גל אנטישמיות בברוקלין: 3 יהודים הותקפו תוך שעה

שלושה גברים יהודים נשדדו והותקפו באלימות בשכונת וויליאמסבורג שבברוקלין- כשכל אחד הותקף ברחוב שונה תוך שעה. שניים מהקרבנות נפצעו והועברו לבית החולים. המשטרה פתחה בחקירה

גל אנטישמיות בברוקלין: 3 יהודים הותקפו תוך שעה
  זירת המתקפות בברוקלין. (צילום מסך)

גל מתקפות אנטישמיות בברוקלין: שלושה גברים יהודים, בני 56, 67 ו-71, נשדדו והותקפו באלימות בזמן שהלכו הבוקר (שלישי) ברחובות במרכז שכונת וויליאמסבורג. על פי התקשורת המקומית, מדובר בשלושה אירועים נפרדים- כשכל אחד מהקרבנות הותקף ברחוב שונה. שניים מהקרבנות נפצעו קלות, והועברו לטיפול רפואי בבית החולים.

ברשת CBS News דיווחו כי המתקפות התרחשו בין השעות 5 ו-6 לפנות בוקר (לפי שעון מקומי). לדבריו של תושב העיר יצחק אברהם, מדובר בשעה שבה רבים מבני הקהילה היהודית עושים את דרכם לתפילת שחרית בבית הכנסת המקומי.

במשטרה טענו כי אופן התקיפה היה זהה בשלושת האירועים: התוקפים הלכו מאחורי היהודים למספר דקות- ואז הפילו אותם לרצפה ותקפו אותם באגרופיהם. לאחר מכן הם הכניסו את ידיהם לכיסי הקרבנות ולקחו את ארנקיהם וציוד יקר ערך נוסף. עוד נאמר כי נפתחה חקירה סביב האירוע, כשהמשטרה חושדת בקבוצה של בני נוער שצולמו באחד הצמתים שבאזור. בשל זהות הקורבנות, התקרית נחקרת כפשע שנאה.

המתקפה הנוכחית היא האחרונה בסדרה ארוכה של אירועים אנטישמיים בברוקלין, כשבחודשים האחרונים נרשמו לא פחות מ-12 מקרי אלימות נגד יהודים ברחבי ניו יורק. רבים בהנהגת המדינה, ביניהם ראש עיריית ניו יורק ביל דה בלאזיו ומושל מדינת ניו יורק אנדרו קאומו, גינו את התופעה והתחייבו לפעול למניעת מקרי אלימות נוספים.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו