אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

נשים מתורת החיים מגבות את הרב טל: "הכפשות"

נשים מקהילת 'תורת החיים' של הרב שמואל טל הפיצו מכתב בקרב משפחות הקהילה בו הן מוחות על היחס כלפי הרב טל: איך קרה הלא יאמן שנפלנו במבחן המציאות, איך הציבור, בתוכם אנשי חינוך ותורה חרצו את דינו של רב"

נשים מתורת החיים מגבות את הרב טל: "הכפשות"
  הרב טל (צילום: עומר כהן)

פרשת הרב טל.

לאחר שגזרו על עצמן שתיקה בכל הנוגע לפרשת הרב טל, נשים מקהילת 'תורת החיים' שדווקא תומכות בגרסתו פרסמו היום (שלישי) מכתב למשפחות הקהילה, בו הן מוחות על פגיעה בשמו של הרב טל.

כמה קל להכפיש שמו של אדם

במכתב שהגיע לידי סרוגים, כתבו הנשים: "נדהמנו לגלות בכאב גדול כמה קל להכפיש שמו של אדם. להוריד לשאול תחתיות. איך הדבר הבסיסי כ"כ עליו גדלנו- לא לקבל לשון הרע, להיזהר מלהוציא שם רע, לראות בעין טובה, להאמין בכוחה של תשובה, כל אלה נותרו כנראה ססמאות נבובות במבחן המציאות, או שמורות רק לרבנים 'הנכונים'?".

הנשים ממשיכות להתייחס לשיח בקהילה בעקבות פרשת הרב טל וכותבות: "איך קרה הלא יאמן שכ"כ נפלנו במבחן המציאות, איך הציבור, בתוכם אנשי חינוך ותורה חרצו את דינו של רב, ואיתו גם קהילה שלמה של מאות משפחות עובדות ה' ומוסדות תורה וחינוך ענפים, בלי להיכנס לעובי הקורה, בלי חקירה של כל הצדדים?".

עלילות על הרב טל

"אנחנו לא יכולות שלא להעלות שאלה כואבת; האם לכל רב היו עורכים 'בית משפט שדה' שכזה? או שפשוט כאן זה מתלבש נכון, יש כאן הזדמנות שחבל לפספס, כאילו רק חיכו לרגע שיהיה במה להיאחז. הרי, כמו בכל סיפור, יש כאן כמה צדדים, פרשנויות, נרטיבים שונים. בלי להיכנס לכולם- איך לוקחים את החרב ומניפים אותה להחריב צד אחד לאחר ששמעו רק את הצד השני. איך כאן נסתרה העובדה הפשוטה שיתכן ואולי מדובר בעלילות שניפחו את הסיפור, ובהינף קולמוס גוזרים דין על קהילה, תלמוד תורה, בי"ס לבנות, אולפנה, ישיבה קטנה, ישיבה גבוהה, כולל ומדרשה לבעלי תשובה, בי"ס ליעוץ תורני ועוד, מפעלי תורה עצומים. כי מה? בית הדין שמע ובדק את הסיפור מכל זוויותיו, ועדיין למרות לחצים גדולים, פסק כי עלילות נוספות שהוציאו לרב שם של רב חטאים, היו שקר גמור".

בהמשך כותבות הנשים כי "אנו מעדיפות להיכשל בכך שדבקנו ברב שראינו כצדיק, ולא להיכשל ברמיסת שווא של רב, קהילה ומוסדות תורה. בטח לא כאשר איננו רואות כאן, בעינינו הפקוחות שום סכנה ממשית המתרחשת לפתחנו תחת אפינו. בדור כזה שכבר ידוע כמה נזק עלולים לעשות בתוך וע"י העולם הוירטואלי- כמה עלולים להכפיש, לפרסם, לרמוס, ולעתים בטעויות שלא ניתן להשיב אחור, אנו מודות שציפינו לקצת יותר. הרגישות הגדולה והמקסימה של רבני הציבור הדתי לאומי, שאנו כ"כ אוחזות מכם, היא זו שבעקבותיה אתם הולכים אחר בכיות ועלילות הדברים המשכנעות, אך לצערנו היה כאן פספוס גדול של בדיקה אמיתית וזהירות במידה ואולי מדובר בטעות".

הנשים טוענות במכתבן כי מי שהאמין לסיפורים סביב הרב טל "נפל ברשת הכפשה": "בדור שבו כ"כ מכילים את השונה, נשכח פה שגם את המוזרים עם התפילין על הראש, ציצית התכלת, החצאיות הארוכות ואף גם אלו שהחליטו ליסוג מיום העצמאות, גם אותם אפשר יותר להכיל. במבט עמוק, אפשר לקחת את המסרים הללו של אי נפילה בדבר שהיה קרוב ונגיש, של תשובה, של תיקון, ולרומם אותם, להציב כמוסר לנוער ולכולנו, ולא ע"י הדרה ונידוי אלא ע"י חיזוק, חיבוק וליווי. מדהים איך כה הרבה מסביבנו (ב"ה לא כולם) נפלו ברשת ההכפשה וחיצי הלשון שיצאו בכזו 'מלחמת קודש', בלי להכיר, לשמוע ולראות והניפו ממש חרב חדה על כל המפעל האדיר הזה והמחוברים אליו כבר שנים".

אין כאן הזיות חולניות או הצגה מושחתת

"ב"ה המציאות בשטח מוכיחה בפשטות שאין כאן הזיות חולניות או הצגה מושחתת, יש כאן ב"ה מאות משפחות, תלמידים ותלמידות, שמשתדלות לעבוד את ה' בשמחה, אנשים נורמליים, פשוטים, עם ילדים ונוער צדיקים, בלי עין הרע, שלמרות כל מה שכבר עברנו (חלקנו הגדול טולטלנו עוד מאז הגירוש מגוש קטיף), ועדיין עוברים, דבקים בה' ומנסים לעשות טוב בעולם. משפחותינו, יחד עם המון תלמידים ותלמידות שגידלנו , מנסים להתרומם בשמחה מתוך אמונה גדולה בה' ומשתדלים לשמור מצוותיו בדור המאתגר הזה. בימינו, יש ככ הרבה מה לתקן ובמה 'להילחם', יש הרבה אנרגיות שחשוב להשקיע ע"מ לקדם ולרומם, לפני שמורידים את קהילת ומוסדות 'תורת החיים' ואת הרב העומד בראשה הרב טל, שהלוואי והיו מודעים באמת לאור הבוקע שיכול להאיר מכאן, יחד עם עוד הרבה אורות גדולים בארץ ובעולם, לתת לו זכות קיום ואף להאיר החוצה בתוך העולם המבולבל הזה".

את המכתב חותמות הנשים במשפט: "מלב שבור של נשים בקהילת תורת החיים.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
341 תגובות - 129 דיונים מיין לפי
1
בושה שאתם תומכות באיש שטעה ומטעה אותכם
יוסי | 23-07-2019 17:11
לא פלא שאתם הנשים נופלות ברשת של רבנים שרלטנים כמו טל , ושאתם נופלות אז בבקשה בלי להתלונן , תפסיקו לשאול את הרבנים שאלות מיותרות וללכת לרבנים תתחילו להפעיל את השכל שלכם לא הכל הרבנים יודעים ומבינים .
מידע חדש
עצובה מכל זה | 28-07-2019 1:25
יש צד אחר שלא קיבל את ההתייחסות הראויה לו בסיפור- כשנודע הדבר בקהילה הרב טל הורה לקהילה לנהל חרם ונידוי חברתי אלים ביותר כלפי מ׳, אותה הוא כינה ״משוגעת״ ו״הזויה״,וחבריה והאנשים טובי הלב שבאומץ יצאו להגנתה. מדובר על יריקות, קללות, התפרצויות לבתים אלימות,ילדים מפוחדים של משפחות התומכים ועוד. היה צריך את זה? כדי שלא יפרסמו על המוסדות? מתביישת להגיד שעזרתי להקים את המדרשה.
חלאס עם הראשי כתות
רוני | 28-07-2019 0:06
יאללה כל אחד בא מחליט שהוא הכי קדוש בארץ ופותח כת. הוראות הכנה לכת מאוד פשוטות. די לשלטון ראשי הכתות
אחר שהתבררה האמת
יעקב | 25-07-2019 9:12
עתה שהתברר שהרב אליהו הכפיש את הרב טל האם לא ראוי שיגזור על עצמו שתיקה של כמה שנים ולא יביע דעתו בעניינים ציבוריים? הרי התברר שהוא פזיז ונמהר וחסר שיקול דעת
גם אני הכפשתי את הרב טל
שמואל | 25-07-2019 7:11
לאחר שקראתי את מכתבו של הרב אליהו האמנתי לו שהרב טל פושע ודיברתי על הרב טל דברים קשים ונוראים, כעת לאחר פסק הדין ולאחר שלמדתי את הפרשה לעומק אני בצער איום ונורא על שהכפשתי איש צדיק ואחד מחשובי ראשי הישיבות בדורנו. לכפרה על מעשי אני תורם בלי נדר 1.800 שח לישיבת תורת החיים, והיתה זאת כפרתי. אני קורא לכל מי שנסחף עם מכתבו המזעזע של הרב אליהו ודיבר דברים לא ראויים על הרב טל שליטא לעשות כמוני ולתרום לישיבה, זאת כפרת העם הזה על ביזויו של תלמיד חכם.
כפרה על הרב שמואל אליהו שליט"א
ניסים | 24-07-2019 16:26
לא פוחד מעדר הטובקיסטים החנפנים מטעם. יישר כח.
כנסו!!!
הסיפור האמיתי | 24-07-2019 7:36
שמואל אליהו טען במכתבו שלוש טענות עיקריות א.הרב טל ניהל רומן עם אשה נשואה גברת ד.מ. ב.הרב טל ניהל קשרים לא ראויים עם עוד 'פנויות ונשואות' ג.במחשבו של הרב טל נמצא חומר תועבה כולל נשות הקהילה ערומות. בית הדין שמורכב משלושה גדולי תורה ענקיים וישרי כפיים שמע מאות עדויות ובחן את כל הראיות במשך שלושה חודשים!!! ואלו ממצאיו: לגבי טענה ראשונה קבע בית הדין כי לא היה רומן כלל והרב טל לא נגע בה אפילו באצבע קטנה אלא הוא טעה ברוח הקודש לפי שסבר שמצוה להיות עמה בקשר כמו בן אב לבתו רב ותלמידו לגבי טענות ב' וג' קבע בית הדין שהם שקר מוחלט והם שפיכת דמו של הרב טל לאור ממצאי בית הדין ברור שהרב טל ראוי לשוב למשרתו כראש הישיבה כפי שאכן כתבו חכמי בית הדין הנכבד לגבי שמואל אליהו ראוי שיתן את הדין על הכפשתו ושפיכת דמו של אחד מגדולי ראשי הישיבות בדורנו
ונניח שכשל, שכחו מה זה תשובה???
אחד | 24-07-2019 5:09
כל העבר נימחק בגלל נפילה אם הייתה??.... תלמדו לסלוח , זה משהו שקצת נישכח
זה לא יהודי מה שאתן עושות.
עצובה מכל זה | 24-07-2019 3:32
ביהדות לא שייכת התבטלות כזו לגבר. אם כבר שייך יותר לציבור המוסלמי. שם הבעל קובע והאישה שותקת אפילו אם הוא יכה אותה. כל אשר תאמר לך *שרה* שמע בקולה. אז מי אתן רוצות שהילדה שלכן תשאף להיות- שרה אימנו או הגר אם ישמעאל? החלטה בידכן.
שמואל אליהו
יהודי | 23-07-2019 22:11
אחר שהתברר בבית דין ששמואל אליהו גיבב שקרים רבים על מנת להכפיש גדול בישראל וגם הטעה את הציבור לדבר סרה בגדול בישראל עליו לתת את הדין בבית דין מיוחד, ובינתיים עליו לשתוק מכל דיבור בעניין ציבורי
גם בפסק הדין כתוב שהרב טל ניהל קשר פ-ס-ו-ל!
איפה השפיות? | 23-07-2019 21:29
אז די לבכיינות, כל רב אחר שהיה עושה את זה היה מודע, אפילו אם זה היה חבר כנסת. אני תושבת היישוב והרבה זמן כבר היו עניינים לא ברורים בקהילה הזו, ההערצה והסביבה לרב טל לא תביא אתכם לשום מקום וגם אם הוא מתחרט ראוי שיתרחק ויזוז קצת הצידה אחרי שניהל קשר אסור עם אישה נשואה! רק תחשבו מה הייתם חושבים עליו עם הקשר שלו היה עם אשתך!/ אישך!
ציון
שלום | 23-07-2019 20:26
ציון הערכה לתגובתך : לשון 0 ספרות 0 אמונת חכמים 476- - טעון שיפור
כיפה סרוגה מטמאים את עם הקודש בשחיתות ושפלות
מתנחל אבל ישר. | 23-07-2019 20:09
ממליכים שוחד מרמה והפרת אמונים בחסות מתנחלים על בני ישראל עם קרובו.
איזה יכולת יש לך ! ואוווו
יניב אלעד | 23-07-2019 18:35
כמה קישקושים בתוך פסקה כל כך קצרה!!! רואים שאתה יותר חכם מהבית דין ואתה יותר חכם מהרב מזוז ואתה יותר חכם מהרב וויס ואתה יותר חכם מהרב נבנצל רק שכחת שאתה טיפש !!!
דיבריהם ממש ממש שקריים ומכפישים את הרבנים !!
שלמה | 23-07-2019 18:33
הרב דוב ליאור אמר - שלא בגלל ששמע דברים שהם חוץ לביהד הוא אמר מה שאמר, אלא רק לפי הכרעת ביהד עצמו - הוא אמר שלפי דעתם אסור לרב שחטא בקשר פסול עם אשת איש, לא עלינו ולא עליכם !!!, להיות דמות ציבורית, ועליו לכל הפחות לצאת לתקופת צינון. אין לזה שום קשר לחצאיות ארוכות או לכל מיני דברים מצחיקים שכתבתם במכתב !!, אדרבה דיברתם שלא בכובד הראוי, שחשדתם את הרבנים הגדולים האלה, ובינהם גדול הדור מרן הגרד ליאור שליטא, שגם ישיבת תורת החיים הייתה מזמינה אותו למסור שיעורים!! והיא היתה מתגאה בזה, ועד היום אפשר לראות זאת בסירטון שבאתר שלהם!. חבל מאוד שביזתם גדולי תורה,ף דיברתם כאילו הרבנים הגדולים האלה הם חברים שלכם!!, וגם אמרתם דברים בלי הגיון וטעם, כי ההכרעה לא נבעה מקבלת שמועות אחרות, אלא רק מתוך הכרעת ביהד עצמו.ץ וצריך לזכור שהפרשייה היא נוגעת לציבור הדתל, ועל כן מן הראוי שרבנים דתל יכריעו בענינה !, וכבר היה מי שאמר - שאותם דיינים חרדיים, לא היו נותנים לזה לקרות אם זה בציבור החרדי, וזה זכותם לגמרי, אך גם זכות ענקי התורה של הציבור הדתל להכריע אחרת עפ דבריהם של הדיינים עצמם. בקיצור -המכתב הזה רק מבייש את קהילת תורת החיים, וחבל מאוד, כי אני מכיר משם אנשים נפלאים, שהיו סולדים ממכתב שכזה, וזה סתם מכפיש אום, להבא הזהרו בלשונכם כלפי ענקי תורה !!
משמח סוף סוף לשמוע את הצד השני
יהושע | 23-07-2019 17:38
חיכיתי הרבה זמן לשמוע את גרסת תורת החיים, אשריכם שנמנעתם עד עכשיו מפרסום בתקשורת אך באמת הגיע הזמן שתשמיעו את כולכםן
בושה שאתה ממשיך להכפיש סתם
דוד | 23-07-2019 17:25
תמשיך להכפיש, אף אחד לא הטעה אותם. יש בד והוא פסק בצורה ברורה מאוד!
2
דמגוגיות בגרוש
איש אמת | 23-07-2019 17:12
אף אחד לא חיפש את הרב טל. כל רב אחר שהיו מעלים חשדות כאלו נגדו (ולצערנו ישנם כאלה) היה מוקע מהציבור בדיוק באותה חריפות.
מידע חדש
עצובה מכל זה | 28-07-2019 1:25
יש צד אחר שלא קיבל את ההתייחסות הראויה לו בסיפור- כשנודע הדבר בקהילה הרב טל הורה לקהילה לנהל חרם ונידוי חברתי אלים ביותר כלפי מ׳, אותה הוא כינה ״משוגעת״ ו״הזויה״,וחבריה והאנשים טובי הלב שבאומץ יצאו להגנתה. מדובר על יריקות, קללות, התפרצויות לבתים אלימות,ילדים מפוחדים של משפחות התומכים ועוד. היה צריך את זה? כדי שלא יפרסמו על המוסדות? מתביישת להגיד שעזרתי להקים את המדרשה.
והיא עצובה
זו האמת | 24-07-2019 7:37
שמואל אליהו טען במכתבו שלוש טענות עיקריות א.הרב טל ניהל רומן עם אשה נשואה גברת ד.מ. ב.הרב טל ניהל קשרים לא ראויים עם עוד 'פנויות ונשואות' ג.במחשבו של הרב טל נמצא חומר תועבה כולל נשות הקהילה ערומות. בית הדין שמורכב משלושה גדולי תורה ענקיים וישרי כפיים שמע מאות עדויות ובחן את כל הראיות במשך שלושה חודשים!!! ואלו ממצאיו: לגבי טענה ראשונה קבע בית הדין כי לא היה רומן כלל והרב טל לא נגע בה אפילו באצבע קטנה אלא הוא טעה ברוח הקודש לפי שסבר שמצוה להיות עמה בקשר כמו בן אב לבתו רב ותלמידו לגבי טענות ב' וג' קבע בית הדין שהם שקר מוחלט והם שפיכת דמו של הרב טל לאור ממצאי בית הדין ברור שהרב טל ראוי לשוב למשרתו כראש הישיבה כפי שאכן כתבו חכמי בית הדין הנכבד לגבי שמואל אליהו ראוי שיתן את הדין על הכפשתו ושפיכת דמו של אחד מגדולי ראשי הישיבות בדורנו
שרה או הגר?
יהודיה | 24-07-2019 3:37
בציבור הערבי ממש יקבלו אתכן באהבה התבטלות שכזו לגבר היא לא יהודית. כל אשר תאמר לך שרה שמע בקולה ואין צורך להביא עוד דוגמאות. תלמדו תנך תזכרו מה זה אומר להיות אישה יהודיה. תפילותי עליכן. ועל הבנות שלכן שאתן נותנות להן דוגמה של אישה מוסלמית מוכה.
צער השכינה
איש יהודי | 23-07-2019 22:11
אחר שהתברר בבית דין ששמואל אליהו גיבב שקרים רבים על מנת להכפיש גדול בישראל וגם הטעה את הציבור לדבר סרה בגדול בישראל עליו לתת את הדין בבית דין מיוחד, ובינתיים עליו לשתוק מכל דיבור בעניין ציבורי
ע נ ק !!!!! הרגת אותי !!!!
ירון דהאן | 23-07-2019 18:36
איזה מצחיק - איש אמת, אבל שקרן וטיפש !! הכל ביחד !! איש כסיל !! הכנסת את הראש בין אריות תברח !!! איש קטן
האמת באמת מוזר שלא שמעו כלום מהקהילה
יפה מזרחי | 23-07-2019 17:28
דווקא חשוב לשמוע את הנשים שעליהם נאמרו כל כך הרבה דברים..אשמח לשמוע עוד.
דמגוג בחצי גרוש
דוד | 23-07-2019 17:26
זה הנקודה שאתה לא יודע כמה וכמה רדפו אחרי הרב טל כמה שיקרו, כמה השמיצו. תתסכל בכתבה של סרוגים על מה שכתב בהתחלה הרב שמואל אליהו, ומה שבהמשך הכריע בית הדין, ותראה האם רדפו והשמיצו או לא.
תלמיד חכם וצדיק אמיתי ומנצלים את
יעקב | 23-07-2019 17:24
הישרות שלו בכדי לנסות לחסל אותו שמעתי את כל הצדדים והנסיון לחסל את תורת החיים בסיפור שיש בו בעיקר דמיון פשוט הוא מגוכח. הרב טל לא עבר על הלכה בכלל וזה בדוק הוא עשה איזו טעות התנהלותית עמד על טעות לפני שנים. אנשים שרלטנים שמחפשים פרסום איבדו את הראש. ומצאו להם הזדמנות לחסל במי שלדבריהם בגד בציונות הדתית אתם יודעים איזה זכויות יש לאיש הזה? כמה בחורי ישראל הוא הרים ומרים מעפר?? חלאס עם הסיפור המקושקש הזה
כל רב?
איתן | 23-07-2019 17:24
גם אחרי שבית דין ישב חודשים מבוקר עד ערב והשקיע בזה המון, להכריע את מה שהכריע? גם אחרי שבית דין, למעשה, קבע שהצד המתנגד שיקר?!שפך את דמו בחוסר אחריות?! לא מצליח להבין איך יש פה צד שיצא לא דובר אמת ולא צודק, ובכל זאת מצליח לערבב את גדולי רבותינו!?
3
בית הדין פרסם את הנתונים...
עינת | 23-07-2019 17:19
אלא שבשונה מהתרבות של המגזר החרדי, בציונות הדתית לא משתיקים דברים כאלה וטוב שכך. גם הרב טל בזמנו, אמר לנו על פרשיית שיינברג, שבציונות הדתית ישנה בריאות חיובית בהתנהלות כנגד פגיעות בנשים. כי עצם השקיפות בעניין - מונעת את הבעיות השונות. וזה בשונה ממה שקורה בציבור החרדי שהתרבות היא השתקה וחזרה מהירה לשגרה.
מידע חדש
עצובה מכל זה | 28-07-2019 1:25
יש צד אחר שלא קיבל את ההתייחסות הראויה לו בסיפור- כשנודע הדבר בקהילה הרב טל הורה לקהילה לנהל חרם ונידוי חברתי אלים ביותר כלפי מ׳, אותה הוא כינה ״משוגעת״ ו״הזויה״,וחבריה והאנשים טובי הלב שבאומץ יצאו להגנתה. מדובר על יריקות, קללות, התפרצויות לבתים אלימות,ילדים מפוחדים של משפחות התומכים ועוד. היה צריך את זה? כדי שלא יפרסמו על המוסדות? מתביישת להגיד שעזרתי להקים את המדרשה.
תשובה ל״דובר אמת״
עצובה מכל זה | 25-07-2019 14:41
יש צד אחר שלא קיבל את ההתייחסות הראויה לו בסיפור- כשנודע הדבר בקהילה הרב טל הורה לקהילה לנהל חרם ונידוי חברתי אלים ביותר כלפי מ׳ וחבריה והאנשים טובי הלב שבאומץ יצאו להגנתה. אם הוא בא לעזור לה בתור ״אבא״ ה׳ ישמור אותנו מאבות כאלה. . מדובר על יריקות, קללות, התפרצויות לבתים אלימות,ילדים מפוחדים של משפחות התומכים ועוד. לעניות דעתי, זה החטא האמיתי. למה היה צריך את זה? כדי שלא יפרסמו על המוסדות? דרך ארץ קדמה לתורה! אז הרב טלי החמודי הבה נלך אחורה קצת מדוד המלך ונחזור למשה רבינו- שחמל על השה האובד! בטח ובטח אישה עדינה שנפגעה ממך!! ה׳ ירחם!! שפכת דמם של בני אדם צדיקים וצדיקות כדי לשמר את הכבוד שלך. עשית תשובה בין אדם למקום, יופי, מה עם בין אדם לחבירו?? בושה שזו הדוגמה שלנו לרבנים בישראל. מתביישת להגיד שעזרתי להקים את אחת המדרשות.
הסיפור האמיתי
דובר אמת | 24-07-2019 7:38
שמואל אליהו טען במכתבו שלוש טענות עיקריות א.הרב טל ניהל רומן עם אשה נשואה גברת ד.מ. ב.הרב טל ניהל קשרים לא ראויים עם עוד 'פנויות ונשואות' ג.במחשבו של הרב טל נמצא חומר תועבה כולל נשות הקהילה ערומות. בית הדין שמורכב משלושה גדולי תורה ענקיים וישרי כפיים שמע מאות עדויות ובחן את כל הראיות במשך שלושה חודשים!!! ואלו ממצאיו: לגבי טענה ראשונה קבע בית הדין כי לא היה רומן כלל והרב טל לא נגע בה אפילו באצבע קטנה אלא הוא טעה ברוח הקודש לפי שסבר שמצוה להיות עמה בקשר כמו בן אב לבתו רב ותלמידו לגבי טענות ב' וג' קבע בית הדין שהם שקר מוחלט והם שפיכת דמו של הרב טל לאור ממצאי בית הדין ברור שהרב טל ראוי לשוב למשרתו כראש הישיבה כפי שאכן כתבו חכמי בית הדין הנכבד לגבי שמואל אליהו ראוי שיתן את הדין על הכפשתו ושפיכת דמו של אחד מגדולי ראשי הישיבות בדורנו
שרה או הגר?
יהודיה | 24-07-2019 3:38
בציבור הערבי ממש יקבלו אתכן באהבה.. התבטלות שכזו לגבר היא לא יהודית. כל אשר תאמר לך שרה שמע בקולה ואין צורך להביא עוד דוגמאות. תלמדו תנך תזכרו מה זה אומר להיות אישה יהודיה. תפילותי עליכן. ועל הבנות שלכן שאתן נותנות להן דוגמה של אישה מוסלמית מוכה.
בית הדין טיהר את הרב מכל האשמות???
פלונית | 24-07-2019 0:40
חחח איזו בדיחה. בית הדין השתמש בלשונו של הרב אליהו קשר פסול ואסור... וכן שהוא שומע לרוח שטות הבל ורעות רוח. איפה הבנת הנקרא??? ממש מביך.
שמואל אליהו
בן תורה | 23-07-2019 22:12
התגלה כאיש פזיז ולא אחראי שהטריד את כל המגזר לחינם והוציא שם רע על גדול בישראל
לפרסם שקר זאת חובה ומצווה
טוביה | 23-07-2019 22:03
עוד מניפולציה של הכת. אין פה שום מלחמה בין ציבורים גם ככה ההגדרות פחות רלוונטיות. המלחמה היא בין אמת לשקר. השקר הוא להסתיר חטאים בשם ולשם השם והאמת היא להוציא את הרע גם אם זה כרוך במחיר של בושה כמו במקרה הזה שהפושע מתעקש למלוך
מרגש
מנחם רוטנשטיין | 23-07-2019 21:56
אין עדות טובה יותר מעדותן של בנות הקהילה, כל כך שקוף שר' שמואל אליהו שפך את דמו של הרב טל בהוצאת דיבה ולשון הרע ולבסוף מצא כמה רבנים שיחתמו לו על מכתב שכולו כפירה בבית דין רבני מוחזק לגדול וכשר
דברי אמת
יעקב בן יוסף | 23-07-2019 21:54
שמואל אליהו רדף את הרב טל - חינם
חיסול חשבונות של הציונות הדתית!!
יהודי | 23-07-2019 17:43
האם אתה רוצה לטעון שהרבנים של הציבור הדתי לאומי סגרו חשבון עם הרבנים של הציבור החרדי?!?!
נושא זה גדול עלי
יהודי | 23-07-2019 17:41
איך לאחר שבית הדין טיהר את הרב מכול האשמות הנוראיות. ממשיכים ' אנשים בלתי אחראים' להכפיש את שמו של הרב אצל הרבנים. איך הרבנים מצאו להם כביש עוקף בית הדין!! איך מרשים לעצמם לדבר על 'פסק דין תמוה'!!!! פשוט לא מבין
הרב טל לא משתיק
איתן | 23-07-2019 17:37
נכון. אסורה להשתיק, אבל גם אסור להמציא, וגם אסור לחרוץ דין, וגם אסור לערער אחרי בית דין אחרי שהפסדת שם. החפץ חיים (הלכות לשון הרע כלל ו סעיף ח בהערה) כותב בחריפות על מי שלא מקבל את פסק הדין...
4
מסכנות מסכנות מסכנות. רחמנות עליהן. באמת
רוני | 23-07-2019 17:21
מידע חדש
עצובה מכל זה | 28-07-2019 1:26
יש צד אחר שלא קיבל את ההתייחסות הראויה לו בסיפור- כשנודע הדבר בקהילה הרב טל הורה לקהילה לנהל חרם ונידוי חברתי אלים ביותר כלפי מ׳, אותה הוא כינה ״משוגעת״ ו״הזויה״,וחבריה והאנשים טובי הלב שבאומץ יצאו להגנתה. מדובר על יריקות, קללות, התפרצויות לבתים אלימות,ילדים מפוחדים של משפחות התומכים ועוד. היה צריך את זה? כדי שלא יפרסמו על המוסדות? מתביישת להגיד שעזרתי להקים את המדרשה.
בואו תשמעו דברי אמת
דובר צדק | 24-07-2019 7:38
שמואל אליהו טען במכתבו שלוש טענות עיקריות א.הרב טל ניהל רומן עם אשה נשואה גברת ד.מ. ב.הרב טל ניהל קשרים לא ראויים עם עוד 'פנויות ונשואות' ג.במחשבו של הרב טל נמצא חומר תועבה כולל נשות הקהילה ערומות. בית הדין שמורכב משלושה גדולי תורה ענקיים וישרי כפיים שמע מאות עדויות ובחן את כל הראיות במשך שלושה חודשים!!! ואלו ממצאיו: לגבי טענה ראשונה קבע בית הדין כי לא היה רומן כלל והרב טל לא נגע בה אפילו באצבע קטנה אלא הוא טעה ברוח הקודש לפי שסבר שמצוה להיות עמה בקשר כמו בן אב לבתו רב ותלמידו לגבי טענות ב' וג' קבע בית הדין שהם שקר מוחלט והם שפיכת דמו של הרב טל לאור ממצאי בית הדין ברור שהרב טל ראוי לשוב למשרתו כראש הישיבה כפי שאכן כתבו חכמי בית הדין הנכבד לגבי שמואל אליהו ראוי שיתן את הדין על הכפשתו ושפיכת דמו של אחד מגדולי ראשי הישיבות בדורנו
שרה או הגר?
יהודיה | 24-07-2019 3:38
בציבור הערבי ממש יקבלו אתכן באהבה.. התבטלות שכזו לגבר היא לא יהודית. כל אשר תאמר לך שרה שמע בקולה ואין צורך להביא עוד דוגמאות. תלמדו תנך תזכרו מה זה אומר להיות אישה יהודיה. תפילותי עליכן. ועל הבנות שלכן שאתן נותנות להן דוגמה של אישה מוסלמית מוכה.
אשריכן נשות תורת החיים
יהושע פרץ | 23-07-2019 21:53
דברי אמת דברתן, אשריכן
דברי הנשים אלו מעוותים את האמת ומכפישים רבנים
דלמה | 23-07-2019 18:35
הרב דוב ליאור אמר - שלא בגלל ששמע דברים שהם חוץ לביהד הוא אמר מה שאמר, אלא רק לפי הכרעת ביהד עצמו - הוא אמר שלפי דעתם אסור לרב שחטא בקשר פסול עם אשת איש, לא עלינו ולא עליכם !!!, להיות דמות ציבורית, ועליו לכל הפחות לצאת לתקופת צינון. אין לזה שום קשר לחצאיות ארוכות או לכל מיני דברים מצחיקים שכתבתם במכתב !!, אדרבה דיברתם שלא בכובד הראוי, שחשדתם את הרבנים הגדולים האלה, ובינהם גדול הדור מרן הגרד ליאור שליטא, שגם ישיבת תורת החיים הייתה מזמינה אותו למסור שיעורים!! והיא היתה מתגאה בזה, ועד היום אפשר לראות זאת בסירטון שבאתר שלהם!. חבל מאוד שביזתם גדולי תורה,ף דיברתם כאילו הרבנים הגדולים האלה הם חברים שלכם!!, וגם אמרתם דברים בלי הגיון וטעם, כי ההכרעה לא נבעה מקבלת שמועות אחרות, אלא רק מתוך הכרעת ביהד עצמו.ץ וצריך לזכור שהפרשייה היא נוגעת לציבור הדתל, ועל כן מן הראוי שרבנים דתל יכריעו בענינה !, וכבר היה מי שאמר - שאותם דיינים חרדיים, לא היו נותנים לזה לקרות אם זה בציבור החרדי, וזה זכותם לגמרי, אך גם זכות ענקי התורה של הציבור הדתל להכריע אחרת עפ דבריהם של הדיינים עצמם. בקיצור -המכתב הזה רק מבייש את קהילת תורת החיים, וחבל מאוד, כי אני מכיר משם אנשים נפלאים, שהיו סולדים ממכתב שכזה, וזה סתם מכפיש אום, להבא הזהרו בלשונכם כלפי ענקי תורה !!
אכן מסכנות
ניסן | 23-07-2019 18:34
תסמונת האישה המוכה
גם את מאוד מסכנה
דוד | 23-07-2019 17:35
את מוזמנת לבוא לבקר ביד בנימין ולדבר איתם, ותראי איך אתה הרבה יותר מסכנה מהם. אין שום הוכחות, אין שום דבר! משהוא אחד שכבר לפני בד הרב טל דיבר עליו כל השאר שקרים
5
אשריכן נשים מדהימות!!!
יהודיה מיד בנימין | 23-07-2019 17:22
אני גרה ביד בנימן וכל כך מתרגשת לראות את הצניעות והיראת שמים והאהבה הנעימה ומיוחדת שמוקרנת ממכן וילדיכן ! אין לי ספק שזה בזכות הרב המיוחד שלכן למרות שאיני באמת מכירה אותו לא כי לא רציתי הרבה פעמים פשוט שאין כל כך הזדמנויות (וחבל - בעיקר בשבילנו..). בקיצור ממש שמחה בכן..
הנתונים האמיתיים
יוסף המספר | 24-07-2019 7:39
שמואל אליהו טען במכתבו שלוש טענות עיקריות א.הרב טל ניהל רומן עם אשה נשואה גברת ד.מ. ב.הרב טל ניהל קשרים לא ראויים עם עוד 'פנויות ונשואות' ג.במחשבו של הרב טל נמצא חומר תועבה כולל נשות הקהילה ערומות. בית הדין שמורכב משלושה גדולי תורה ענקיים וישרי כפיים שמע מאות עדויות ובחן את כל הראיות במשך שלושה חודשים!!! ואלו ממצאיו: לגבי טענה ראשונה קבע בית הדין כי לא היה רומן כלל והרב טל לא נגע בה אפילו באצבע קטנה אלא הוא טעה ברוח הקודש לפי שסבר שמצוה להיות עמה בקשר כמו בן אב לבתו רב ותלמידו לגבי טענות ב' וג' קבע בית הדין שהם שקר מוחלט והם שפיכת דמו של הרב טל לאור ממצאי בית הדין ברור שהרב טל ראוי לשוב למשרתו כראש הישיבה כפי שאכן כתבו חכמי בית הדין הנכבד לגבי שמואל אליהו ראוי שיתן את הדין על הכפשתו ושפיכת דמו של אחד מגדולי ראשי הישיבות בדורנו
שרה או הגר?
יהודיה | 24-07-2019 3:39
בציבור הערבי ממש יקבלו אתכן באהבה.. התבטלות שכזו לגבר היא לא יהודית. כל אשר תאמר לך שרה שמע בקולה ואין צורך להביא עוד דוגמאות. תלמדו תנך תזכרו מה זה אומר להיות אישה יהודיה. תפילותי עליכן. ועל הבנות שלכן שאתן נותנות להן דוגמה של אישה מוסלמית מוכה.
נשים שבורחות מהתמודדות
האמת מחייבת כאב ואמו | 23-07-2019 22:06
נשים שעוצמות עיניים אוזניים ומזניחות את ביתן למען הכאילו צדיק איבדו את הקשר עם ה' ומשתחוות לפקודות ראש הקהילה ולצרכיו הקהילה ולכל מה שקשור לקהילה כדי לברוח מהתמודדות עם האמת
תגובה
שי | 23-07-2019 20:08
אשריך מה שהגבת. ולא נכנסת ללשון הרע ורכילות זולה.
דבריהם שקריים, ומכפישים רבנים ענקיים!!
שלמה | 23-07-2019 18:34
הרב דוב ליאור אמר - שלא בגלל ששמע דברים שהם חוץ לביהד הוא אמר מה שאמר, אלא רק לפי הכרעת ביהד עצמו - הוא אמר שלפי דעתם אסור לרב שחטא בקשר פסול עם אשת איש, לא עלינו ולא עליכם !!!, להיות דמות ציבורית, ועליו לכל הפחות לצאת לתקופת צינון. אין לזה שום קשר לחצאיות ארוכות או לכל מיני דברים מצחיקים שכתבתם במכתב !!, אדרבה דיברתם שלא בכובד הראוי, שחשדתם את הרבנים הגדולים האלה, ובינהם גדול הדור מרן הגרד ליאור שליטא, שגם ישיבת תורת החיים הייתה מזמינה אותו למסור שיעורים!! והיא היתה מתגאה בזה, ועד היום אפשר לראות זאת בסירטון שבאתר שלהם!. חבל מאוד שביזתם גדולי תורה,ף דיברתם כאילו הרבנים הגדולים האלה הם חברים שלכם!!, וגם אמרתם דברים בלי הגיון וטעם, כי ההכרעה לא נבעה מקבלת שמועות אחרות, אלא רק מתוך הכרעת ביהד עצמו.ץ וצריך לזכור שהפרשייה היא נוגעת לציבור הדתל, ועל כן מן הראוי שרבנים דתל יכריעו בענינה !, וכבר היה מי שאמר - שאותם דיינים חרדיים, לא היו נותנים לזה לקרות אם זה בציבור החרדי, וזה זכותם לגמרי, אך גם זכות ענקי התורה של הציבור הדתל להכריע אחרת עפ דבריהם של הדיינים עצמם. בקיצור -המכתב הזה רק מבייש את קהילת תורת החיים, וחבל מאוד, כי אני מכיר משם אנשים נפלאים, שהיו סולדים ממכתב שכזה, וזה סתם מכפיש אום, להבא הזהרו בלשונכם כלפי ענקי תורה !!
6
תודה רבה
מ. בוגר הישיבה מהשומ | 23-07-2019 17:23
תודה רבה, הוצאתן לי את המילים מהפה, הלוואי וימשיך לצמוח אור התורה, הקדושה והאהבה מהמקום הזה.
מי צריך ליתן את הדין?
הסיפור האמיתי | 24-07-2019 7:40
שמואל אליהו טען במכתבו שלוש טענות עיקריות א.הרב טל ניהל רומן עם אשה נשואה גברת ד.מ. ב.הרב טל ניהל קשרים לא ראויים עם עוד 'פנויות ונשואות' ג.במחשבו של הרב טל נמצא חומר תועבה כולל נשות הקהילה ערומות. בית הדין שמורכב משלושה גדולי תורה ענקיים וישרי כפיים שמע מאות עדויות ובחן את כל הראיות במשך שלושה חודשים!!! ואלו ממצאיו: לגבי טענה ראשונה קבע בית הדין כי לא היה רומן כלל והרב טל לא נגע בה אפילו באצבע קטנה אלא הוא טעה ברוח הקודש לפי שסבר שמצוה להיות עמה בקשר כמו בן אב לבתו רב ותלמידו לגבי טענות ב' וג' קבע בית הדין שהם שקר מוחלט והם שפיכת דמו של הרב טל לאור ממצאי בית הדין ברור שהרב טל ראוי לשוב למשרתו כראש הישיבה כפי שאכן כתבו חכמי בית הדין הנכבד לגבי שמואל אליהו ראוי שיתן את הדין על הכפשתו ושפיכת דמו של אחד מגדולי ראשי הישיבות בדורנו
לא פלא שנשים כתבו את זה
מגיב | 23-07-2019 21:12
כת הנשים המעריצות
סוף סוף שומעים
יהודי | 23-07-2019 18:13
את האמת. חיזקו ואמצו מוסדות תורת החיים!
7
שום משפט שדה
יודע | 23-07-2019 17:26
משפט שהתנהל הרבה מאוד זמן בחדרי חדרים כדי לא לגרום לחילול ה. אבל אתן ושכמותכן מפילות אותו. הייתם נותנים לו ללכת בשקט.... לא קראתן את פסק הדין??? אפילו שפסק הדין מנסה לחפות עליו על ידי מילים עמומות, הפסק ברור.
כהוייתן
סיפור הדברים | 24-07-2019 7:41
שמואל אליהו טען במכתבו שלוש טענות עיקריות א.הרב טל ניהל רומן עם אשה נשואה גברת ד.מ. ב.הרב טל ניהל קשרים לא ראויים עם עוד 'פנויות ונשואות' ג.במחשבו של הרב טל נמצא חומר תועבה כולל נשות הקהילה ערומות. בית הדין שמורכב משלושה גדולי תורה ענקיים וישרי כפיים שמע מאות עדויות ובחן את כל הראיות במשך שלושה חודשים!!! ואלו ממצאיו: לגבי טענה ראשונה קבע בית הדין כי לא היה רומן כלל והרב טל לא נגע בה אפילו באצבע קטנה אלא הוא טעה ברוח הקודש לפי שסבר שמצוה להיות עמה בקשר כמו בן אב לבתו רב ותלמידו לגבי טענות ב' וג' קבע בית הדין שהם שקר מוחלט והם שפיכת דמו של הרב טל לאור ממצאי בית הדין ברור שהרב טל ראוי לשוב למשרתו כראש הישיבה כפי שאכן כתבו חכמי בית הדין הנכבד לגבי שמואל אליהו ראוי שיתן את הדין על הכפשתו ושפיכת דמו של אחד מגדולי ראשי הישיבות בדורנו
פסק דין
צבי | 23-07-2019 22:00
א.פסק דין לא קוראים,פסק דין לומדים!(הרציניים כמובן!). ב.לאט לאט זה ידעך,אל דאגה,כמאמר המשורר: הכלבים נובחים והשיירה עוברת!!!
את ר' שמואל הרודף
צריך להביא לדין | 23-07-2019 21:57
צריך להביא לדין תורה את שמואל אליהו שרדף את הרב טל ושפך את דמו לשוא
הבנת הנקרא
יהודה | 23-07-2019 18:24
כנראה הברזת משיעורי הבנת הנקרא ביסודי... ממליץ לך לקרוא שוב את פסק הדין...
אתה לא יודע כמה
דוד | 23-07-2019 17:37
קראנו את פסק הדין. כל מה שהרב טל אמר מראש נאמר בו כל שאר השקרים שנאמרו לא קיימים בו
8
בזכות נשים צדקניות
יאיר | 23-07-2019 17:32
אשריכם.
זה כן נשים צדקניות
הטעות היא שלך | 24-07-2019 10:15
לצאת *נגד* מה שהתקשורת אומרת, *נגד* מה שאפילו רבנים חשובים כתבו, כיוון שעפ הנתונים שהן מכירות זו האמת (והן מכירות בפרשה הרבה יותר נתונים ממך ומהרבה אחרים). אתה זה שמבטל את עצמך, אני מקווה שלפחות זה למה שאומרים הרבנים ולא לתקשורת. בכל אופן, זכית שהתקיים בך מאמר חזל כל הפוסל במומו פוסל. אשריך!
זה לא נקרא נשים צדקניות, ההיפך הגמור.
טעות | 24-07-2019 3:20
מרים הנביאה יצאה *נגד* אבא שלה ראש השבט, יצאה כביכול *נגד* כשהעירה למשה רבינו בחטא שלה. היא היתה בעלת יכולת חשיבה עצמאית משלה ואומץ להגיד את האמת כ*נגד* המנהיגים, זה צדקנית. זה בדיוק ההיפך הגמור מההתבטלות הזאת. רחמנא רחם עלן.
9
ל-1 בושה שאתה תומך באיש שטעה ומטעה אותך
פזית | 23-07-2019 17:38
אם לא הכל הרבנים יודעים ומבינים אז למה קיבלת את הגירסא של הרב מהצפון?! הרי לפי טענותיך לא הכל הרבנים יודעים ומבינים בפרט שהבית דין כתבו עליו את מה שכתבו... חברה סיפרה לי את הגירסה של הקהילה שלהם והיא נשמעת הרבה יותר הגיונית ודווקא מעלה תמיהות מפחידות על רבנים שאתה סומך עליהם
היחידה
האמת | 24-07-2019 7:55
שמואל אליהו טען במכתבו שלוש טענות עיקריות א.הרב טל ניהל רומן עם אשה נשואה גברת ד.מ. ב.הרב טל ניהל קשרים לא ראויים עם עוד 'פנויות ונשואות' ג.במחשבו של הרב טל נמצא חומר תועבה כולל נשות הקהילה ערומות. בית הדין שמורכב משלושה גדולי תורה ענקיים וישרי כפיים שמע מאות עדויות ובחן את כל הראיות במשך שלושה חודשים!!! ואלו ממצאיו: לגבי טענה ראשונה קבע בית הדין כי לא היה רומן כלל והרב טל לא נגע בה אפילו באצבע קטנה אלא הוא טעה ברוח הקודש לפי שסבר שמצוה להיות עמה בקשר כמו בן אב לבתו רב ותלמידו לגבי טענות ב' וג' קבע בית הדין שהם שקר מוחלט והם שפיכת דמו של הרב טל לאור ממצאי בית הדין ברור שהרב טל ראוי לשוב למשרתו כראש הישיבה כפי שאכן כתבו חכמי בית הדין הנכבד לגבי שמואל אליהו ראוי שיתן את הדין על הכפשתו ושפיכת דמו של אחד מגדולי ראשי הישיבות בדורנו
10
מה שמזעזע בסיפור הזה
חיה | 23-07-2019 17:39
זאת ההתנהלות של הרב שמואל אליהו. המכתב שהוא פרסם בהתחלה התברר כ95% שקר. אני לא מצליחה לעכל את זה ולמה הרב טל לא תובע את הרב אליהו בבית משפט, בית משפט היה נותן לו פיצויים גדולים על ל השקריםם.... מקווה שהקהילה הקדושה תשתקם ותתגבר על הסיפור הזה כי במאת מדובר במקום מדהים ונשים מדהימות
לא תחמוד זה 100% איסור. עשרת הדיברות
. | 24-07-2019 11:33
חבורה של רשעים יש ביד בנימין. וגם לגבי השאר, לפחות בסעיף אחד בית הדין טעה טעות ילדותית כשהסתמך על אנשי מקצוע מטומטמים.
כנסו!
יודע דברים | 24-07-2019 7:41
שמואל אליהו טען במכתבו שלוש טענות עיקריות א.הרב טל ניהל רומן עם אשה נשואה גברת ד.מ. ב.הרב טל ניהל קשרים לא ראויים עם עוד 'פנויות ונשואות' ג.במחשבו של הרב טל נמצא חומר תועבה כולל נשות הקהילה ערומות. בית הדין שמורכב משלושה גדולי תורה ענקיים וישרי כפיים שמע מאות עדויות ובחן את כל הראיות במשך שלושה חודשים!!! ואלו ממצאיו: לגבי טענה ראשונה קבע בית הדין כי לא היה רומן כלל והרב טל לא נגע בה אפילו באצבע קטנה אלא הוא טעה ברוח הקודש לפי שסבר שמצוה להיות עמה בקשר כמו בן אב לבתו רב ותלמידו לגבי טענות ב' וג' קבע בית הדין שהם שקר מוחלט והם שפיכת דמו של הרב טל לאור ממצאי בית הדין ברור שהרב טל ראוי לשוב למשרתו כראש הישיבה כפי שאכן כתבו חכמי בית הדין הנכבד לגבי שמואל אליהו ראוי שיתן את הדין על הכפשתו ושפיכת דמו של אחד מגדולי ראשי הישיבות בדורנו
שקר מוחלט, במהות הודו לגרש אליהו!!
גג | 23-07-2019 18:40
ביהד הודה במהות לדברי הגרש אליהו שליט,א, הרב טל נכשל בקשר מתועב ונרוא עם אשת איש !! והוא תפס עצמו מנהי גשל מוסדות רבים, והוא נפל כל כך מטה מטה שאפי בעלי בתים רבים לא נופלים בזה!!. אומנם ביהד אמרו שאפשר לתת לו לחזור, אך רבנים רבים ובראשם מרן הגרד ליאור שליטא (שהרב טל הזמין אותו למסור שיעורים בישיבה, אני זוכר!!, ועד היום בסירטון של אתר הישיבה, הם מתגאים בזה שהרב דוב ליאור בא למסור אצלם שיעורים) שאמר שלפי דברי ביהד עצמו - אסור לראות ברב טל מנהיג ציבורי, ויש להוציא את כל הילדים מן המוסדות שלו.
לרב טל קשה לצאת על יהודי
יהודי מהשומרון | 23-07-2019 18:16
לכן הןא לא נחפז לעשות כתבות שיטנה ותביעות נגד אחרים. אבל אכן זה הדבר הנכון לעשות! עת לעשות לה'.
11
מרגש
אבי כהן | 23-07-2019 17:39
באמת כואב הלב על העוולה. חשוב שסוף סוף אמרתם את גרסתם שהיתה כה חסרה בבמת התקשורת
12
למה אתן לא תובעות את הרב אליהו ?
עורך דין | 23-07-2019 17:46
הוא הפך את כולכן לנפגעות שיינברג פרק ב כאילו גם בחסותו על קשקוש בלבוש, על התכתבות במייל , למה הוא לא מתכתב עם מלא נשים בווטסאפ ובמייל כל היום? אפילו אשתי התכתבה איתו מה הקטע הזה ? הרב אליהו ל נעים לומר אחד החרטטנים תפסיקו להיות פראייריות
הרס את המגזר
שמואל אליהו | 23-07-2019 22:01
הוציא דבתו של אחד מגדולי הדור, אחר כך הוציא דיבה על תלמידיו שהם סוטים, אחר כך על כל הקהילה שהם כת, אחר כך על הרבנים שתמכו ברב טל שהם מפגרים, אחר כך על בית הדין שהם נוטלי שוחד, ועל הרב וייס שהוא משבש הליכי בית הדין, עד לאן אתה רוצה להגיע? דיייי נמאסת הרסת כל חלקה טובה בישראל
כן.. על סמך שמועות..
יעקב | 23-07-2019 21:43
אף אחד מהרבנים לא דיבר איתו, או עם בית הדין. כולם הוזנו משמועות.. וכן, ועדיין הרב אליהו גרוע הרבה יותר. לא לקח אחריות בגרוש על כלום. פסול לעדות.
תגובה למר עורך הדין
לעורך הדין | 23-07-2019 18:37
א.חכה בעולם הבא שם תבין על מי דיברת.אין מילים פשוט חכה. ב.הרב שמואל כתב משהו מאוד הגיוני ולא הפך אף אחת לנפגעת שיינברג. לא מומלץ ללמוד אצל מי שחושב שיש לו רוח הקודש והוא אומר שיש לו ושהיא אמרה ליצור קשר פסול זה כבר לא ניראה טוב.וחוץ מזה הא נגד כל העולם הן בהלכה הן בהשקפה בתקופת הגמרא היו מנדים אותו.עיין רב פעלים על מעשה תנורו של עכנאי בהשוכר. (אם מותר לעורכי דין ללמוד בבא מציעא) הן לא חידשו כלום במכתב הזה.הם פשוט טיפשות בלי שכל תורני.כי אין שום בעיה שיעשה תשובה אדרבה אבל על דבר כזה עושים תשובה בבית לא בתור ראש ישיבה או מורה רוחני.אם רב זלזל בתלמיד בטעות ןחוזר בתשובה ומבקש סליחה מול כולם ועושה תשובה בסדר זה גם מסר חינוכי וכו אבל זה סדר גודל שונה..אם דומה הרב למאלך ה צבקות יבקשו תורה מפעהו ואם לאו אל יבקשו זה גמרא ערוכה.יש דברים שרב לא טועה בהם.יש צחוקים ויש חלאס.אולי הנשים האלה איבדו את הערכים לפני שהם שואלות אם גדולי הדור איבדו אותם.. ותאמין לי שגם רבנים גדולים במגזר שלא התייחסו לא ראו טעם חהיתייס כי כבר מראש לא ציפו מהמקום הזה למשהו וגם אני לא היתפלאתי כשזה קרה. כל מי שמוזר בציבור בצורה בוטה בהלכה וכו זה לא מפתיע כל הסיפור הזה בין אם הקטע עם המחשב וכו נכון או לא זה לא הנקודה וזה לא קשה על הרב שמואל ולא משנה כלום.אני תלמיד של אחד גדול מאד בציבור לא אומר את שמו הוא אמר שהוא לא רוצה להיתבטאות בתישץקשורת אבל דעתו ברורה לתלמידיו
13
סוף סוף אתם כותבות משהו...
תהילה | 23-07-2019 17:49
חיכיתי שיכתבו גם מהצד השני עד עכשיו היו רק כתבות מצד אחד היה מעניין אותי לשמוע מה אומרים מהצד השני זה היה נשמע כמו שתיקה כהודאה...
14
סוף סוף כתבה אמיתית!
דניאל | 23-07-2019 17:53
.
נשים צדקניות
אשריכן | 24-07-2019 7:57
בדור הזה האמת נעדרת, רבכם הרב טל היה קורבן של שמואל אליהו שמסיבות כאלה ואחרות מצא לנכון להעליל עליו עלילות לשפוך את דמו ולהגותו מן המסילה ולהרחיקו מהציבור ומההשפעה העצומה שהיתה לו על בני התורה שלנו, אשריכן בנות הקהילה שעמדתם על האמת ופרסמתם את המכתב בזכות נשים צדקניות נגאל
חח חארטה
מתוך הקהילה | 23-07-2019 20:10
הרב טל פשוט משקר בנוגע לסיפור של האישה. מזעזע לחשוב שהוא רוכב על כל אחד מתלמידיו כדי שיגוננו עליו ויספרו בשמו שקרים בלי שהם מודעים לכך.
15
מה שעשה הרב טל לפי הודאתו הוא - זה חילול ה'
משה | 23-07-2019 17:57
אדם שהודה בסיפור שכנוע האשה להתגרש. החה אמור לשבת בכלא על זה שלא לדבר שזה עוון עצום כלפי שמים וארץ
מאיפה אתה מביא את הזבל הזה?
יהודה | 23-07-2019 18:27
כמה שקרן אתה יכול להיות?? הוא לא הודה בזה כלל. ואגב, גם הרב שמואל אליהו המליץ לה להתגרש מסיבות מאד נכונות שלא קשורות להאשמות נגד הרב טל שליטא. אז לא לשקר בבקשה.
כפרה עליך תקרא את פסק הבית דין
יהודי מהשומרון | 23-07-2019 18:22
ותווכח שאין שם שום הודאה בקשר לשכנוע לגרושין!
זה היה שתיקה בגלל
יהודי מהשומרון | 23-07-2019 18:20
חשש מכל תגובה. בהתחלה יצאו על הרב טל סתם באוויר. אחרי הבית דין יצאו על הרב וויס כשחתכו הקלטות. אחרי זה עשו עצומת רבנים לתקשורת עוקפת בית דין. הרב טל הביע חרטה ברבים (דבר שלא היה מעולם, ולא בגלל שמעולם לא חטאו!) ויצאו עליו שזה הצגה. ועוד. בקיצור, כל מה שתפרסם יש מי שיהפוך את זה לרעה. לכן העסק מאוד זהיר. השתיקה ממש לא מתוך הודאה.
זה שאומרים שקר כמה פעמים זה לא אומר שזה נכון
דוד | 23-07-2019 18:04
הרב טל לא שיכנע אשה להתגרש ולא יעזור כמה שתחזור על כך אני רואה שאצלך אין מציאות של תשובה, לך תחגוג בכנרת בראש השנה וביום כיפור, הרי אין טעם לחזור בתשובה על מעשיך
16
רוחות של שטויות
שכנה קרובה | 23-07-2019 18:01
על מה הבכי? מה לא ברור כאן, בן אדם חזר בתשובה, סבבה,אחלה, נחמד, חצי ציבור מחליט לסלוח ולשכוח. אבל יחד עם זאת ויש אבל גדול מאוד!בן אדם כזה צריך לעשות חשבון נפש ופשוט לקום וללכת, לטובת כולם, לא חסר כאלה שיכולים להתאים במקומו. במקרה כאן הגאווה שלו עולה כמו במגדל בבל. בחייאת כמה בן אדם יכול לכהן, הבן אדם מתחטייאר כבר, יאללה הגיע הזמן להחליף קנדציה, זהו חלאס מיצינו.להגיד שלום תודה להתראות היה כיף וטוב שהיה, חיוך למצלמה חיבוק או שלא ו.. וללכת, למה להוליך שולל ציבור? מה בן אדם כזה צריך להשאר תחת תפקיד מכובד כזה, לא יעלה על הדעת אדם שחוטא, חוזר תשובה, אבל עדיין לא מתבייש להשאר בתפקיד שהוא לא ראוי לו. וביננו נשים יקרות, אל תלכו שבי אחרי רבנים, לא הכובע קוהע ולא הזקן מועיל..כי השם הוא האלקים.
טל הוא מבזה התורה
לא להתבלבל | 23-07-2019 21:37
וזהו. כל השאר שקר
אסביר לך על מה הבכי
יהודה | 23-07-2019 18:40
הבכי הוא על ביזוי תלמי חכם הבכי הוא על לשון הרע המוני הבכי הוא על שפיכות דמים הבכי הוא על הלבנת פנים ברבים הבכי הוא על מחלוקת שאינה לשם שמים הבכי הוא על ניסיון לחבל במפעל חיים עצום של מוסדות תורניים הבכי הוא על כך שלא זו בלבד שמנסים להחריב עולם של תורה, אלא שמי שמנסה לעשות כך אמורים להיות 'בני תורה' בעצמם ואין חילול ה' גדול מזה!!!
17
תכלס הן צודקות
דנה | 23-07-2019 18:02
..
תגובה פטתית
מיקי | 24-07-2019 10:17
כשיהיה לך משהו ענייני להגיב, תגיב. סתם לקשקש בזנב כלב עושה יותר טוב ממך.
תגובה של מעריצות
מכתב פתטי | 23-07-2019 21:36
תכלס הן רדודות כמוך שקרניות וחולות בנפשן
18
אף אחד לא עשה כתבה על הרב שמואל אליהו?
אביגיל | 23-07-2019 18:04
הרי חזות הכל היא שהמכתב שפירסם התגלה ברובו ככולו עלילות שווא! אני מזועזעת.. כבר הרבה מאיתנו מרגישות שמדובר בהתנהגות הזויה מצידו..
אביגיל היחצנית
רפאל | 23-07-2019 20:42
תרגעי
19
הרב טאו אוהב אהבה גדולה ורמה וניצחית את עם יש
ליאת פרידמן | 23-07-2019 18:06
הרב טאו אוהב אהבה גדולה ורמה וניצחית את עם ישראל, אבל צורר ושונא דעות שהן ריקבון, וגם זה רק מאהבת ישראל. אני תומכת בו.
20
רב מודה שחמד אישה נשואה לבועלה
יפעת | 23-07-2019 18:12
וחתם איתה על הסכם דמי שתיקה של חצי מליון שח שלא תספר שהיו ביחד בחדר שעות על גבי שעות בייחוד גמור,משכנע את אישתו להכניס לחדר המיטות עוד אישה, מפטר רבנים ותלמידים שצועקים המלך עירום,בית דין שמקורב אליו קבע שהרב היה בקשר פסול,אסור,וארוך עם אישה נשואה,הבית דין מבין שיש פה אדם חרמן ,מסוכן,ומועד לדבר עבירה,וקובעם שאסור לו לייעץ לזוגות,אסור לו לייעץ לנשים בכלל,ומגיעים יחצנים ומשכנעים נשים תמימות לכתוב מכתב שיקרי והזוי.
ערימה של שקרים
אמיר | 24-07-2019 10:19
כל כך הרבה שקרים בתגובה אחת... את צריכה להיות עיתונאית!
הצרופה
האמת | 24-07-2019 7:44
שמואל אליהו טען במכתבו שלוש טענות עיקריות א.הרב טל ניהל רומן עם אשה נשואה גברת ד.מ. ב.הרב טל ניהל קשרים לא ראויים עם עוד 'פנויות ונשואות' ג.במחשבו של הרב טל נמצא חומר תועבה כולל נשות הקהילה ערומות. בית הדין שמורכב משלושה גדולי תורה ענקיים וישרי כפיים שמע מאות עדויות ובחן את כל הראיות במשך שלושה חודשים!!! ואלו ממצאיו: לגבי טענה ראשונה קבע בית הדין כי לא היה רומן כלל והרב טל לא נגע בה אפילו באצבע קטנה אלא הוא טעה ברוח הקודש לפי שסבר שמצוה להיות עמה בקשר כמו בן אב לבתו רב ותלמידו לגבי טענות ב' וג' קבע בית הדין שהם שקר מוחלט והם שפיכת דמו של הרב טל לאור ממצאי בית הדין ברור שהרב טל ראוי לשוב למשרתו כראש הישיבה כפי שאכן כתבו חכמי בית הדין הנכבד לגבי שמואל אליהו ראוי שיתן את הדין על הכפשתו ושפיכת דמו של אחד מגדולי ראשי הישיבות בדורנו
טל רשע
רחל | 23-07-2019 21:34
זה שהוא האשים את רוח הקודש זה עוד שקר מלוכלך. בזיון
את לא מכירה אותו באמת... את מכירה מהתקשורת
ליפעת | 23-07-2019 18:41
הוא אדם מאוד מיוחד. הוא טוען ובית הדין מקבל את זה שזה קרה בגלל רוח שהטעתה אותו ולא בגלל תאווה כמו שאת מבינה..
מכירים אותך רחל
קופולוביץ | 23-07-2019 18:31
די לתקוף במסתרים! ככ שמח שהרע שבך יצא לאור! תמיד ידעתי את זה
21
זו מניפולציה - הוא הודה - הבית דין פסק שהוא עשה מעשים חמורים בהודאתו - אז מה הקשקשת הזו כאילו מטעם נשות הקהילה..??!!??
נועם | 23-07-2019 18:18
אסור לו להיות מנהיג... והוא נאחז בכח בקרנות המזבח...זה חילול השם
אתה זה שמקשקש
בוגר הישיבה | 24-07-2019 13:12
מה זה משנה אם המכתב מנשות הקהילה או לא? משנה אם כתוב בו אמת או לא. במקרה כתוב בו אמת, ובמקרה גם הוא כן מנשות הקהילה (שרובה תומכת ברב). מי שנאחז בקרנות המזבח זה מי שממשיך להילחם ברב טל בניגוד לפסק בית הדין שהיה מקובל על שני הצדדים, וממשיך לשקר ולהוציא שם רע כמו שעשה לפני פסק הדין ובמהלך דיוני בית הדין.
אתה זה שעושה מניפולציות
מנחם | 24-07-2019 13:07
בית הדין פסק שהרב טל יכול להמשיך להיות ראש המוסדות. מה לעשות שבקהילת תורת החיים חונכו לקבל דין תורה...
22
רב שבי"ד קבע שהיה עם אישה נשואה בקשר ארוך
אחיקם פ | 23-07-2019 18:20
רוכב על כתפי תלמידיו בחגיגות ניאוף,אתם חולי נפש. מותר לפי הרב טל לחמוד נשים נשואות לזנות,מותר לפי הרב טל להכניס עוד אישה לבעילה,מותר לפי הרב טל לשלם דמי שתיקה של חצי מליןן שח כמו במאפיה האיטלקית,מותר לפי הרב טל להיות עם אישה נשואה בחדר סגור בייחוד במשך חודשים ושעות ארוכות ולתלמידים להקצות 2 דקות על השעון, וזה הרב שאתם רוצים שיעמוד בראש המוסדות חינוך שלכם,אתם חולים,אתם שוטים.
האמת בפנים
הנה האמת | 24-07-2019 8:08
שמואל אליהו טען במכתבו שלוש טענות עיקריות א.הרב טל ניהל רומן עם אשה נשואה גברת ד.מ. ב.הרב טל ניהל קשרים לא ראויים עם עוד 'פנויות ונשואות' ג.במחשבו של הרב טל נמצא חומר תועבה כולל נשות הקהילה ערומות. בית הדין שמורכב משלושה גדולי תורה ענקיים וישרי כפיים שמע מאות עדויות ובחן את כל הראיות במשך שלושה חודשים!!! ואלו ממצאיו: לגבי טענה ראשונה קבע בית הדין כי לא היה רומן כלל והרב טל לא נגע בה אפילו באצבע קטנה אלא הוא טעה ברוח הקודש לפי שסבר שמצוה להיות עמה בקשר כמו בן אב לבתו רב ותלמידו לגבי טענות ב' וג' קבע בית הדין שהם שקר מוחלט והם שפיכת דמו של הרב טל לאור ממצאי בית הדין ברור שהרב טל ראוי לשוב למשרתו כראש הישיבה כפי שאכן כתבו חכמי בית הדין הנכבד לגבי שמואל אליהו ראוי שיתן את הדין על הכפשתו ושפיכת דמו של אחד מגדולי ראשי הישיבות בדורנו
איזו תגובה מניפולטיבית. מציב עובדות חסרות שחר
אביחי | 23-07-2019 22:32
מוציא שם רע
23
לא אתפלא אם יתברר שהמכתב נוסח ונשלח ע"י ...
רפאל | 23-07-2019 18:23
צוות היחצנים הבלתי נלאה.
דיי נו.. תענה לטענות שלהן..
דניאל | 23-07-2019 21:40
..
אשכרה
אלי | 23-07-2019 19:12
כתבו את המכתב ורצו מיד להגיב. מצד שני - אפשר להבין, כל עולמן חרב עליהן. הבעיה שאנשים נעולים רק על הדמות של הרב, ולא חושבים, רגע, הרב מייצג משהו.
הם כותבים את המכתב ואח"כ מגיבים עליו בהמוניהם
אחד | 23-07-2019 18:38
מצחיק
24
לכותבות המכתב הדומעות וההמומות
איש פשוט, יד בנימין. | 23-07-2019 18:26
האם הייתן מוכנות שהסייעת במעון של בנכם/בתכם תמשיך לטפל בו לו יצויר שהיא היתה מודה (בדגש על מודה) שניהלה קשר רומנטי (רק במסרונים ומיילים, מעט פגישות.. ) עם אדם נשוי, כאשר היא עצמה היתה נשואה? קשר קצרצר.. (חודש וחצי, כי כשהבינה במה מדובר, היא נבהלה ועשתה תשובה..) אולי כדאי שתפנו את השאלה המרכזית במכתב (שמבחינתכן היא רטורית..) חזרה אליכן.. כיצד זה ייתכן שכל כך הרבה דמויות רבניות משמעותיות (לי די ברב דוב ליאור) לא רק שאינן מגבות את הרב טל אלא מביעות הסתייגות מוחלטת ומקבלות לשון הרע אודותיו.. למען האמת, המשלב השפתי הגבוה והניסוח הרהוט של המכתב מעיד על יכולות הבעה גבוהות.. וכיון שכך, למה שלא תחזורנה לקרוא שוב את פסק הדין? או שמא די לכן בהודעת היחץ שהוציאה הישיבה אודות הזיכוי המהדהד שהעניק בית הדין לרב טל.. וקצת (טיפטיפונת) עמוק ממה שקדם.. אולי כדאי לברר מהי המשמעות של רוח הטומאה או השטות שהטעתה את הרב? מדוע דוקא האישה המסוימת הזו? מה מידת האחריות שלו בהקשר כזה? מה זה אומר על יכולת השיפוט של הרב? והכי חשוב, למה בית הדין כל כך חושש עד שהוא רואה צורך לכתוב מי לידינו יתקע שהרב לא ישוב לשאול ברוח שטות זו? הרי הוא עשה תשובה!!
איכס
אמיר | 24-07-2019 10:26
לא מדובר על קשר רומנטי. תפסיקו עם הקישקוש הזה כבר! אתה זה שצריך לחזור לקרוא את פסק הדין. אולי כדאי שתפנה את השאלות שלך אליך - כיצד דמויות רבניות ככ משמעותיות תומכות ברב טל (הרב נבנצל, הרב מאזוז הגרזנ ועוד). למה בית הדין (שעסק בפרשה ושמע את כל העדויות של כולם) חושב אחרת ממכתב הרבנים. תשמע שוב את ההקלטה של הרב ליאור ותראה שהוא לא דיבר עם הרב טל או מישהו מטעמו, הוא לא דיבר עם הרב אשר וייס או עם בית הדין, הוא הסתמך על מה שאמרו לו אנשים שנאמנים עליו, ולצערינו גם אנשים נאמנים יודעים לשקר. תענה על השאלות האלה ונמשיך להעמקה (האלק) המקושקשת שלך.
25
הרב טל מתיר לכל אדם להסתגר עם אישה נשואה
יהודת א | 23-07-2019 18:26
חודשים,שנים,ולכתוב לה מכתבי אהבה,לתת שיעורים על קדושת המחנה ובאותו זמן לשכנע אותה להתגרש מבעלה כדי לפמפם אותה,לשכנע את אישתו להכניס עוד אישה לאורגיה,להעסיק יועצי תקשורת,יחצניפ,טוקבקיסטים במליונים, ורסק את הקהילה והעיקר שהוא ישאר בראש. וגם התשובה שהרב עשה לכאורה,לא אמיתית,כי הוא מעולם לא אמר חטאתי בלא תחמוד אשת רעיך,הוא אמר משפטים כלליים כאילו דיבר על מישהו אחר שטעה בדבר קל שבקלים. זנות,תועבה,לא תחמוד.
הנה האמת
רוצה לשמוע? | 24-07-2019 7:58
שמואל אליהו טען במכתבו שלוש טענות עיקריות א.הרב טל ניהל רומן עם אשה נשואה גברת ד.מ. ב.הרב טל ניהל קשרים לא ראויים עם עוד 'פנויות ונשואות' ג.במחשבו של הרב טל נמצא חומר תועבה כולל נשות הקהילה ערומות. בית הדין שמורכב משלושה גדולי תורה ענקיים וישרי כפיים שמע מאות עדויות ובחן את כל הראיות במשך שלושה חודשים!!! ואלו ממצאיו: לגבי טענה ראשונה קבע בית הדין כי לא היה רומן כלל והרב טל לא נגע בה אפילו באצבע קטנה אלא הוא טעה ברוח הקודש לפי שסבר שמצוה להיות עמה בקשר כמו בן אב לבתו רב ותלמידו לגבי טענות ב' וג' קבע בית הדין שהם שקר מוחלט והם שפיכת דמו של הרב טל לאור ממצאי בית הדין ברור שהרב טל ראוי לשוב למשרתו כראש הישיבה כפי שאכן כתבו חכמי בית הדין הנכבד לגבי שמואל אליהו ראוי שיתן את הדין על הכפשתו ושפיכת דמו של אחד מגדולי ראשי הישיבות בדורנו
הנה דוגמא להוצאת שם רע. בית הדין לא כמוך
דניאל | 23-07-2019 18:46
.
26
משפט שדה???? אמרתם לחכות לבית הדין, חיכינו
אישה מיד בנימין | 23-07-2019 18:27
קראנו והזדעזעה נפשנו...רוח הקודש אישה נשואה....
אכן, חיכינו לבית הדין
בוגר הישיבה | 24-07-2019 10:28
חיכינו לבית הדין, יצא פסק דין קשה על הרב טל, ומשום מה רק הצד של הרב טל מקבל אותו...
ושום בטיח
שום רוהק | 23-07-2019 21:55
רוח הקודש לא משקרת ומישאומר כך או שמדבר מרוח טומאה או רוח אחרת....כיאם זה ככה אז כל דברי רשי הקדוש שחזקה שהיה לו רוח הקודש ...אתם כבר מבינים וכבר דברו גדולי הדור באומרם שלא מכירים מישהו בדור עם רוהק אבל עם רוח ודאי וודאי שמכירים
נביא שקר
' | 23-07-2019 21:31
נביא שקר
רוח הקודש זה לא מושג פסול אא"כ האר"י ועוד
דניאל | 23-07-2019 18:42
משקרים חלילה
27
דיבריהם נאמרו מתוך רגשנות אבל בלי הגיון !!
ק | 23-07-2019 18:32
הגאון הרב דוב ליאור שליטא אמר - שלא בגלל ששמע דברים שהם חוץ לביהד הוא אמר מה שאמר, אלא רק לפי הכרעת ביהד עצמו - הוא אמר שלפי דעתם אסור לרב שחטא בקשר פסול עם אשת איש, לא עלינו ולא עליכם !!!, להיות דמות ציבורית, ועליו לכל הפחות לצאת לתקופת צינון. אין לזה שום קשר לחצאיות ארוכות או לכל מיני דברים מצחיקים שכתבתם במכתב !!, אדרבה דיברתם שלא בכובד הראוי, שחשדתם את הרבנים הגדולים האלה, ובינהם גדול הדור מרן הגרד ליאור שליטא, שגם ישיבת תורת החיים הייתה מזמינה אותו למסור שיעורים!! והיא היתה מתגאה בזה, ועד היום אפשר לראות זאת בסירטון שבאתר שלהם!. חבל מאוד שביזתם גדולי תורה,ף דיברתם כאילו הרבנים הגדולים האלה הם חברים שלכם!!, וגם אמרתם דברים בלי הגיון וטעם, כי ההכרעה לא נבעה מקבלת שמועות אחרות, אלא רק מתוך הכרעת ביהד עצמו.ץ וצריך לזכור שהפרשייה היא נוגעת לציבור הדתל, ועל כן מן הראוי שרבנים דתל יכריעו בענינה !, וכבר היה מי שאמר - שאותם דיינים חרדיים, לא היו נותנים לזה לקרות אם זה בציבור החרדי, וזה זכותם לגמרי, אך גם זכות ענקי התורה של הציבור הדתל להכריע אחרת עפ דבריהם של הדיינים עצמם. בקיצור -המכתב הזה רק מבייש את קהילת תורת החיים, וחבל מאוד, כי אני מכיר משם אנשים נפלאים, שהיו סולדים ממכתב שכזה, וזה סתם מכפיש אום, להבא הזהרו בלשונכם כלפי ענקי תורה !!
אתה זה שמדבר בלי היגיון
אמיר | 24-07-2019 10:34
תקשיב שוב להקלטה של הרב ליאור, הוא אומר במפורש שהוא מדבר לפי מה שהוא שמע, ועל סמך זה שיש רינונים וכדו'. אז קודם כל אתה טועה. לגבי ההתייחסות לציבור הדתל לעומת החרדי, היה על מה להתחיל לדבר אם היה קם בית דין של דיינים דתל והיה מגיע למסקנה אחרת. כשרבנים אומרים אחרת בלי ששמעו את שני הצדדים, בלי ששמעו עדויות וראו ממצאים, זה לא טיעון רציני. נשמע סתם תירוץ להתעלם מפסק של בית דין שלא נח לך.
28
למגיבה 20
חווה | 23-07-2019 18:33
רק בגלל שכתבת שמגיעים יחצנים ומשכנעים נשים תמימות לכתוב מכתב, והרי לא היית שם ואת לא יודעת מי כתבה ואיך ( אני יודעת במקרה...). רק מהמשפט הזה שכתבת אני יכולה גם להסיק שכל המשפטים שכתבת לפניו הם הבל הבלים
29
בושה שנשים מצדדות ב"רב" שכזה
יעל | 23-07-2019 18:40
רק כדי שלא תתפרק להם הקהילה ורק שלא תצאנה הזויות שהאמינו ברב שמדבר עם רוח הקודש ומדבר ו...עם נשים נשואות בפרטי.בושה וחרפה.זו לא דרך התורה לצדד במעשים שכאלה!!
הבנתי מה דרך התורה
מיכל | 24-07-2019 10:36
כנראה שלשיטתך דרך התורה היא להאמין לשמועות רעות, להוציא שם רע ולבזות תלמידי חכמים. אם כך, אכן בקהילת תורת החיים תופסים אחרת את דרך התורה.
30
מדהימות!
מדהימות! | 23-07-2019 18:43
כמה אמת יש בדבריכן. שה' יסלח לנו על כל הלשון הרע שהותר פה. ה' ירחם. וישיב אותנו בתשובה שלמה!
טל הוא בזיון
מנשה | 23-07-2019 21:29
כופרים. מבזים את תורת ישראל. משתמשים בתורה לשרת צרכים ודמיונות. תתביישו לכם רשעים
31
השאלה אם כתבו מרצונן החופשי
אלי | 23-07-2019 18:43
במקום שבו אנשים הולכים עם הראש בקיר אחרי הרב, תמיד יצדיקו את הרב. אם כל השמועות על הרב נכונות, והן עדיין מצדיקות אותו הייתי אומר שמדובר בכת ובנשים אומללות שחייבות לגבות את הרב אחרת כל העולם שלהן קורס.
דוסטייבסקי
הסיפור האמיתי | 24-07-2019 7:59
שמואל אליהו טען במכתבו שלוש טענות עיקריות א.הרב טל ניהל רומן עם אשה נשואה גברת ד.מ. ב.הרב טל ניהל קשרים לא ראויים עם עוד 'פנויות ונשואות' ג.במחשבו של הרב טל נמצא חומר תועבה כולל נשות הקהילה ערומות. בית הדין שמורכב משלושה גדולי תורה ענקיים וישרי כפיים שמע מאות עדויות ובחן את כל הראיות במשך שלושה חודשים!!! ואלו ממצאיו: לגבי טענה ראשונה קבע בית הדין כי לא היה רומן כלל והרב טל לא נגע בה אפילו באצבע קטנה אלא הוא טעה ברוח הקודש לפי שסבר שמצוה להיות עמה בקשר כמו בן אב לבתו רב ותלמידו לגבי טענות ב' וג' קבע בית הדין שהם שקר מוחלט והם שפיכת דמו של הרב טל לאור ממצאי בית הדין ברור שהרב טל ראוי לשוב למשרתו כראש הישיבה כפי שאכן כתבו חכמי בית הדין הנכבד לגבי שמואל אליהו ראוי שיתן את הדין על הכפשתו ושפיכת דמו של אחד מגדולי ראשי הישיבות בדורנו
לשמואל
אני המגיב לעורך דין | 23-07-2019 19:25
זה לא משנה צדיק אם הרב שמואל טעה או לא בשביל שהרב טל לא צריך להמשיך ומה שהנשים כתבו שם זה טפשי מאד ומזלזל מאד.היה קשר פסוח ורומנטי ושימוש ברוח הקודש(שזה לא באמת רוח הקודש כי מי שיש לו לא אומר ומי שאומר אין לא)לכולי עלמא ולא ברור לאף אחד מה עובר לו בראש והיו סיפורים על אנשים שחשבו ששומעים או רואים ו..וכו...וזה מספיק. וחוץ מזה שהיתנהלות בית הדין לא ברורה ואני לא בטוח שהרב שמואל טעה בשאר הדברים.והרב שמואל לא כתב כלום בפשטות.הוא חקר את זה ארבע שנים ובמקרה אחד מהדיונים היה בישיבה שלי שהיה שם חתונה סמוכה של בחור מישיבת יצהר שהשתתפו בה הרב שמואל הרב דודקביץ והרב טל ואישתו ואם ביקשו להיפגש לבד באחד ממשרדי הישיבה והם ישבו שם למעלה משעה..(רגב זה היה מדהים פתאום שלשתם נכנסים כזה לישיבה ☺) אז ברור לי שהרב שמואל בדד היטיב.
למגיב לעורך דין
שמואל | 23-07-2019 18:52
אז למה הרב שמואל אליהו שבפשטות הוציא שם רע בערימות, ראה מכתב הרב שמואל טל וכבשת הרש ראה מקור ראשון ראה גברא אלימי - לא חוזר בתשובה? למה הוא נחשב בכלל עד בבית דין או רב אם התגלו דבריו כשקרים? למה???????????????????????????????????????????????????????????
השמועות לא נכונות. העלילו עליו בערימות
דניאל | 23-07-2019 18:48
תקרא את הפסק. דבר עם הרב אשר וייס
32
הרב טל צדיק. חזר בתשובה על טעות ברוח הקודש
שמעון | 23-07-2019 18:47
לא על תאווה
דמגוגיה.. תענה לטענות שלהן!
דניאל | 23-07-2019 21:43
.
עדיין חיים בסרט קולנוע שהמצאתם
ששון | 23-07-2019 21:28
חיים בסרט של הקולנוע שהמצאתם
זאת בדיוק הבעיה
רפאל | 23-07-2019 20:38
!
33
קראו את התגובה
אני | 23-07-2019 18:47
את הלשון הרע על הרב שמואל שהוא רודף את הרב טל אני מבין שאפשר לקבל במבחן המציאות. הרב שלכם, נפסק עפ ביהד שהוא מסוכן, ככ מסוכן שהם אסרו עליו לתת עצות בכל נושא שבעולם, בין לגברים בין לנשים, כדי שחס וחלילה לא יגרום נזק. את הרבנים הדתיים לאומיים את לא מעריצים, ולרגישות שלהם אתם בזים. בפרשת שיינברג הספיק לכם שהרב טל שיבח את הרב שמואל על טיפול נכון, וכולכם האמנתם בהפללתו של שיינברג בלי לברר את כל הצדדים, אז נאה דורש נאה מקיים. ועכשיו אחרים סמכו על הרב שמואל שנכנס לכל הפרטים כפי שאתם סמכתם על רבכם בזמנו.
קשקשן בגרוש
אמיר | 24-07-2019 10:46
אני מקווה שאתה באמת סומך על הרב שמואל אליהו. הרב שמואל אליהו קיבל עליו (במסמך רישמי חתום) את כל מסקנות בית הדין. יש לציין, שחלק ממסקנות בית הדין שנכתבו בפסק הן שהטענות של הרב שמואל אליהו נגד הרב טל הן שקר ושפיכות דמים (לשון הפסק). אז אתה בבעייה לוגית - שסמיכה על הרב שמואל אליהו מלמדת שאי אפשר לסמוך על הרב שמואל אליהו. מעבר לזה, קצת עובדות לא יזיקו - בית הדין לא אסר על הרב לייעץ בכל נושא שבעולם. תקרא את הפסק לפני שאתה מקשקש. שנית, אנחנו לא בזים חלילה לרבנים דתל. אנחנו מעריכים גדלות בתורה בלי קשר לצבע הכיפה. הרב דב ליאור למשל מוערך מאוד בישיבה, ולדעתי גם על הרב טל. אבל גם רב מוערך יכול לטעות, ובפרט כשיש מי שמאוד רוצה להטעות אותו.
34
בכת כמו בכת!
תושבת | 23-07-2019 18:48
בכת כמו בכל כת אחרת, נותנים אמון עיוור בראש הכת ומשמיצים את כל מי שמעז לחשוב אחרת!
בכת כמו בכת
מסכים לגמרי | 24-07-2019 10:48
את מדברת על הכת הזו שמגדירים את קהילת תורת החייים ככת בלי להכיר אותם ומקבלים כל שמועה רעה על הרב טל מתוך אמון עיוור. כן, ממש נוראה הכת הזו.
חשוב שתקראו
יועץ האדומי | 23-07-2019 19:42
אשה נשואה שבאה להתייעץ עם רב, ללא בעלה, מחפשת ממתק לחיים. מחפשת בעילה רוחנית ואף למעלה מזה. אם רב שמנצל את זה, נחשב לזנאי, לא יאה שיוביל תלמידים לתורה ומצוות. אך אם אינו נחשב לזנאי, אלא לאיש שזכותו לענג את הבאה להתענג, אז יכול להמשיך להוביל וללמד.
35
ואם זה היה הפוך?
שירה | 23-07-2019 18:51
היית מסכימה שדמות נשית בכירה בקהילה, תנהל קשר פסול עם הבעל שלך?
די עם הדמגוגיות
אמיר | 24-07-2019 10:54
מה לעשות שה' נתן אפשרות של תשובה. אדם שגנב יכול לחזור על זה בתשובה למרות שלגמרי לא הייתי מסכים שמישהו יגנוב ממני כסף. מעבר לזה, גם דמגוגיות עדיף שיהיו מבוססות על דברים אמיתיים. הקשר שהיה לא היה קשר מהסוג שפוגע בקשר בין האישה לבעלה -לא היה קשר רומנטי וכדו'. הייתי מציע לך בתור שיעורי בית לנסות לחשוב על דמגוגיה שהיא לא שקר. כשתצליחי בעזה, יהיה אפשר אולי אפילו להיגמל בדמגוגיות.
36
מספיקה גרסתו שלו
פשוט הזוי | 23-07-2019 18:59
מספיקה גרסתו של הרב טל לסיפור להוכיח שלא מדובר בעלילה. ולא רק שלא מדובר בעלילה יש פה סיפור הזוי ביותר. לא צריך להיות רב קהילה. תשובה?! לזה קוראים תשובה? תשובה זה להשתחרר מהציבור או יותר נכון לשחרר את הציבור ולעשות חשבון נפש. יש פה סיפור נוראי של אדם שניצל אישה במצוקה וכל מה שיש לתומכיו בקהילה זה להוציא לאותה אישה שם רע ולהאדיר את הרב טל. רוצה לעשות תשובה קח אחריות על המעשה תדאג לפצותה במינימום. אבל מבחינתו למה יש לפצות, הרי הסיפור גם ככה יצא החוצה. איזה תשובה יש פה? זה סיפור עצוב. אבל לא מצליחה להכיל איל אפשר לנהור אחרי אדם עם מידות כאלה
לחווה
מלכה | 23-07-2019 21:26
חווה רוצה שאשתף אותך מה שמעתי מהאשה? מה הרב טל אמר לה? שר לה? קנה לה? וכו'? אין לך מושג כי אתן עוצמות עיניים אוזניים בשם תורת השקר
כמה המצאות
חווה | 23-07-2019 19:14
את מכירה את האישה? את דיברת איתה? כי בניגוד אליך יש נשים שכן דיברו איתה . והמסכנות היחידה שלה היא רק מבעלה. ולא היה לא בכלל שום תרעומת על הרב טל. להיפך.
37
ואוו. רחמנות
צחוק עשה לי | 23-07-2019 19:00
הלוואי שילדי לא יתקרבו למקום ההזוי בו נשים שחברתן לקהילה והלכה שולל אחרי רב שגרם לה להתגרש, הוליך אותה שולל תוך כדי הנחיות צניעות מחופפות לגמרי לכל מי שהוא לא כבוד הרב יוצאות כנגדה. כמה עצובה הבגידה בחברה שלכן, שכמוכן ישבה שהיא עובדת את ה' בשמחה ופשוט הולכת אחרי הרב ומאמינה לדברי ההבל שלו. כל מה שקרה נשים יקרות, זה שבת מזל מזלכן והרב לא התעניין בכן. ולכן אתם יכולות להרשות לעצמכן לספר לעצמכן סיפורים על תפילין ועל חצאיות ארוכות. כשפועל התורה קצת יותר חכמה מהרב שלכן והיא קבעה שאפילו חצאית ארוכה ואפילו תפילין 24 שעות ביממה לא אפוטרופוס לעריות. ואפילו אפילו לא מכתבים מהסוג הזה. אם זה עושה לכם טוב. תמשיכו לכתוב מכתבים הזויים. רק בואו, תעשו טובה לעצמכן, תתרחקו ממנו. הוא רק יודע לדבר על קדושה. בביצוע צריך קצת יותר מחמאות ארוכה ותפילין. סבבה?
צחוק עשה לך
וואוו. רחמנות | 24-07-2019 10:57
הלוואי שילדי לא יתקרבו למקום ההזוי שבו מאמינים לכל שטות שנאמרה בתקשורת, ובפרט כנשאמרה על אדם שמוחזק לתח וצדיק, ומעודדים פגיעה במוסדות תורה. מה לעשות שהתורה קצת יותר חכמה מהשטויות שלך, והתורה אסרה להוציא שם רע. ודין תורה פסק שהרב יכול להמשיך בראשות הישיבה. תעשה טובה לעצמך, תתרחק מעצמך.
38
עדות.צריכה להלקח רק ממי שנפגע
אדם | 23-07-2019 19:03
אתן נפגעתן?????לאאאא...
39
הרב אבינר צדיק
אדם | 23-07-2019 19:04
איש אמת
40
הרב טל
שי | 23-07-2019 20:04
נו מספיק כבר הכתבים נמאס מכל הזבל הזה שאתם מוציאים .משעמם אין יותר מה לכתוב? רק לשון הרע ורכילות.
זה עומד להירקב
בנימין | 23-07-2019 21:23
זה עניין של זמן עד שהזבל עברית וירקיב לגמרי. הזמן דופק וטל ירקב יחד עם קהילתו
41
זעקי ארץ
שמיים | 23-07-2019 20:04
אשה נשואה שבאה להתייעץ עם רב, ללא בעלה, מחפשת ממתק לחיים. מחפשת בעילה רוחנית ואף למעלה מזה. אם רב שמנצל את זה, נחשב לזנאי, לא יאה שיוביל תלמידים לתורה ומצוות. אך אם אינו נחשב לזנאי, אלא לאיש שזכותו לענג את הבאה להתענג, אז יכול להמשיך להוביל וללמד.
טל נביא שקר
המציאות | 23-07-2019 21:22
זה שהוא האשים את הרוח ולא לקח אחריות זה עוד ביזיון לתורה. הוא נביא שקר
דיי נו מספיק עם הדמגוגיה, תתייחס לטענות
דניאל | 23-07-2019 20:33
אתה לא מאמין שיש מושג של רוח שהטעתה רב צדיק. אתה לא רואה את המכלול של האדם. אתה חושב שהייתה שם תאווה וזהו ולא מבין שזה יושב על רוח כמו שכתוב בפסק הדין. אתה לא מבין שהוא עשה תשובה והפסיק לקבל נשים והפסיק להתעסק ברוח הקודש. אתה לא יודע שהוא פנה מעצמו לתיקון לפני ארבע שנים אצל הרב אליהו. אתה לא קולט שיש כאן מסע תקשורתי מטורף כלפיו. אתה חושב שיש שם רק אישה פגועה. אתה מגזים.
42
מאמינים לגרסתו שהפריד איש מאשתו מכוח רבנותו
יהודי דתי | 23-07-2019 20:28
וחטא כלפיה וכלפיו בהפוך לכל מה שלמדנו על קדושת חיי המשפחה ומתוך כך חילל שם שמים ברבים בביזוי התורה שאת שמה הוא נושא.
דיי עם השקר הזה. גם רב היישוב אמר לה להתגרש
אסתר | 23-07-2019 22:29
איזו הוצאת שם רע הזויה
חייב לקחת אחריות
איש יהודי | 23-07-2019 22:13
אחר שהתברר בבית דין ששמואל אליהו גיבב שקרים רבים על מנת להכפיש גדול בישראל וגם הטעה את הציבור לדבר סרה בגדול בישראל עליו לתת את הדין בבית דין מיוחד, ובינתיים עליו לשתוק מכל דיבור בעניין ציבורי
יחסי מרות פרופר... שלא יגיע לרשויות
בני | 23-07-2019 21:38
חבל שהוא מתעקש
43
תשובה קדמה לעולם
אחת שיודעת... | 23-07-2019 20:36
תודה לה' על טיפת השפיות שנשארה. איפה תמצאו עוד רב שעומד ואומר טעיתי?חטאתי?עומד מול כולם וחוזר בתשובה??ולא מכסה את חטאיו באמתלות של קדושה וצדיקות נעדרת?אשריינו שזכינו להיות משומעי לקחו.אשריינו שזכינו לראות רב כזה עושה תשובה ומכה על חטא בפני כל. ועוד יותר,אשריינו שזכינו להיות חלק מקהילה כזאת קדושה שבמשך הרבה זמן חיכו וחיכו ולא חרצו את דינו של הרב לכאן או לכאן,לא אמרו קדוש הוא ולא אמרו חוטא הוא,חיכו בסבלנות תוך ייסורים וכאבי לב אמיתיים לתשובה של בית הדין וכשזו הגיעה קיבלוה עליהם. וכל הרשעה כולה כעשן תיכלה.
ומסקנות אמת
ניתוח הדברים | 24-07-2019 7:45
שמואל אליהו טען במכתבו שלוש טענות עיקריות א.הרב טל ניהל רומן עם אשה נשואה גברת ד.מ. ב.הרב טל ניהל קשרים לא ראויים עם עוד 'פנויות ונשואות' ג.במחשבו של הרב טל נמצא חומר תועבה כולל נשות הקהילה ערומות. בית הדין שמורכב משלושה גדולי תורה ענקיים וישרי כפיים שמע מאות עדויות ובחן את כל הראיות במשך שלושה חודשים!!! ואלו ממצאיו: לגבי טענה ראשונה קבע בית הדין כי לא היה רומן כלל והרב טל לא נגע בה אפילו באצבע קטנה אלא הוא טעה ברוח הקודש לפי שסבר שמצוה להיות עמה בקשר כמו בן אב לבתו רב ותלמידו לגבי טענות ב' וג' קבע בית הדין שהם שקר מוחלט והם שפיכת דמו של הרב טל לאור ממצאי בית הדין ברור שהרב טל ראוי לשוב למשרתו כראש הישיבה כפי שאכן כתבו חכמי בית הדין הנכבד לגבי שמואל אליהו ראוי שיתן את הדין על הכפשתו ושפיכת דמו של אחד מגדולי ראשי הישיבות בדורנו
מעולה שעשה תשובה, מידה ועוזב ירוחם... אך זה בהיבט האישי כלפי שמיא... כלפי הציבור.?! עליו לפרוש במיידי...
בן נתן | 23-07-2019 21:37
לא ראוי להנהיג
הוא לא חזר בתשובה על הדבר העיקרי
רפאל | 23-07-2019 21:30
די למכור לוקשים
עבודה זרה
אהרון | 23-07-2019 21:20
איזה טעיתי. ממשיך לסכסך בין התושבים ולאחוז בשקר ובבמה
44
מוציא דיבה הוא כסיל - לא רב עיר
יעקב | 23-07-2019 20:45
הוא הרבה יותר גרוע מהרב טל..
שי עגנון
סוף הסיפור | 24-07-2019 8:00
שמואל אליהו טען במכתבו שלוש טענות עיקריות א.הרב טל ניהל רומן עם אשה נשואה גברת ד.מ. ב.הרב טל ניהל קשרים לא ראויים עם עוד 'פנויות ונשואות' ג.במחשבו של הרב טל נמצא חומר תועבה כולל נשות הקהילה ערומות. בית הדין שמורכב משלושה גדולי תורה ענקיים וישרי כפיים שמע מאות עדויות ובחן את כל הראיות במשך שלושה חודשים!!! ואלו ממצאיו: לגבי טענה ראשונה קבע בית הדין כי לא היה רומן כלל והרב טל לא נגע בה אפילו באצבע קטנה אלא הוא טעה ברוח הקודש לפי שסבר שמצוה להיות עמה בקשר כמו בן אב לבתו רב ותלמידו לגבי טענות ב' וג' קבע בית הדין שהם שקר מוחלט והם שפיכת דמו של הרב טל לאור ממצאי בית הדין ברור שהרב טל ראוי לשוב למשרתו כראש הישיבה כפי שאכן כתבו חכמי בית הדין הנכבד לגבי שמואל אליהו ראוי שיתן את הדין על הכפשתו ושפיכת דמו של אחד מגדולי ראשי הישיבות בדורנו
טל מבזה את תורת ישראל
פנחס | 23-07-2019 21:19
טל מבזה את התורה ומצווה לפרסם את העניין
45
ניכרים דברי אמת
משה | 23-07-2019 20:46
אם אחרי שנים של יעוץ לנשים יש לו תמיכה מהן ומדובר על סיפור בודד שיש ספק אם היה בכלל רומן אך ברור שלא היתה נגיעה אז מה רוצים ממנו? רק כדי לא לשבור את המילה של הר, אליהו?
אתה ניראה לי עוד איזה משמיץ
ליוסף | 23-07-2019 22:31
מניין לך הפרטים האלה? תפסיק לכתוב דברים ולהוציא שם רע. המלבין פני חברו ברבים אין לו חלק לעולם הבא
רב לא אמור לייעץ לנשים... זה פסול מעיקרא... שהרבנית תייעץ לנשים
בן נתן | 23-07-2019 21:36
אין אפוטרופוס
חד וחלק חמור
יוסף | 23-07-2019 21:17
קשר אישי ארוך עמוק רומנטי מלא בפרטים ושיחות ועוד זה תיק רציני ופסול בהחלט. אין פה שאלה. ושלא להוסיף את כל המסביב
46
היחיד שלקח אחריות על משהו זה רק הרב טל
ישראל | 23-07-2019 20:48
בית הדין קבע שהגב אליהו התנהל בצורה לא אחראית ולא מצאנו שלקח אחריות על משהו. פשוט לא רב...
נפגעת הרב אליהו
רחלי | 23-07-2019 22:49
אתם רואים שאף אחד לא יאמין לי? מזעזע..
קהילת טל כת מכפישה רבנים
# | 23-07-2019 22:18
בשביל לקדש את החטא של הרב טל אתן מכםישות רבנים אחרים. אני לא אתפלא אם המגיבה היא הבת שלו
שמואל אליהו
יעקב | 23-07-2019 22:13
אחר שהתברר בבית דין ששמואל אליהו גיבב שקרים רבים על מנת להכפיש גדול בישראל וגם הטעה את הציבור לדבר סרה בגדול בישראל עליו לתת את הדין בבית דין מיוחד, ובינתיים עליו לשתוק מכל דיבור בעניין ציבורי
אני נפגעת הרב אליהו
רחלי | 23-07-2019 21:47
נפגעתי ממנו מאוד. לא מינית אבל רגשית. אני מפחדת ממנו, ומי יאמין לי בכלל?
שקר וניאוף בשם התורה
@@ | 23-07-2019 21:15
בושה לכן כת נשים מעריצות של שקר וניאוף
47
אין על הרב טל
רבקה | 23-07-2019 20:49
אין על הרב, הוא עזר לי מלא בחיים בחיים לא נתן לי שדר לא שייך. הרב שיהיה לך רק נחת. אני לא מקנאת באלה שמכפישים
היא לא העלילה יש רשימת הודעות ארוכה
מוריה | 24-07-2019 21:28
טל הוא המעלית. הוא חיזר אחריה יופי יופי ומאכיל אתכן שקרים
שמואל אליהו חייב לתת את הדין
אחרי שהתבררה האמת | 23-07-2019 22:10
אחר שהתברר בבית דין ששמואל אליהו גיבב שקרים רבים על מנת להכפיש גדול בישראל וגם הטעה את הציבור לדבר סרה בגדול בישראל עליו לתת את הדין בבית דין מיוחד, ובינתיים עליו לשתוק מכל דיבור בעניין ציבורי
סליחה, מטומטם
רבקה | 23-07-2019 21:41
שטויות. כשהייתי צריכה הייתי פונה אליו. בחיים הוא לא רדף אחרי אף אחת. וגם המתלוננת אם כבר, היא רדפה אחריו ורצתה לפתות אותו והוא לא התפתה, אז היא מתחילה להעליל עליו עלילות לאור אהבתה הנכזבת..
כנראה שאת לא מושכת מספיק
בן נתן | 23-07-2019 21:35
עוד אחת שמדברת
אוהב לעזור בעיקר לנשים
נשים נשים נשים | 23-07-2019 21:14
בטח עזר לך. התקשר אלייך בערב על מנת לייעץ לך בעניינים אישיים. או אחרי לידה כשהייתי חלשה. או שלא נדע .. מכתב מתבכיין של מדומיינת בשם ה'
48
בושה וחרפה.
בתיה | 23-07-2019 20:55
על מי אתן מחפות .על אדם שייחל למות אשתו.על אדם שנעזרברוח. הקודש.באדםששילם סכום למען שתיקה. אתן חיות בכת.ובשקר.הרב אליהו ורבים מרבני הציונות הדתית אמרו את דבריהם. נשים שוטות וטיפשות שמטילות כלון על עצמן.
טל אלוף השקרים
א | 23-07-2019 22:15
הרב טל אלוף השקרים
דיי להמצאות... הרב טל אלוף!
דניאל | 23-07-2019 21:45
.
49
עצוב
אני3 | 23-07-2019 21:09
נשים יקרות.מבינה את הצער שלכן על המכשול שקרה לרב גדול וירא שמים וגם על החילול השם שיצא מזה.אבל הוא הודה במה שקרה עם האשה.נכון שטען שרוח הקודש הטעתה אותו אבל כידוע יצר הרע מתחפש אצל כל אחד למשהו אחר ומטעה אותו.הוא הודה והתנצל ומודה ועוזב ירוחם אבל הוא לא סתם אדם אלא רב ומנהיג והשאלה במקרה כזה גם אם חזר בתשובה אם יכול לחזור ולהיות מנהיג.ובכל מקרה חבל שבחרתן להכפיש רבנים אחרים.
50
הרב שלכן הרס לאנשים את החיים
אתן תמימות | 23-07-2019 21:10
כדאי שתתפקחו ומהר. באמת נראה לכן שכל הרבנים טיפשים?... הם יודעים דברים שאתן לא יודעות.
נביא שקר
אלונה | 24-07-2019 21:26
בינתיים אני שומעת רק על גירושין ובלגן ממקור ראשון איפה שהרב טל התערב הוא גרם הרבה נזקים הרבה פעמים
נפגעת יחצני הרב אליהו
אתה גוי לא יהודי | 24-07-2019 7:48
הוא עשה הכל בחסד חינם גמור ועובדה שהציל לי את חיי. עובדה שבעלי עכשיו הוא אדם בריא והקודם לא ידעתי על כך. איך אתם לא מתביישים לבזות כך נשים.
חולת הנפש רחלי
יהודי | 24-07-2019 0:00
אמרת שבעלך חולה נפש ? הוא לא היה כך כאשר הכרתם את כנראה מיררת לו את החיים, וככה אחרי שנתיים, בחרת להתגרש, את הבעייתית כאן בכל הסיפור, וגם אם לשיטתך עזר לך ? עשה לעצמו כדי שתוכלי להיות איתו לכאורה !!
טיפש!! הרב הציל לי את החיים!!!
רחלי | 23-07-2019 22:46
אתה יודע שהייתי נשואה לחולה נפש כשנתיים, והרב עזר לי להתגרש והכיר לי את בעלי ואנחנו חיים באושר כבר 6 שנים. מישהו הזכיר את זה??? רשע! אתה לא יודע כלום!
51
הרב טל
עמי | 23-07-2019 21:12
הוא בעצמו הודה אז למה הם מגבות אותו לא מבין
מה לא מובן?
אוי מה היה לנו | 24-07-2019 13:42
הרב טל הודה שעשה טעות מסויימת. אז עכשיו צריך לקבל כל טענה נגדו וכל הוצאת שם רע וכל רדיפה עליו?
52
היחצנים הערלים נותנים לרב טל עצות אחיתופל
רפאל | 23-07-2019 21:24
ומסבכים אותו יותר ויותר. הכי פשוט וטוב להודות על הטעות ולעשות תשובה אמיתית וכנה, כזו שתתקבל עי הציבור.
שאלה לבוט היחצן ...
רפאל | 25-07-2019 14:54
אם לא חשוב לכם שהתשובה תתקבל עי הציבור אז למה אתם כל כך מתאמצים ליחצן את מי שחטא לציבור (כן, לציבור שנתן בו אמון!) כצדיק שחזר בתשובה? אהה... זה רק בגלל הכסף שאתם מקבלים? בוז גדול לכם. אין לכם אלוקים.
הלכה חדשה בהלכות תשובה
אמיר | 24-07-2019 11:00
המדד לתשובה אמיתית וכנה הוא שהיא תתקבל עי הציבור. לא ראיתי את זה ברמבם, גם לא באורות התשובה. אבל נראה לי שאתה מקור מספיק מוסמך.
53
אם הרב טל שולח נשים להגן עליו בחזית מצבו חמור
אמת | 23-07-2019 21:28
אתן חומה נשית אנושית שלו. מסכנות.
הוא לא שולח אף אחד. באנו לצעוק את צעקתנו
רחלי | 23-07-2019 21:48
אף אחד מכם לא יודע דבר. אתם מוזנים משקרים של הרב אליהו. כן, שקרים, שכולנו כנשים יודעות זאת היטב!
אם הפרשיה היא על סמך הרב אליהו המצב חמור
שמעון | 23-07-2019 21:39
הרי פרסומיו הוכחו כשקריים אז על מי עדיף לסמוך?
54
רבנים
כואב | 23-07-2019 21:35
ממליצה לכל אחד ואחד לגשת לרב שלו ולשאול האם שמע את ביהד או את הרב טל ולמה הוא חתם/ לא חתם על המכתב של הרב דב ליאור והרב דרוקמן.. תתפלאו למצוא הרבה רבנים שביקשו מהם לחתום על המכתב הזה והם לא הסכימו
טל עושה עסקים בשם התורה
גבריאל | 23-07-2019 22:13
כי אח של טל איים עליהם בתביעה על איזה סעיף שמצא או שיש לרב טל מידע מקבצי ההתבוננות. איומים והפחדות על רבנים ועל עם ישראל. תתחברו לשס ותעשו אתם עסקים יחד
55
אז על מה הרב הודה???
יד בנימין | 23-07-2019 21:38
לא על כך שעשה משהו לא בסדר?!? ואם אכן זה קרה כמו שהרב טל אמר...אז לא ראוי שימשיך לעמוד בראש ישיבה וקהילה! יש חזרה בתשובה...אך אל לו להמשיך ולהוביל ציבור שלם!!
אכן הרב טל עשה משהו לא בסדר
טוביה | 24-07-2019 11:05
אתה מכיר רב שלא עשה משהו לא בסדר? ככל הידוע לי גם רבנים אומרים בתפילה סלח לנו כי חטאנו, לא? חזל אמרו אם ראיתי תח שחטא אל תהרהר אחריו, שודאי עשה תשובה. דהיינו שעצם זה שחטא לא מפקיע את היותו תח. השאלה היא מה גודל וחומרת הלא בסדר, וייתכן שיהיו דברים שגם אחרי חזרה בתשובה לא יהיה שייך להמשיך להנהיג קהילה ולהרביץ תרוה וכו'. בנידון של הרב טל, מי שהתעסק בנושא לעומק ושמע את כל העדויות וראה את כל הממצאים זה בית הדין, והוא הסיק שאין מניעה שהרב ימשיך להיות ראש המוסדות. לצערי ולצערן של כותבות המכתב, הרבנים שכתבו את המכתב סמכו על דברים שאמרו להם ולא דיברו עם הרב טל או מישהו מטעמו, או לפחות עם דייני בית הדין. ועל זה דווה ליבנו.
56
אין שום הוכחה שנשים מהקהילה כתבו את זה
אני | 23-07-2019 21:46
לנשים האלה יש שם? פנים? זהות? לא יש לכן מה להסתיר? לא אולי זה הטוקבקיסט בתשלום שקבוע כותב כאן שאוהב להגיד 'שמוליק אליהו'?
נו באמת
אמיר | 24-07-2019 11:07
מה זה משנה מי כתב את המכתב. השאלה אם כתוב בו אמת או לא. אם אתה רץ לשאלה מי כתב, כנראה אין לך מה לטעון בתחום של אמת ושקר, אז שב בצד ותשתוק.
דיין
הסיפור מאחורי הקלעים | 24-07-2019 8:02
שמואל אליהו טען במכתבו שלוש טענות עיקריות א.הרב טל ניהל רומן עם אשה נשואה גברת ד.מ. ב.הרב טל ניהל קשרים לא ראויים עם עוד 'פנויות ונשואות' ג.במחשבו של הרב טל נמצא חומר תועבה כולל נשות הקהילה ערומות. בית הדין שמורכב משלושה גדולי תורה ענקיים וישרי כפיים שמע מאות עדויות ובחן את כל הראיות במשך שלושה חודשים!!! ואלו ממצאיו: לגבי טענה ראשונה קבע בית הדין כי לא היה רומן כלל והרב טל לא נגע בה אפילו באצבע קטנה אלא הוא טעה ברוח הקודש לפי שסבר שמצוה להיות עמה בקשר כמו בן אב לבתו רב ותלמידו לגבי טענות ב' וג' קבע בית הדין שהם שקר מוחלט והם שפיכת דמו של הרב טל לאור ממצאי בית הדין ברור שהרב טל ראוי לשוב למשרתו כראש הישיבה כפי שאכן כתבו חכמי בית הדין הנכבד לגבי שמואל אליהו ראוי שיתן את הדין על הכפשתו ושפיכת דמו של אחד מגדולי ראשי הישיבות בדורנו
איזה גדול הדור??
יעקב | 24-07-2019 7:45
איזה ספר הוא כתב? כמה עגונות התיר? הוא יודע לספר סיפורי מעשיות ממר אביו ולומר הלכות שויין... מאידך תפסנו אותו משקר עשרות פעמים ומתנהל כראש מאפיה שאתם יחצניו חלק ממנה.
57
רמת אמינות: חדשות 2
אני | 23-07-2019 21:47
ממש נשים מהקהילה כתבו את זה
נו באמת
אמיר | 24-07-2019 11:09
מה זה משנה מי כתב את המכתב. השאלה אם כתוב בו אמת או לא. אם אתה רץ לשאלה מי כתב, כנראה אין לך מה לטעון בתחום של אמת ושקר, אז שב בצד ותשתוק.
58
הרב טל צדיק שחזר בתשובה על רוח שהטעתה אותו
דניאל | 23-07-2019 21:59
כל הכבוד
"המלבין פני חברו ברבים אין לו חלק לעולם הבא"
דניאל | 23-07-2019 22:28
האם אתה היית גם שותף לפרסומים השקריים על הרב טל?
תורת החיים מבזה את תורת ישראל
בועז | 23-07-2019 22:10
דניאל התגובות שלך ממש כמו חברות טעם וחידוש. ממש לא כל הכבוד לפושע הרב טל ולתומכיו
59
נשים פתיות. מצדיקות את האמור על
יעקב | 23-07-2019 22:03
נשים דעתן קלה...
60
יואב
פרשת בית הדין | 23-07-2019 22:15
בכלל לא מתייחסים פה לבית הדין הבזיוני! כמו שהרב רצון ערוסי כתב: עכשיו יש 2 פרשיות. פרשת הרב טל ופרשת בית הדין... בית דין שמחפה בהתנהלות שהייתה מביישת בית משפט חילוני ובמילים מכובסות על מעשים כאלה. הרב אשר וויס קיבל החלטה (כנראה כבר מההתחלה) ובכלל לא שמע את המתלוננים/ות. פשוט חורבן של עולם התורה! אבל ככה זה כשחבר שלך, משוחד, דן אותך...
יש עוד פרשה
פיני | 24-07-2019 11:11
פרשת הטוקבקיסטים שמשקרים בלי שום גרגיר בושה ומוציאים שם רע ומבזים תלמידי חכמים ובית דין של תורה. פשוט גועל נפש!
61
סוף סוף קול אמיתי ולא דמגוגי יישר כח לנשים
דניאל | 23-07-2019 22:27
....
62
כדאי לקרוא
דוד | 23-07-2019 22:30
בסד איני יודע אם מכתב זה אמיתי או לא,אך אתייחס: 1.עצם העניין שנשים קמות ומגבות רב זה בעיניי מראה על חוסר בריאות,ותסמין של עיוורון מסויים!!! 2.ציטוט מהמכתב:אנו מעדיפות להיכשל בכך שדבקנו ברב שראינו כצדיק,בעיניי זה מראה את החוסר פרופורציות ומקום לא מאוזן, תדבקו בבעלים שלכם תאמינו לי זה מספיק!!! בהצלחה לכולם!!!
לקרוא לאישה שנפגעה הזויה..
למגיבה- | 24-07-2019 3:42
שנחתם את המוסר הבסיסי ביחד עם רבכן המתוק
התלהמות זה גם לא בריא
דוד | 23-07-2019 23:07
לא אמרתי שפוטה... ולמה לכתוב בצורה כזו שאני חצוף. באמת שזה מחזק את עמדתי...
אתה חצוף
שלומית | 23-07-2019 22:44
סליחה, זה שאני מוחה על אי צדק הופך אותי לשפוטה? איך אתה לא מתבייש. ומה שכתבנו ש'עדיף להיכשל', זה אמירה כלפי הציבור שמוזן רק משמועות. אנחנו לא צריכות, אנו יודעות שהרב צדיק והאשה ההיא הזויה לגמרי (מידיעה).
63
הרב טל מסובב נשים
מיכאל | 23-07-2019 22:36
כבר כארבעה חודשים נשות יד בנימין נאלצות לסבול את הזוועות האלה בגלל הרב טל כדי להציל את הילדים שלנו מהשקר. די
64
בדיחת השבוע
יצחק | 23-07-2019 22:43
הרב אליהו תומך בשקד להיות בראש איחוד הימין.. איך רב יכול להגיע למצב כזה?? דיאטה לא יזיק.. חומוס אליהו - צריך קצת למעט.
65
לא מפתיע. החינוך החרדלי מעוות את נפש האישה
תורת החיים | 23-07-2019 22:45
הנשים יוצאות להגנת טל מכיוון שאם יצטרכו להתמודד עם המציאות יחרב עולמן הרוחני. ולכן הדיסוננס הקוגניטיבי מביא אותן להמציא מחדש את המעשה.
לא כל החרד"ל הם יד בנימין
ץ | 24-07-2019 11:36
ץ
מעניין מה תגיד
אפי | 24-07-2019 11:15
מעניין מה תגיד על החינוך שלך, שמביא אותך לבלבל את המח בלי לדעת שום נתונים. אולי יחרב עולמך הרוחני אם תגלה שדברים שראית ושמעת בתקשורת הם שקר.
66
הרגתם אותנו
עגלות לא מלומדות | 23-07-2019 23:00
הניסוח יותר מדי גברי. מעניין אם יש אחת בקהילה הזו שמסוגלת לנסח תגובה כזו. מריח ששמואל טל הכתיב את ההודעה וכל הלהקה חתמה.
מה נסגר איתכן מה?
חווה | 23-07-2019 23:24
אי אי אי......השנאה הרסה כל חלקה טובה שאי פעם היתה בכם. מכירה אישית את מי שכתבה את המכתב. אני מרחמת עליכם שהגעתן לאן שהגעתן
67
צבועות שקרניות פחדניות מה יקרה אם זו ביתך
אשה | 23-07-2019 23:25
אילו דובר בכן או בבנותיכן מקוה שלא הייתן צבועות פחדניות שפחות נטולות אופי וצדק
צבועה שקרנית פחדנית מה יקרה אם זה בעלך / בנך
אשה | 24-07-2019 11:23
אילו דובר בבעלך או בבנך שהיו חורצים את דינו כך מקוה שלא היית צבועה פחדנית שפחה נטולת אופי וצדק
68
הישיבה לא יכולה להמשיך ללא הרב טל?
ענת | 23-07-2019 23:41
לא מבינה מדוע מתעקשים על הרב טל? מה חשוב יותר? הישיבה או העומד בראשה? נפל? אחלה פנה את מקומך לאחר. אם הרב יותר חשוב מהישיבה עצמה....אולי זה כת.
גם אני לא מבין
אני | 24-07-2019 11:18
לא מבין למה מתעקשים על להעיף את הרב טל? העולם לא יכול להמשיך אם יתקיים פסק הדין והרב טל ימשיך לעמוד בראשות המוסדות?
69
שאלה - לחסידי הרב טל יש היתר ללשון הרע?
שלי | 23-07-2019 23:45
איך יודעים שכת זו כת? שהם תמיד מדברים נגד שאר הרבנים. כלומר עכשיו בכת יושבים וטוחנים להם את הראש כמה הרבנים שחתמו נגדם הם סיטרא אחרא וכו (חס ושלום). העיקר מתבכיינים שאומרים לשון הרע על רבם. אבל ללכלך על שאר הרבנים? זה מותר... כת. מגעיל. תתרחקו. תפיצו.
שאלה - לך יש היתר להוציא שם רע?
אתי | 24-07-2019 13:46
אף אחד לא אמר ולא העלה על דעתו שהרבנים שחתמו הם סיטרא אחרא. גם לא מלכלך על הרבנים שחתמו. הנשים טוענות שהרבנים שחתמו על המכתב לא בדקו את הפרשה לעומק אלא הסתמכו על דברים שאמרו להם אנשים הנאמנים עליהם, ולצערינו למדנו בפרשה זו שגם אנשים נאמנים יודעים לשקר.
70
אמכם הראשונה
יהודי | 23-07-2019 23:51
נשות הקהילה, חוה אמכם הראשונה נבעלה גם היא ליצר הרע הוא השטן, ומי הגיע לא לא המעורטל קין הוא היה דומה במהותו למעורטל, ואני לא מתפלא אם זו האמא, מה רוצים מבנותיה ? כולן בפוטנציאל של נואפות באופן גורף לכאורה !! הייתה להן מורה טובה ! ולכן הם מגוננות על המעורטל, היא הנואפת נהגה כפי שמצופה ממנה כנואפת, היא אפילו לא השלימה את התמונה. ואתן מוזמנות נואפות בפוטנציאל לקחת מספר או לקבל מספר תלוי את מי שואלים אתכן או את המעורטל, וכל אחת בתורה תכנס למעורטל לקבל מספר, הרי אתן בנותיה גם חוה עזבה את אדם בעלה ונבעלה לאחר !! ותזהרו לא להגנס שם להריון כי הבורא שלכן שונא ממזרים !!
כך רצה לעשות הרב טל
יישום הלכתי חדש | 24-07-2019 14:15
צודק לחלוטין. אני נשוי פעם שנייה. כדי שלא ארומה בפעם השנייה, נדברתי עם אישתי טרם נישאנו, שבכל פעם שהיא רוצה להיבעל לאחר, היא אומרת לי. לי היא לא מרשה להיות עם אחרת אבל מרשה לי להתגרות מול התיאורים שלה את מעשי הזימה שלה עם החבר הסודי שלה. הוא נשוי גם כן. לשמחתי מצאה בועל מקהילה סרוגה אחרת ולא מהקהילה שלנו. הוא יודע שאני יודע עליו. היא אמרה לי שהעובדה שאני יודע, קצת פוגם בהנאה שלה, כי טעם הפרי האסור מוקהה. העיקר אנחנו לא משקרים בבית שבנינו באמונה.
71
לא הבנתי, אתן מכחישות את פסיקת בית הדין?
רונית | 24-07-2019 0:12
עצוב שאתן ממשיכות לנהות תוך עצימת עיניים. אפשר להמשיך הכל כרגיל אבל בעיניים פקוחות, זה הכל
מה?!
דנה | 24-07-2019 11:25
היחידים שמקבלים את פסק בית הדין הם הרב טל והקהילה. מה נסגר איתך?!
72
היחצנים של הרב טל עובדים קשה בתגובות כאן
יוסף | 24-07-2019 0:18
הרב טל לקח יחצנים שידבררו את הסאגה הזו. בתגובות החוזרות על עצמן כאן אפשר לראות את המאמץ שהם משקיעים. לא אופתע אם גם המכתב הזה הוא יצירת היחצנים שלאורך כל הדרך מציגים את הרב טל כקורבן וממקדים את האש אל הרב שמואל אליהו
73
בלי קשר לרב טל. רב לא אמור להתכתב בדוא"ל
אלול! | 24-07-2019 0:18
עם אישה נשואה. אלא רק ואך ורק בענייני עבודה אם צריך. וגם לא להתבדח או לכתוב לה דברים דו משמעים או לרמוז לה וכו...אם רב כולשהו עשה כך אז אותו רב לא יכול להמשיך להיות רב. זה מינימום מוסר בסיסי שנדרש מרב. אז אמנם לא חודש אלול אבל כל אחד שיעשה את חשבון הנפש שלו.ולמי ששכח כדאי לזכור. אלול!
ותושיה
עצה | 25-07-2019 23:33
לכו לרב אמנון יצחק היו זה התפקיד שלו לפרסם שקר הוא לא נושא פנים לאיש .עדות אישית שפרסם כמה רבנים קודם ...במחנה החרדי
74
נשים מוכות,התנהגות של נשות כת.
הלל מ | 24-07-2019 0:30
עפ נשות כת,ראש הכת לעולם לא אשם,גם אם התייחד עם אישה נשואה חודשים במתחם סגור,שכנע אותה להתגרש עמ לבעול אותה,חותם הסכם דמי שתיקה 500 אשח,משכנע את יפעת לצרף למיטה אורגייה עוד אישה,בית הדין רואה בו אדם מסוכן מינית ואוסר עליו לבוא במגע עם נשים אפילו בנוכחות בעליהם,ונשות הכת בהמלצת היחצנים ויועצי תקשורת שעולים מאות אלפי שח כותבות מכתב של נשות כת קלאסיות.רפואה שלימה.
75
שתי שאלות איך רב אם נגיעה אישית
אני | 24-07-2019 0:51
הרב של הרב טל משמש דיין בבית דין ושאלה שניה איך רב חומד נשים שכתוב לא תחמוד
שתי תשובות
דני | 24-07-2019 11:26
1. הרב אשר וייס לא שימש דיין בבית הדין. 2. הרב טל לא חמד אותה.
76
קהילת תורת החיים היקרה
בניה | 24-07-2019 1:24
אנחנו אוהבים אותכם ומבינים את הכאב שהקרקע נשמטת גם לי אישית כואב הסיפור במיוחד שהרב טל למרות שלא היה רבי היה בשבילי דמות רבנית חשובה מאוד. אבל צריך לקרוא לדברים בשמם הרב היה בקשר פסול עם אשת איש וגם הרב השתמש ברוח שטות. יש גם מקום לתשובה אבל לא בצורה הזאת.
בוא נקרא לדברים בשמם
בוגר הישיבה | 24-07-2019 11:36
טענות רבות שנטענו בבית הדין נגד הרב התגלו כשקרים, ואחת הטענות הוגדרה עי בית הדין כשפיכות דמים. הרבנים שחתמו על המכתב לא בדקו את הנושא לעומק, לא דיברו עם הרב טל או מישהו מהתומכים בו, ואפילו לא דיברו עם בית הדין על פסק הדין התמוה שמוציאו מתחת ידם. בית הדין היה מקובל על שני הצדדים (גם על הרב שמואל אליהו), דן בפרשה לאורך ולרוחב, שמע את כל העדויות וראה את כל הממצאים, ואמר שהרב טל יכול להמשיך בראשות המוסדות. האם לא מוצדק להרגיש פגיעה ואולי אפילו רדיפה (לא חלילה מהרב ליאור והרב דרוקמן, אבל אחרים שנאמנים עליהם והזינו אותם בשקרים). בעניין התשובה, אולי אתה צודק. אני אמסור לרב טל להתייעץ איתך איך נכון לחזור בתשובה.
כל מילה בסלע, ואוסיף-
מסכימה במאה אחוז | 24-07-2019 3:27
אתן מעדיפות להיכשל בראיית חוטא כצדיק מאשר לדרוג לחילול ה׳ ולרף המוסרי של רבנים שיורד ככ אם הוא ישאר בתפקידו. שכחתן מי האלוקים פה.
77
אמת
שלמה | 24-07-2019 2:34
מה מה מה נסגר איתכם?????אני לא שייך לשום רב מהזרם שלכם אמנם דתי מלידה למדתי לומד לא מעט חומר תורני.....ופתאום אני רואה שכל למדנים שוכחים את מה הם לומדים....וכי שכחו את רבי עקיבא שעלה על עץ תמר כשרדף אחרי יפת תואר שזה היה בעצם השטן....ותבע אותה להיות איתה וברגע האחרון הוא ניצל כשהשטן התגלה לו וכו...וכי שכחו את הנסיון של רבי עמרם המובא בתלמוד כשמעט נפל בחטא וצעק נורא בבית עמרם ומה עם דוד המלך עם הנסיון הידוע ומה עם יוסף הצדיק שמובא שממש בסוף הנסיון הוא כבר הסכים היות איתה רק שמשמיים הצילו אותו....ומה עם מנשה בן חזקיה כשנגזר עליו מיתה משונה בזמן שהיה כופר ומחטיא את הרבים ולבסוף בא ועשה תנאים עם בורא עולם ובכל זאת בורא עולם הציל אותו ממוות ולבסוף עשה תשובה שלימה...ועליו אמר הארי הקדוש שהוא מנשה יושב בשמיים בראש היכל התשובה....אז מה מה מה קורה לכם וכי שכחתם את תורה ואת דרך התשובה המופיעה בה?????? וכי מי מהדמויות הנל נפסלו מלהנהיג???? ועוד אלה סמלי האומה היהודית....ודוקא אלה ראויים ללמד אותנו יך ליישם את דברי התורה...ולא לשחק אותה צדיקים שאינם חוטאים ולשדר את הפך התורה שמלדת אותנו דרך התשובה....והגם שמובא שמקום שבעלי תשובה עומדים צדיקים אינם עומדים.....חבל שהתורה היא תאורתית ולא מעשית....כל ספר תהילים על תשובה ועוד מהתנך....מה סתם נכתב ספר תהילים.....וכו וכו.....מי ייתן ותתרבה הדעת בקרוב....כי דעת חסרת מה קנית....ויש הרבה מה להוסיף בעניין....
תגובה מתוחכמת משווה בין רבי עקיבא לרב טל
שלמה | 24-07-2019 7:44
אתה טוען שהרב טל הוא בסדר גודל של דוד המלך? של רבי עקיבא? אל תשכח שהרב חשב שיש לו רוהק והתברר שטעה. זה אומר שהוא טרם הגיע לדרגת דוד, יוסף וגם לא דרגת רוח הקודש. אל תטעה אתה עושה היקש מניפולטיבי ומנסה לרומם אותו למקום שהוא כנראה לא מצוי בו.
78
לא יהודי מה שאתן עושות
עצוב | 24-07-2019 3:23
בציבור הערבי ממש יקבלו אתכן באהבה התבטלות שכזו לגבר היא לא יהודית. כל אשר תאמר לך שרה שמע בקולה ואין צורך להביא עוד דוגמאות. תלמדו תנך תזכרו מה זה אומר להיות אישה יהודיה. תפילותיו עליכן. ועל הבנות שלכן שאתן נותנות להן דוגמה של אישה מוסלמית מוכה.
79
מחלוקת ושנאת אחים
גדי | 24-07-2019 6:51
לצערי הרב אני מרגיש שהציונות הדתית המצב הקיים הוא ; ארץ אוכלת יושביה כל רב שאולי עשה או עשה כל אדם שחושב אולי אחרת מרב כזה או אחר . ישר תוקפים .מדברים לשון הרע .אין כבוד הדדי .אין אהבת ישראל אמיתית .אין דאגה כוללת . ראו לדוגמא כמה מפלגות .הבית היהודי ואיך הרבנים לאנותנים יד לרב פרץ חלקם . ימין חדש איך נפתלי ואיילת נתקפים בלי סוף . ומלגת נועם שתוקפת ונתקפת עם השמצות בלי סוף . עלינו לשנות הסיגנון את משפטי השדה .לשון הרע. ועוד !!! פשוט הנוער רואה זאת ונגעל ומתבייש במה שקורא אצלנו בציינות הדתית על משפט שדה אחד למנהיגים .לרבנים . ועוד .דיי בוא נפעיל עין טובה .נתן מקום לתיקון ושינוי . מתוך אהבת חינם וכבוד הדדי . ולא כל היום סכינתא חריפתא בין השניים . ולכן אני מבין את מכתב של הנשים . פשוט מנסים להחריב את עולמם של תורת החיים !!!
טל הפושע אחראי לשנאת אחים
' | 24-07-2019 9:29
אם היה פורש בזמן בכבוד ובתשובה לא היה הורס ככה את הקהילה שלו
80
עוד מניפולציה של המתערטל המתוחכם
בני | 24-07-2019 7:12
הציבור התבגר, ולא קונה את זה, זה BS!!!!
81
עצם העובדה שיש בקהילה שמדברים נגד גדולי דור
דוד ואזנה | 24-07-2019 7:27
עצם העובדה שיש חצופים שמרשים לעצמם לדבר נגד אחד מגדולי הדור ובמם של קדושים מרן הרב מרדכי אליהו זצוקל ונכד לגדול המקובלים חכם סלמן אליהו זצוקל מחבר ספרי קבלה כרם שלמה וממשפחת מרן הבן איש זצוקל ונין לראש העדה המערבית הרב שלוש זצוקל ואשר גדל וקיבל תורה וכולו זך ונקי ומקדש שם שמים ברבים והאיר את עיני ישראל שלא יטעו ברבנים גדולים שטעו ובמקום שתבקשו את מחילתו של הרב שמואל אליהו שליטא וגם הרב שלכם יגיע לכבוד הרב שליטא ותמצאו את הדרך לברר את הדין ואצל הרב שמואל אליהו שליטא לצערנו כבר טיפל במספר אירועים ורק להזכיר לכם שאמר לי רבי דוד אבוחצירה שליטא שהרב שמואל שליטא ביחד עם אחיו ראש דרכי הוראה לרבנים שליטא שמקדשים שם שמים ברבים ועושים נחת לקדוש ברוך הוא והוא אמר שבכל יום הוא מתפלל עליהם וביקש ממני למסור לכבוד הרבנית עטרת ראשנו אשת מרן פאר הדור שמסר נפש על על עם ישראל והוא מרן הרב מרדכי אליהו זצוקל שראינו מקרוב כשכנים לבית הכנסת של מרן בירושלים ואיך שכלל מעם ישראל היו מגיעים להתייעץ ולהתברך
חבל על הבושות שאתה עושה
יעקב מאירוביץ | 24-07-2019 7:54
ר' שמואל אליהו אומנם בנו של... אך הוא רחוק מאוד מאביו וסבו, בעוד שאביו וסבו עסקו כל היום בתורה ולימוד, הוא עוסק בפוליטיקה זולה ובחיסול מתחרים, לפי עדות עצמו באתר כיפה במשך כל ימי השבוע הוא אינו מוצא זמן ללמוד מלבד ליל ששי, אז מה יועיל לפטפטן שאביו וסבו היו תלמידי חכמים? ואגב סבו הרב המקובל סלמן אליהו היה מקובל אבל ממש לא היה גדול המקובלים, הרבנים המקובלים רבי אפרים הכהן ורבי שאול דוויק הכהן זצל היו גדולי המקובלים בדור ההוא, הרב סלמן אליהו היה מקובל חשוב אך לא 'גדול המקובלים' כפי שהמגיב (כנראה שמואל אליהו) מנסה לשכתב את ההסטוריה
תפסיק לשבח את עצמך
לשמואל אליהו | 24-07-2019 7:49
שמואל אליהו טען במכתבו שלוש טענות עיקריות א.הרב טל ניהל רומן עם אשה נשואה גברת ד.מ. ב.הרב טל ניהל קשרים לא ראויים עם עוד 'פנויות ונשואות' ג.במחשבו של הרב טל נמצא חומר תועבה כולל נשות הקהילה ערומות. בית הדין שמורכב משלושה גדולי תורה ענקיים וישרי כפיים שמע מאות עדויות ובחן את כל הראיות במשך שלושה חודשים!!! ואלו ממצאיו: לגבי טענה ראשונה קבע בית הדין כי לא היה רומן כלל והרב טל לא נגע בה אפילו באצבע קטנה אלא הוא טעה ברוח הקודש לפי שסבר שמצוה להיות עמה בקשר כמו בן אב לבתו רב ותלמידו לגבי טענות ב' וג' קבע בית הדין שהם שקר מוחלט והם שפיכת דמו של הרב טל לאור ממצאי בית הדין ברור שהרב טל ראוי לשוב למשרתו כראש הישיבה כפי שאכן כתבו חכמי בית הדין הנכבד לגבי שמואל אליהו ראוי שיתן את הדין על הכפשתו ושפיכת דמו של אחד מגדולי ראשי הישיבות בדורנו
82
שימו לב כיצד הן מכפישות את הרבנים
שלמה | 24-07-2019 7:38
אבל אין הן אשמות. אשם מי שחינך אותן לזלזל בכל רב ששמו לא הרב ש. טל. סממן קלאסי לכת שטיפת מוח. הרב והשם שלו מעל חוקי התורה אפילו!
מסכים לגמרי
מאיר | 24-07-2019 11:53
זו כת אחת גדולה
רק אמת
בא תשמע דברי אמת | 24-07-2019 8:03
שמואל אליהו טען במכתבו שלוש טענות עיקריות א.הרב טל ניהל רומן עם אשה נשואה גברת ד.מ. ב.הרב טל ניהל קשרים לא ראויים עם עוד 'פנויות ונשואות' ג.במחשבו של הרב טל נמצא חומר תועבה כולל נשות הקהילה ערומות. בית הדין שמורכב משלושה גדולי תורה ענקיים וישרי כפיים שמע מאות עדויות ובחן את כל הראיות במשך שלושה חודשים!!! ואלו ממצאיו: לגבי טענה ראשונה קבע בית הדין כי לא היה רומן כלל והרב טל לא נגע בה אפילו באצבע קטנה אלא הוא טעה ברוח הקודש לפי שסבר שמצוה להיות עמה בקשר כמו בן אב לבתו רב ותלמידו לגבי טענות ב' וג' קבע בית הדין שהם שקר מוחלט והם שפיכת דמו של הרב טל לאור ממצאי בית הדין ברור שהרב טל ראוי לשוב למשרתו כראש הישיבה כפי שאכן כתבו חכמי בית הדין הנכבד לגבי שמואל אליהו ראוי שיתן את הדין על הכפשתו ושפיכת דמו של אחד מגדולי ראשי הישיבות בדורנו
83
רמת אמינות
יוני | 24-07-2019 7:45
אחמד טיבי רץ עטוף בדגל ישראל ביום העצמאות, מחובק עם בנצי גופשטיין ואיתמר בן גביר.
הנשים הללו כאובות מאוד
זו האמת | 24-07-2019 8:09
שמואל אליהו טען במכתבו שלוש טענות עיקריות א.הרב טל ניהל רומן עם אשה נשואה גברת ד.מ. ב.הרב טל ניהל קשרים לא ראויים עם עוד 'פנויות ונשואות' ג.במחשבו של הרב טל נמצא חומר תועבה כולל נשות הקהילה ערומות. בית הדין שמורכב משלושה גדולי תורה ענקיים וישרי כפיים שמע מאות עדויות ובחן את כל הראיות במשך שלושה חודשים!!! ואלו ממצאיו: לגבי טענה ראשונה קבע בית הדין כי לא היה רומן כלל והרב טל לא נגע בה אפילו באצבע קטנה אלא הוא טעה ברוח הקודש לפי שסבר שמצוה להיות עמה בקשר כמו בן אב לבתו רב ותלמידו לגבי טענות ב' וג' קבע בית הדין שהם שקר מוחלט והם שפיכת דמו של הרב טל לאור ממצאי בית הדין ברור שהרב טל ראוי לשוב למשרתו כראש הישיבה כפי שאכן כתבו חכמי בית הדין הנכבד לגבי שמואל אליהו ראוי שיתן את הדין על הכפשתו ושפיכת דמו של אחד מגדולי ראשי הישיבות בדורנו
84
כת רחלין
קרמיט | 24-07-2019 9:08
קראו עוד על רחלין בדף הפייסבוק- 'קרמיט הממית - צפר דעה' 'א מחדרה'
85
מה זה קשור?
נואף דיסרתי | 24-07-2019 9:13
לכל נואף/רוצח סידרתי יש חיים, חברים, משפחה, מכרים, קהילה. אז מה? לכל פושע אפשר למצוא אנשים שהוא עזר להם. אז מה? זה מוחק את פשעיו? אני לא מבין את כל המכתבים האלה (גם של תלמידיו) שאומרים עד כמה הוא עזר להם. אז מה??? מה זה קשור???
מה אתה קשור?
אנריקה | 24-07-2019 11:39
אם קראת את המכתב לפני שהגבת עליו (מה שלא בטוח לפי התגובה), היית רואה שהנשים טוענות שנוהגים ברב טל בצורה לא הוגנת ולא ישרה. מה שבאמת לא קשור בשום צורה לקישקושים שכתבת.
86
הרב טל אחראי לשנאת אחים
' | 24-07-2019 9:30
כל זה בשביל להתעקש על להישאר על הבמה. חבל הוא הורס את משפחתו וקהילתו.
הרב טל
משה | 24-07-2019 10:44
הרב טל וישיבת תורת החיים חייבים להשיב מלחמה קשה, ר' שמואל אליהו לא נח לרגע ובכל יום מחדש עליהם עלילות נוראיות ובכל יום מתזמן להם כתבות מכפישות, די! חייבים להחזיר מלחמה ולגלות מהו פרצופו האמיתי של שמואל אליהו, תתחילו בציטוט מאתר כיפה שבה שמואל אליהו בעצמו מספר שבמשך כל ימי השבוע אין לו זמן לעסוק בתורה הקדושה (הוא עסוק בלהכפיש רבנים ובפוליטקה זולה) ורק בליל שישי הוא לומד תורה, האם אפשר לקרוא לייצור כזה 'רב'?
87
חזרה בתשובה
אלי | 24-07-2019 9:46
אם אכן היה בעבר קשרים שלו עם נשים. טוב שיעשה/עושה תשובה, אך לא מתאים שבשנים הקרובות ימלא תפקיד חינוכי.
הסבר
יצחק חורי | 24-07-2019 11:08
שמואל אליהו האשים את הרב טל בשלושה דברים א.קיים רומן עם אשה נשואה גברת ד.מ. ב.קיים קשרים לא ראויים עם 'פנויות ונשואות' ג.החזיק במחשבו תמונות עירום של נשות הקהילה בית הדין בדק את הדברים וחקר מאות עדים וכן שלח את המחשב לבדיקה מעמיקה ויסודית אצל מומחי סייבר מהשורה הראשונה ומסקנות בית הדין, לגבי טענה ראשונה בית הדין קובע נחרצות כי הרב טל לא ניהל עמה שום רומן 'ולא נגע בה אפילו באצבע קטנה' אלא טעה ברוח הקדש שסבר שמצוה עליו להיות עמה בקשר כמו אב ובתו רב ותלמידו. לגבי טענות ב' וג' בית הדין קובע נחרצות שחור על גבי לבן שטענותיו של שמואל אליהו בשקר יסודן ואין בהם שמץ של אמת, והוא שפך את דמו של הרב טל לחינם אז מי התגלה כחסר דעת וממי יש ליטול את הזכות להנהיג את הציבור? מהרב שמואל טל? או מהרב שמואל אליהו? התשובה ברורה כשמש
88
אין לי ספק שאלו היו עלילות שווא ושפיכות דמים
סיפור כואב | 24-07-2019 10:30
אם דוד המלך היה בדורנו מזמן היו מוחקים אותו.
89
הרב אליהו התנהג בחוסר אחריות גדולה!
תמהה על הרב אליהו | 24-07-2019 10:32
הלבנת פנים, שקרים, הוצאת שם רע שפיכות דמים ועוד! עוד ייתן על זה את הדין. ה' ירחם. למה הוא לא דואג להגיב ולבקש מחילה??? אלו עוונות גדולים הרבה יותר מהקשר שהוכח כלא רומנטי(!!) שהיה לו עם האישה.
90
עיצה אובה קמ"ל
משה | 24-07-2019 10:42
הרב טל וישיבת תורת החיים חייבים להשיב מלחמה קשה, ר' שמואל אליהו לא נח לרגע ובכל יום מחדש עליהם עלילות נוראיות ובכל יום מתזמן להם כתבות מכפישות, די! חייבים להחזיר מלחמה ולגלות מהו פרצופו האמיתי של שמואל אליהו, תתחילו בציטוט מאתר כיפה שבה שמואל אליהו בעצמו מספר שבמשך כל ימי השבוע אין לו זמן לעסוק בתורה הקדושה (הוא עסוק בלהכפיש רבנים ובפוליטקה זולה) ורק בליל שישי הוא לומד תורה, האם אפשר לקרוא לייצור כזה 'רב'?
91
תסמונת האשה המוכה...
נעמה | 24-07-2019 10:44
נשים תמיד היו כנועות ומאשימות את עצמן בעוולות הגברים
92
הסבר קצר וממצה
יצחק חורי | 24-07-2019 11:07
שמואל אליהו האשים את הרב טל בשלושה דברים א.קיים רומן עם אשה נשואה גברת ד.מ. ב.קיים קשרים לא ראויים עם 'פנויות ונשואות' ג.החזיק במחשבו תמונות עירום של נשות הקהילה בית הדין בדק את הדברים וחקר מאות עדים וכן שלח את המחשב לבדיקה מעמיקה ויסודית אצל מומחי סייבר מהשורה הראשונה ומסקנות בית הדין, לגבי טענה ראשונה בית הדין קובע נחרצות כי הרב טל לא ניהל עמה שום רומן 'ולא נגע בה אפילו באצבע קטנה' אלא טעה ברוח הקדש שסבר שמצוה עליו להיות עמה בקשר כמו אב ובתו רב ותלמידו. לגבי טענות ב' וג' בית הדין קובע נחרצות שחור על גבי לבן שטענותיו של שמואל אליהו בשקר יסודן ואין בהם שמץ של אמת, והוא שפך את דמו של הרב טל לחינם אז מי התגלה כחסר דעת וממי יש ליטול את הזכות להנהיג את הציבור? מהרב שמואל טל? או מהרב שמואל אליהו? התשובה ברורה כשמש
93
שאלה
בוגר הישיבה | 24-07-2019 11:22
לך יש היתר להוציא שם רע (שזה יותר חמור מלשון הרע)? אף אחד לא אומר או מעלה על דעתו שהרבנים שחתמו הם סטרא אחרא חלילה. אף אחד גם לא מלכלך על שאר הרבנים. אנחנו מצטערים וכואבים את זה שחורצים את דינו של הרב בלי להיכנס לעומק העניין ובניגוד לפסק בית הדין שכן נכנס לעומק העניין והיה מקובל על שני הצדדים (גם על הרב שמואל אליהו).
תגובה לכותב חבר הכת
תגובה לכותב שטוף המו | 24-07-2019 16:31
כמה אתה שטוף מוח... הרבנים שליטא לא חלקו על הכרעת הדין. אדרבא הם הסתמכו עליו. והמליצו לא ללמוד אצלכם. למה? בגלל מה שכתוב בהכרעת הדין. אז מדוע אתה מוציא להם שם רע ואומר שהם לא בדקו לעומק?? כל מה שהיה עליהם לעשות זה לקרא את ההכרעה של הרב וייס. אה...של בית הדין העצמאי. אחי כמה שאתה שטוף מוח...חבר אסלי בכת אסלית.
94
חרץ את גורלו בית הדין שפסק שעבר בלא תחמוד
... | 24-07-2019 11:32
...
קישקוש
רוני | 24-07-2019 13:49
בית הדין לא פסק דבר כזה. שקר מוחלט. אגב, היחידים שמקבלים את פסק הדין הם הרב טל וקהילת תורת החיים, אז הטענה הזו היא אחת ההזויות...
הסבר ממצה
יצחק חורי | 24-07-2019 12:01
שמואל אליהו האשים את הרב טל בשלושה דברים א.קיים רומן עם אשה נשואה גברת ד.מ. ב.קיים קשרים לא ראויים עם 'פנויות ונשואות' ג.החזיק במחשבו תמונות עירום של נשות הקהילה בית הדין בדק את הדברים וחקר מאות עדים וכן שלח את המחשב לבדיקה מעמיקה ויסודית אצל מומחי סייבר מהשורה הראשונה ומסקנות בית הדין, לגבי טענה ראשונה בית הדין קובע נחרצות כי הרב טל לא ניהל עמה שום רומן 'ולא נגע בה אפילו באצבע קטנה' אלא טעה ברוח הקדש שסבר שמצוה עליו להיות עמה בקשר כמו אב ובתו רב ותלמידו. לגבי טענות ב' וג' בית הדין קובע נחרצות שחור על גבי לבן שטענותיו של שמואל אליהו בשקר יסודן ואין בהם שמץ של אמת, והוא שפך את דמו של הרב טל לחינם אז מי התגלה כחסר דעת וממי יש ליטול את הזכות להנהיג את הציבור? מהרב שמואל טל? או מהרב שמואל אליהו? התשובה ברורה כשמש
95
טיפשים
יהודי | 24-07-2019 11:51
אני פשוט מזועזע מחלק מהתגובות כאן של אנשים שהולכים בהערצה עיוורת שאין לה פשר אחר צידקותו של אדם שחזקת הכשרות שלו התערערה ועל הדרך רומסים את שמם של עשרות רבנים שלא חשודים בכלום ועוד קוראים להם בשמם הפרטי ללא התואר רב?! תתביישו לכם
אתה מטהר את השרץ בק"נ טעמים
ליצחק חורי | 24-07-2019 13:00
ואגב על הרב שמואל אליהו לא יצא קול בניגוד לרב שמואל טל
הסבר מפורט
יצחק חורי | 24-07-2019 12:01
שמואל אליהו האשים את הרב טל בשלושה דברים א.קיים רומן עם אשה נשואה גברת ד.מ. ב.קיים קשרים לא ראויים עם 'פנויות ונשואות' ג.החזיק במחשבו תמונות עירום של נשות הקהילה בית הדין בדק את הדברים וחקר מאות עדים וכן שלח את המחשב לבדיקה מעמיקה ויסודית אצל מומחי סייבר מהשורה הראשונה ומסקנות בית הדין, לגבי טענה ראשונה בית הדין קובע נחרצות כי הרב טל לא ניהל עמה שום רומן 'ולא נגע בה אפילו באצבע קטנה' אלא טעה ברוח הקדש שסבר שמצוה עליו להיות עמה בקשר כמו אב ובתו רב ותלמידו. לגבי טענות ב' וג' בית הדין קובע נחרצות שחור על גבי לבן שטענותיו של שמואל אליהו בשקר יסודן ואין בהם שמץ של אמת, והוא שפך את דמו של הרב טל לחינם אז מי התגלה כחסר דעת וממי יש ליטול את הזכות להנהיג את הציבור? מהרב שמואל טל? או מהרב שמואל אליהו? התשובה ברורה כשמש
96
גועל נפש
danny david | 24-07-2019 12:43
אותן נשים צדיקות עושות מעשה נבלה , בכך שמכשירות את הנבלח בעל רוח הקודש
הסבר קטן אבל חשוב
יצחק חורי | 24-07-2019 13:04
שמואל אליהו האשים את הרב טל בשלושה דברים א.קיים רומן עם אשה נשואה גברת ד.מ. ב.קיים קשרים לא ראויים עם 'פנויות ונשואות' ג.החזיק במחשבו תמונות עירום של נשות הקהילה בית הדין בדק את הדברים וחקר מאות עדים וכן שלח את המחשב לבדיקה מעמיקה ויסודית אצל מומחי סייבר מהשורה הראשונה ומסקנות בית הדין, לגבי טענה ראשונה בית הדין קובע נחרצות כי הרב טל לא ניהל עמה שום רומן 'ולא נגע בה אפילו באצבע קטנה' אלא טעה ברוח הקדש שסבר שמצוה עליו להיות עמה בקשר כמו אב ובתו רב ותלמידו. לגבי טענות ב' וג' בית הדין קובע נחרצות שחור על גבי לבן שטענותיו של שמואל אליהו בשקר יסודן ואין בהם שמץ של אמת, והוא שפך את דמו של הרב טל לחינם אז מי התגלה כחסר דעת וממי יש ליטול את הזכות להנהיג את הציבור? מהרב שמואל טל? או מהרב שמואל אליהו? התשובה ברורה כשמש
97
יישר כח לרבנים שלא נכנעו לגדוד היח"צ
ערן | 24-07-2019 16:25
לא התרשמו מהרעשה ארטילרית של אוגדות היחצנים ועשו מעשה חכם מאוד. מה קרה? אסור להם להמליץ לא ללמוד אצלכם? רק לרב שלכם יש דעה? ממש מעולה שכתבו מכתב כזה. מי שרוצה שימשיך ללמוד שם. אבל למה אתם מתבכיינים שאמרו לא ללמוד אצלכם? מה כואב לכם? רוצים להגדיל את הכת בעוד כמה ראשי בקר?
כואב לנו
יהושע פרץ | 24-07-2019 16:54
שלפני שהדבר הונח לפתחו של בית הדין כולם הסכימו לקבל את פסק הדין, וכעת שבית הדין קבע שחור על גבי לבן שהרב טל ראוי לשמש כראש ישיבה להורות תורה והלכה קמים המתנגדים ומוציאים מכתב ובו הם 'קובעים' שהרב טל לא ראוי לשמש כראש ישיבה הלו!! יש פסק דין שקובע בפירוש שהוא כן ראוי איך אתם מעיזים להפר את ההסכמה לקבל את פסק הדין ככתבו וכלשונו?
98
אם הרב טל היה מביאה חרטה , וזז הצידה...
אחד העם | 24-07-2019 16:34
למספר חודשים, כל הציבור הדתי היה מכבד אותו. החגיגות המגעילות של נצחון במשפט, כל ההשקעה ביחצנות זה פשוט מגעיל את הציבור. היחצנות של קבוצת התומכים עוסקת במצג שוא שהרב יצא זכאי (זה לא מופיע בפסק). ובנוסף בהכפשה של הרב שמואל אליהו שברור לכולם שהוא צדיק גמור. הרב טל הוא איש עשייה ותלמיד חכם גדול, אבל יש צורך שיודה באמת בטעויות שלו ויפנה זמנית את המשרה שלו.
כת השקר
יוסף | 24-07-2019 17:33
טל עטוף וממשיך להתעטף באינסוף שקרים
קצת עברית
יעקב בלומשטיין | 24-07-2019 16:57
'מביע' לא 'מביאה', וחוץ מעברית צריך גם להזהר משקרים, מי שצריך להביע חרטה עמוקה זה הרב שמואל אליהו שהוציא דיבה ושקרים על הרב טל ככתוב בפסק הדין שחור על גבי לבן
99
אמונה שלימה
איש יהודי | 24-07-2019 17:37
בסופו של דבר כולנו אנשי תורה וחובה עלינו לקבל את פסק הדין ככתבו וכלשונו, גם את הפיסקא הקובעת שהרב טל ראוי לשמש כראש ישיבה, ואל לנו לערער ולהרהר אחר בית הדין
100
הרב טל
בעילום שם | 24-07-2019 17:43
בעבר למדתי בישיבת תורת החיים אצל הרב טל, וקבלתי ממנו המון תורה והרבה יראת ה' עבודת המידות והתבוננות, כיום אני עצמי משרת כראש ישיבה, ואיני יכול להעלות על דעתי שמה שמעלילים על הרב שליטא אמת, לכן עקבתי אחר כל הדיווחים וקראתי את פסק הדין בהתרגשות, ושמחתי מאוד שנכתב בפסק הדין שאחר בירור מעמיק התברר מעבר לכל ספק 'שהרב טל לא נגע מימיו בשום אשה זולת אשתו' איש צדיק שנרדף בגלל גדולתו
אף אחד לא אמר שהרב טל נגע באישה אחרת.
שאלה | 25-07-2019 14:33
אך מה זה אומר קשר לא ראוי עם אישה נשואה? האם בית הדין שאל האם הייתה התכתבות בין רב לאישה נשואה? גם קשר ווירטואלי יכול להיות לא ראוי. השאלה מה בית הדין שאל. לפי השאלה כך הפסק. וכך הפרסום. ועל בית הדין להבהיר את הפסק בעניין ההתכתבות.
101
בין אדם לחברו אתה לא יכול לפשוע ולהגיד סליחה
אמת | 24-07-2019 17:54
זאת האמת
102
יש לכן נשים יקרות תחושת רדיפה שיש מישהו
קרן | 24-07-2019 19:39
שמזין אותה. כאילו זה הקהילה נגד העולם. אז קודם כל תדעו.. שזה אחד הסממנים המובהקים לכת. סתם ובלי קשר לסטואציה הספציפית הזו. מעבר לכך, אף אחד לא נגדכם ולא נגד התורה ולא נגד מנהגים כאלו ואחרים. אין בעיה להיות ליברלי ולקבל סוגים שונים ומגוונים בעבודת ה'. מה שכן יש כאן זו קהילה שמישהו מזין אותה בנרדפות. אני לא יודעת מה בדיוק הסיפור... אבל ברור שזה רק גורם לכם יותר להתבצר, וממילא פחות לראות את מה שאולי כן קורה ממש מתחת לאף שלכן. מאחלת לכן ולמשפחות שלכן רק טוב ושמחה- ובאמת מקווה שהקדוש ברוך הוא ייפקח עיניכן לראות את המציאות המורכבת שראש הישיבה שלכם יצר. ושהוא בעצמו הודה שהוא צריך לשוב בתשובה עליה.
דוד מעלי פונה לקרן בלשון "אנחנו חושבות..."
שימו לב | 25-07-2019 15:08
התפלק לכם יחצנים טמאים
אחר שהתבררה האמת
יהודי | 25-07-2019 9:11
עתה שהתברר שהרב אליהו הכפיש את הרב טל האם לא ראוי שיגזור על עצמו שתיקה של כמה שנים ולא יביע דעתו בעניינים ציבוריים? הרי התברר שהוא פזיז ונמהר וחסר שיקול דעת
כת מתנשאים
יוסף | 24-07-2019 21:21
בעל המכולת לא פחות מאף רב ובטח לא מהרב טל. פה הטעות שלכם. התורה היא לא מתנשאת.
לקרן
דוד מעלי | 24-07-2019 20:59
איננו חושבות שכל העולם נגדנו, אדרבה כל גדולי הדור תומכים בנו ראי את מכתבם של מרנן הגאונים מאזוז נבנצל והגרזן שליטא שאין חולק שהם הם גדולי הדור, נכון יש כמה רבני מושבים ומנהלי אולפנה שחתמו על מכתב נגדנו, גם בעל המכולת ביד בנימין מבקש להצטרף לחתימות, הוא ממש נפגע למה לא צירפו את חתימתו
103
הרב טל
סמי נחמני | 24-07-2019 23:39
הרב שמואל טל הוא הומו סקסואלי
104
הרב שמואל
עידית | 25-07-2019 2:43
זה שהמגיבים מורידים תואר רב לרב שמואל אליהו זו חוצפה. סימתם לגדול בתורה ויראת שמים ורק נשאר לכם להחליט לגבי הרב שואל. מי אתם בכלל?
לעידית
אברהם מדר | 25-07-2019 6:27
תקראי איזה ביטויים כותבים מתנגדי הרב טל על הרב טל, ואז תביני שזה דו כיווני, למשל בתגובה שלפנייך כתוב על הרב טל שהוא 'הומו סקסואל' אז למה את מתרעמת על תומכי הרב טל? האם מפני שתומכיו מרובים פי מאה מתומכי הרב אליהו את באה בטענות לתומכי הרב טל המרובים ולא לתומכי הרב אליהו המועטים? זה לא הוגן
105
חלוקת שלל
מנשה רביבו | 25-07-2019 6:57
כדי לעודד אברכים לצאת נגד הרב טל חילק שמואל אליהו את השלל, לזה הבטיח את ראשות הישיבה הקטנה, לחבירו הוא הציע את ניהול מדרשיית טוהר, ולשלישי הציע את ראשות הישיבה לבעלי תשובה, האיש פשוט גמור מציע משרות שלא שייכות לו אני אגב הצעתי להם להיות נאמנים לתורה הקדושה ולא להעיד עדות שקר, ובתמורה הצעתי לאחד מהם להיות שר החקלאות, לחבירו הצעתי להיות שר החוץ, ולשלישי את נשיאות המדינה, משרות יפות עם שכר הולם, רק שכחתי שהממשלה לא שלי.
106
זו הפרשה הכי חמורה שאירעה בציבור הדתי מאז קום
אליהו חדאד | 25-07-2019 7:05
אני עוקב מקרוב אחר הפרשה ואני אומר לכם בבירור מוחלט זו הפרשה הכי חמורה שאירעה במחוזותינו מאז קום המדינה. רב עיר קם בוקר אחד ומחליט לסחוט ראש ישיבה בטענות שוא ולאחר מכן מפרסם מכתב לכל העולם ואשתו ש'הרב טל ניהל רומן עם אשה נשואה' וגם 'ניהל קשרים לא ראויים עם פנויות ונשואות' וגם 'נמצא חומר תועבה במחשבו של הרב טל' ולסיום הוא כותב ש'הוא' הגיע למסקנה סופית שהרב טל אינו ראוי לעמוד בראשות הישיבה!!! הדבר הגיע למצב שלא היתה בררה הציבור חייב לדעת את האמת מי דובר שקר ומכפיש במזיד ועורמה ומי איש צדיק ונרדף, לפיכך הניחו את הדברים לפתחו של בית דין שבו שלושה גדולי תורה ויראה. בית הדין הגיע למסקנה הברורה והידועה מראש הרב טל לא חטא ולא נגע באצבע קטנה בשום אשה בית הדין קובע בעט ברזל הרב טל ראוי לשמש ראש ישיבה, הוא גם קובע שהרב אליהו הכפיש את הרב טל ושפך את דמו. הפרשה החמורה ביותר בציבור הדתי מאז קום המדינה, חייב לזעזע כל יהודי!!!
107
גם אני הכפשתי את הרב טל
שמואל אייזיק | 25-07-2019 7:10
לאחר שקראתי את מכתבו של הרב אליהו האמנתי לו שהרב טל פושע ודיברתי על הרב טל דברים קשים ונוראים, כעת לאחר פסק הדין ולאחר שלמדתי את הפרשה לעומק אני בצער איום ונורא על שהכפשתי איש צדיק ואחד מחשובי ראשי הישיבות בדורנו. לכפרה על מעשי אני תורם בלי נדר 1.800 שח לישיבת תורת החיים, והיתה זאת כפרתי. אני קורא לכל מי שנסחף עם מכתבו המזעזע של הרב אליהו ודיבר דברים לא ראויים על הרב טל שליטא לעשות כמוני ולתרום לישיבה, זאת כפרת העם הזה על ביזויו של תלמיד חכם.
108
פניה נרגשת לרב אליהו
פנינה הורוביץ | 25-07-2019 7:26
אנא ממך הודה בטעותך ובקש סליחה מהרב טל, וסיים עם כל הסחרור שאליו הכנסת את הציונות הדתית, זה לא יוריד מכבודך כי רב שמודה בטעות זה שבח גדול ולא מגרעת חלילה
109
הציבור הדתי - לא חכם
ישראל דיאמנט | 25-07-2019 7:55
כשהרב אליהו כתב את מכתב האיוולת וההכפשה שלו, כולנו קבלנו את דבריו כאמת ברורה, רק אחרי שבית הדין בדק וחקר את העניין והגיע למסקנה שהרב טל לא 'חטא' כלל ומעולם לא נגע באשה אחרת זולת אשתו הבננו שהרב אליהו הטעה אותנו. אבל גם אז אמרנו 'נו לא נורא הרב אליהו טעה עכשיו הכל נגמר נמשיך הלאה' - התנהגות לא חכמה של ציבור שומרי תורה ומצוות. התנהגות חכמה היתה מחייבת אותנו כציבור לבוא חשבון עם הרב אליהו שהכפיש את הרב טל ביודעין והטעה את הציבור הדתי ביודעין והכשיל אותו בעוון החמור של לשון הרע ומחלוקת והכל על לא כלום, למה לא באים אתו חשבון?
110
אחר שהתבררה האמת
יעקב בן דרור | 25-07-2019 9:11
עתה שהתברר שהרב אליהו הכפיש את הרב טל האם לא ראוי שיגזור על עצמו שתיקה של כמה שנים ולא יביע דעתו בעניינים ציבוריים? הרי התברר שהוא פזיז ונמהר וחסר שיקול דעת
בא תלמד
אתה תמים | 25-07-2019 9:23
הרב אליהו לא הכפיש את הרב טל מתוך פזיזות או נמהרות, אלא בכוונה תחילה מתוך זדון לב ורשעות שאי אפשר לתאר
111
ההיסטוריה חוזרת
נחמיה זליקוביץ | 25-07-2019 9:21
לרב אליהו היסטוריה ארוכה של אמירות חסרות אחריות ומזיקות. בימי הגירוש מהגוש הוא פרסם את הנבואה 'היו לא תהיה' ולבסוף היתה ונהיתה, רבים אבדו בגלל נבואה זו את ממונם משפחות התפרקו, אבל החמור מכל שבני הנוער פרקו בגלל נבואה זו עול תורה ומצוות אנו רואים אותם כעת בני שלושים חסרי תורה ויראה. בקיץ תשעה בעיצומה של פרשת עזרא שיינברג (שהיתה חמורה מאוד) הוא דיבר בכל כלי תקשורת שהגיש לו את המקרופון ויצר מצג שוא שהפרשה חמורה הרבה יותר ממה שהיתה באמת, מדבריו נוצר הרושם כאילו כל בנות הקהילה נבעלו לעזרא שיינברג, ספרו לי בנות מקהילת אורות הארי שעד היום היכן שהן הולכות אנשים בוחנים את ילדיהן במבטים חודרים לראות אם הם דומים לאביהם או לעזרא שיינברג. לפני כשנה יצא הרב אליהו בנבואה חדשה 'רעידות אדמה לא מזיקות בארץ ישראל' הוא רק שכח שביתו בנוי בשכונה שנהרסה כליל לפני מאתים שנה מרעידת אדמה צפתית וכאלפים יהודים נהרגו באותה רעידת אדמה. נבואה בלתי אחראית בעליל, צמה יהיה אם תהיה עוד רעידת אדמה ואיש אחד יהרג? מה נסביר לנוער? כעת הוא יצא במכתב חמור וחסר אחריות ובו האשמות נוראיות וחסרות בסיס נגד הרב טל, ואחר כך גם נגד הרב וייס ונגד בית הדין, ונגד גדולי התורה שתמכו ברב טל, כולם שקרנים כולם נוטלי שוחד כולם הזויים, רק הוא עם מוח ישר, חרטטן איש חסר אחריות מוכחת
הרב אליהו
יוסף פרץ | 25-07-2019 9:42
הוא איננו פזיז הוא איש הזוי שהוליך את המגזר למאבק מטופש ברב טל, וכעת הוא רוצה שהמגזר ילחם גם ברבני בית הדין כי הם חרדים ולא ציוניים, אנחנו לא מתכוונים להלחם את המלחמה שלו, הוא בישל את הדייסה הבאושה - הוא צריך לאכול אותה לבד ושלא יזמין 'אורחים' לאכול אתו את הדייסה המסריחה שבישל, פעם אחת שיקח אחריות על מעשיו
צודק
דוד טויטו | 25-07-2019 9:35
התנהגותו של הרב אליהו מדאיגה אותי מאוד
112
ישיבת תורת החיים
איש צפוני | 25-07-2019 9:46
בעבר למדתי בישיבת תורת החיים וקבלתי ממנה המון תורה והרבה יראת ה' עבודת המידות והתבוננות, כיום אני עצמי משרת כראש ישיבה, ואיני יכול להעלות על דעתי שמה שמעלילים על הרב שליטא אמת, לכן עקבתי אחר כל הדיווחים וקראתי את פסק הדין בהתרגשות, ושמחתי מאוד שנכתב בפסק הדין שאחר בירור מעמיק התברר מעבר לכל ספק 'שהרב טל לא נגע מימיו בשום אשה זולת אשתו' איש צדיק שנרדף בגלל גדולתו
113
ממתין שהרב אליהו יקח אחריות על מעשיו
משה | 25-07-2019 10:31
ויבוא ליד בנימין לבקש מחילה מהרב טל, לענד הוא צריך לבקש מחילה גם מהציבור הרחב שבגללו נכשל בלשון הרע והוצאת שם רע לאחד מגדולי ראשי הישיבות בדורנו
ביודעו ומכירו קאמינא
יוסף | 25-07-2019 10:54
אני מכיר את שמואל אליהו מקרוב, איש גאוותן שגאוותו לא תניח לו לבוא לבקש מחילה, גם אם כל הציבור הדתי לאומי יעלה באש המחלוקת הוא לא יבקש מחילה, גם אם אליהו הנביא יבוא ויאמר לו טעית, הוא לא יודה לאליהו הנביא הוא יטען שהרב טל שימן את אליהו הנביא
114
הצוות החדש של היחצ עובד טוב
עדי | 25-07-2019 12:35
שימו לב כל התגובות האחרונות מנוסחות היטב הצוות הזה כנראה טוב. קראתי את התגובות כמעט השתכנעתי שכל גדולי הרבנים בציונות הדתית הם הטועים. אולי בכלל זה הפוך על הפוך עשו את כל הטרררם כדי שבסוף כל האנשים לא יאמינו לרבני הציונות הדתית ויצטרפו לקק תורת החיים.
אחר המחילה רבה לא הבנתי את טענתך
משה | 25-07-2019 16:20
האם בגלל שהתגובות מנוסחות היטב ומדברות לעניין ומאוד משכנעות שהצדק עם הרב טל והוא נרדף לחינם ושפכו את דמו, האם בגלל זה הגעת למסקנה שמי שכתב את הדברים הוא משרד יחסי ציבור? האם אתה בעצם מתכוון לומר, שלגולשים באתר אין מוח ואין לא יודעים להתנסח בצורה נכונה ומשכנעת, ורק משרד יחסי ציבור יכול לכתוב היטב? האם אתה מתכוון לומר שמכיון שאין להם מוח הצלחתי לעבוד עליהם ולהעליל על הרב טל, עד שבאו משרד יחסי הציבור וכתבו את הדברים הנכונים והוכיחו לכולם שאני משקר? האם בית הדין שכתב ששפכו את דמו של הרב טל האם גם הם משרד יחסי ציבור? האם מרן הרבנים מאזוז נבנצל וייס והגרזן שכתבו שרדפו את הרב טל חינם והוא ראוי לשמש כראש ישיבה, האם הרבנים הזקנים הללו - הם בעצם לא הם אלא משרד יחסי ציבור? אשמח לקבל תשובה, אבל עניינית
אתה איש לא ישר
יוחאי כהן | 25-07-2019 14:15
שוב אתה מנסה להטעות את הציבור כאילו 'כל רבני הציונות הדתית' חתמו נגד הרב טל, ואתה יודע את האמת שרוב רובם לא חתמו אלה שחתמו מהוים פחות מאחוז אחד מרבני המגזר, ורובם לא העפרון הכי מחודד בקלמר
הסבר פשוט
יצחק חורי | 25-07-2019 14:07
שמואל אליהו האשים את הרב טל בשלושה דברים א.קיים רומן עם אשה נשואה גברת ד.מ. ב.קיים קשרים לא ראויים עם 'פנויות ונשואות' ג.החזיק במחשבו תמונות עירום של נשות הקהילה בית הדין בדק את הדברים וחקר מאות עדים וכן שלח את המחשב לבדיקה מעמיקה ויסודית אצל מומחי סייבר מהשורה הראשונה ומסקנות בית הדין, לגבי טענה ראשונה בית הדין קובע נחרצות כי הרב טל לא ניהל עמה שום רומן 'ולא נגע בה אפילו באצבע קטנה' אלא טעה ברוח הקדש שסבר שמצוה עליו להיות עמה בקשר כמו אב ובתו רב ותלמידו. לגבי טענות ב' וג' בית הדין קובע נחרצות שחור על גבי לבן שטענותיו של שמואל אליהו בשקר יסודן ואין בהם שמץ של אמת, והוא שפך את דמו של הרב טל לחינם אז מי התגלה כחסר דעת וממי יש ליטול את הזכות להנהיג את הציבור? מהרב שמואל טל? או מהרב שמואל אליהו? התשובה ברורה כשמש
115
מי חתום? יש שמות? או שזה משרד היחסי ציבור?
אחד שלא קשור לכלום | 25-07-2019 13:57
עובדים אנשי יחץ חזק מאוד לנקות את מה שאי אפשר כנראה לנקות. כמויות התגובות וסגנונן שחוזר על עצמו באתרים יוכיחו. מוכיח לי למה אני לא מתכוון להתקרב לתורת החיים. לרב ולתלמידיו. לא לספרים ולא לתכנים.
מעניין מאוד
מוזר | 25-07-2019 14:13
כשזה תגובות נגד הרב טל אתה לא שואל 'מי חתום?' אבל כשזה תגובות בעד הרב טל אתה פתאום נזכר שצריל לשאול 'מי חתום?' ובכל מקרה בדקתי את התגובות שבעד הרב טל וכמעט כולם חתומות בשמות אשיים וחלקם גם בשמות משפחה שזה נדיר בתגובות
הסבר על הדיסה שבישל רבי אליהו
יצחק חורי | 25-07-2019 14:08
שמואל אליהו האשים את הרב טל בשלושה דברים א.קיים רומן עם אשה נשואה גברת ד.מ. ב.קיים קשרים לא ראויים עם 'פנויות ונשואות' ג.החזיק במחשבו תמונות עירום של נשות הקהילה בית הדין בדק את הדברים וחקר מאות עדים וכן שלח את המחשב לבדיקה מעמיקה ויסודית אצל מומחי סייבר מהשורה הראשונה ומסקנות בית הדין, לגבי טענה ראשונה בית הדין קובע נחרצות כי הרב טל לא ניהל עמה שום רומן 'ולא נגע בה אפילו באצבע קטנה' אלא טעה ברוח הקדש שסבר שמצוה עליו להיות עמה בקשר כמו אב ובתו רב ותלמידו. לגבי טענות ב' וג' בית הדין קובע נחרצות שחור על גבי לבן שטענותיו של שמואל אליהו בשקר יסודן ואין בהם שמץ של אמת, והוא שפך את דמו של הרב טל לחינם אז מי התגלה כחסר דעת וממי יש ליטול את הזכות להנהיג את הציבור? מהרב שמואל טל? או מהרב שמואל אליהו? התשובה ברורה כשמש
116
בושה וחרפה
יהודי שונא מחלוקת | 25-07-2019 14:10
חוצפה ועזות פנים, במקום שר' שמואל אליהו יבקש סליחה מהרב טל הצדיק, ובזה תמה הפרשה הכאובה הזו. הוא ומשפחתו ממשיכים 'להתאמץ להטמיע את ההכפשות' ולהמשיך את הסער והרוחות הרעות הנושבות מצפת ומפיחות ריח רע בכל הארץ.
117
היה יכול להיות פשוט יותר
דביר ביתאן | 25-07-2019 14:11
אילו ר' שמואל אליהו היה מבקש סליחה הפרשה היתה מאחורינו והיה נמנע הרבה חילול ה' ולשון הרע וילקוט כזבים, מקוה שיהיה לו את הכח (והרצון) לעשות זאת, ויפה שעה אחת קודם
118
דרושה ועדת חקירה משטרתית
אביגדור אלימלך | 25-07-2019 14:17
הוא מספר לציבור שהוא אלוף העולם בענייני נשים מתלוננות, כביכול עשרות נשים נוהרות לפתחו להתלונן, והנה, במלחמה שניהל נגד אחד מגדולי הדור התגלה כשרלטן. 2% אמת, מה הולך?
119
יש רגעים שאני מתבייש שאני שייך לציבור הדתי
דוד אוחנה | 25-07-2019 14:22
כמו הרגע הזה שבו אני מבין שרב עיר 'תפר תיק' לראש ישיבה, עד שבאו בית הדין וגילו את ערוותו של מוציא הדיבה, וכולם שלנו, גם מוציא הדיבה וגם מושא הדיבה, ברגעים כאלה אני פשוט מתבייש שאני שייך למגזר
120
כשהכפישו את הרב טל בדברי שקר
ישראל | 25-07-2019 14:28
כשהכפישו את הרב טל בדברי שקר - שכחו שיש בורא לעולם, והוא העד והוא הדיין, והוא עתיד ליפרע ממי שמוציא לעז על תלמידי חכמים
מצווה לפרסם רשעותו של טל
יוסף | 25-07-2019 22:23
מצווה לפרסם רשע
כמה שאתה צודק יחצן טמא
רפאל | 25-07-2019 15:11
.
121
דברי אמת שניכרים..
לימור סון הר מלך | 25-07-2019 16:05
תומכת בכל ליבי בכן נשים אמיצות וצדיקות,זכיתי להכיר את הרב טל וללמוד תורת חיים מפיו ומפי הרבנית יפעת ,זכיתי להכיר תלמיד חכם צדיק עם יראת שמים אהבת ישראל ומסירות נפש אמיתית שיש למעטים בדור שלנו(ויתכן שהיא מה שהובילה אותו למצב הנוכחי). איני חלק מקהילת הרב ועדיין יש לי בהירות ביחס לישרו של הרב ומידת צידקותו שרק גדלה בעיני כאשר מיד לקח אחריות ומתוך אמונה הודה בטעותו , אכן צודקות נשות הקהילה בטענתם שהיה הכי נח ליפול לרשת ההכפשות נגד הרב,למרות שרב הנסתר על הגלוי ורבים רבים במקום להקשיב לדיינים שחקרו וביררו אחר הדברים לעמקם, בחרו בדרך הקלה והשלימו פרטים שבדו מדימיונם הקודח,אני מקווה בכל ליבי שדבריכן שיצאו מליבכן השבור יכנסו לליבות עם ישראל לגווניו,ותמשיכו לראות בפירות עמלכם היקר המבורך והרצוי . ברכת ה' עליכן.
122
תלמידי חכמים
משה | 25-07-2019 18:45
נא להיזהר בכבוד תלמידי חכמים
123
תקראו את העובדות שמאשר ביה"ד
אתן עיוורות | 25-07-2019 21:25
בושה
הקלות הבלתי נתפסת
איש מודאג | 25-07-2019 21:54
הקלות הבלתי נתפסת שבה אפשר להכפיש ראש ישיבה על לא עוול בכפו - מדאיגה אותי מאוד, היום זה הרב טל ומי מחר?
124
טוב אחרי יומיים תגובות
חיים מ | 25-07-2019 21:50
רק שטופי המוח והשרופים ביותר נותרו במערכה. והם לא יוותרו הם ישכנעו את כולם שבכת שלהם הכי כיף ושהרב שלהם הוא הכככככי צדיק בעיר. למה ככ אכפת לכם ממה שכתבו כמה רבנים לא הכי מחודדים??? הרי אם כל גדולי הדור הכשירו את מעשי הרב, על מה כל הרעש?? אלא שלחברי כת מאוד חשוב לטפח את האגו של..
125
מה יתרון לו?
יהונתן אונגאר | 25-07-2019 21:57
מה יתרון לו לרב אליהו במחלוקת שלא לשם שמים?
126
הפרשה הזו טלטלה אותי
אלימלך רוזנסקי | 25-07-2019 22:00
מתחילת הפרשה לא התערבתי ולא הבעתי את דעתי, אבל אחר שבית הדין קבע שהרב טל לא חטא ולא נגע בשום אשה זולת אשתו, וקבע בית הדין בפירוש שהוא יכול לחזור למשרתו כראש ישיבה להגדיל תורה ויראה, איך אפשר שיבוא רב עיר שאינו בר הכי ו'יקבע' שהוא אינו ראוי לעמוד בראשות הישיבה נגד מה שפסקו הדיינים? ואחר כך יחתים עוד רבנים שקובעים שעל סמך פסק הדין (שקבע בפירוש שהוא יכול לחזור לראשות הישיבה) הם קובעים שהוא אינו ראוי לשוב למשרתו? מישהו יכול להסביר לי את הסוגיא? דברי הבל של אנשי מריבה ומדון
127
תרתי דסתרן אהדדי
נהוראי | 25-07-2019 22:06
עם כל הכבוד שיש לי לרבנים הגאונים ליאור ודרוקמן, אינני מבין את דבריהם, הם טוענים שהם סומכים על בית הדין ועל פסק הדין ולכן הגיעו למסקנה שהרב טל אינו ראוי לשמש ראש ישיבה, והלא בפסק הדין כתוב בפירוש שהרב טל כן ראוי לשמש כראש ישיבה!!! האם אפשר לטעון שסומכים על מה שכתוב בפסק הדין והוא פסק דין אמיתי, ובאותה נשימה לטעון שהוא טעות? ואגב, הרבנים הגאונים הנל לא אמרו שהם לא מקבלים את עיקר פסק הדין ששמואל אליהו הוציא על הרב טל שם רע בשקרים וכזבים ושפך את דמו, אדרבה, הם מסכימים עם בית הדין בעניין זה, וחשוב שכל יהודי יזכור זאת ובפעם הבאה ששמואל אליהו יכתוב דברי בלע על מישהו לקחת את המכתב ולשים באסלה שם מנוחתו כבוד.
128
כדאי
דוד | 26-07-2019 17:53
כדאי ללכת לרב אמנון יצחק הוא יעשה סדר בבלאגן הוא ידוע שלא מפחד מאף רב ואומר רק אמת.... אם תעשו את זה זה יועיל לציונות הדתית
129
גם את גואל רצון.....
אבי | 20-01-2020 18:19
הגיבוי דווקא מחדד את הבעייתיות!!! מנין אתן יודעות מה היה למישהיא אחרת???