אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

פרשת הרב טל: גם קשר נפשי הוא בגידה/ תגובה לנשים

בחוות הדעת של בית דין נטען כי העובדה שהרב לא נגע בה, ולו באצבע קטנה, היא משמעותית מאוד. אך ההתמקדות של רבנים רבים, ובתוכם גם של הרב שעומד במרכז הפרשה בשאלת רוח הקודש מפספסת לטעמי את העיקר

פרשת הרב טל: גם קשר נפשי הוא בגידה/ תגובה לנשים
  הרב שמואל טל (צילום: תורת החיים; תמונה קטנה: ללא קרדיט)

לאחרונה התפרסמה פרשה עגומה במסגרתה רב חשוב קיים קשר נפשי ומשמעותי עם אשת איש בשל רוח הקודש שחשב שהייתה לו. בחוות הדעת של בית דין על האירוע נטען כי העובדה שהרב לא נגע בה, ולו באצבע קטנה, היא משמעותית מאוד, ובשל כך הביקורת הציבורית המרכזית הייתה על נושא רוח הקודש. ההתמקדות של רבנים רבים, ובתוכם גם של הרב שעומד במרכז הפרשה בשאלת רוח הקודש מפספסת לטעמי את העיקר.

בגידה אינה רק קשר פיזי עם אישה נשואה, גם קשר נפשי עם אישה נשואה הינו בגידה. יצירת קשר נפשי שהופך בקלות ובלי שליטה לקשר רומנטי, חמורה מאין כמותה, גם מצד עצמה וגם בשל החשש שהיא תגרום לפירוק הזוגיות והמשפחה.

עוד באותו נושא

נשים מתורת החיים מגבות את הרב טל: "הכפשות"


341

קשר חברותי שאינו אישי בין גברים לנשים אינו פסול ואינו בעייתי, ובמערכת החיים שאנו חיים בה הוא גם הכרח בל יגונה. קשר אישי ונפשי בין גבר נשוי לאישה נשואה הוא חמור ומסכן את התא המשפחתי. כשאנו שומעים על אדם שפירק את הזוגיות שלו חלילה, כיוון שהתאהב באישה אחרת, עלינו לדעת שזה לא קרה בגלל "אהבה ממבט ראשון". התאהבות משמעותית לא יכולה לקרות בלי קשר נפשי משמעותי. אותו אדם הרשה לעצמו ליצור קשר נפשי עם אישה אחרת.

הברית שכורתים בני זוג מתחת לחופה אינה רק על חיבור פיזי, אלא גם על חיבור נפשי. הקשר הנפשי שבין בני הזוג דורש השקעה קבועה ומתמשכת, הקשר הנפשי שבין בני הזוג דורש שיתוף אחד של השני בעולם הפנימי והאישי. הקשר הנפשי והאינטימי שבין בני הזוג דורש גם בלעדיות.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
209 תגובות - 119 דיונים מיין לפי
1
איפה למתוח את הגבול בין קשר חברותי לקשר נפשי?
איילת | 28-07-2019 10:46
למה בכלל להכנס למצב סכנה? היא חברתך ואשת בריתך. נשים אחרות, או גברים אחרים, מספיק קשר קונקרטי נעים ומכבד. לא חברות. לא סיפורים. לא ימי הולדת. לא הא ודא.
2
ימי בין המצרים
כבוד הרב | 28-07-2019 10:46
פרשת הרב טל מפורסמת לפרטיה. כל אדם יעשה כפי הבנתו וענינו. מה העניין כל הזמן לדוש ולהתעסק בזה?? נגמרו כל העניינים החשובים באמת? די תשחררו.
הורידו את רף האישום, מה זה אומר על המעלילים?
יוסף | 30-07-2019 9:36
בהתחלה האשימו את הרב טל שהוא נאף עם אשת איש וגם עם 'פנויות ונשואות' וגם 'החזיק במחשבו תמונות עירום של נשות הקהילה' לאחר שבית הדין הפריך את כל טענות הכזב הצפתיות, הם הורידו את רף האישום וכעת מאשימים אותו 'שניהל קשר נפשי עם נשואה' האם הורדת רף האישום לא מוכיחה לכם שרודפים כאן איש צדיק?
תפסיק להיות אובססי ותשתחרר מלהגיב
יעל | 29-07-2019 17:45
שמואל טל הוא איש לא ראוי שסוחר בהתנתקות והוא משקר בלי סוף.
הטעות הגדולה של הרב שמואל אליהו
מתעב את כת תורת החיי | 29-07-2019 16:24
הטעות הגדולה של הרב שמואל אליהו שלא פוצץ את הפרשה כשהרב טל הודה בפניו שנאף עם אשת איש.
באמת שלא מובן
מהחם | 29-07-2019 1:34
למישהו יש אינטרס להמשיך לחמם את העסק. תעשו לעצמכם טובה ותתעסקו בדברים אחרים.
טל
אני | 28-07-2019 16:07
תשחררו.. כולה אשה התגרשה מבעלה בגללו. כמעט נחרב על בעלה וילדיה עולמם בגלל השוונץ הזה..
כל עוד ברור לכל שיש הטיית דין הרוחות לא יירגע
ג | 28-07-2019 15:53
תקראו את הכתבה במקור ראשון
מה למדנו מהפרשה?
יעקב | 28-07-2019 13:19
מה הוכיחה הפרשה הזו? (יעקב) הפרשה הזו הוכיחה שאי אפשר לסמוך על שמואל אליהו הפטפטן ומוציא הדיבה, שירוץ לבקש סליחה מכל קהילת תורת החיים שנפגעו מהשמצותיו רעות הלב
פסיכולוג לא מתקשר עם הלקוח בקשר נפשי?
עני ורש | 28-07-2019 13:01
אז איך אפשר לפתור בעיות.... יש הסבר פסיכולוגי אחר.
ממש חוצפה
שמואל אליסף | 28-07-2019 12:12
הרי כבר התברר בפסק הדין ששמואל אליהו רדף את הרב טל לחינם ושפך את דמו בדברי שקר, בית הדין גם קבע שהרב טל לא נגע בה אפילו באצבע קטנה ולא היה כאן קשר רומנטי, אם כי הקשר היה טעות ובזה גם הרב טל הודה ועשה על כך תשובה ברבים (אם כי לטעמי על טעות אין צורך לעשות תשובה רק על חטא קטן או גדול, אבל בית הדין קבע שיש לעשות תשובה אז אני מקבל את דבריו), אז לאחר שהכל התברר והרב טל יצא זכאי איש צדיק שטעה ברוח הקדש, למי יש אינטרס להמשיך עם העניין ולהרבות מחלוקת? אולי לשמואל אליהו שחש נפגע שבית הדין קבע עליו שהוא איש פזיז ואי אפשר לסמוך על דבריו והוא שפך את דמו של הרב טל? אולי בגלל זה הוא לא עוזב אותנו וממשיך להזמין 'כתבות' כאילו מאנשים נייטראליים? צפו לעוד כתבות
בעבר למדתי בתורת החיים
יהודי | 28-07-2019 12:07
וקבלתי ממנה המון תורה והרבה יראת ה' עבודת המידות והתבוננות, כיום אני עצמי משרת כראש ישיבה, ואיני יכול להעלות על דעתי שמה שמעלילים על הרב שליטא אמת, לכן עקבתי אחר כל הדיווחים וקראתי את פסק הדין בהתרגשות, ושמחתי מאוד שנכתב בפסק הדין שאחר בירור מעמיק התברר מעבר לכל ספק 'שהרב טל לא נגע מימיו בשום אשה זולת אשתו' איש צדיק שנרדף בגלל גדולתו
אין מה לשחרר
יהודי | 28-07-2019 12:02
אין ולא צריך לשחרר, הדבר היחידי שצריך לעשות זה להעיף אותו לכל הרוחות, ואז לשחרר את תורת חיים ממנו איש רע בגלל כאלה חרב המקדש, תפסיקו לנגן על ימי בין המצרים, בגלל כאלה המקדש לא נבנה, ובכל כאלה אין מי סוטה ואז גם לך היה ברור מה דינה ומה דינו של נואף ללא שום תואר נוסף שאינו מגיע לו !!!!
בית הדין דן שעות רבות ופסק
יצחק | 28-07-2019 11:52
שמואל אליהו האשים את הרב טל בשלושה דברים א.קיים רומן עם אשה נשואה גברת ד.מ. ב.קיים קשרים לא ראויים עם 'פנויות ונשואות' ג.החזיק במחשבו תמונות עירום של נשות הקהילה בית הדין בדק את הדברים וחקר מאות עדים וכן שלח את המחשב לבדיקה מעמיקה ויסודית אצל מומחי סייבר מהשורה הראשונה ומסקנות בית הדין, לגבי טענה ראשונה בית הדין קובע נחרצות כי הרב טל לא ניהל עמה שום רומן 'ולא נגע בה אפילו באצבע קטנה' אלא טעה ברוח הקדש שסבר שמצוה עליו להיות עמה בקשר כמו אב ובתו רב ותלמידו. לגבי טענות ב' וג' בית הדין קובע נחרצות שחור על גבי לבן שטענותיו של שמואל אליהו בשקר יסודן ואין בהם שמץ של אמת, והוא שפך את דמו של הרב טל לחינם אז מי התגלה כחסר דעת וממי יש ליטול את הזכות להנהיג את הציבור? מהרב שמואל טל? או מהרב שמואל אליהו? התשובה ברורה כשמש
כיפה סרוגה מטמאים את עם הקודש בשחיתות ושפלות
מתנחל אבל ישר. | 28-07-2019 11:46
ממליכים שוחד מרמה והפרת אמונים בחסות מתנחלים על בני ישראל עם קרובו.
יש ת''ח בתורת החיים
משה | 28-07-2019 11:28
צר לי שהרבנים שכותבים על הפרשה לא הלכו לדבר עם הרב טל או עם הרמי''ם בתורת החיים, שהם ת''ח מופלגים, מורי הוראה, בקיאים ומעיינים, עובדי ה', שבדקו וחקרו היטב והגיעו למסקנה שהגיעו. כשמדברים פנים אל פנים רואים את התמונה אחרת. בוגר הישיבה.
3
רוח הקודש
נהר | 28-07-2019 10:49
חילול השם להשתמש ''ברוח הקודש '' לסיפוק התאוות .... רוח הקודש לא מחטיא את האדם חלילה . הכל זה יצר הרע ועל זה צריך לחזור בתשובה . גם החוטא וגם בית הדין המכובד.
זו אותה "רוח הקודש" שעיברה את אימו של ישו?
מרים ממגדל | 28-07-2019 14:02
שאלת חכם: האם רוח הקודש שנתעברה בשמואל טל היא אותה רוח הקודש שעיברה את אימו של ישו לפי האמונה הנוצרית? ואם כן, האם שמואל טל כורע ללדת משיח חדש לבני הכת שלו בתורת חיים לאחר שנצלב בתקשורת? ואם כך, האם שמואל אליהו הוא גלגולו של יהודה איש קריות או סתם חברו של שמואל טל למסדר הבונים החפשיים?
צריך קצת שכל
יצחק | 28-07-2019 11:53
שמואל אליהו האשים את הרב טל בשלושה דברים א.קיים רומן עם אשה נשואה גברת ד.מ. ב.קיים קשרים לא ראויים עם 'פנויות ונשואות' ג.החזיק במחשבו תמונות עירום של נשות הקהילה בית הדין בדק את הדברים וחקר מאות עדים וכן שלח את המחשב לבדיקה מעמיקה ויסודית אצל מומחי סייבר מהשורה הראשונה ומסקנות בית הדין, לגבי טענה ראשונה בית הדין קובע נחרצות כי הרב טל לא ניהל עמה שום רומן 'ולא נגע בה אפילו באצבע קטנה' אלא טעה ברוח הקדש שסבר שמצוה עליו להיות עמה בקשר כמו אב ובתו רב ותלמידו. לגבי טענות ב' וג' בית הדין קובע נחרצות שחור על גבי לבן שטענותיו של שמואל אליהו בשקר יסודן ואין בהם שמץ של אמת, והוא שפך את דמו של הרב טל לחינם אז מי התגלה כחסר דעת וממי יש ליטול את הזכות להנהיג את הציבור? מהרב שמואל טל? או מהרב שמואל אליהו? התשובה ברורה כשמש
רוח
יהודי | 28-07-2019 11:48
זב החוטם הזה, מעולם לא קיבל רוח הקודש כל מה שהוא שומע זה פרי דימיונו לכל היותר או רוח מסאבה מצד הטומאה, את זה אני מבטיחכם נאמנה קוראים יקרים, ולדעתי בכל הדור הזה לא נחשפתם לאדם שיש לו רוח הקודש ממש, לכן צאו מהסרט הזה, האדם הזה נבזה, כל עולמו סבב סביב קשרים אינטימיים עם נשים, רווקות ונשואות כאחת, צריך להוקיע אותו, צריך לנשל ממנו את תורת חיים לתת לו לשבת בבית ואז הוא בוודאי ימשיך במעשיו המגונים, רק שזה כבר לא באיצטלה של קדוש, ואז גם נוכל להבין את הדחפים של כל אדם נורמלי אולם כרב לקהילה שסוגדת לו, לעולם לא נוכל ונרצה להבין !!!!!!!
לא היה קשר נפשי
אמוץ | 28-07-2019 11:40
אז מה אתה רץ להתפרסם? עדיף לך לככב בפרשת האונס בקפריסין, הבע דעתך על העניין בלי לבדוק. אהה סליחה, על זה הרב שמואל אליהו לא ישלם לך.
4
קשר נישואין
Anita hanna decktor | 28-07-2019 10:54
לא מדוייק. ראה מחקריה ארוכי הטווח של esther perell םסיכולוגית פסיכותרפיסטית מומחית מס. 1 בזוגיות ובנושא כאבי ונזקי אי נאמנות בזוגיות. היא יהודיה בת לניצולי שואה מאנטוורפן בלגיה שחיה בארהב. לא כל זוג בנוי לבלעדיות כל זוג ולו המושקע ביותר זה בזו עלול לחוות פרשייה מחוץמלנישואין (בלי כל קשר לנושא הרב ורוח הקודש הנל )
אחרי שבית הדין דן בעניין ימים רבים
יעקב | 28-07-2019 12:47
וכתב בפירוש שהרב טל לא 'חטא' חלילה בשום ענף מענייני ניאוף, אלא 'טעה' ברוח הקדש, ואילו שמואל אליהו שיקר וכיזב ושפך את דמו של הרב טל לחינם - למי יש אינטרס לחבור לשמואל אליהו ולהוציא 'כתבות מוזמנות' שאין בהם שום הבנה בריאה של פסק הדין אפילו לא לכאורה? למי?
5
רב שהתכתב עם אישה נשואה לא יכול להיות רב
תזכירי לי באלול | 28-07-2019 10:59
סוף סוף קול שדורש מרבנים מוסריות גבוהה.
6
מספיק עם ההמצאות
אפי | 28-07-2019 11:04
מניין לכבוד הרב שהיה קשר נפשי ומשמעותי ולא קשר חברותי (שלדבריך הוא לגיטימי)?
לא ראוי זה
אחד בעניינים | 28-07-2019 11:38
מפורש שם גם. קשר פסול שהתבטא בשיחות רבות ותכתובת ענפה - לא קשור לשום דבר נפשי! רק ריבוי שיחה עם אישה! לצערי יש רבנים שחיים ככה אבל זה לא מעניין אף אחד כי הם חוגגים את יום העצמאות.
מתוך פסק הדין של בית הדין...
תקרא | 28-07-2019 11:26
מוזמן לקרוא כתוב במפורש שהיה קשר לא ראוי.
7
נמאס לי
דני | 28-07-2019 11:05
נמאס לי שכל אחד מלביש על פסק הדין את מה שנראה לו וכותב את הגיגיו. בית הדין אמר את דברו, ובזה הפרשה צריכה להסתיים.
תגובה ל"איש תמים"
אמיר | 28-07-2019 18:06
תמים או לא, מה שבטוח מלא בשקרים. א. ר' אשר וייס לא היה דיין בפקרשה. ב. הרב טל לא שיכנע את האישה להתגרש. אין שום בסיס לזה. היא התגרשה כשנתיים אחרי שהרב סיים את הקשר איתה. ג. בית הדין אומר גם על הרב מרדכי אליהו והבבא באלי שאין להם רוח הקודש. גם עליהם היית אומר אותו דבר. מעבר לזה אתה ממשיך בעוד כמה שקרים.
לא מבין את כל המגוננים על הרב טל
איש תמים | 28-07-2019 15:32
א. עצם זה שהדיין שדן בנושא, הוא חבר של הרב טל, יש בכך להטיל דופי בפסק. ב. הרב טל שכנע את האישה להתגרש. זה פסול דיו. ג. בית הדין בפסק שכתב, ציין את מחדליו של הרב טל. שהקשר היה פסול, שאין לו רוח הקודש, ועוד. רק מסקנתו הייתה שהוא יכול להמשיך למשול בתורת החיים (שוב.... האבד הוא חבר של הרב טל). אני מבין מכאן, שהרב טל עשה טעויות. אני מבין שלדעת בית הדין, זה לא מספיק כדי שלא יהיה ראש המוסדות. אבל אני בטוח ב1000 אחוזים, שאדם רגיל מהשורה, שהיה טוען לרוח הקודש כשאין לו (בדיוק כמו לרב טל על פי בית הדין), ושהיה מדבר ארוכות עם נשים, ומייעץ להן להתגרש מבעליהן, ואומר להן שתיכף אשתו תמות ואז יוכלו להתחתן, אז בית הדין היה מנדה אותו. ודואג שכולם יתרחקו ממנו. (ציינתי שהאבד חבר של הרב טל?)
אחרי שבית הדין דן בעניין ימים ולילות
יעקב | 28-07-2019 12:47
וכתב בפירוש שהרב טל לא 'חטא' חלילה בשום ענף מענייני ניאוף, אלא 'טעה' ברוח הקדש, ואילו שמואל אליהו שיקר וכיזב ושפך את דמו של הרב טל לחינם - למי יש אינטרס לחבור לשמואל אליהו ולהוציא 'כתבות מוזמנות' שאין בהם שום הבנה בריאה של פסק הדין אפילו לא לכאורה? למי?
הסבר ממצה
יצחק חורי | 28-07-2019 11:53
שמואל אליהו האשים את הרב טל בשלושה דברים א.קיים רומן עם אשה נשואה גברת ד.מ. ב.קיים קשרים לא ראויים עם 'פנויות ונשואות' ג.החזיק במחשבו תמונות עירום של נשות הקהילה בית הדין בדק את הדברים וחקר מאות עדים וכן שלח את המחשב לבדיקה מעמיקה ויסודית אצל מומחי סייבר מהשורה הראשונה ומסקנות בית הדין, לגבי טענה ראשונה בית הדין קובע נחרצות כי הרב טל לא ניהל עמה שום רומן 'ולא נגע בה אפילו באצבע קטנה' אלא טעה ברוח הקדש שסבר שמצוה עליו להיות עמה בקשר כמו אב ובתו רב ותלמידו. לגבי טענות ב' וג' בית הדין קובע נחרצות שחור על גבי לבן שטענותיו של שמואל אליהו בשקר יסודן ואין בהם שמץ של אמת, והוא שפך את דמו של הרב טל לחינם אז מי התגלה כחסר דעת וממי יש ליטול את הזכות להנהיג את הציבור? מהרב שמואל טל? או מהרב שמואל אליהו? התשובה ברורה כשמש
8
אבל לא מוזכר קשר רומנטי
אחד שמברר | 28-07-2019 11:10
בפסק בית הדין. לא ברור איך רבנים עושים כזה עמבוש על הרב טל שלא פגע בהם ולו באצבע קטנה...
נראה שיש פה הסתה נגד
דתי לאומי | 28-07-2019 11:35
נגד הרב טל. הרי גדלנו על בני עקיבא ועל שיוויון בין המינים. עכשיו שרב שמרן יחסית נטפל עליו פרשייה כי התנהל נורמלי והיה מוכן להיות בקשר עם אישה בשביל שילמדו אחד את השני (מיסטיקה שאינני מבין בה, אבלל אותם זה כנראה עניין) יוצאים עליו כאילו שמרנות בתחום הזה זה אנחנו. מוזר לי מאוד...
9
מניין לך שהיה קשר נפשי עמוק?!?
ברכה | 28-07-2019 11:11
למה לפרסם דברים לא מדויקים ובכך להוסיף על חילול ה'??
למי שעדיין אינו מצוי בפרטים
יצחק | 28-07-2019 13:05
שמואל אליהו האשים את הרב טל בשלושה דברים א.קיים רומן עם אשה נשואה גברת ד.מ. ב.קיים קשרים לא ראויים עם 'פנויות ונשואות' ג.החזיק במחשבו תמונות עירום של נשות הקהילה בית הדין בדק את הדברים וחקר מאות עדים וכן שלח את המחשב לבדיקה מעמיקה ויסודית אצל מומחי סייבר מהשורה הראשונה ומסקנות בית הדין, לגבי טענה ראשונה בית הדין קובע נחרצות כי הרב טל לא ניהל עמה שום רומן 'ולא נגע בה אפילו באצבע קטנה' אלא טעה ברוח הקדש שסבר שמצוה עליו להיות עמה בקשר כמו אב ובתו רב ותלמידו. לגבי טענות ב' וג' בית הדין קובע נחרצות שחור על גבי לבן שטענותיו של שמואל אליהו בשקר יסודן ואין בהם שמץ של אמת, והוא שפך את דמו של הרב טל לחינם אז מי התגלה כחסר דעת וממי יש ליטול את הזכות להנהיג את הציבור? מהרב שמואל טל? או מהרב שמואל אליהו? התשובה ברורה כשמש
מי יצא אשם?
איש יהודי | 28-07-2019 11:59
בית הדין קבע מפורשות שהרב טל לא 'חטא' כלל, לא באיסור לא תחמוד ולא באיסור לא תנאף, אלא רק 'חטא' בהבנת רוח הקודש שהיה סבור שמצוה עליו להיות עם אותה אשה בקשר כמו אב ובתו רב ותלמידו, וגם קבע בית הדין שבשאר הטענות הקשות שהעלה שמואל אליהו נגד הרב טל הוא שפך את דמו והעליל עליו שקרים, אז למה לא מרחיקים את האדם הרע הזה מהנהגת הציבור? הרי בציבור החילוני או החרדי אם היה בית דין כותב על אחד המנהיגים שהוא שקרן והעליל על חבירו עלילת כזב ושפך את דמו היו מרחיקים אותו לכל ימי חייו, האם אנחנו פחות מוסריים מחרדים וחילוניים?
ברכה
יהודי | 28-07-2019 11:58
אישה נשואה שמבקשים ממנה להתגרש, זה בשביל לשחק דמקה, ונניח שהוא פונה אליך מחר ואמר לך או ברכה היקרה את לא יודעת מה נגלה אלי ממש ברגעים אלה ? רוח ממש דרומית מזרחית ואמרה לי מעורטל שכמוך מדוע לא תיקח לך את ברכה אשת אחיתופל לאישה הנה הנה ימות אחיתופל ולך תהיה לאישה מהר קום ועשה את בוודאי מאד תשמחי, כי הרי את סוגדת לו למעורטל, אולי את אפילו מקנאה שלא נפל בחלקך ההצעה המפתה כי יכול מאד להיות שאת אפילו היית יותר זריזה ממנה לכאורה !!!
10
בתקשורת אכן יש מקום נרחב לחוות דעתך
נאור | 28-07-2019 11:13
כי כאן לא מבררים דברים. מי שיש לו קצת כסף, קשרים, ושקרים יכול להביע דעתו החפוזה. בא לי להתערב עם מישהו על כמה שהוא רוצה שאתה לא מונח בנושא כלל, לא בפרטי המקרה, לא בהוכחות של הצדדים, ולא בנעשה בבית הדין. אבל כאן במגרש החיצוני, יש מקום לכאלה כמוך. מקווה מאוד שבשאר דיני תורה אתה עמל קצת יותר לברר לפני פרסום דעתך.
תמיה
מישהו | 28-07-2019 12:12
הרי כבר התברר בפסק הדין ששמואל אליהו רדף את הרב טל לחינם ושפך את דמו בדברי שקר, בית הדין גם קבע שהרב טל לא נגע בה אפילו באצבע קטנה ולא היה כאן קשר רומנטי, אם כי הקשר היה טעות ובזה גם הרב טל הודה ועשה על כך תשובה ברבים (אם כי לטעמי על טעות אין צורך לעשות תשובה רק על חטא קטן או גדול, אבל בית הדין קבע שיש לעשות תשובה אז אני מקבל את דבריו), אז לאחר שהכל התברר והרב טל יצא זכאי איש צדיק שטעה ברוח הקדש, למי יש אינטרס להמשיך עם העניין ולהרבות מחלוקת? אולי לשמואל אליהו שחש נפגע שבית הדין קבע עליו שהוא איש פזיז ואי אפשר לסמוך על דבריו והוא שפך את דמו של הרב טל? אולי בגלל זה הוא לא עוזב אותנו וממשיך להזמין 'כתבות' כאילו מאנשים נייטראליים? צפו לעוד כתבות
ביאור הפרשה
יהודי | 28-07-2019 11:58
בית הדין קבע מפורשות שהרב טל לא 'חטא' כלל, לא באיסור לא תחמוד ולא באיסור לא תנאף, אלא רק 'חטא' בהבנת רוח הקודש שהיה סבור שמצוה עליו להיות עם אותה אשה בקשר כמו אב ובתו רב ותלמידו, וגם קבע בית הדין שבשאר הטענות הקשות שהעלה שמואל אליהו נגד הרב טל הוא שפך את דמו והעליל עליו שקרים, אז למה לא מרחיקים את האדם הרע הזה מהנהגת הציבור? הרי בציבור החילוני או החרדי אם היה בית דין כותב על אחד המנהיגים שהוא שקרן והעליל על חבירו עלילת כזב ושפך את דמו היו מרחיקים אותו לכל ימי חייו, האם אנחנו פחות מוסריים מחרדים וחילוניים?
11
מזדהה לחלוטין
שאול | 28-07-2019 11:15
פשוט שכל איש או אשה שהיו שומעים שבן זוגם מנהל רומן עם אחר ללא ידיעתם זו בגידה מוחלטת
למי יש אינטרס להמשיך עם הסיפור? כנסו
איש אמת | 28-07-2019 12:14
הרי כבר התברר בפסק הדין ששמואל אליהו רדף את הרב טל לחינם ושפך את דמו בדברי שקר, בית הדין גם קבע שהרב טל לא נגע בה אפילו באצבע קטנה ולא היה כאן קשר רומנטי, אם כי הקשר היה טעות ובזה גם הרב טל הודה ועשה על כך תשובה ברבים (אם כי לטעמי על טעות אין צורך לעשות תשובה רק על חטא קטן או גדול, אבל בית הדין קבע שיש לעשות תשובה אז אני מקבל את דבריו), אז לאחר שהכל התברר והרב טל יצא זכאי איש צדיק שטעה ברוח הקדש, למי יש אינטרס להמשיך עם העניין ולהרבות מחלוקת? אולי לשמואל אליהו שחש נפגע שבית הדין קבע עליו שהוא איש פזיז ואי אפשר לסמוך על דבריו והוא שפך את דמו של הרב טל? אולי בגלל זה הוא לא עוזב אותנו וממשיך להזמין 'כתבות' כאילו מאנשים נייטראליים? צפו לעוד כתבות
אתה ניזון משקרים כפרה עליך!
יעקב | 28-07-2019 11:45
מניין לך שהיה רומן? מניין לך ולרב כותב המאמר שהיה קשר נפשי? אתם ניזוהים משמועות רעות. אני מכיר ממש ממש מקרוב ויודע שהיה רק קשר ענייני. קשר ענייני זה היה אכן לא ראוי כי היה אינטנסיבי. על כך הרב הודה בטעותו ועשה תשובה! מכיר את המושג הזה?
רק דפה לא היה רומן
אחד בעניינים | 28-07-2019 11:39
אז מה הקשר?!
12
לא היה קשר רומנטי
רעות | 28-07-2019 11:18
כדאי לבדוק עובדות לפני שמפרסמים דברים. ולא להקשיב למי שבית הדין אמר עליו שהוציא שם רע. למה להתעסק בזה כל כך הרבה? מה אתה מרוויח? מי מניע אותך למלחמה הזאת? הדברים כבר נראים חשודים. כאילו יש פה מישהו עם אינטרס...
איזה קשר נפשי
יהודי | 28-07-2019 18:03
תרשי לי להיות בוטה ולומר לך, הנפש שלה לא עיניינה אותו בכלל, מה שעניין אותו זה האיבר עומד שלו כנגדה, זה הכל תאווה גופנית גרידא, אני בטוח שאם היה עושה לך את זה ניית פותחת אצלך בגינה סניף של me to, אז תרגעי ומהר !!!
תמיהה רבתי
איש ירושלים | 28-07-2019 12:13
הרי כבר התברר בפסק הדין ששמואל אליהו רדף את הרב טל לחינם ושפך את דמו בדברי שקר, בית הדין גם קבע שהרב טל לא נגע בה אפילו באצבע קטנה ולא היה כאן קשר רומנטי, אם כי הקשר היה טעות ובזה גם הרב טל הודה ועשה על כך תשובה ברבים (אם כי לטעמי על טעות אין צורך לעשות תשובה רק על חטא קטן או גדול, אבל בית הדין קבע שיש לעשות תשובה אז אני מקבל את דבריו), אז לאחר שהכל התברר והרב טל יצא זכאי איש צדיק שטעה ברוח הקדש, למי יש אינטרס להמשיך עם העניין ולהרבות מחלוקת? אולי לשמואל אליהו שחש נפגע שבית הדין קבע עליו שהוא איש פזיז ואי אפשר לסמוך על דבריו והוא שפך את דמו של הרב טל? אולי בגלל זה הוא לא עוזב אותנו וממשיך להזמין 'כתבות' כאילו מאנשים נייטראליים? צפו לעוד כתבות
קשר רומנטי
מבין | 28-07-2019 11:39
אם לא היה קשר רומנטי ,אז למה היא התגרשה ,ולאחר שנגמר הקשר ,חזרה לבעלה...
13
מה התשובה לנשים בדבריך?
טובה | 28-07-2019 11:24
לא הבנתי מה התשובה לנשים בדבריך? שכיוון שלהבנתך (שלא ברור על מה היא מבוססת) היה כאן קשר נפשי עמוק אז מותר להוציא שם רע על הרב טל ולשפוך את דמו בלי בירור רציני ובניגוד להכרעת בית דין ובניגוד להלכה בעניינים אלו. זו התשובה?
אזהרה
שופט | 28-07-2019 12:14
הרי כבר התברר בפסק הדין ששמואל אליהו רדף את הרב טל לחינם ושפך את דמו בדברי שקר, בית הדין גם קבע שהרב טל לא נגע בה אפילו באצבע קטנה ולא היה כאן קשר רומנטי, אם כי הקשר היה טעות ובזה גם הרב טל הודה ועשה על כך תשובה ברבים (אם כי לטעמי על טעות אין צורך לעשות תשובה רק על חטא קטן או גדול, אבל בית הדין קבע שיש לעשות תשובה אז אני מקבל את דבריו), אז לאחר שהכל התברר והרב טל יצא זכאי איש צדיק שטעה ברוח הקדש, למי יש אינטרס להמשיך עם העניין ולהרבות מחלוקת? אולי לשמואל אליהו שחש נפגע שבית הדין קבע עליו שהוא איש פזיז ואי אפשר לסמוך על דבריו והוא שפך את דמו של הרב טל? אולי בגלל זה הוא לא עוזב אותנו וממשיך להזמין 'כתבות' כאילו מאנשים נייטראליים? צפו לעוד כתבות
מי יצא אשם בפסק הדין?
חושב | 28-07-2019 11:59
בית הדין קבע מפורשות שהרב טל לא 'חטא' כלל, לא באיסור לא תחמוד ולא באיסור לא תנאף, אלא רק 'חטא' בהבנת רוח הקודש שהיה סבור שמצוה עליו להיות עם אותה אשה בקשר כמו אב ובתו רב ותלמידו, וגם קבע בית הדין שבשאר הטענות הקשות שהעלה שמואל אליהו נגד הרב טל הוא שפך את דמו והעליל עליו שקרים, אז למה לא מרחיקים את האדם הרע הזה מהנהגת הציבור? הרי בציבור החילוני או החרדי אם היה בית דין כותב על אחד המנהיגים שהוא שקרן והעליל על חבירו עלילת כזב ושפך את דמו היו מרחיקים אותו לכל ימי חייו, האם אנחנו פחות מוסריים מחרדים וחילוניים?
14
להבנתי הקלה מקריאת פסק הדין וממה שכן הצלחתי ל
יעקב | 28-07-2019 11:24
לא היה קשר נפשי ורומנטי. היה תכתובת ענפה שהיא אולי מקובלת בציבור הדתי לאומי אבל פחות מקובלת על בית הדין חרדי.
15
אתה מחזק את מכתב הנשים
רוני | 28-07-2019 11:25
גם אתה מלביש על הרב טל מה שנראה לך, ועוד לא מבין מה לא בסדר...
16
בית הדין הוכיח
דנה | 28-07-2019 11:25
שלא היה קשר רומנטי. אם למישהו יש שאלות שיתקשר לברר בבית הדין, הם בטח ישמחו לענות ולהבהיר!! ודי לנסות ולדוש בזה לפני שמבררים. ביד מצא המון שקרים ופברוקים בעדויות שהגיעו.. אז להאמין לצד בזה בלבד זה הזוי לפני ששומעים את הצד השני. קושיה: איך יכול להיות שככ הרבה רבנים חתומים וגם הגדולים שבהם לא שמעו את הצד השני ולא את הדיינים לפני שחתמו? אוי לרבני הציבור שככה לו. כל אחד שקצת לא מסכים עם ההשקפה של הרב טל מוצא לנכון לצאת עליו, חסה על עולם הבא שלהם. להלבין תלמיד חכם בסדר גודל כזה לא פשוט כלל וכלל גאולה בקרוב!
עיינו בפסק של בית הדין.
תמימה | 28-07-2019 17:13
שם נכתב שהיה קשר פסול!!! קשר פסול
הרבנים משכנעים אותנו לא להקשיב לרבנים
תלמיד | 28-07-2019 11:43
כי כשרואים את ההתנהלות פה, את עקיפת בית הדין, את חתחמת הרבנים בלי לשמוע צד שני ובלי לדבר עם בית הדין אנחנו התלמידים לומדים מזה שלא צריך להקשיב לגדולים.
17
מניין לרב שהיה קשר נפשי?
יהודה | 28-07-2019 11:26
המקור היחיד לכך שהיה כביכול קשר נפשי הוא הדלפה שהגיעה לתקשורת בגורמים בעלי עניין... יש לי היכרות אישית רבת שנים עם הרב טל והקהילה היקרה. ידוע לי בוודאות שהיה אך ורק קשר ענייני. שום רומנטיקה ושום קשר נפשי. להודיעך גדולתו של הרב טל שאף על קשר ענייני עשה תשובה עוד הרבה לפני בית הדין!
למגיב הליצן "מהקהילה"
אני | 28-07-2019 18:09
לא הוכחה שום מילה של הרב טל כשקר, בניגוד לאמירות רבות של הרב שמואל אליהו ומתנגדי הרב שמשקרים לא מעט. אז אל תבלבל את המח. מעבר לזה, בית הדין שמע את כל הצדדים, ואת כל העדים, לא רק את הרב טל, אז אתה זה שמקשקש.
קשר נפשי
פרח | 28-07-2019 12:25
אם לא היה קשר נפשי .....מדוע דובר על אופציה של חתונה???
די לקשקש
מהקהילה | 28-07-2019 12:04
כל המידע שיש לתומכי הרב טל הוא מהרב עצמו. וכבר הוכח מעבר לכל ספק שהוא פשוט משקר לגבי כל הסיפור. והיה קשר רומנטי.
18
באמת חוות הדעת של בית הדין חשובה לך?
סתם שאלה | 28-07-2019 11:28
לי היא חשובה ולכן בררתי את הדברים, ולכן אני יודע שאתה לא יודע. אבל אם היא באמת חשובה לך, למה אתה מתעלם מדבריהם: ומעתה כל המשך העיסוק בפרשה זו יש בו משום הכיעור והדומה לו?
19
קשר נפשי??
משה | 28-07-2019 11:30
אולי יתכבד הרב בעל המאמר ויציג את מקורותיו מניין לו שהיה קשר נפשי? הקשר של הרב טל עם הגברת מ היה ענייני לגמרי. אולם כיוון שהיה בעל נפח גדול הרב התחרט ועשה תשובה למרות שלא עבר על שום הלכה! וכך גם משמע מפסק הדין. כואב הלב שכל כך מתאמצים לשפוך את דמו... מעניין אם המצב היה אותו דבר אם מדובר היה ברב שחוגג את יום העצמאות...
20
גם התעסקות בזה בימי בין המיצרים זה זהום שכל
אריה | 28-07-2019 11:32
התעוררת להגיב? מספיק, אנחנו בימי בין המיצרים
21
נראה לי ראוי לציבור לשים לב.. נקודה למחשבה
יוסי, צפת | 28-07-2019 11:33
להתנהלות המכוערת של הרב שמואל אליהו, שגרם לחילול ה' עצום הדרך בה התנהל בחוסר אחריות גדולה!! וזו לא הפעם הראשונה.. הוצאת שם רע, הלבנת פנים ועוד.. של תלמיד חכם . מי שקצת מכיר יודע הלכה רואה שזה חומרה הרבה יותר גדולה ממה שיש בפסק דין של הרב טל. אם יעשו בית דין לרב שמואל יצא הרבה יותר חמור..
שמואל אליהו רודף את הרב טל ומזמין כתבות
י. | 28-07-2019 11:54
שמואל אליהו האשים את הרב טל בשלושה דברים א.קיים רומן עם אשה נשואה גברת ד.מ. ב.קיים קשרים לא ראויים עם 'פנויות ונשואות' ג.החזיק במחשבו תמונות עירום של נשות הקהילה בית הדין בדק את הדברים וחקר מאות עדים וכן שלח את המחשב לבדיקה מעמיקה ויסודית אצל מומחי סייבר מהשורה הראשונה ומסקנות בית הדין, לגבי טענה ראשונה בית הדין קובע נחרצות כי הרב טל לא ניהל עמה שום רומן 'ולא נגע בה אפילו באצבע קטנה' אלא טעה ברוח הקדש שסבר שמצוה עליו להיות עמה בקשר כמו אב ובתו רב ותלמידו. לגבי טענות ב' וג' בית הדין קובע נחרצות שחור על גבי לבן שטענותיו של שמואל אליהו בשקר יסודן ואין בהם שמץ של אמת, והוא שפך את דמו של הרב טל לחינם אז מי התגלה כחסר דעת וממי יש ליטול את הזכות להנהיג את הציבור? מהרב שמואל טל? או מהרב שמואל אליהו? התשובה ברורה כשמש
22
לקח לדורות הלאו של לא תחמוד מביא לשנאת חינם
אריק | 28-07-2019 11:34
הרבה שנאת חינם בין קבוצות רבנים נוצרו כאן בקלות יכלו למנוע את הבעיות והשנאה כאן. לא ארחיב ...חבל!
23
כל
התמים | 28-07-2019 11:34
הנושא מטורף. רוח הקודש, כביכול קשר אפלטוני, תשלום דמי שתיקה למתלוננת....לא נראה לכם הזוי ? מישהו מאמין שעל הרב טל ירדה רוח קודש כלשהי ? מישהו מאמין שהרב טל שילם למתלוננת חצי מיליון שקל בגלל קשר אפלטוני ? מישהו מנהל הליך בבית הדין על טיעונים כאלה ? נפלנו על הראש ? רוח הקודש עאלק....
ההסבר למה שילם
יעקב | 28-07-2019 11:58
בית הדין קבע מפורשות שהרב טל לא 'חטא' כלל, לא באיסור לא תחמוד ולא באיסור לא תנאף, אלא רק 'חטא' בהבנת רוח הקודש שהיה סבור שמצוה עליו להיות עם אותה אשה בקשר כמו אב ובתו רב ותלמידו, וגם קבע בית הדין שבשאר הטענות הקשות שהעלה שמואל אליהו נגד הרב טל הוא שפך את דמו והעליל עליו שקרים, אז למה לא מרחיקים את האדם הרע הזה מהנהגת הציבור? הרי בציבור החילוני או החרדי אם היה בית דין כותב על אחד המנהיגים שהוא שקרן והעליל על חבירו עלילת כזב ושפך את דמו היו מרחיקים אותו לכל ימי חייו, האם אנחנו פחות מוסריים מחרדים וחילוניים?
24
האובססיה לעניין נראית ממש שחשודה
יהודי | 28-07-2019 11:35
מעניין מאוד למה ממשיכים לדוש בסוגיה הזאת. מבירור שעשיתי בין השאר מול בית הדין בעצמו לא מדובר כאן בקשר נפשי ורומנטי אלא בסוג של חברותה בענייני רוח הקודש. הבעיה של 'קשר פסול' היה בריבוי שיחה עם האישה שהרב טעה בזה כאשר סמך על רוח הקודש שהטעתו. דווקא כאשר הגיע ה'מסר' שהם אמורים להתחתן הרב עמר את הכול עד שהגיע לבד למסקנה שהעניין הזה מדובר ברוח שטות. וכבר לפני כמה שנים הפיק לבד מסקנות ופרש מענייני רוח הקודש.
25
מצטער כבוד הרב, גם קשר חברי עלול להביא לקשר נ
יוסי | 28-07-2019 11:35
חכמינו עשו סייגים רבים לקשר בין איש לאשה. הנטייה בקרב רבנים מודרניים להתיר קשר חברי בין נשים לגברים, גם היא אינה תקינה. גם מצד ההעזה לבטל הלכות מפורשות*, וגם מצד הטעות הגדולה, שכביכול אין בימינו פסול בקשר חברתי. אדרבה ואדרבה, דווקא בגלל האווירה המתירנית, נחוץ עוד יותר לשמור על ההרחקות של חזל. *כבוד הרב בוודאי יודע, שאסור לומר לאיש מסור דש לאשתך, אבל מותר לשאול את האיש מה שלום אשתך.
26
שאלתי אישית את מזכיר בית הדין!!!
המום!!! | 28-07-2019 11:38
שאלתי האם היה קשר נפשי כמו שתיאר הרב עמיחי גולדין כאן והתשובה הייתה שזה לא היה קשר כזה..!!! וכן שאלתי ממש לפני כמה דקות האם הרב עמיחי גולדין בירר עם בית הדין שהשקיע מאות רבות של שעות האם באמת היה קשר נפשי וכו' כמו שהוא מתאר והתשובה הייתה חד משמעית שהוא לא פנה !!! אוע ואבוי למי שמוציא שם רע!!! אם הוא איש אמת הוא יעשה תשובה..
למגיב "ג"
חחח | 28-07-2019 18:11
ממש גאונות. ללמוד לקרוא פסק של בית דין מתוך כתבה במקור ראשון. היית מעניק לך פרס נובל לחשיבה מקורית.
מאות רבות של שעות? תוך שבועיים.
ג | 28-07-2019 15:46
תקראו את הכתבה במקור ראשון, אם בנתכם לא מספיקה לכם להבין את הפסק, למרות נטיית הלב והיותכם מעריצים אנושים של רבכם.
27
לרבנים שהגוש מנפיק אין נפש
הממורמר | 28-07-2019 11:43
רק שכל בריסקאי קר, עטוף בסמרטוטיות מזרוחניקית
28
יעויין כשהארי פגש את סאלי
נפגתי מישיבת אלון שבות | 28-07-2019 11:44
גם קשר חברותי ושל sms עם אשה נשואה של בחור ישיבה שהרב לכנשטיין ביקש מהוריו שלא יצא לאוניברסיטה. כן, מבית המדרש אלון שבות, הורס נישואין.
29
המעורטל
יהודי | 28-07-2019 11:48
זב החוטם הזה, מעולם לא קיבל רוח הקודש כל מה שהוא שומע זה פרי דימיונו לכל היותר או רוח מסאבה מצד הטומאה, את זה אני מבטיחכם נאמנה קוראים יקרים, ולדעתי בכל הדור הזה לא נחשפתם לאדם שיש לו רוח הקודש ממש, לכן צאו מהסרט הזה, האדם הזה נבזה, כל עולמו סבב סביב קשרים אינטימיים עם נשים, רווקות ונשואות כאחת, צריך להוקיע אותו, צריך לנשל ממנו את תורת חיים לתת לו לשבת בבית ואז הוא בוודאי ימשיך במעשיו המגונים, רק שזה כבר לא באיצטלה של קדוש, ואז גם נוכל להבין את הדחפים של כל אדם נורמלי אולם כרב לקהילה שסוגדת לו, לעולם לא נוכל ונרצה להבין !!!!!!!
30
עוד עיוור שחושב שיש מישהו בתנועות הנוער
יצחק | 28-07-2019 11:49
ובעולם הדתי הליבראלי שנשאר בקשר חברותי ולא מגיע בכלל לשום פן מיני ואישי.. אנשים לא עשויים מאבן ואין אחד שלא מסתכל על בנות שם. ובטח שלא במציאות של היום שרוב הבנות בתנועות הנוער ובציבור הדתי הליבראלי עושוץ טובה שהם לובשות משהו... תמשיכו להדריך ככה ויהיו עוד הרבה הפלות בכל מחנה קיץ
אחרי שבית הדין דן בעניין ימים ולילות
יעקב | 28-07-2019 12:48
וכתב בפירוש שהרב טל לא 'חטא' חלילה בשום ענף מענייני ניאוף, אלא 'טעה' ברוח הקדש, ואילו שמואל אליהו שיקר וכיזב ושפך את דמו של הרב טל לחינם - למי יש אינטרס לחבור לשמואל אליהו ולהוציא 'כתבות מוזמנות' שאין בהם שום הבנה בריאה של פסק הדין אפילו לא לכאורה? למי?
31
אין כל חדש תחת השמש
יעקוב | 28-07-2019 11:50
התנהגות שאינה הולמת. נקודה. ושום גדול ושום רב גדול לא מחוסן ולא נאמן על עריות.תלמידיו ומוקירי דרכו יכולים לספר נסים ונפלאות. לא יעזור לכם. התנהגותו אינה הולמת רב בישראל
פשוט טירוף
איש חושב | 28-07-2019 12:15
הרי כבר התברר בפסק הדין ששמואל אליהו רדף את הרב טל לחינם ושפך את דמו בדברי שקר, בית הדין גם קבע שהרב טל לא נגע בה אפילו באצבע קטנה ולא היה כאן קשר רומנטי, אם כי הקשר היה טעות ובזה גם הרב טל הודה ועשה על כך תשובה ברבים (אם כי לטעמי על טעות אין צורך לעשות תשובה רק על חטא קטן או גדול, אבל בית הדין קבע שיש לעשות תשובה אז אני מקבל את דבריו), אז לאחר שהכל התברר והרב טל יצא זכאי איש צדיק שטעה ברוח הקדש, למי יש אינטרס להמשיך עם העניין ולהרבות מחלוקת? אולי לשמואל אליהו שחש נפגע שבית הדין קבע עליו שהוא איש פזיז ואי אפשר לסמוך על דבריו והוא שפך את דמו של הרב טל? אולי בגלל זה הוא לא עוזב אותנו וממשיך להזמין 'כתבות' כאילו מאנשים נייטראליים? צפו לעוד כתבות
32
קשר רומנטי?
יצחק חורי | 28-07-2019 11:52
שמואל אליהו האשים את הרב טל בשלושה דברים א.קיים רומן עם אשה נשואה גברת ד.מ. ב.קיים קשרים לא ראויים עם 'פנויות ונשואות' ג.החזיק במחשבו תמונות עירום של נשות הקהילה בית הדין בדק את הדברים וחקר מאות עדים וכן שלח את המחשב לבדיקה מעמיקה ויסודית אצל מומחי סייבר מהשורה הראשונה ומסקנות בית הדין, לגבי טענה ראשונה בית הדין קובע נחרצות כי הרב טל לא ניהל עמה שום רומן 'ולא נגע בה אפילו באצבע קטנה' אלא טעה ברוח הקדש שסבר שמצוה עליו להיות עמה בקשר כמו אב ובתו רב ותלמידו. לגבי טענות ב' וג' בית הדין קובע נחרצות שחור על גבי לבן שטענותיו של שמואל אליהו בשקר יסודן ואין בהם שמץ של אמת, והוא שפך את דמו של הרב טל לחינם אז מי התגלה כחסר דעת וממי יש ליטול את הזכות להנהיג את הציבור? מהרב שמואל טל? או מהרב שמואל אליהו? התשובה ברורה כשמש
33
מחילה, אך לא הבנתי מה כאן תגובה למכתב הנשים
מגיב | 28-07-2019 11:59
יש כאן מאמר דעה על הנושא. אין כאן נימוק ענייני למה גם לאחר התשובה שנעשתה הרב טל צריך לעזוב.
34
מה היה לנו שם?
מאן דהו | 28-07-2019 12:03
בית הדין לא קבע שהרב טל קיים 'קשר לא ראוי עם אשה נשואה' אלא קבע בפירוש שהרב לא 'חטא' בלא תחמוד או דבר מעין זה אלא רק 'טעה' ברוח הקודש שהטעתה אותו לחשוב שהוא צריך להיות עם אותה אשה בקשר כמו אב ובתו רב ותלמידו, אומנם אותה אשה היא אכן 'נשואה' אבל זה שהיא 'נשואה' זה לא רלוונטי אלא אם הרב עבר על איסור ששייך ב'נשואה' כגון לא תנאף או לא תחמוד, וכיון שהרב לא חטא בכך זה לא רלוונטי שהיא נשואה, הטעות של הרב טל ברוח הקדש היא טעות בין אם מדובר באשה נשואה או פנויה ובין אם היה מדובר בזכר או נקבה, כיון שלא היה כאן משהו מיני - אין רלוונטיות לזה שהיא 'נשואה'. לכן המסקנה של בית הדין ושל גדולי הדור מרנן הרבנים וייס מאזוז נבנצל והגרזן שליטא שהרב טל גדול בתורה ויראה וראוי לשמש בתור ראש ישיבה ללמד תורה ויראת ה' - מובנת בהחלט. ואילו המסקנה ההפוכה אליה הגיע כבוד הרב ליאור שהרב טל אינו ראוי לשמש ראש ישיבה - אינה מובנת כלל, ובפרט שהרב ליאור מסתמך על פסק בית הדין זאת אומרת שהוא מקבל עליו את דברי בית הדין, אם כן איך הגיע למסקנה שהרב טל לא ראוי? הרי בית הדין קובע בפירוש שהוא כן ראוי, ובכלל אנחנו על בית הדין סומכים ועל גדולי ישראל אף כשיש דעות אחרות, ברור. למשל אם אדם גנב כסף מאשה, האם זה רלוונטי לציין שהיא 'נשואה' הרי העבירה של גניבה וגזל אינה נובעת מהיות הקורבן 'נשואה' אלא מהיותה 'אדם' באשר הוא, כך גם כאן הרב טל 'טעה' ברוח הקדש וסבר שעליו להיות עמה בקשר של אב ובתו רב ולתמידו וכיון שאין כאן שום דבר מיני אין קשר לכך שהיא היתה נשואה, הטעות של הרב טל היא בהחלט טעות, אבל חטא לא היה כאן בטח לא חטא של זימה או לא תחמוד, ברור.
35
קשר נפשי
ציפי | 28-07-2019 12:04
צר ביותר מה שקרה. קשר נפשי הוא קשר עז ומשמעותי יותר מכל קשר פיזי! בכדי להגיע לרמת קשר נפשי צריך שיחות ארוכות טווח. כא יודע שגם שיחות עם מטפל יוצרים תלות ולכל לאחרונה היה משפט ופסיקה בקשר לניצול המעמד בין מטפל למטופלת. חוץ מזה אל תתנו דרור לבגידות דרך.שיחות.נפש
36
בעבר למדתי בתורת החיים
בעילום שם | 28-07-2019 12:06
וקבלתי ממנה המון תורה והרבה יראת ה' עבודת המידות והתבוננות, כיום אני עצמי משרת כראש ישיבה, ואיני יכול להעלות על דעתי שמה שמעלילים על הרב שליטא אמת, לכן עקבתי אחר כל הדיווחים וקראתי את פסק הדין בהתרגשות, ושמחתי מאוד שנכתב בפסק הדין שאחר בירור מעמיק התברר מעבר לכל ספק 'שהרב טל לא נגע מימיו בשום אשה זולת אשתו' איש צדיק שנרדף בגלל גדולתו
אויל
יהודי | 28-07-2019 12:43
תגיד כמה אוילות יש בתגובתך ? הרי אם לא היה מתעסק עם אישה נשואה ועבר על לא תחמוד ולא תנאף, אף אחד לא היה מכיר אותטץוובא אליו בטענות, זה שהוא בעצמו מינה את בית הדין ובית הדין מטה את הכף לזכותו, זה לא בית דין, אולי סדומי, ואתה תפסיק לגונן עליו כי ביום פקודה יחפשו את כל המגוננים והסוגגים לו כפי שעשו לקורח ועדתו, אפילו למחט שלהם, כתבתי את הדברים לטובתך תפסיק לגונן, אתה גם חייב לגנות מיץעשה זה כאילו נעשה באישתך בשר מבשרך, רק כי זה קרה למישהו אחר לא מרשה לך לגונן על האדם המעורטל הזה לכאורה !!
37
הרב טל
שימי | 28-07-2019 12:10
אין כמותכם רבנים חביבים ללבות אש דרך כתבים כמו סרוגים .דשו אמרו והסבירו הבנו יצא כבר מהאף מספיק עם הרוע והשנאה. מעט אהבת חינם לא יזיק.
38
מה זה החארטה הזאת רוח הקודש?
לילי | 28-07-2019 12:13
כל רב שיבוא לו על משהיא ימציא שרוח הקודש התירה לו ? איך בכלל אפשר לדעת אם יש למשהוא רוח הקודש או שהוא סתם סוטה או משוגע?
הורידו את רף האישום
יוסף | 30-07-2019 9:32
בהתחלה האשימו את הרב טל שהוא נאף עם אשת איש וגם עם 'פנויות ונשואות' וגם 'החזיק במחשבו תמונות עירום של נשות הקהילה' לאחר שבית הדין הפריך את כל טענות הכזב הצפתיות, הם הורידו את רף האישום וכעת מאשימים אותו 'שניהל קשר נפשי עם נשואה' האם הורדת רף האישום לא מוכיחה לכם שרודפים כאן איש צדיק?
"רוח הקודש" היא מילה מכובסת ל"סכיזופרניה".
הפסיכיאטר המחוזי | 28-07-2019 14:08
כלומר מחלת נפש שהסובל ממנה הוזה ורואה מראות ושומע קולות שאחרים אינם מסוגלים לראות ולשמוע, אולי עקב שימוש בסמים קשים או פטריות הזיה, או סתם חוסר איזון כימי במוח, או לחילופין תירוץ לעבור על חוקי התורה כי עלה לו ה... למוח ונדמה לו שהוא גדול מחבריו ולכן יצרו גדול ממנו ועליו להיכנע לו.
לעוס, לעוס, שחררו מהפרשה הזו.
אחת | 28-07-2019 12:26
כל אלו שפתאום מבינים ברוח הקודש- בואו תגיעו לדרגה הרוחנית הזו ותדברו. לא הייתי מוציאה מילה על תח בטח בלי להכיר. זה לא מוסיף לכם נקודות לא בעולם הזה ולא בבא.. לא שווה את תאוות ההכפשות לגאוני המקלדת. למי שיש שאלות, בואו תבררו מול אנשי אמת שמעורבים בסיפור ולא מאנשי מדון שמתעסקים בטוקבקים לעוסים. בין המצרים- שחררו ותעסקו באהבת חינם במקום בלהמשיך להחריב.
39
שמואל אליהו הסתבך
סינוואני | 28-07-2019 12:17
הוא חשב שהרב טל זה כמו הרב מוטי או הרב שיינברג. לא כן הוא מכמה סיבות: א) הרב צדיק נקי כפים. ב) הרב טל יצר ציבור של אלפי איש שתומכים בו, והאנשים האלה ישמרו טינא בלבם לגאון ה'צודק' שמואל אליהו, וביום מן הימים ידאגו לחפש לו בכיסים את כל הפאדיחות שעשה בחייו (ויש הרבה. אני אישית כבר שמעתי על הקלטות שממש יביישו אותו אם יתפרסמו...) מה הפתרון להסתבכותו? הזמנת כתבות משמיצות נגד ראש ישיבה. אבל ימי בין המצרים? לא נורא אני עובד בהכפשות ומי שעבודתו בהכפשות מותר לו להכפיש אף בימי בין המצרים לפי שפרנסתו היא
40
מסקנות
ירמיהו הנביא | 28-07-2019 12:19
שמואל אליהו איש נמהר ופזיז, אין לו בעיה לשקר בלי להניד עפעף, ויש לו אומץ לגייס לטובת 'הטמעת שקריו' גם את התקשורת ועוד כמה רבנים
41
צפת
שמואל אליהו | 28-07-2019 12:20
צפת (שמואל אליהו) תיכף אני נכנס למטבח לבשל לכם שוקי פרגית ברוטב עגבניות, ואני אספר לכם שזה פרווה, והציבור יאמין לי כי הרי אני בנו של....
42
היה יכול להיות יותר פשוט
דוד | 28-07-2019 12:21
אילו ר' שמואל אליהו היה מבקש סליחה הפרשה היתה מאחורינו והיה נמנע הרבה חילול ה' ולשון הרע וילקוט כזבים, מקוה שיהיה לו את הכח (והרצון) לעשות זאת, ויפה שעה אחת קודם
43
היתה כאן הכפשה מכוונת וממקודת מטרה
ד. | 28-07-2019 12:22
לכן ברור שר' שמואל אליהו חייב לבקש מחילה הן מהרב טל ובני הקהילה והן ממרן הרב וייס ובית דינו שהושמצו אף הם כנוטלי שוחד ומעוותי דין בכוונה תחילה!!! ואגב הוא צריך לבקש מחילה רבתי גם מהרבנים שהוא הסית נגד הרב טל והכל תוך כדי מרמה כזב והסתרת האמת, הוא הכשיל אותם וגרם להם להצטרף לשקר ולהוצאת הדיבה המרושעת
44
פסיקת בית הדין
יעקב בן לולו | 28-07-2019 12:25
אם קביעת בית הדין שר' שמואל אליהו הוציא לעז על הרב טל ושפך את דמו לחינם - נכונים, זה סוף דרכינו
45
חלוקת השלל
צופה מהצד | 28-07-2019 12:27
כדי לעודד אברכים לצאת נגד הרב טל חילק שמואל אליהו את השלל, לזה הבטיח את ראשות הישיבה הקטנה, לחבירו הוא הציע את ניהול מדרשיית טוהר, ולשלישי הציע את ראשות הישיבה לבעלי תשובה, האיש פשוט גמור מציע משרות שלא שייכות לו אני אגב הצעתי להם להיות נאמנים לתורה הקדושה ולא להעיד עדות שקר, ובתמורה הצעתי לאחד מהם להיות שר החקלאות, לחבירו הצעתי להיות שר החוץ, ולשלישי את נשיאות המדינה, משרות יפות עם שכר הולם, רק שכחתי שהממשלה לא שלי.
46
הקלות הבלתי נתפסת
יהודי מודאג | 28-07-2019 12:28
הקלות הבלתי נתפסת (איש מודאג) הקלות הבלתי נתפסת שבה אפשר להכפיש ראש ישיבה על לא עוול בכפו - מדאיגה אותי מאוד, היום זה הרב טל ומי מחר?
47
הפרשה הזו טלטלה אותי, ואתכם?
אלימלך רוזנסקי | 28-07-2019 12:29
מתחילת הפרשה לא התערבתי ולא הבעתי את דעתי, אבל אחר שבית הדין קבע שהרב טל לא חטא ולא נגע בשום אשה זולת אשתו, וקבע בית הדין בפירוש שהוא יכול לחזור למשרתו כראש ישיבה להגדיל תורה ויראה, איך אפשר שיבוא רב עיר שאינו בר הכי ו'יקבע' שהוא אינו ראוי לעמוד בראשות הישיבה נגד מה שפסקו הדיינים? ואחר כך יחתים עוד רבנים שקובעים שעל סמך פסק הדין (שקבע בפירוש שהוא יכול לחזור לראשות הישיבה) הם קובעים שהוא אינו ראוי לשוב למשרתו? מישהו יכול להסביר לי את הסוגיא? דברי הבל של אנשי מריבה ומדון
48
כתבה ממש מיותרת
ימי בין המצרים | 28-07-2019 12:31
הסיפור הזה כואב ומזעזע את כולם. למה לבחוש בפצעים שאין לזה שום תועלת??? כתבה מיותרת מאוד וחסרת משמעות!!
49
תודה גדולה הרב עמיחי על הדיוק והאמת
שוש | 28-07-2019 12:32
חובתו של הרב טל כלפי משפחתו, קהילתו והנשים בהן פגע להתכבד ולשבת בביתו
נו באמת
בוגר הישיבה | 28-07-2019 13:19
א. אין נשים שהוא פגע בהן. ב. משפחתו וקהילתו (רובה המוחלט) רוצים שימשיך בתפקידו ושכל המקטרגים יעזבו אותנו בשקט. ג. אין דיוק ואין אמת בדברים של הרב עמיחי. יש המצאה לא מבוססת שהיה כאן קשר נפשי עמוק.
50
בת ים
יהושפט | 28-07-2019 12:33
מתי יפסיקו עם ההכפשות נגד הרב טל? הרי כבר כולם הבינו שהרב אליהו שיקר והוציא דיבה רק מתוך אמוציות אשיות וקנאה חולנית באדם גדול בתורה שהקים מוסדות לתפארת עם ישראל ותורתו
51
ההסטוריה חוזרת
נחמיה זליקוביץ' | 28-07-2019 12:36
לרב אליהו היסטוריה ארוכה של אמירות חסרות אחריות ומזיקות. בימי הגירוש מהגוש הוא פרסם את הנבואה 'היו לא תהיה' ולבסוף היתה ונהיתה, רבים אבדו בגלל נבואה זו את ממונם משפחות התפרקו, אבל החמור מכל שבני הנוער פרקו בגלל נבואה זו עול תורה ומצוות אנו רואים אותם כעת בני שלושים חסרי תורה ויראה. בקיץ תשעה בעיצומה של פרשת עזרא שיינברג (שהיתה חמורה מאוד) הוא דיבר בכל כלי תקשורת שהגיש לו את המקרופון ויצר מצג שוא שהפרשה חמורה הרבה יותר ממה שהיתה באמת, מדבריו נוצר הרושם כאילו כל בנות הקהילה נבעלו לעזרא שיינברג, ספרו לי בנות מקהילת אורות הארי שעד היום היכן שהן הולכות אנשים בוחנים את ילדיהן במבטים חודרים לראות אם הם דומים לאביהם או לעזרא שיינברג. לפני כשנה יצא הרב אליהו בנבואה חדשה 'רעידות אדמה לא מזיקות בארץ ישראל' הוא רק שכח שביתו בנוי בשכונה שנהרסה כליל לפני מאתים שנה מרעידת אדמה צפתית וכאלפים יהודים נהרגו באותה רעידת אדמה. נבואה בלתי אחראית בעליל, צמה יהיה אם תהיה עוד רעידת אדמה ואיש אחד יהרג? מה נסביר לנוער? כעת הוא יצא במכתב חמור וחסר אחריות ובו האשמות נוראיות וחסרות בסיס נגד הרב טל, ואחר כך גם נגד הרב וייס ונגד בית הדין איש חסר אחריות באופן מוכח
52
כל הכבוד לשמואל אליהו
הברנז'ה | 28-07-2019 12:38
המשך להכפיש את כל הרבנים ואת כל לומדי התורה, כך תבוא הגאולה השלימה, דש ממרנן הרבנים הגאונים וייס מאזוז נבנצל ערוסי והגרזן
53
מעניין למה?
מעניין | 28-07-2019 12:39
אחרי שהוכח בבית הדין שרוב דברי ר' שמואל אליהו כזבים ושקרים, מעניין למה הוא לא חוזר בו ומוציא מכתב התנצלות? למה הוא גורר את הדברים לפינה שבסוף הוא יבוייש ברבים? האיש הולך עם טעויותיו עד הסוף המר
54
אחת שסדק יסודי
למה להשמיץ ללא בירור | 28-07-2019 12:40
אני ממש לא מבין למה להמשיך להכפיש את הרב למרות הכרעת בית הדין ומעתה כל המשך עיסוק בפרשה הזאת יש בו מן הכיעור במיוחד שהנתונים לא תואמים את קביעת בית הדין. 'קשר פסול' שאמנם כלל שיחות ותכתובת ענפה בעודה אשת איש אך לאור בירור אישי שלי מול בית הדין לא כלל קשר המיוחד לבעל ואשתו. בית הדין בסעיף האחרון של הפסק דין, הזמין בעצמו כל מי שמעוניין לברר את העניין לפנות אליו.
55
איזה כייף להיות יהודי
שמואל אליהו | 28-07-2019 12:42
אפשר להשמיץ ולהוציא שם רע בשקרים גדולים על ראש ישיבה - ולטעון שזו מצוה, אפשר להשמיץ גם את בית הדין ולטעון שהם נוטלי שוחד - ולומר שזו מצוה, אפשר לעשות מנגל בשבת - ולומר שזו מצוות עונג שבת, כפי שנאמר איזה כייף להיות יהודי
56
נקודה למחשבה
דוד המלך | 28-07-2019 12:43
שאלו את דוד הבא על אשת איש מה דינו? יהרג בסקילה ויש לו חלק לעולם הבא, אבל המזה את חברו ברבים אין לו חלק לעולם הבא.
57
באין תורה
צפניה | 28-07-2019 12:43
באין תורה יחשוב הלב מזימות והפה ידבר שטויות, אילו שמואל אליהו היה עוסק בתורה יומם ולילה 'עד כלות' כמו הרב טל, הוא לא היה מגיע להכפשות הנוראיות הללו, הוא חייב לשוב בתשובה עוד מעט אלול!!!
58
כל התגובות שחברת יחסי הציבור רימון
בני עצמון | 28-07-2019 12:44
היחצנים החדשים שלקח הרב טל עובדים מאוד יפה. הם תוקפים את הרב גורדין בעוצמה כאילו כולם בעד שמואל טל. כיצד ניתן לדעת זאת? כי תומכיו לומדים בשעות אלו בישיבה!
59
כמה טוקבקיסטים השייכים למשרד הפרסום החדש של
מדהים | 28-07-2019 12:45
הרב טל מגיבים כאן... הוא חטא בקשר נפשי פסול. זה כתוב באופן מפורש בפסק הדין. נקודה. כל התגובות של משרד הפרסום כאן, לא ישנו את האמת..
הורידו את רף האישום
יוסף הצדיק | 30-07-2019 9:32
בהתחלה האשימו את הרב טל שהוא נאף עם אשת איש וגם עם 'פנויות ונשואות' וגם 'החזיק במחשבו תמונות עירום של נשות הקהילה' לאחר שבית הדין הפריך את כל טענות הכזב הצפתיות, הם הורידו את רף האישום וכעת מאשימים אותו 'שניהל קשר נפשי עם נשואה' האם הורדת רף האישום לא מוכיחה לכם שרודפים כאן איש צדיק?
יפה אמרת
אלי | 28-07-2019 13:39
איך אנשי הפרסום לא קולטים זאת? דחילק, קורטוב תחכום לא יזיק לכם.
אתה צריך שיעור בהבנת הנקרא
רפי | 28-07-2019 13:20
איפה כתוב בפסק הדין שהוא חטא בקשר נפשי? שקר שקר שקר.
אתה טיפש מטופש באמת
פינחס | 28-07-2019 13:16
וזאת האמת וזה גם כתוב בפסק דין
60
אחר שבית הדין הוציא פסק דין
יעקב | 28-07-2019 12:46
וכתב בפירוש שהרב טל לא 'חטא' חלילה בשום ענף מענייני ניאוף, אלא 'טעה' ברוח הקדש, ואילו שמואל אליהו שיקר וכיזב ושפך את דמו של הרב טל לחינם - למי יש אינטרס לחבור לשמואל אליהו ולהוציא 'כתבות מוזמנות' שאין בהם שום הבנה בריאה של פסק הדין אפילו לא לכאורה? למי?
61
בין הרב טל לשמואל אליהו
ההבדל | 28-07-2019 12:52
הרב טל טעה ברוח הקש - הוי אומר יש לו רוח הקדש אלא שפעם אחת היא הטעתה אותו ומאז הוא קיבל על עצמו שלא להקשיב לה, זהו איש אחראי וצדיק. מאידך הרב אליהו שממשיך לדבר עליו לשון הרע ונעשה מוחזק בכך, איבד בזה שם תלמיד חכם והרי הוא כקל שבקלים, אפס מאופס, פרעש קדמו. וכמבואר ביוד סי' רמג סג: תלמיד חכם המזלזל במצוות ואין בו יראת שמים הרי הוא כקל שבציבור. ועפ בית הדין הוא אכן כזה. אגב אחד הדיינים קרא לו בשם גנאי עבריין.
62
דחיל רבאק שמישהו ימצא לגושניקים
המיואש | 28-07-2019 12:55
תעסוקה אחרת הם כבר ממשל מלאים יאללה הבנו שמה אתם רוצים תרדו כבר מהוורידים קרציות!!!!
63
היו כנים עם עצמכם!
פניה לציבור | 28-07-2019 12:56
למי יש אינטרס להמשיך עם ההכפשות הללו הרי היה פסק דין שכתב בפירוש שהוא ראוי לשרת בתור ראש ישיבה להרבות תורה ויראה, וגם אם יש רבנים שחולקים על כך (למרות שזה לא מעשה יהודי לחלוק על פסק בית הדין) נניח את הדבר במחלוקת, מי שירצה ישמע לגדולי בית הדין ולגדולי הדור מרן הרב וייס מרן הרב מאזוז מרן הרב נבנצל מרן הרב הגרזן ועוש שליטא, ומי שירצה ישמע לאותם עשרות מנהלי אולפנות שכתבו את 'דעתם הרחבה' שהם חולקים על בית הדין וסבורים שהוא לא ראוי, הכל בסדר. אבל למי יש אינטרס להמשיך עם מחול השדים הזה שכולו לשון הרע, ועוד בימי בין המצרים? תחשבו על זה!
64
במקום להודות על האמת ולבקש סליחה
שמואל אליהו | 28-07-2019 13:06
אני מעדיף לומר שכל התגובות הם ממשרד יחסי ציבור, הפתרון הכי טוב והכי ענייני שמצאתי
65
נמאס לנו
שי | 28-07-2019 13:07
האם הרב בקיא בפרטי הקשר? האם המריבות האינסופיות בין הרבנים לא מביאה לשנאת חינם וביזוי שלכם? האם בכל דבר צריך להביע דעה בתקשורת?
66
הר המור
אלימלך רוזנסקי | 28-07-2019 13:16
מעולם לא התערבתי בנושא, אבל אחר שבית הדין קבע שהרב טל לא חטא ולא נגע בשום אשה זולת אשתו, וקבע בית הדין בפירוש שהוא יכול לחזור למשרתו כראש ישיבה להגדיל תורה ויראה, איך אפשר שיבוא רב עיר שאינו בר הכי ו'יקבע' שהוא אינו ראוי לעמוד בראשות הישיבה נגד מה שפסקו הדיינים? ואחר כך יחתים עוד רבנים שקובעים שעל סמך פסק הדין (שקבע בפירוש שהוא יכול לחזור לראשות הישיבה) הם קובעים שהוא אינו ראוי לשוב למשרתו? מישהו יכול להסביר לי את הסוגיא? דברי הבל של אנשי מריבה ומדון
אלימלך חוף מגזר יש גם תורה תקרא ותראה מה עבר
יהודי | 28-07-2019 18:08
תגיד ידידי המלומד, כאשר כתבת את התגובה שלך, חשבת על מה הוא עבר בנתיים המעורטל שלך ? ראשית איסור יחוד, שמהתורה האישה כבר נאסרת על בעלה וצריך להשקותה מי סוטה. וזה על הפעם הראשונה והיחידה מבלי להמשיך את הקשר, על זה הוא עבר והרבה !! הוא ניפגש איתה למעלה משנה, אתה תגיד לי כגבר זרע לבטלה הוא לא שפך, וגם אם הוא לא שפך קישוי היה לו, תראה מה כצוב על המקשה עצמו לדעת, שלישית בשלב מתקדם של הקשר כבר נוספה עוד עבירה חמורה של, לא תחמוד אשת רעיך עבירה חמורה מאד כשלעצמה, בהמשך הוא גם עבר על ניאוף עצם הקשר נועד בסיכומו של ענין כדי לממש את תאוותיו המיניות ולא כדי להתחתן, לצורך זה היתה ויש לו את אישתו ולא כפי שייחל שיקרה לה, ואפילו לא נשא תפילה כדי להעביר את רוע הגזירה, ואחר כך הגיע השלב השלישי והוא השלב המכריע את הכף לדון אותו לחובה וזה השלב של בקשת הגירושין, הרי את הסכמת אישתו להוסיף עוד אישה לחייהם היא לא הסכימה לעשות, ועוד התמונות שהיה מצלם בעת היותו נותן עצות לנשות הקהילה היה אומר להן להתפשט איני יודע לצורך מה, אולי לניאוף בידיו ומצלמת המחשב שלו היתה מצלמת אותן במערומיהן, אחרי כל זה אתה רוצה לגונן על מי שהתורה מוקיעה ושונאת ? לכאורה !
67
מה הוכיחה הפרשה הזו שמטלטלת את הציבור שלנו?
יעקב | 28-07-2019 13:19
הפרשה הזו הוכיחה שאי אפשר לסמוך על שמואל אליהו הפטפטן ומוציא הדיבה, שירוץ לבקש סליחה מכל קהילת תורת החיים שנפגעו מהשמצותיו רעות הלב
68
מעניין
אברהם הרוש | 28-07-2019 13:20
מדהים גם אחרי שהדיינים פוסקים שהרב טל ראוי לשמש ראש ישיבה, באים אנשים קטנים ו'קובעים' שהוא לא ראוי לשמש כראש ישיבה, ובחוצפתם גם מביאים ראיה מפסק הדין
הרב ליאור, הרב דרוקמן, הרב יהושוע שפירא ועוד
ג | 28-07-2019 16:01
הם לא קטנים, האם אתה מגיע לקצה האבק שעל נעליהם? מסופקני. תספר לנו בהזדמנות זאת מי הם אותם גדולי תורה בוגרי הישיבה???
69
כבוד הרב טל
דניאל רבינוביץ | 28-07-2019 13:21
כולנו אתך וכואבים את כאבך על שהוצא עליך שם רע לחינם, תתנחם מעט בדברי רבותינו שאמרו שבושת פנים שבאה לאדם בחינם היא הכפרה הגדולה ביותר
70
יש לי שאלה
יהודי | 28-07-2019 13:22
אם הרב טל היה ספרדי פרענק, האם גם אז כל המדינה היתה יוצאת להגנתו?
71
תתביישו לכם משמיצי הרב טל
ישראל | 28-07-2019 13:23
אתם מוציאים לעז חמור על כל הקהילה תלמידיה אברכיה בנותיה ונשותיה שכולם כת ותמהוניים, אגב יש בקהילה שלנו אברכים שסיימו את השס שמונה או עשר פעמים ורבים מהם סיימו את השס שלוש או ארבע פעמים, מה שרבים ממתנגדי הקהילה והרב טל - לא יעשו כנראה עד סוף ימיהם, אז אנא אל תשמיצו את הרב טל והקהילה הקדושה, דיי נמאס לנו תנו לחיות בשקט
מי אמר
יהודי | 28-07-2019 17:55
מי משמיץ את הקהילה השלימה הם לא אשמים ולא מושמצים, רק אלה התומכים בו בצורה עיוורת, הם לא בסדר והמנחה אותם כאשר הוא נואף גם אם למדו את כל התורה 101 פעמים הכל הולך מזון לסטרא אחרא, תבדוק זו ההלכה !! ואתה כדאי לך שתקרא תורה אמיתית כעת : תגיד ידידי המלומד, כאשר כתבת את התגובה שלך, חשבת על מה הוא עבר בנתיים המעורטל שלך ? ראשית איסור יחוד, שמהתורה האישה כבר נאסרת על בעלה וצריך להשקותה מי סוטה. וזה על הפעם הראשונה והיחידה מבלי להמשיך את הקשר, על זה הוא עבר והרבה !! הוא ניפגש איתה למעלה משנה, אתה תגיד לי כגבר זרע לבטלה הוא לא שפך, וגם אם הוא לא שפך קישוי היה לו, תראה מה כצוב על המקשה עצמו לדעת, שלישית בשלב מתקדם של הקשר כבר נוספה עוד עבירה חמורה של, לא תחמוד אשת רעיך עבירה חמורה מאד כשלעצמה, בהמשך הוא גם עבר על ניאוף עצם הקשר נועד בסיכומו של ענין כדי לממש את תאוותיו המיניות ולא כדי להתחתן, לצורך זה היתה ויש לו את אישתו ולא כפי שייחל שיקרה לה, ואפילו לא נשא תפילה כדי להעביר את רוע הגזירה, ואחר כך הגיע השלב השלישי והוא השלב המכריע את הכף לדון אותו לחובה וזה השלב של בקשת הגירושין, הרי את הסכמת אישתו להוסיף עוד אישה לחייהם היא לא הסכימה לעשות, ועוד התמונות שהיה מצלם בעת היותו נותן עצות לנשות הקהילה היה אומר להן להתפשט איני יודע לצורך מה, אולי לניאוף בידיו ומצלמת המחשב שלו היתה מצלמת אותן במערומיהן, אחרי כל זה אתה רוצה לגונן על מי שהתורה מוקיעה ושונאת ? לכאורה !
72
עד מתי?
ירושלמי | 28-07-2019 13:24
עד מתי תמשיכו ללעוס את הבצק הזה שהכין לכם רבי שמואל אליהו? כבר מזמן החמיץ ופג טעמו וריחו נמר, עזבו תמשיכו הלאה לפרשה הבאה
73
עצוב
מנחם | 28-07-2019 13:26
עצוב לחשוב שאילו הדברים לא היו מגיעים לבית הדין, שמואל אליהו היה ממשיך בהשמצותיו נגד הרב טל והציבור היה 'קונה' את הדברים רק בגלל ששמואל אליהו הוא בנו של....
74
ההסטוריה לא מרפה
נחמיה זליקובץ | 28-07-2019 13:27
רב אליהו היסטוריה ארוכה של אמירות חסרות אחריות ומזיקות. בימי הגירוש מהגוש הוא פרסם את הנבואה 'היו לא תהיה' ולבסוף היתה ונהיתה, רבים אבדו בגלל נבואה זו את ממונם משפחות התפרקו, אבל החמור מכל שבני הנוער פרקו בגלל נבואה זו עול תורה ומצוות אנו רואים אותם כעת בני שלושים חסרי תורה ויראה. בקיץ תשעה בעיצומה של פרשת עזרא שיינברג (שהיתה חמורה מאוד) הוא דיבר בכל כלי תקשורת שהגיש לו את המקרופון ויצר מצג שוא שהפרשה חמורה הרבה יותר ממה שהיתה באמת, מדבריו נוצר הרושם כאילו כל בנות הקהילה נבעלו לעזרא שיינברג, ספרו לי בנות מקהילת אורות הארי שעד היום היכן שהן הולכות אנשים בוחנים את ילדיהן במבטים חודרים לראות אם הם דומים לאביהם או לעזרא שיינברג. לפני כשנה יצא הרב אליהו בנבואה חדשה 'רעידות אדמה לא מזיקות בארץ ישראל' הוא רק שכח שביתו בנוי בשכונה שנהרסה כליל לפני מאתים שנה מרעידת אדמה צפתית וכאלפים יהודים נהרגו באותה רעידת אדמה. נבואה בלתי אחראית בעליל, צמה יהיה אם תהיה עוד רעידת אדמה ואיש אחד יהרג? מה נסביר לנוער? כעת הוא יצא במכתב חמור וחסר אחריות ובו האשמות נוראיות וחסרות בסיס נגד הרב טל, ואחר כך גם נגד הרב וייס ונגד בית הדין איש חסר אחריות מוכחת
מה זה משנה
יהודי | 29-07-2019 9:31
נחמיה, מה זה משנה מה אומר מאן דהוא, היה עם אישה נשואה ? היה ! גרם לה להתגרש ? היה נפגש איתה שעות על גבי שעות לבד ללא משמרת הצניעות, אם כן יחוד היה ? היה ! שמע על מות אישתו ברוח האוילית שלו, התפלל להעביר את רוע הגזירה ? לא, הוא לחלופין הלך לשמוח ולרקוד עם הנואפת שעכשיו יהיה השטח פנוי ! הגיע לידי קישוי, ואלי זרע לבטלה ? בוודאי, גם אתה גבר ואתה יודע איך אתה מרגיש בשיחות עם אישה שהמגמה שלך הולכת להיות בעילות על גבי בעילות, אתה הרי לא משחק דמקה עם אשת איש !! הסתיר במשך תקופה ארוכה את הקשר מעיני הקהילה והסתיר תמונות של נשים במערומיהם חלקן נשואות ? הסתיר והץעוד איך הסתיר ! הסכים לשלם 500000 ₪ לבעל הבוגדת ? ובפני מי בפני הרב שמואל אליהו הצדיק שחשף אותו ואת מעלליו הרעים ! הסכים וחזר בו כמניפולטור ! לכאורה. אם כן מה טענותיך ? מה איכפת לך מה עשה הרב שמואל אליהו, העובדות מדברות בעד עצמן, אני אגיד לך מה מפריע, לך היה נוח אם זה היה ממשיך להיות מוסתר, כדי שיוכל להמשיך ברוע מעשיו, דבר אחד חבל מאד, שלא היתה זו אישתך במעשה, כעת היית יכול להיות בעל הקרניים ! חזור לרפת !
75
לא צריך להיות פתי..
ג'ו | 28-07-2019 13:35
לא לנהות אחרי רבנים בעניים עצומות. לא להפעיל שיקול דעת.. לקחת מהם מה שיש .. גם לרבנים האלה יש אגו. יש יצרים. והם אנושיים לגמרי.. וכמה חסידים שוטים ממשיכים להאמין ולתרץ.. לא יודע מה היה שם בדיוק ולעולם לא אדע. מה שאנחנו יודעים שהרב התאהב באישה נשואה.. הוא ניצל את מעמדו.. חירטט לה על רוח הקודש..וגרם סבל מיותר . לו ולסובבים אותו..
76
אא
איתן | 28-07-2019 13:41
קשר נפשי פוגע באשה יותר מקשר פיזי גרידא. את זה תאמר לך כך אשה נשואה. אבל מה לעשות, יש הלכות. ובתורה לא כתוב שמי שיוצר קשר נפשי עם אשת איש, חייב מיתה. וגם אשת האיש לא נאסרת על בעלה. אבל מי שיוצר קשר פיזי מלא, חייב מיתה. והאשה נאסרת לבעלה. אז הכתבה נכונה ולא רלונטית.
77
עלי הכהן ידע ברוח הקודש את חנה אשת אלקנה
דיין שם משה | 28-07-2019 14:03
כל רוחות אבותינו הקדושים [גברים ונשים] מאוחדים באהבה אם הרוחות לא היו מואחדים כאלהים אחד אז איך הלא כתוב: דברים ו4: שְׁמַע יִשְׂרָאֵל יהוה אֱלֹהֵינוּ יהוה אֶחָד ולאהבת אלהים אין גבולות כל עוד אכן באמת אהבת אלהים טהורה וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ -- לכל נפש -- גם אם היא אשת איש --- רק לא תחמוד ולא תנאף ----------------------------------------------------------------------------------------------- ואספר לכם כי עלי הכהן ידע ברוח הקודש את חנה אשת אלקנה כי אלהי עלי הכהן הוא אשר נתן זרע הקודש לחנה אשת אלקנה על כן עלי הכהן קרא בני לשמואל בן חנה אף כי היא אשת אלקנה עלי הכהן הגדול קרא לשמואל בני לאמור מבחינה רוחנית שמואל כהן ובספר שמואל א פרק ג כתוב: (טז) וַיִּקְרָא עֵלִי אֶת שְׁמוּאֵל וַיֹּאמֶר שְׁמוּאֵל בְּנִי וַיֹּאמֶר הִנֵּנִי:
עברה גם עליך רוח שטות אמיתית
יהודי | 28-07-2019 17:32
עלי טעה בהבחנה שלו לגבי חנה, כי הוא אמר לה שכרה את הוא ראה את האותיות מאירות באורים ותומים וסידר אותן בסדר לא נכון, היא העירה לו על כך ואמרה לא איני שכרה (זה כתיב חסר) אלא אני כשרה שלא היו לה ילדים או אישה כשירה, והוא הבין וחזר בו מאבחנתו, ואתה מגיע איץחאי מאות שנים ואומר שהוא ידע אותה במחשבה ? כזה טמבל אתה ואויל לכאורה ??!
אוי ואבוי ! עלי הכהן עשה כמעשי בניו ??
חפני ופנחס | 28-07-2019 17:23
וְעֵלִי זָקֵן מְאֹד וְשָׁמַע אֵת כָּל אֲשֶׁר יַעֲשׂוּן בָּנָיו לְכָל יִשְׂרָאֵל וְאֵת אֲשֶׁר יִשְׁכְּבוּן אֶת הַנָּשִׁים הַצֹּבְאוֹת פֶּתַח אֹהֶל מוֹעֵד (שמואל א ב כב) והאם שמואל התנכי היה האב הרוחני של שמואל טל ושמואל אליהו?
78
אין אפוטרופס לעריות.. די מבחיל
אורי | 28-07-2019 14:14
נמאס מהרב הזה שעושה פרסומות עם כותרות. הכל זבל. אין עשן בלי אש. והרי לנגוע כמו לאחוז בבגד לוהט..
79
השנאה מעבירה אתכם על דעתכם
חגית | 28-07-2019 14:17
במקום להתעסק במה שקורה לרב שלכם ולכם, אתם עסוקים בהשמצות של הרב אליהו ורבנים מהגוש. ממש רדוד וחוזר על עצמו כל פעם מחדש.
גברת חגית ללא יראת שמים תקראי את התוכן הבא
יהודי | 28-07-2019 17:51
תגידי אישה מלומדת שכמותך, כאשר כתבת את התגובה שלך, חשבת על מה הוא עבר בנתיים המעורטל שלך ? ראשית איסור יחוד, שמהתורה האישה כבר נאסרת על בעלה וצריך להשקותה מי סוטה. וזה על הפעם הראשונה והיחידה מבלי להמשיך את הקשר, על זה הוא עבר והרבה !! הוא ניפגש איתה למעלה משנה, אתה תגיד לי כגבר זרע לבטלה הוא לא שפך, וגם אם הוא לא שפך קישוי היה לו, תראה מה כצוב על המקשה עצמו לדעת, שלישית בשלב מתקדם של הקשר כבר נוספה עוד עבירה חמורה של, לא תחמוד אשת רעיך עבירה חמורה מאד כשלעצמה, בהמשך הוא גם עבר על ניאוף עצם הקשר נועד בסיכומו של ענין כדי לממש את תאוותיו המיניות ולא כדי להתחתן, לצורך זה היתה ויש לו את אישתו ולא כפי שייחל שיקרה לה, ואפילו לא נשא תפילה כדי להעביר את רוע הגזירה, ואחר כך הגיע השלב השלישי והוא השלב המכריע את הכף לדון אותו לחובה וזה השלב של בקשת הגירושין, הרי את הסכמת אישתו להוסיף עוד אישה לחייהם היא לא הסכימה לעשות, ועוד התמונות שהיה מצלם בעת היותו נותן עצות לנשות הקהילה היה אומר להן להתפשט איני יודע לצורך מה, אולי לניאוף בידיו ומצלמת המחשב שלו היתה מצלמת אותן במערומיהן, אחרי כל זה אתה רוצה לגונן על מי שהתורה מוקיעה ושונאת ? לכאורה ! אין לך תורה כלל אם את מגוננת עליו !
80
אף רב נשוי לא אמור להיות בקשר חברי עם אישה נש
רבנית | 28-07-2019 14:24
קשר חברי זה רק בין רב לאשתו. היא ורק היא. החברה שלו. כל קשר חברי הוא פסול ולא ראוי. בין בכתב בין בעלפה. רק קשר ענייני מאד ומקצועי מאד מותר. אחרת משהו פגום בחיי הנשואין שלו.
81
מה עולל רבי שמואל אליהו לעם הזה?
איש תמיה | 28-07-2019 14:31
מה עשה לך העם הזה שהחלטת לתעתע בו בדברי כזב על גדול בישראל? עוד תתן את הדין ביום הדין הקרב ובא
אתה טועה, אתה ושכמותך תתנו את הדין על תמיכתכם
יהודי | 28-07-2019 17:38
תחזרו לפינות האפילות שלכם שבענו מהשטויות של כופרים בתורת השם יתברך ומחזיקים בתורת המעורטל, כפי שעשה לכם שיינברג, ככה זה כשעוזבים את התורה, מפסיקים לראות אמת רק שקר !!! מגיע לכם אנשי מרמה !!!
82
הבורות עובדת כאן שעות נוספות
הרב דוד | 28-07-2019 14:32
בנדון רוהק - שמואל טל - הבורות והעמהארצות עובדים כאן שעות נוספות: * אדם עובר על לא תחמוד אפילו אם זה רק חמדה בלב ותו לא (כש כשהוא מבטא את זה בפה). * רוח *הקודש* לא שייך שתנחה לעניינים של *היפך* הקודש. * גם אם אם יש רוח הקודש אמיתית - תורה לא בשמים היא. וזפ. כידוע מגדוי שגם כשראו ברוח קדשם שפלוני נפטר, ואעפכ לא התירו את אשתו מעגינותה, אאכ התברר להם הדבר עפי כללי ההלכה.
83
אני רק שאלה
יוסף | 28-07-2019 14:32
ר' שמואל אליהו אנא ענה לי, איך הגעת למצב שאתה מאמין לאשה קצת הזויה ולא לרב גדול בישראל? ואיך זה שבית הדין שבו יושבים גדולי תורה ויראה האמינו - לאחר חקירת ובירור הדברים - לראש הישיבה ולא לאשה הקצת הזויה? מה זה אומר על פנימיותך? מה זה אומר על כושר השיפוט הלקוי והרע שלך?
84
למה רבני המגזר הד"ל לא עושים סוף לסיפור?
יהושע השל בלייכר | 28-07-2019 14:34
לדעתי צריכים להעמיד את ר' שמואל אליהו במקומו ולהכריח אותו לפייס את הרב טל ולסיים את הפרשה המוזרה הזו שבה רב עיר מוציא לעז על קהילה שלימה ועל דייני בית הדין, מעולם לא היתה פרשה מוזרה ותמוהה כזו בישראל
למה לעז? תורה למדת? תקרא את זה ותגיד לי.
יהודי | 28-07-2019 18:24
תגיד ידידי המלומד, כאשר כתבת את התגובה שלך, חשבת על מה הוא עבר בנתיים המעורטל שלך ? ראשית איסור יחוד, שמהתורה האישה כבר נאסרת על בעלה וצריך להשקותה מי סוטה. וזה על הפעם הראשונה והיחידה מבלי להמשיך את הקשר, על זה הוא עבר והרבה !! הוא ניפגש איתה למעלה משנה, אתה תגיד לי כגבר זרע לבטלה הוא לא שפך, וגם אם הוא לא שפך קישוי היה לו, תראה מה כצוב על המקשה עצמו לדעת, שלישית בשלב מתקדם של הקשר כבר נוספה עוד עבירה חמורה של, לא תחמוד אשת רעיך עבירה חמורה מאד כשלעצמה, בהמשך הוא גם עבר על ניאוף עצם הקשר נועד בסיכומו של ענין כדי לממש את תאוותיו המיניות ולא כדי להתחתן, לצורך זה היתה ויש לו את אישתו ולא כפי שייחל שיקרה לה, ואפילו לא נשא תפילה כדי להעביר את רוע הגזירה, ואחר כך הגיע השלב השלישי והוא השלב המכריע את הכף לדון אותו לחובה וזה השלב של בקשת הגירושין, הרי את הסכמת אישתו להוסיף עוד אישה לחייהם היא לא הסכימה לעשות, ועוד התמונות שהיה מצלם בעת היותו נותן עצות לנשות הקהילה היה אומר להן להתפשט איני יודע לצורך מה, אולי לניאוף בידיו ומצלמת המחשב שלו היתה מצלמת אותן במערומיהן, אחרי כל זה אתה רוצה לגונן על מי שהתורה מוקיעה ושונאת ? לכאורה !
85
מסכנים בני ישיבת תורת החיים
מנחם אליעזר רוטשטיין | 28-07-2019 14:35
קפץ עליהם רוגזו של ר' שמואל אליהו והוא שפך עליהם את כל תסכולי נפשו הלא בריאה
86
כל זמן
יעקב | 28-07-2019 14:36
שיהיו בציונות הדתית 'רבנים' שמחסלים חשבונות בעזרת השמצות כמו שעושה שמואל אליהו לרב טל, לא תהיה תקוה לציבור הזה
87
נשפך דמו של גדול בישראל
אליהו יום טוב | 28-07-2019 14:38
מי הנבלים ששתפו פעולה עם שמואל אליהו בהשמצת הגאון הצדיק הרב טל? מי הנבלים ששתפו עמו פעולה להשמיץ את מרן הרב וייס ואת בית דינו? גזר דין קשה בשמים
תחזור לפינה שלך, אין לך יראת שמים בגרוש
יהודי | 28-07-2019 17:24
תגיד ידידי המלומד, כאשר כתבת את התגובה שלך, חשבת על מה הוא עבר בנתיים המעורטל שלך ? ראשית איסור יחוד, שמהתורה האישה כבר נאסרת על בעלה וצריך להשקותה מי סוטה. וזה על הפעם הראשונה והיחידה מבלי להמשיך את הקשר, על זה הוא עבר והרבה !! הוא ניפגש איתה למעלה משנה, אתה תגיד לי כגבר זרע לבטלה הוא לא שפך, וגם אם הוא לא שפך קישוי היה לו, תראה מה כצוב על המקשה עצמו לדעת, שלישית בשלב מתקדם של הקשר כבר נוספה עוד עבירה חמורה של, לא תחמוד אשת רעיך עבירה חמורה מאד כשלעצמה, בהמשך הוא גם עבר על ניאוף עצם הקשר נועד בסיכומו של ענין כדי לממש את תאוותיו המיניות ולא כדי להתחתן, לצורך זה היתה ויש לו את אישתו ולא כפי שייחל שיקרה לה, ואפילו לא נשא תפילה כדי להעביר את רוע הגזירה, ואחר כך הגיע השלב השלישי והוא השלב המכריע את הכף לדון אותו לחובה וזה השלב של בקשת הגירושין, הרי את הסכמת אישתו להוסיף עוד אישה לחייהם היא לא הסכימה לעשות, ועוד התמונות שהיה מצלם בעת היותו נותן עצות לנשות הקהילה היה אומר להן להתפשט איני יודע לצורך מה, אולי לניאוף בידיו ומצלמת המחשב שלו היתה מצלמת אותן במערומיהן, אחרי כל זה אתה רוצה לגונן על מי שהתורה מוקיעה ושונאת ? לכאורה !
88
ר' שמואל אליהו
מתן | 28-07-2019 14:39
ר' שמואל אליהו חייב להפיק לקחים מהפרשה האיומה הזו שהתגלתה כסחיטה באיומים וכתלונת שוא, צריך להיות זהיר ב'יציאה על רבנים' וגם על סתם אנשים
89
מרגיז
אברהם הירש | 28-07-2019 14:40
מדהים גם אחרי שהדיינים פוסקים שהרב טל ראוי לשמש ראש ישיבה, באים אנשים קטנים ו'קובעים' שהוא לא ראוי לשמש כראש ישיבה, ובחוצפתם גם מביאים ראיה מפסק הדין (אברהם הירש)
אם משהו מרגיז אותך תקרא את זה, זה תורה אמיתית
יהודי | 28-07-2019 17:49
תגיד ידידי המלומד, כאשר כתבת את התגובה שלך, חשבת על מה הוא עבר בנתיים המעורטל שלך ? ראשית איסור יחוד, שמהתורה האישה כבר נאסרת על בעלה וצריך להשקותה מי סוטה. וזה על הפעם הראשונה והיחידה מבלי להמשיך את הקשר, על זה הוא עבר והרבה !! הוא ניפגש איתה למעלה משנה, אתה תגיד לי כגבר זרע לבטלה הוא לא שפך, וגם אם הוא לא שפך קישוי היה לו, תראה מה כצוב על המקשה עצמו לדעת, שלישית בשלב מתקדם של הקשר כבר נוספה עוד עבירה חמורה של, לא תחמוד אשת רעיך עבירה חמורה מאד כשלעצמה, בהמשך הוא גם עבר על ניאוף עצם הקשר נועד בסיכומו של ענין כדי לממש את תאוותיו המיניות ולא כדי להתחתן, לצורך זה היתה ויש לו את אישתו ולא כפי שייחל שיקרה לה, ואפילו לא נשא תפילה כדי להעביר את רוע הגזירה, ואחר כך הגיע השלב השלישי והוא השלב המכריע את הכף לדון אותו לחובה וזה השלב של בקשת הגירושין, הרי את הסכמת אישתו להוסיף עוד אישה לחייהם היא לא הסכימה לעשות, ועוד התמונות שהיה מצלם בעת היותו נותן עצות לנשות הקהילה היה אומר להן להתפשט איני יודע לצורך מה, אולי לניאוף בידיו ומצלמת המחשב שלו היתה מצלמת אותן במערומיהן, אחרי כל זה אתה רוצה לגונן על מי שהתורה מוקיעה ושונאת ? לכאורה !
90
כל זמן שלא נבער את הרע מקרבנו
יוסף אטיאס | 28-07-2019 14:42
לא תהא לנו תקומה, עיקר הרע הוא בדיבור, הוצאת שם רע על כל יהודי כל שכן על אחד מגדולי ראשי הישיבות בארץ ישראל האם פתרנו כבר את כל הבעיות שאנחנו מתאמצים למצוא מה רע במעשיו של גדול בישראל? ועל הדרך להשמיץ את הרב וייס ואת בית דינו? חידלו לכם מן הרע וה' יכפר על כל עוונותינו
91
מקוה
יהודי חרד | 28-07-2019 14:44
אני מקווה שבפרשיה הבאה ששמואל אליהו ירעיש עלינו בתקשורת - אנשים לא ימהרו להאמין
92
לכבוד הרב טל כולנו אתך
שמעיה ליבוביץ | 28-07-2019 14:45
כולנו אתך, המגמה התהפכה, הציבור כבר מבין שר' שמואל אליהו עבד עליו, ואתה הצדיק, אשריך הרב טל, כואב לי על הצער שעברת אתה ומשפחתך
תראה כמה צער עברה השכינה בגללו ועכשיו גם בגלל
יהודי | 28-07-2019 18:22
תגיד ידידי המלומד, כאשר כתבת את התגובה שלך, חשבת על מה הוא עבר בנתיים המעורטל שלך ? ראשית איסור יחוד, שמהתורה האישה כבר נאסרת על בעלה וצריך להשקותה מי סוטה. וזה על הפעם הראשונה והיחידה מבלי להמשיך את הקשר, על זה הוא עבר והרבה !! הוא ניפגש איתה למעלה משנה, אתה תגיד לי כגבר זרע לבטלה הוא לא שפך, וגם אם הוא לא שפך קישוי היה לו, תראה מה כצוב על המקשה עצמו לדעת, שלישית בשלב מתקדם של הקשר כבר נוספה עוד עבירה חמורה של, לא תחמוד אשת רעיך עבירה חמורה מאד כשלעצמה, בהמשך הוא גם עבר על ניאוף עצם הקשר נועד בסיכומו של ענין כדי לממש את תאוותיו המיניות ולא כדי להתחתן, לצורך זה היתה ויש לו את אישתו ולא כפי שייחל שיקרה לה, ואפילו לא נשא תפילה כדי להעביר את רוע הגזירה, ואחר כך הגיע השלב השלישי והוא השלב המכריע את הכף לדון אותו לחובה וזה השלב של בקשת הגירושין, הרי את הסכמת אישתו להוסיף עוד אישה לחייהם היא לא הסכימה לעשות, ועוד התמונות שהיה מצלם בעת היותו נותן עצות לנשות הקהילה היה אומר להן להתפשט איני יודע לצורך מה, אולי לניאוף בידיו ומצלמת המחשב שלו היתה מצלמת אותן במערומיהן, אחרי כל זה אתה רוצה לגונן על מי שהתורה מוקיעה ושונאת ? לכאורה !
93
לקום ולהתחיל מבראשית
נסים שוקרון | 28-07-2019 14:46
אומנם כואב לי שהוציאו על הרב טל שם רע אבל זו לא סיבה לשרוף את כל הבית, ובפרט שאנחנו לפני בחירות גורליות, צריך להפסיק עם כל הכתבות משני הצדדים ןלמנוע טיקבוקים, ויש לפייס בין הרב טל לרב אליהו ושלום על ישראל
94
פשוט לא נעים
דוד הכהן | 28-07-2019 14:47
בפסק הדין נכתב על הרב אליהו שהוא שקרן מוציא דיבה ושופך דמים, זה כתם שילווה אותו כל ימי חייו, והוא זכה לכתם זה ביושר
95
רוח הטומאה לא עזבה עדיין
רפאל | 28-07-2019 14:48
לא תשובה, לא חרטה, רק התכחשות ושיסוי של להקת כלבים המכונים יחצנים בכל מי שמעז לומר שהמלך הוא עירום. ממש מעורר בחילה.
96
כבר הבנתי ששמואל אליהו ניסה להפיל את הרב טל
שלומית מנחם | 28-07-2019 14:50
בהכפשות של גיבובי שקרים אבל עדיין איני מבינה מה האינטרס שלו? הרי ר' שמואל אליהו ידע שסוף האמת לצאת על ידי בית דין והוא יצא מבית הדין עם כתם של מוציא דיבה וכזבן, אז מה האינטרס שלו? אולי הוא לא האמין שהרב טל יפנה לבית הדין לבירור העניין באופן יסודי ומקצועי, חבל על בנו של הרב מרדכי זצל
האמת
יהודי | 28-07-2019 17:47
היה כדאי מאד את היית מקבלת את תפקיד הנואפת, ואז הייתי רוצה לראות איך את מגוננת על מי שהיה עתיד לבעול אותך שתי וערב, מה אז היית אומרת לנו תפסיקו או לבועל אל תפסיק... ! אתה אישה מה זה חכמה, לכאורה בלבד !
97
אינני קשור לרב טל בשום דרך
יהודה חסדאי | 28-07-2019 15:04
אני רב בית הכנסת של היונים בתל אביב ואינני מבין מה רוצים מהרב טל נגע בה? לא קשר אישי עמוק? הרי ברגע שהוא הבין שהקשר הופך להיות אישי הוא עשה את מה שמצופה מרב, הוא עזב אותה והתרחק כך יאה לרב מה רוצים ממנו? אם זו לא רדיפה, אינני מבין רדיפה מה היא?
98
מה ההמצאה הזו קשר רגשי?
דוד | 28-07-2019 15:06
הרי בית הדין קבע שהרב טל טעה ברוח הקדש, ולא כתב כדברך שהרב טל חטא בקשר רגשי אישי עמוק, מניין החרטטנות שלך? אולי כדאי שתלמד לקרוא פסק דין (אם לא 'ללמוד' לפחות 'לקרוא')
99
כמה קל להעליל עלילות על יהודי
פשוט עצוב ומדאיג | 28-07-2019 15:07
צריך רק כמה חברים שיש להם תואר 'רב' וקשרים בתקשורת, והנה הפלת ראש ישיבה גדול בישראל, ועשית ממנו נואף
בשביל יוסף
יהודי | 30-07-2019 11:05
תשמע מר יוסף, בשביל יוסף אתה כזה מטומטם, ונראה לי שבקטנותך נפגעת מפדופילים בגן הציבורי לכאורה, אתה זקוק לפסיכיאטר ולא בטוח שזה יועיל לך, אתה מפרסם את התגובה שלך כמה פעמים כדי לשטוף את המוח לאנשים ? שטוף את המוח המלוכלך שלך כאשר אתה תומך במעורטל לכאורה !
הורידו את רף האישום
יוסף | 30-07-2019 9:36
בהתחלה האשימו את הרב טל שהוא נאף עם אשת איש וגם עם 'פנויות ונשואות' וגם 'החזיק במחשבו תמונות עירום של נשות הקהילה' לאחר שבית הדין הפריך את כל טענות הכזב הצפתיות, הם הורידו את רף האישום וכעת מאשימים אותו 'שניהל קשר נפשי עם נשואה' האם הורדת רף האישום לא מוכיחה לכם שרודפים כאן איש צדיק?
נואף וחצי מבלי להניד עפעף
יהודי | 28-07-2019 17:33
תגיד ידידי המלומד, כאשר כתבת את התגובה שלך, חשבת על מה הוא עבר בנתיים המעורטל שלך ? ראשית איסור יחוד, שמהתורה האישה כבר נאסרת על בעלה וצריך להשקותה מי סוטה. וזה על הפעם הראשונה והיחידה מבלי להמשיך את הקשר, על זה הוא עבר והרבה !! הוא ניפגש איתה למעלה משנה, אתה תגיד לי כגבר זרע לבטלה הוא לא שפך, וגם אם הוא לא שפך קישוי היה לו, תראה מה כצוב על המקשה עצמו לדעת, שלישית בשלב מתקדם של הקשר כבר נוספה עוד עבירה חמורה של, לא תחמוד אשת רעיך עבירה חמורה מאד כשלעצמה, בהמשך הוא גם עבר על ניאוף עצם הקשר נועד בסיכומו של ענין כדי לממש את תאוותיו המיניות ולא כדי להתחתן, לצורך זה היתה ויש לו את אישתו ולא כפי שייחל שיקרה לה, ואפילו לא נשא תפילה כדי להעביר את רוע הגזירה, ואחר כך הגיע השלב השלישי והוא השלב המכריע את הכף לדון אותו לחובה וזה השלב של בקשת הגירושין, הרי את הסכמת אישתו להוסיף עוד אישה לחייהם היא לא הסכימה לעשות, ועוד התמונות שהיה מצלם בעת היותו נותן עצות לנשות הקהילה היה אומר להן להתפשט איני יודע לצורך מה, אולי לניאוף בידיו ומצלמת המחשב שלו היתה מצלמת אותן במערומיהן, אחרי כל זה אתה רוצה לגונן על מי שהתורה מוקיעה ושונאת ? לכאורה !
100
שימו לב לדברי מוציאי הלעז
אליהו אברהמי | 28-07-2019 15:09
בהתחלה האשימו את הרב טל שהוא נואף עם אשת איש וניהל עמה רומן, לאחר שהתברר מעבר לכל ספק שרומן לא היה וגם נגיעה כלשהי לא היתה, מה עושים? איך בכל זאת מוציאים אותו רע? אומרים שהיה ביניהם קשר נפשי עמוק, מושג שאינו ברור
התמימות הוציאה אתכם מדעתכם
יהודי | 28-07-2019 17:15
תגיד ידידי המלומד, כאשר כתבת את התגובה שלך, חשבת על מה הוא עבר בנתיים המעורטל שלך ? ראשית איסור יחוד, שמהתורה האישה כבר נאסרת על בעלה וצריך להשקותה מי סוטה. וזה על הפעם הראשונה והיחידה מבלי להמשיך את הקשר, על זה הוא עבר והרבה !! הוא ניפגש איתה למעלה משנה, אתה תגיד לי כגבר זרע לבטלה הוא לא שפך, וגם אם הוא לא שפך קישוי היה לו, תראה מה כצוב על המקשה עצמו לדעת, שלישית בשלב מתקדם של הקשר כבר נוספה עוד עבירה חמורה של, לא תחמוד אשת רעיך עבירה חמורה מאד כשלעצמה, בהמשך הוא גם עבר על ניאוף עצם הקשר נועד בסיכומו של ענין כדי לממש את תאוותיו המיניות ולא כדי להתחתן, לצורך זה היתה ויש לו את אישתו ולא כפי שייחל שיקרה לה, ואפילו לא נשא תפילה כדי להעביר את רוע הגזירה, ואחר כך הגיע השלב השלישי והוא השלב המכריע את הכף לדון אותו לחובה וזה השלב של בקשת הגירושין, הרי את הסכמת אישתו להוסיף עוד אישה לחייהם היא לא הסכימה לעשות, ועוד התמונות שהיה מצלם בעת היותו נותן עצות לנשות הקהילה היה אומר להן להתפשט איני יודע לצורך מה, אולי לניאוף בידיו ומצלמת המחשב שלו היתה מצלמת אותן במערומיהן, אחרי כל זה אתה רוצה לגונן על מי שהתורה מוקיעה ושונאת ? לכאורה !
101
אם חזר בתשובה יפה מאוד ומוטב, כלפי שמיא... אך כלפי הציבור עליו לפרוש מהנהגה ומראשות ישיבה
נועם | 28-07-2019 15:36
לא ראוי, שיחזור לביתו
102
האם גם לכם פתאום נמחקות תגובות נגד ר' טל
ג | 28-07-2019 15:42
תוף כדי כתיבתן. לי נמחקו פעמיים.
התגובה לא נמחקת. האתר עושה ריפרש מידי זמן מה
באמת? | 28-07-2019 17:17
האתר שולח את הדף המעודכן מידי כמה דקות באופן אוטומטי ואם בדיוק בזמן הזה בו הדף מתחדש היית עסוק בכתיבת התגובה ולא הספקת לשלוח, התגובה תלך לאיבוד.
103
הכותב נחשד
אני | 28-07-2019 16:12
הכותב נחשד כאחד שצריך טיפול המרה דחוף.קשר נפשי ורוחני,כידוע,אינם בגידה,.הבגידה היא כשאדם עובר בכל נפשו ומאוד להיות כל כולו אצל אחר/חרת.קשר נפשי עם אשת איש יכול גם להעצים את הקשרים עם בני זוגם הם,מה גם שנשמרה הנגיעה.
למינימום
הורידו את רף האישום | 30-07-2019 9:31
בהתחלה האשימו את הרב טל שהוא נאף עם אשת איש וגם עם 'פנויות ונשואות' וגם 'החזיק במחשבו תמונות עירום של נשות הקהילה' לאחר שבית הדין הפריך את כל טענות הכזב הצפתיות, הם הורידו את רף האישום וכעת מאשימים אותו 'שניהל קשר נפשי עם נשואה' האם הורדת רף האישום לא מוכיחה לכם שרודפים כאן איש צדיק?
104
קשר נפשי
יוסף | 28-07-2019 16:15
אי קשר נפשי שהוא נחלתם של רוב הזוגות הינו הגורם הישיר לגירושין. ועל כן כולם עוברים עבירות חמורות מפני שבעצם חייהם הם גורמים לניתוק הקשר. המצאה כזאת שקשור נפשי אסור מפני שמביא לגירושין,היא לא יותר מפופוליזם המקבל רוח גבית מפסיכולוגיה בגרוש.
105
דברי חכמה וטעם!!
יוסף דוד | 28-07-2019 16:15
יישר כח על הדברים הפשוטים והחכמים האלו!!! לפעמים מרוב ברברת שוכחים מושכלות יסוד. תודה לך!
106
צודק!!! הבעיה בסיפור הזה היא הבגידה באשתו
מלי | 28-07-2019 17:09
בגידה פסיכולוגית היא בגידה לכל דבר!
הורידו את רף האישום
יוסף | 30-07-2019 9:33
בהתחלה האשימו את הרב טל שהוא נאף עם אשת איש וגם עם 'פנויות ונשואות' וגם 'החזיק במחשבו תמונות עירום של נשות הקהילה' לאחר שבית הדין הפריך את כל טענות הכזב הצפתיות, הם הורידו את רף האישום וכעת מאשימים אותו 'שניהל קשר נפשי עם נשואה' האם הורדת רף האישום לא מוכיחה לכם שרודפים כאן איש צדיק?
הדבר החמור
יהודי | 29-07-2019 9:41
מלי הנכבדה !! את יודעת מה הדבר החמור ביותר, לך כאישה שהדבר נוגע אליכן, המעורטל שמע לשיטתו ברוח השטות, שאישתו תמות חלילה והוא הטיפש המטופש, במקום ליץעמוד ולהתפלל להעביר את רוע הגזירה, או אולי לעשות לה פידיון נפש כפי שעושים לחולים מעמו ישראל, הוא הלך לנואפת כדי לשמוח ולרקוד יחד לרגל הידיעה המרעישה, תראי איזו רישעות ועוד מגוננים עליו המנוולים שכמותו לכאורה ! דעי לך שהאמת ידועה למי שרוצה לדעת אותה, ומי שחי בעולם השקר יגונן עליו, כפי שעשו עדת קורח !!! שאי ברכה והצלחה, אשריך ואשרי משפחתך שזכו באמא מסורה כמוך.
107
טל הזה הוא נפש בהמית נטולת חמלה
פופ | 28-07-2019 17:12
רשע מרושע ששיחק בנשמה של אישה שהולכה שולל בשם הדת שלו.
כל הכבוד
יהודי | 28-07-2019 17:22
יישר כח ידידי הנכבד, כמה שאתה צודק ממש כך צריך להוקיעו לאלתר, ולשלוח אותו לסדנת סוטים, הוא היה כזה כל הזמן ! לכאורה, ועל שכמותו נאמר היהפוך כושי עורו ונמר חברבורותיו ?
108
הרב ליאור
ר | 28-07-2019 19:05
דבריו של הרב הגאון דב ליאור מהדהדים בפרשה זו...עצם זה שראש ישיבה בישראל ניהל קשר עם אישה נשואה ראוי לו לפנות את כיסאו ולהשהות את עצמו מתפקידו לפחות ל-3 שנים...וכל עוד זה לא קורה אסור להורים לשלוח את ילדיהם למוסדות תורת החיים, עד כאן דבריו...שחררו מעליכם את עול הזיוף...חיתרו לאמת.
מעולם הי
חווה | 29-07-2019 6:11
אז תוציאו את הילדים שלכם מהמוסדות אם אתם כל כך חודרים לאמת
לא תחמוד אשת רעך
תושב מטה בנימין | 28-07-2019 20:10
מחשבות על אישה אחרת, זה לא משנה אם זה בא מכוח רומנטיקה או מכוח רוח הקודש, ברגע שזה יורד לפסים מעשיים, יש בכך לאו דאורייתא מעשרת הדברות: ולא תחמוד אשת רעך, ולא תתאווה.... העובדה שהאישה ידעה על כך שהרב חושב עליה היא המעשה הפסול ההופך הרהורים בעלמא לקשר פסול. בית הדין קבע במפורש שהיה לו קשר פסול עם אישה נשואה. אין שום משמעות אחרת למה שבית הדין קבע. זהו חטא גמור. וכל זמן שמדללים אותו באמירה שזו היתה רק טעות ברוח הקודש - אין כאן לא לקיחת אחריות ולא חזרה בתשובה.
109
קשר חברי מותר בין אישה לאיש?? מזה השטויות האל
צורית | 28-07-2019 20:39
בשוק פשוט. איפה ההלכה? מכאן זה מתחיל! לא ירבה שיחה עם האישה!
אשריך
יהודי | 29-07-2019 9:34
צורית אשריך !!! דיעותיך מוצקות כסלע, ואתה באמת יודעת מה אומרת התורה, אני רק אוסיף לך חלק ממצוות התורה החמורות אותן עבר המעורטל, שאי ברכה !!! תגיד ידידי המלומד, כאשר כתבת את התגובה שלך, חשבת על מה הוא עבר בנתיים המעורטל שלך ? ראשית איסור יחוד, שמהתורה האישה כבר נאסרת על בעלה וצריך להשקותה מי סוטה. וזה על הפעם הראשונה והיחידה מבלי להמשיך את הקשר, על זה הוא עבר והרבה !! הוא ניפגש איתה למעלה משנה, אתה תגיד לי כגבר זרע לבטלה הוא לא שפך, וגם אם הוא לא שפך קישוי היה לו, תראה מה כצוב על המקשה עצמו לדעת, שלישית בשלב מתקדם של הקשר כבר נוספה עוד עבירה חמורה של, לא תחמוד אשת רעיך עבירה חמורה מאד כשלעצמה, בהמשך הוא גם עבר על ניאוף עצם הקשר נועד בסיכומו של ענין כדי לממש את תאוותיו המיניות ולא כדי להתחתן, לצורך זה היתה ויש לו את אישתו ולא כפי שייחל שיקרה לה, ואפילו לא נשא תפילה כדי להעביר את רוע הגזירה, ואחר כך הגיע השלב השלישי והוא השלב המכריע את הכף לדון אותו לחובה וזה השלב של בקשת הגירושין, הרי את הסכמת אישתו להוסיף עוד אישה לחייהם היא לא הסכימה לעשות, ועוד התמונות שהיה מצלם בעת היותו נותן עצות לנשות הקהילה היה אומר להן להתפשט איני יודע לצורך מה, אולי לניאוף בידיו ומצלמת המחשב שלו היתה מצלמת אותן במערומיהן, אחרי כל זה אתה רוצה לגונן על מי שהתורה מוקיעה ושונאת ? לכאורה !
110
אינני מכיר את הרב גורדין כותב המאמר
שאול לייפער | 29-07-2019 0:08
אבל דבריו מטופשים בתכלית, אפילו בגידה פיזית אינה אסורה מן התורה, בכלל המילה בגידה היא עניין 'מוסרי' ולא עניין הלכתי, כך בתורה וכך בנך, כל שכן שדיבורים עם אשה זרה אינם איסור תורה אלא אזהרת חכמים ואל תרבה שיחה עם האשה שאין בה שום איסור אלא היא פתח שדרכו עלול האדם ליפול לתהום, אבל עצם ריבוי השיחה עם האשה אינו איסור כלל
המעלילים שינו את כתב האישום
יוסף | 30-07-2019 9:33
בהתחלה האשימו את הרב טל שהוא נאף עם אשת איש וגם עם 'פנויות ונשואות' וגם 'החזיק במחשבו תמונות עירום של נשות הקהילה' לאחר שבית הדין הפריך את כל טענות הכזב הצפתיות, הם הורידו את רף האישום וכעת מאשימים אותו 'שניהל קשר נפשי עם נשואה' האם הורדת רף האישום לא מוכיחה לכם שרודפים כאן איש צדיק?
לא תומוד אשת רעיך - זו המצאה או שזה מהתורה?
לוי | 29-07-2019 9:27
בחור, רד מלהיות פוסק הלכה וסגידה עיוורת לרבנים.
מי מרוויח מהמריבה
מנחם | 29-07-2019 1:32
לא מבין למה ממשיכים לעסוק בנושא. אשתו של רון בן פחות הייתה הכי חכמה. מה אכפת לכם אם הרב טל חטא. ומה תרוויחו אם תרשמו שמואל אליהו במקום הרהג שמואל אליהו
111
זלזלול בגדולי דור
צילה | 29-07-2019 8:18
איך ייתכן שבני תורה כותבים של גדול בתורה ללא הוספה של הרב לפני. מה קורה פה? ירדתם מהפסים. רק להזכיר שגם הרב דב ליאור הגיב לפרשה. או חלילה גם לו תשמיטו את הרב?
112
קשר חברותי אינו פסול???
אליהו | 29-07-2019 9:44
ציטוט מדבריך קשר חברותי שאינו אישי בין גברים לנשים אינו פסול ואינו בעייתי אתמהה... וכי קשר אישי ורומנטי אינו מתחיל בקשר חברותי רגיל? ישמרנו ה' מדעות אלו!
113
הרב שמואל אליהו אמר לה להתגרש
יקיר | 29-07-2019 10:25
יש עדים שראו את בעלה מכה אותה. גם הרב הדאיה אמר לה להגרש. וכן. גם הרב טל אמר לה להתגרש... שנתיים אחרי שהוא אמר לה שהוא טעה, וביקש את סליחתה.
114
הרב טל
רותי | 29-07-2019 15:44
מאה אחוז נכון. קשר נפשי עם אישה אחרת זו ממש בגידה.האם הרב טל היה מוכן שאשתו תקיים קשר נפשי עם גבר אחר ?
לרותי
יהודי | 30-07-2019 11:00
אשריך רותי, אישה פיקחית זוהי השאלה הכי נכונה, אם הוא היה מוכן שאישתו תבעל לאחר, כאשר הוא מלמד תורה ומחוסר פנאי הוא אינו יכול לעשות זאת, או שהוא בנתיים עם אחרת ולא מסתדר לו הלוח זמנים להיות גם עם אישתו ? תבורכי רותי !!!
115
הטעות הגדולה של הרב שמואל אליהו
מתעב את כת תורת החיי | 29-07-2019 16:25
הטעות הגדולה של הרב שמואל אליהו שלא פוצץ את הפרשה כשהרב טל הודה בפניו שנאף עם אשת איש.
116
אסור שהוא יהיה רב יותר
יעל | 29-07-2019 17:44
ומי שהולך אחריו כנראה בלי חוט שידרה ומחפש שמישהו ינהל את חייו. הוא איש שמשקר בלי סוף. אלק רוח הקודש. סוחר בהתנתקות
תגובה ליוסף
יהודי | 30-07-2019 10:57
זה לא מוכיח כלום כמה הורידו, הורידו את הרף בגלל כמות המזומנים שזרמה שם מכיס לכיס, לכאורה, ולא בגלל דין התורה המעוסה והידוע מראש, המעורטל חומד ונואף נשים נקודה הוא צריך לעוף משם, ואחר כך שלא בתור רב יוכל לנאוף כמה שבא לו מבלי ביקורת ציבורית !!! הבנת את זה יוסף ???
הורידו את רף האישום
יוסף | 30-07-2019 9:34
בהתחלה האשימו את הרב טל שהוא נאף עם אשת איש וגם עם 'פנויות ונשואות' וגם 'החזיק במחשבו תמונות עירום של נשות הקהילה' לאחר שבית הדין הפריך את כל טענות הכזב הצפתיות, הם הורידו את רף האישום וכעת מאשימים אותו 'שניהל קשר נפשי עם נשואה' האם הורדת רף האישום לא מוכיחה לכם שרודפים כאן איש צדיק?
117
די כמה אפשר לטחן את הסיפור הזה
יוסי | 30-07-2019 2:23
כולם נותנים לרב עוד הזדמנות לתקן ולא רוצים רוצים לשפוך את הדם שלו זה היה טעות וכולנו עושים טעיית אין צדיקים בארץ שיעשה כולנו בני אדם גם אדם עשה טעות והרב עשה יותר טוב מרע אז כולנו רוצים לצאת מהסיפור הזה זה חילול השם ודי בבקשה לטחון את זה נימס
118
כל האמת ורק האמת
יעקב | 31-07-2019 6:59
אחרי ששמואל אליהו הבין שהציבור לא מאמין לו שהרב טל נאף עם ד.מ. הוא 'תיקן' את האשמה ואמר - ש'גם קשר נפשי' זה בגידה, כשהציבור 'לא אכל את זה' הוא שוב 'תיקן' את האשמה - אומנם הרב טל לא חטא בענייני נשים 'אבל הוא שלח לי חוקר פרטי', הזוי? צודקים
119
Isabella Ethan | 31-05-2021 9:25
שמי איזבלה אית'ן, טופס, תל אביב יפו לאחר 12 שנות נישואים, בעלי ואני הסתכסכנו בצורה כזו או אחרת עד שלבסוף עזב אותי ועברנו לקליפורניה כדי להיות עם אישה אחרת. הרגשתי שחיי נגמרו והילדים שלי חשבו שלעולם לא יראו את אבא שלהם יותר. ניסיתי להיות חזק רק לילדים אבל לא הצלחתי לשלוט בכאבים שמייסרים את ליבי, לבי התמלא צער וכאבים כי הייתי ממש מאוהב בבעלי. כל יום ולילה אני חושב עליו ומאחל תמיד שהוא יחזור אליי, הייתי ממש נסער ונזקקתי לעזרה, אז חיפשתי עזרה באינטרנט ונתקלתי באתר שהציע לדר אלאבה לעזור לאקס שלי לחזור במהירות . אז הרגשתי שאני צריך לנסות אותו. יצרתי איתו קשר והוא אמר לי מה לעשות ועשיתי את זה ואז הוא עשה לי כישוף אהבה. 48 שעות אחר כך בעלי באמת התקשר אליי ואמר לי שהוא כל כך מתגעגע אליי והילדים, כל כך מדהים !! אז ככה הוא חזר באותו יום, עם המון אהבה ושמחה, והוא התנצל על הטעות שלו והכאב שהוא גרם לי ולילדים. הנישואים שלנו היו חזקים מבעבר, הכל בזכות דר אלאבה. הוא כל כך חזק והחלטתי לשתף את הסיפור שלי באינטרנט שדר אלאבה היה מכשף אמיתי ועוצמתי, אני תמיד אתפלל שהוא יחיה הרבה זמן כדי לעזור לילדיו בעת צרה, אם אתה כאן ואתה צריך את זה בחזרה לשעבר או שבעלך עבר לאישה אחרת, אל תבכה יותר, פנה עכשיו לגלגל האיות החזק הזה. הנה דואל יצירת הקשר שלו בכתובת: {[email protected]} או העבר לו WhatsApp דרך איש הקשר שלו למטה +2349039885856 תודה לך דר ALABA.