדורינו הוא נס הצרעה.

בשני מקומות התורה מתארת את הסיוע העתידי של הצרעות בגירוש שבעת עמי כנען. ביציאה ממצרים (שמות כג כח) ולפני כניסתם לארץ (דברים ז כ), אלוקים מחזק אותם ואומר כשם שהכינים וארבה סיוע לכם לצאת ממצרים, כך יסייעו לכם הצרעות לגרש את הכנענים. "וְגַם אֶת הַצִּרְעָה יְשַׁלַּח ה' אֱלֹהֶיךָ בָּם עַד אֲבֹד הַנִּשְׁאָרִים וְהַנִּסְתָּרִים מִפָּנֶיךָ". ויהושע מעיד שכך אכן קרה. (יהושע כד יב).

חכמינו במדרש אומרים שגם לעתיד לבא הבריות הקלות הללו יסייעו לישראל לרשת את ארצם. "שכן דרכו של הקב"ה לעשות שליחותו ע"י דברים קלים לכל המתגאין עליו, שלח להם בריה קלה להפרע מהם, להודיעך שאין גבורתן ממש. ולעתיד לבא עתיד הקב"ה ליפרע מן האומות ע"י דברים קלים שנאמר (ישעיה ז) "וְהָיָה בַּיּוֹם הַהוּא יִשְׁרֹק ה' לַזְּבוּב אֲשֶׁר בִּקְצֵה יְאֹרֵי מִצְרָיִם וְלַדְּבוֹרָה אֲשֶׁר בְּאֶרֶץ אַשּׁוּר" (מדרש רבה במדבר יח כב).

אחד הלוחמים החשובים ביותר שמנע מהגויים ליישב את ארץ ישראל הפורייה ב-1900 שנות הגלות היו היתושים. הם מנעו מכל מי שחשק בארץ להתיישב באדמות הפוריות שלה ועקצו כל מי שלא הבין את הרמז עד שחזר לארצו.

כך מצאנו אחרי 1900 שנה את הארץ מחכה לנו בפנים מאירות שרק נבוא וניישב אותה.

צריך להזכיר כי לפני שחזרנו לארץ רבע מתושביה חלו במלריה בזכות היתושים.

חוקרים שהשוו את מפת החלוקה שהציע האו"ם ליהודים בתש"ח למפת תפוצת היתושים והמלריה גילו שהן זהות להפליא.

החלקים בארץ היו מיושבים ביהודים רבים היו החלקים שהיתושים שמרו עליהם בקפדנות יתר כמו החולה, גדרה עפולה חדרה נתניה, פתח תקוה, בית שאן. גם הבריטים לא ידעו איך להתמודד עם העקשנים הקטנים הללו. רק היהודים שלהם הם חיכו אלפים שנה בסבלנות.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
אפשר להבין מהרב אליהו שאנחנו נס מאלוהים
ציוני חילוני | 22-08-2019 13:23
אם השמאלנים הסוציליסטיים החילונים שבאו ממזרח אירופה וכבשו את הארץ הם הנס... אז מה התפקיד של הדתיים ?
2
הרבה יצורים קטנים משמשים את הבורא יתברך
יעקב אלגביש | 23-08-2019 8:32
היתושים והצרעות שמשו אותו יתברך לשמור לנו על נחלת אבותינו מאחיזת הגויים, והנחש משמש את הקבה להפרע מדוברי לשון הרע ובפרט מהדוברים על הרב טל הצדיק והקדוש, לא ינקו מדינה של גהינם ומלחשו של נחש אינני מתכוון לרב אליהו שככל הנראה הוטעה על ידי אשה הזויה וכבר גילה דעתו מזמן שאינו עומד מאחורי הפרסומים נגד הרב טל אני מתכוון לאותם מעטים שעדיין מדברים על הרב טל הצדיק כאילו הדבר עדיין לא הוכרע בבית דין צדק
| 23-08-2019 15:57
כנראה שמשלמים הרבה למשרד היחצנות של תורת החיים