אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אוי האירוניה: כשליברמן יצא בקמפיין נגד ההסתה האנטי חרדית

מול התעמולה של ישראל ביתנו בבחירות 2019, אירוני להיזכר איך לפני 20 שנה יצא ליברמן נגד התעמולה האנטי חרדית של 'ישראל בעליה' וקרא להצביע נגד הפילוג בעם, כשהוא מזהיר "הבחירות יעברו - השנאה תישאר"

אוי האירוניה: כשליברמן יצא בקמפיין נגד ההסתה
  תעמולת הבחירות של ישראל ביתנו 1999

בבחירות מועד ב' של 2019 החליט אביגדור ליברמן כי ישראל ביתנו תצא בקמפיין אנטי חרדי, יש שיגידו על סף האנטישמי.

בעברית יוצאת המפלגה בגלוי נגד הציבור החרדי, שלטענתה אינו עובד ואינו משרת בצבא – ואף נאלצה להסיר סרטון תעמולה, לאחר שהתברר כי החרדי המוצג בו, דווקא שרת בצבא ועובד לפרנסתו.

עוד באותו נושא

בגלל טעות מביכה: ליברמן נאלץ להסיר סרטון שפרסם


35

אלא שלפני עשרים שנה, היה זה אותו ליברמן באותה ישראל ביתנו, שדרש ממתחריו בכנסת, להוריד את הלהבות בהסתה נגד החרדים.

בחירות 99', עמדו במוקד של תעמולת בחירות אגרסיבית של מפלגת 'ישראל בעלייה' בראשות נתן שרנסקי ויולי אדלשטיין (שבטח היום מצטערים על הקמפיין ההוא), שרצה בקמפיין אנטי חרדי נגד ש"ס. סיסמת הבחירות שלהם הייתה: "МВД под ШАС контроль? Hет! МВД под HАШ контроль" ("משרד הפנים לשליטת ש"ס? לא. משרד הפנים לשליטה שלנו").

הסיסמה:"אֶם.ווֶה.דֶה. פַּד ש"ס קוֹנטרוֹל? נְייֶט. אֶם.ווֶה.דֶה. פַּד נאש קונטרול", הפכה להיות שגורה גם אצל ישראלים שאינם יוצאי ברית המועצות. אולם כעבור זמן קצר הוסר החלק הראשון, של הססמה העוסק בש"ס ונשאר רק אֶם.ווֶה.דֶה. פַּד נאש קונטרול".

ישראל ביתנו: הבחירות יעברו – השנאה תישאר

מול הקמפיין האנטי-חרדי של 'ישראל בעלייה', הייתה זו 'ישראל ביתנו' של אביגדור ליברמן שניסתה לדבר על חשיבות האחדות בעם נגד ההסתה. במודעת בחירות של המפלגה ברוסית נכתב:

שרנסקי ודרעי הם פרטנרים

הם גוררים אותנו לתוך קונפליקט בין מגזרים.

הבחירות יעברו – השנאה תישאר.

עלינו לחיות כאן – עלינו להחליט!

(אנחנו גרים כאן – אנחנו מחליטים!)

ב17 במאי מצביעים ישראל ביתנו נגד הפילוג בעם.

איפה ישראל ביתנו של בחירות 99' ואיפה היא עשרים שנה אחרי? כשהיא מוציאה סרטון אנטי חרדי כזה:

(הבחירות יעברו השנאה תישאר? צילום: ישראל ביתנו)

הבחירות ההן הסתיימו בנצחון של ישראל בעלייה בדרבי עם 6 מנדטים מול 4 בלבד של ישראל ביתנו. ב-2003 צנחה ישראל בעלייה ל-2 מנדטים, התמזגה בליכוד ונמחקה. שרנסקי התמנה ליו"ר הסוכנות, אדלשטיין עבר לליכוד והתמנה ליו"ר הכנסת כשהוא לוטש עיניים לתפקיד נשיא המדינה ואולי גם לראשות הממשלה. ליברמן צנח באותן בחירות ל-3 מנדטים, אך זינק מאז לדו ספרתי וירד חזרה ל-5 מנדטים, ועדיין נמצא במגרש הפוליטי.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
14 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
הטענה שלכם שהחרדים עובדים ומשרתים בצבא?
אמת דברתי | 12-08-2019 12:46
בטוח שאם מחפשים אפשר למצוא חרדים שהם גם אנשים טובים, גם עובדים ומשלמים מיסי אמת, וגם שרתו בצבא ועושים מילואים, הבעיה שאין הרבה כאלה. מי שסוחב את העגלה המלאה של החרדים הם חמורים שעובדים, משלמים ומשרתים. דרך אגב: אם תבדקו במה המתנחלים עובדים, תגלו שחלק גדול מהם מורים, פסיכולוגים, עובדים מערכת הבריאות, אנשי מערכות הביטחון והצבא עובדי מועצה ושאר נותני שירותים המתפרנסים ממתן שירותים ולא מייצור וייצוא בעל ערך מוסף.
איבחון
יהודי | 12-08-2019 13:06
אתה מסכן גדול, מסתכל במראה ויורק עליה...
2
דוברמן נוכל ושקרן
אהרן דרעי | 12-08-2019 13:01
האיש הכי שקרן בפוליטיקה.כמעט אנטישמי.מגלומן.טרול מטורלל ..מסוכן לישראל..צריך ללכת בקמפיין ענק על ראשו.ולחשוף השקרים שלו
3
על כל שקל שחרדי משלם הוא מקבל מהמדינה 12 ש"ח.
הלשכה לסטטיסטיקה | 12-08-2019 13:02
על כל שקל ש0מולן צפונבון תל אביבי תומך מרץ משלם מס הוא מקבל חזרה מהמדינה רק 43 אגורות. לא אספר לכם מה יחס תשלום / העברה אצל הערבים בשביל לא לבעס אתכם לגמרי. רק אוסיף ואומר שהנתונים האלה חסויים יותר מרשימות הכור בדימונה, בקשו מנציגיכם בכנסת להוציא הנתונים באופן רשמי, זה יעזור לכולם לקבל קצת פרופורציות.
4
אחי החרדים והדתיים הלאומיים היתם בגולה
כעת החילונים למה א | 12-08-2019 13:06
אתם מעורורים שנאה אולי פעם אנחנו צרכים לעשות חשבון נפש אולי אנחנו החוטאים , המנצלים המרמים את האחרים ובגלל זה השנאה והחשדנות כלפינו ולא אחרים ??
אתה מכיר עם אחר שנרדף בכל מדינה שאליו הגיע?
שי | 12-08-2019 14:04
תקרא את פרשת התוכחה ואל תבלב ת'שכל עם תובנות אנטישמיות
5
תפרסמו בבקשה כשתמצאו פוליטיקאי שעקבי באמירות
אריק | 12-08-2019 13:08
מה בדיוק החדשה פה ? השוונו אמירה של פוליטיקאי מלפני 20 שנים ומצאנו פער ? חפשו סתירות בהכרזות שיש בינהם פער של שבועות או ימים ותמצאו.
6
גזען ושונאי יהודים
יאיר | 12-08-2019 13:11
הבן שלי אברך שחזר בתשובה. בצבא היה לוחם סיירת מיוחדת 3 שנים. עכשיו מדבל מהמדינה 800 שקל בחודש. הוא זוג +2. ליברמן מייצג עולים שרובם לא יהודים. רובם לא עשו צבא. קיבלו קדימות בעבודה. קיבלולימודים באויברסיטה בחינם. קבלו רכב ללא מסים. קיבלו משכנתא של 90 אוז בתנכים חלומיים. ועכשיו ליברמן ובוחריו יוצאים נגד הבן שלי בגלל שהוא יהודי והם גויים. אין מילה אחרת. אני קורא לנתניהו ולגנץ ולפרץ להתאחד ולא לקחת את ליברמן שותף . 0
במסגרת חוק השבות אפשר להעלות גויים גמורים
שי | 12-08-2019 14:06
צא ולמד: אפילו נכד של יהודי יכול להגר מהכפר הנידח שלו בערבות סיביר, ורוב יוצאי ברית המועצות הנמצאים בארץ, הם גויים.
אתה
אני | 12-08-2019 13:27
הגיזען היחיד כאן הוא אתה. עוד אחד שחושב שרוסים אינם יהודים. כל הרוסים שעלו לכאן וקיבלו אזרחות הינם יהודים לפי חוק השבות. אומנם לרובם יש אורך חיים חילוני, אך זה נכון לעוד הרבה עדות. תתבייש.
7
שהחרדים יוסיפו שורה לברכת המזון
משלם מיסים | 12-08-2019 14:50
תודה לחילונים שעובדים , מפרנסים ומגינים עלינו ועל הילדים שלנו.
אני שלמתי החודש 6,500 מס בתלוש
חרדי | 12-08-2019 22:41
לכאורה כל מה שהרווחת החודש.... אפסון אנטישמי
8
פעם חילונים בכלל ושמאלנים בפרט זכרו שהם
אוראור | 13-08-2019 0:03
יהודים - היום לכו תזכירו להם מה פירוש המילה הזאת - והמבין יבין.
9
מבייש רוסים
מאיר | 13-08-2019 10:55
ליברמן מבייש רוסים. הרוסים באו מהגולה הם יודעים מזה רדיפה ואנטשימיות בדיוק כפי שעושה ליברמן במערכת הבחירות ומצפה שהרוסים יתמכו בו. רבותי הרוסים הם לא אנטישמים למה אתם חושבים שהרוסים יצביעו לו???? ליברמן פוגע ברוסים הוא במילים אחרות אומר אני אקבל את קולי מכל אוכלוסיית הרוסים כל אלה שלא הצביעו לו כבר שנים... את הפוגע בהם ליברמן... הם לא אנטישמים הם ברחו מאנטישמיות.. אתה מקסימום יכול לגדול על קולות של ישראלים אנטישמים מצביעי לפיד לא יותר מזה.. אל תפגע במגזר הרוסי הם לא אנטישמים.