אושרה תושבות הפלסטיני שסייע למשפחת הנרצח

שר הפנים אריה רעי העניק היום בלשכתו מעמד תושבות לפלסטיני שסייע למשפחת הנרצח הרב מרק הי״ד, ומאז נאלץ לברוח מכפרו ולגור בישראל חסר כל

אושרה תושבות הפלסטיני שסייע למשפחת הנרצח
  הרב מיכי מרק הי"ד (באדיבות המשפחה)

שר הפנים אריה רעי העניק היום בלשכתו מעמד תושבות לפלסטיני שסייע למשפחת הנרצח הרב מרק הי״ד, ומאז נאלץ לברוח מכפרו ולגור בישראל חסר כל.

השר דרעי לפלסטיני בלשכתו: ״עשית מעשה נאצל. הרב מרק ז״ל נרצח ודימם מול הילדים שלו ואתה באומץ גילית אנושיות גדולה מאד. עזרת לילדים הללו. אני יודע ששילמת מחיר יקר בחברה שלך. אנחנו רוצים להקל עליך את החיים״

כולם התרגשו מסיפורו של א' – הפלסטיני שסייע לילדי משפחת מארק בפיגוע לפני 3 שנים, ומאז הוחרם עי הרשות הפלסטינית ונאלץ לעזוב את משפחתו ולחיות ברחוב.

בשל סיפור המרגש נרתמו מספר גורמים לסוגייה, בהם חה"כ עידית סלמן (הימין המאוחד), וראש המועצה יוסי דגן, שפנו אל שר הפנים אריה דרעי. דגן אף פנה  לפני כן למנהל האזרחי ביקש עבור אישתו ובנו אישור שהייה זמני בישראל ובסיוע חברים מהשומרון ומחוצה לו מצא לו בית בתרומה לשנה שלמה במרכז הארץ.

לפני כשבועיים פנו בשיתוף פעולה יוצא דופן שחקנית התיאטרון גילה אלמגור וראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן לשר הפנים וביקשו: "אשר ל א' תושבות בישראל. זהו המעשה המוסרי והצודק כלפי אדם שבעינינו הוא חסיד אומות העולם"

היום לאחר 3 שנים בהן סבל א' התגורר על חוף הים ואכל מפח הזבל, הגיע האישור המיוחל.

הפלסטיני שקיבל את התושבות יחד עם גילה אלמגור ויוסי דגן (צילום: מועצה אזורית שומרון)

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון בירך על כך ואמר: "שוב עם ישראל מתגלה בשיא תפארתו. זהו המעשה המוסרי הצודק והנכון כלפי אדם שסיכן את עצמו כדי להציל יהודים. וזהו המסר הנכון להעביר לשכנינו. שמי שיפעל להצלת יהודים יזכה להכרת תודה ולא כפי שהיה עד היום, שמי שרצח יהודים זכה להטבות בכלא ומשכורת מהרשות הפלסטינית".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
כל הכבוד
מלכה | 06-08-2019 23:52
אכן יש חסיד אומות העולם ואנו חייבים לגמול לו טובה על מעשהו האצילי
בזיון למדינה שלקח זמן כה רב
מישהו | 07-08-2019 8:26
ואיפה הענישה לכפר? מקווה שאף אחד משם לא מקבל אישורי עבודה/כניסה לישראל. הייתי גם מנתק אותם מחשמל ומים ישראליים......
2
אבו אבו
מאזן | 07-08-2019 1:29
זה כל כך פוליטיקה ערבית לנדות ולפגוע בבן אדם שעוזר לחסר ישע. פשוטי העם לא היו עושים לו דבר כזה. הרשות ואגפיה היא המסיתה.
3
כל הכבוד לעם ישראל!!!
יהודה | 07-08-2019 2:01
חסיד אומות העולם שעזר ליהודים בשעה הקשה ביותר שלהם!!! כל הכבוד מעריך מאוד!!!
4
אחרי שהבן אדם הגיע לחרפת רעב ואז מישהו בכלל
Rud | 07-08-2019 4:05
שם לב אם לא זה מזמן היה מת איזו מדינה השיר של הלבקן בעולם השחור
5
תושבות
קלייר | 07-08-2019 9:02
לא יאומן, לא חשבתי שזה יקרה. לא אשכח איך נקרע לי הלב בכתבה, והבכי של בנו הקטן שנאלץ להיפרד ממנו. גילה אלמגור, נרתמה, תודה לך. יחד עם אני תוהה, האם היית ככה מתגייסת למען סתם יהודי, או מתנחל שהיה מגורש ממקום מגוריו בשל מעשה כלשהו, שהוא לא פשע כמובן ?
6
אושרה תושבות
זליג | 08-08-2019 8:56
אריה דרעי חיכינו לך בדרום לבנון כשנשחטו המשתפים של מייג'ור חדאד