אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

פעילי שמאל הטרידו את היועמ"ש בדרך לבית הכנסת

פעילי שמאל הפריעו ליועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט בעת הליכתו לבית הכנסת לתפילת ליל שבת. בתגובה, 14 מפגינים שהפרו את תנאי המחאה נעצרו ושוחררו. 3 נוספים עדיין נמצאים במעצר

פעילי שמאל הטרידו את היועמ"ש בדרך לבית הכנסת
  ההפגנה נגד מנדלבליט (צילום: מפלגת העבודה)

פעילי שמאל הפריעו ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בעת הליכתו לבית הכנסת לתפילת ליל שבת, ביום שישי. המשטרה עצרה בתגובה שבעה עשר מפגינים.

המפגינים הפרו את הנחיות המשטרה, ולא הפגינו במקום שהוגדר לכך אלא פרצו את הגדר והתהלכו מסביבו של היועמ"ש ובניו שהלכו בדרכם הרגילה לבית הכנסת. רובם של המפגינים שוחררו, אך שלושה אחרים שסירבו לחתום על שחרורם בתנאים מוגבלים, בהם התחייבות על הרחקה מהמקום – נותרו במעצר.

עוד באותו נושא

חרפה: פעילי שמאל מנעו מהיועמ"ש להגיד קדיש


4

לטענת המפגינים, "הופעל כוח בלתי סביר על ידי השוטרים". בתגובה, מצטרפים הערב (שבת) מועמדי ופעילי ׳המחנה הדמוקרטי׳ להפגנת מוצ״ש בכיכר גורן בפתח תקווה, מול ביתו של מנדלבליט.

מ׳המחנה הדמוקרטי׳ נמסר: ״בימים הנוראים הללו נשללות מאזרחי ואזרחיות מדינת ישראל לא רק זכויות היסוד הדמוקרטיות שלהם – חופש הביטוי והזכות להפגין – יחד עם חירותם. נעמוד איתם לצד המגינות והמפגינים הערב״.

ערן חרמוני, מזכ"ל מפלגת העבודה הגיע גם הוא: "משטרת ישראל הפכה לגוף בשירות הממסד שמונע מאזרחים את זכותם הבסיסית להתאגד ולהפגין. אתמול נפגעו אזרחים שומרי חוק שכל חטאם הוא שאינם מסכימים עם בלפור, שלשום רמסו את זכות המחאה של מפגינים נגד הגזענות כלפי יוצאי אתיופיה.

לא נאפשר יחס כה פסול ומשפיל לאזרחים, לא ייסתמו לנו את הפה. הדמוקרטיה הישראלית בסכנה, נילחם במי שינסה להשתיק אותנו.”

בשני מקרים אחרים בשנה החולפת, פעילי שמאל הגיעו לבית הכנסת בו מתפלל מנדלבליט והפריעו לתפילה, כשהם מונעים ממנו לומר קדיש על אביו ז"ל, במקרה אחר עכבו אחריו במכולת בו ערך את קניותיו עד שנאלץ לשוב חזרה לביתו.

 

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
15 תגובות - 12 דיונים מיין לפי
1
גם למנדלבליט זכויות דמוקרטיות
עמוס | 17-08-2019 20:52
גם למנדלבליט זכות דמוקרטית ליום שבת מנוחה. חצופים !!!! הזכות להפגין היא לא הזכות להשתלט על חייו של בן אדם.
'איש צר ואוייב המנ-דלבליט הזה' שיפגינו נגדו
איש ימין | 17-08-2019 23:45
היה צריך להפגין נגד האוייב המנ-דלבליט והיה צריך לאסור את כל המפגינים ולהכניסם לצינוק למשך שנתיים
2
חילול שבת. וכפיה. חילונית
אבי מהמרכז | 17-08-2019 21:45
חילול שבת. וכפיה חילונית וניסיון רמיסת הדמוקרטיה להם מותר הכל
3
פעילי שמאל
חיים. | 17-08-2019 21:55
למה רק פעילי שמאל מפגינים למה פעילי ימין לא באים באוטובוסים להפגין נגד ההריונות של השמאל
4
לא מבין מה רוצים ממנו
צודק | 17-08-2019 22:51
הרי הוא אחד משלהם...רק עם כיפה
5
הצד השני של הסיפור
שי | 17-08-2019 23:03
מתוך הארץ: עורך דינם של המפגינים אמר בתגובה למשטרה: המשטרה לא מדייקת בעובדות ומבלבלת בפרטים, הם לא הפרו נהלים ולא הפעילו מגפונים הדברים לא היו ולא נבראו. כ-40 איש הפגינו מחוץ לתחנת המשטרה בעיר לאחר מעצר הפעילים. בסרטון המתעד את המעצרים שהועלה לרשתות החברתיות נראים ארבעה מפגינים בשכונת המגורים של היועמש. הם מסבירים למפקד התחנה כי הם בדרכם לביתה של חברה למסיבה, הוא מציע ללוות אותם למסיבה ואז רואה שאחת מהם לובשת אחת מהחולצות המזוהות עם המחאה ומחליט לעכב את הארבעה, כולם פעילים מרכזיים במחאה
6
סדום ועמורה
משה בן אברהם | 17-08-2019 23:32
ההפגנות נגד היועץ המשפטי שלא מכניס את ביבי לכלא לא מובנות, אם אתם סומכים על מערכת האכיפה אז תנו לו לשקול את צעדיו, הרי גם לשיטתכם ההפגנות והלחץ יביאו את נתניהו לטעון שהתהליכים של הכלא לא היו שקולים ומעורב בהם פחד מההפגנות וממילא זה לא דין אמת
7
נמאסתם
נועם | 18-08-2019 2:37
דייייייי נמאסתם,עוכרי ישראל,הורסים את המדינה ואת הדמוקרטיה
נועם היקר (7) אתה בכלל מודע למה שקורא סביבך?
חגי | 18-08-2019 9:08
רשימה: ביבי, כץ, דרעי (בפעם השניה אחרי שישב בכלא והוחזר לתפקיד שר הפנים), ביתן. האנשים האלה מנהלים את המדינה שלי ושלך. אתה יודע מי אישר למכור צוללות למצרים למרות התנגדות כל הדרגים המקצועיים ולמה? אתה יודע מי הרוויח עשות מליוני שקלים בהשקעות בורסאיות ממידע פנים? אתה יודע מי קנה בית בכסף לא שלו? ומי תיווך עסקאות נדלן לא חוקיות בראשלצ? אין לך שום עניין בזה? אתה לא מבין למה ביבי מנסה להעביר את חוק עוקף בגצ? לא מדברים על זה בשול שלך?
8
להצביע למפלגות החרדים כדי לשמור הערכים שלנו
אלכס | 18-08-2019 6:15
9
גם אני הייתי ואני ימין
מי אמר שאלו פעילי שמ | 18-08-2019 7:11
ביבי צריך להתפטר!!!
חס ושלום. ביבי ימלוך עלינו עד שנת תשפפ''ו
אנטי אהוד ברק | 18-08-2019 7:58
אין לביבי מחליף. כולם זנבות אודים
10
ההחלטה לא להעמיד את כץ על שוחד, סימן לבאות
חגי | 18-08-2019 8:58
היועץ ממסמס את כתבי האישום נגד הפוליטיקאים. שמעתי את כץ חוגג על ההחלטה שלא להגיש נגדו תיק פיליל בשוחד בנושא התעשיה האווירית. עכשיו האיש שעשה עשרות מליוני שקלים בזמן שהשתכר כשכיר, מציג עצמו כקורבן של המערכת.
11
הפגנה
דרור | 18-08-2019 9:53
זו שליחותו ועבודות של ברק.בכל רוצה להוכיח דברים שאין כלום.הבעיה תהיה שיפריעו ליד ביתו שלו.ויש על ה
12
הכותרת לא נכונה
דוד | 18-08-2019 10:53
מה אתם מנסים לעשות? לשקר לקוראים? לא הייתה שום הפגנה בדרך לבית הכנסת השבוע. לא הפריעו לו ובטח שלא פגשו אותו. משקרים לכם בפנים בלי בושה. אנשים נעצרו בדרכם לאירוע ברחוב העצמאות בשישי בערב. נעצרו בגלל שמזוהים עם המחאה נגד השחיתות. לא הפרו שום חוק.