אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הקרב הבא של שקד; פגישות קריטיות לאיחוד רחב בימין

השרה לשעבר תיפגש בשבוע הקרוב עם ראשי המפלגות, כולל בפעם השנייה עם הרב רפי פרץ במטרה להאיץ את האיחוד. המחלוקות: על ראשות הסיעה וסדר המקומות ברשימה, 5 בעשירייה

הקרב הבא של שקד; פגישות קריטיות לאיחוד רחב בימין
  (צילום: חיים גולדברג)

אמש העביר נפתלי בנט את ההנהגה לאיילת שקד שתעמוד בראש הימין החדש, היא מסמנת את הקרב הבא: איחוד רחב של כל המפלגות מימין לליכוד.

השרה לשעבר תיפגש בשבוע הקרוב עם ראשי המפלגות, כולל בפעם השנייה עם הרב רפי פרץ לאחר שבפגישה הקודמת לפני כחודש יצאו השניים בתחושות קשות וללא תוצאות. המטרה היא לשכנע אותו לפנות את המקום הראשון, מהלך לו מסרבים בבית היהודי וכך גם ראש הממשלה נתניהו שפועל לסיכול האפשרות ששקד תעמוד בראש.

בנוסף, בימין החדש דורשים 5 מקומות בעשירייה הראשונה: 1,3,5,7,9, אך בבית היהודי האיחוד הלאומי מתנגדים ומדברים על ריצ'-רצ' משולש של חלוקה ל- 3 בין שלוש המפלגות. המטרה במשא ומתן הוא למשוך את הזמן עד למועד הגשת הרשימות ביום חמייש הבא, על מנת שיתפשרו על הדרישות.

שקד ובנט אמש, בהצהרה (צילום: חיים גולדברג/ סרוגים)

במסיבת עיתונאים אמרה שקד כי "מפלגת הימין החדש בראשותי לא רצה בצילה של מפלגה אחרת, אלא כמפלגה המבקשת לאחוז בְּמושכות ההנהגה הלאומית וּלהבטיח את ניצְחון היָמין" הוסיפה שקד.

עוד פנתה למפלגות מימין לליכוד בקריאה לאיחוד: "אני קוראת מכאן לשותפיי לדרך- נכון, יש בינינו מחלוקות, אבל אל מול האתגרים שלפנינו, הן בטלות בְּשישים. חיבור הוא תעודת הביטוח של היָמין הערכי והאידיאולוגי, עלינו לעשות זאת".

נתניהו דווקא כן מתערב במה שקורה בגזרת הימין. במהלך כל השבוע האחרון נתניהו התקשר לרב רפי פרץ כמה פעמים, במטרה לסגור על איחוד עם עוצמה יהודית. כרגע בן גביר דורש את מקומות 3 ו- 6 ואילו בבית היהודי האיחוד לאומי רוצים לתת לו את מקומות 7,8.

בנוסף, נתניהו זימן את הרב פרץ לפגישה הערב, אך היא בוטלה והשניים ייפגשו במועד אחר. ביטול הפגישה נודע דקות ספורות אחרי הדיווח של עמית סגל לפיו שרה נתניהו ביקשה ממיכל פרץ, רעייתו של שר החינוך הרב רפי פרץ, שלא להתאחד עם איילת שקד ונפתלי בנט.

בעוד בבית היהודי אישרו כי השתיים נפגשו, מטעמה של שרה נתניהו נמסר כי הדיווח על תוכן השיחה הוא "בדיה".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
17 תגובות - 13 דיונים מיין לפי
1
עצה לגברת שקד....
יעל | 22-07-2019 8:46
אל תעיזי להכניס את בצלאל סמוטריץ לרשימה הרבנים שלו יעשו לך את המוות הם ינצלו את כל התקציבים שהם יכולים ממך ואז יתנו הוראה לבצלאל להתחיל ללכלך עלייך בדיוק כמו שעשו לפני הבחירות הקודמות הם יגייסו את כל הערוץ התקשורת שלהם נגדך ויתחילו להפיץ כתבות ודברי תורה בגנותך זו חבורה של מתנשאים ונצלנים בצלאל הוא הדגם הכי מרוכז שלהם תזהרי מהם אל תתני לו מקום בעשיריה הראשונה כדי שהוא יבין את מקומו
סוף סוף תגובה מקצועית עניינית , מסכים לגמרי
איתן | 22-07-2019 9:22
מכיר את בצלאל מנעוריו מאז ומתמיד הוא דאג לעצמו וטיפח את כבודו כאחד שגדל בישיבות החרדלים אין ספק שהוא מטיב לייצג אותם בהתנשאות שלו ובמגדריות שלו זמן עבר אין להם מצביעים ואין להם כח הם רק עושים רעש וצלצולים מתוך גאווה העצמית שלהם בהחלט בצלאל צריך להיזהר ממנו הוא בכל זמן נתון עושה את השיקולים הצרים שלו לטובתו האישית לא מתאים לימין החדש ולמה שהם מייצגים באמת בגבורה ובאמינות
2
איילת ונפתלי - שני פחדנים !
אליהו | 22-07-2019 8:48
שני פחדנים - איילת ונפתלי ! ביליתי שתי שבתות וליל הסדר מול ביתו של נפתלי בנט. במוצאי שבת , הוא באמת בא לדבר אתי. פשוט , התחננתי אליו. איילת שקד חסמה פעמיים אותה הצעת חוק . פעם ראשונה , תמר זנדברג הגישה ,ופעם שנייה יהודה גליק. איילת בהיותה יושבת ראש ועדת שרים לענייני חקיקה דאגה שהקואליציה תצביע נגד החוק. יהודה גליק קיבל בנוסף איומים מחיים כץ ופחד להביא את זה להצבעה במליאת הכנסת. פעמיים אותה הצעת חוק. ומה אומרת אותה הצעת חוק. תרגום של החוק האמריקאי. לא לחמש ולאמן כוחות שמבצעים רצח עם ופשעים נגד האנושות .ונפתלי בנט אומר לי באותו מוצאי שבת. אני אדבר עם איילת . וכלום. ואני יושב עם איילת לפני שלושה וחצי חודשים שעה בלשכה שלה. מסביר לה השיטה - איך אנחנו מחמשים רבי מרצחים. 382000 נרצחו בדרום סודן עם הרבה נשק שלנו. ואיילת אומרת לי - אני אדבר עם היועץ המשפטי . וכלום. ואני שואל - כמה אומץ צריך כדי - how may times ca a ma tur his head ad preted that he just doest see. כמה פעמים נסובב את הראש ונעמיד פנים שפשוט לא רואים .סליחה , אין כאן אומץ. יש כאן , רצון להיבחר. יש כאן רצון להעלים מהציבור .פחד להביט בסבל של יתום שבוכה לאחר שרצחו את אמא שלו במיאנמר עם נשק שלנו. יש כאן פחד לבקש מהציבור מנדט לחמש רוצחים.ויש כאן פחד לבקש סליחה. . נפתלי בנט ואיילת שקד שני פחדנים ויחד עם עוד 118 - הולכים 120 פחדנים להיבחר לכנסת ישראל.
זה נכון.
יאיר | 22-07-2019 10:44
בהצלחה לך במאבקך החשוב!
3
מפלגות הימין
יחיאל | 22-07-2019 8:52
בה' מה המטרה שלהם לנצח בבחירות זה שלא מתאחדים זה רק ענין של אגו מי מקום ראשון כחה לא צתנהגים מי שרוצה לנצח בבחירות אולי יתפכחו סוף סוף
מה עם חוק גירוש משפחת רוצח לאומני?!
ימין האלק. | 22-07-2019 10:16
המשך קיבעון העונש הקיים , ממשיך לצערינו לשפוך דם נקיים..וניתן למנוע עי חוק: גירוש משפחת רוצח לאומני. לא של רוצח פלילי. לא רק הריסת בית/חילוט נכס. לא עונש מוות. רק גירוש ופיזור של משפחת רוצח לאומני. יימנע וייצמצם את הרציחות וניסיונות פיגוע הבאים. צו 8 השעה. חבל שלא נעשה קודם. יום טוב לכולם.
4
דיווח מוטה
משה | 22-07-2019 8:57
ברור כשמש שהאתר תומך ב שרה לשעבר ומתנגד לרב רפי ולכן לא קורא לו שר החינוך. רבותיי, תנו דיווח הוגן. כתבו דרישתם המופרכת למקומות 1,3,5,7,9. הרי ברור לגל בר דעת שזו מגלומניה חסרת בסיס וחסרת סיכוי
5
ץץ
אפשר | 22-07-2019 9:04
אני מציעה לה לחשוב ברצינות על הקמת מיפלגה רגילה רגילה וצרוף אנשים שמושכים המוני קולות ויש אם קצת מיתאמצים. מהניסיון בבית מצביעי ימין אוהבים אנשים כמו בן גביר ויש עוד כמוהו. מהסוג של מיי גולן אולי שפי גבאי. תיראו איפה היה לפיד ומה יצא מימנו המונים היצביעו לו ואותו דבר ליבני מי הייתה ביכלל ובסוף ניבחרה כמיפלגה הכי גדולה. היגיע הזמן שיקומו מיפלגות רגילות א סקטוראליות כמו הליכוד שיתחלקו בקולות בוחרי הליכוד.
6
איילת,אל תשכחי אותי.אני ימני אמיתי.
ד"ר ברוך גולדשטיין | 22-07-2019 9:05
כוחנו באחדותנו.
7
פיצול מנהיגות מפלגתי
יואל כהן | 22-07-2019 9:15
איילת שקד-מנהיג הפוליטי של המפלגה רב רפי- מנהיג הרוחני של המפלגה כאילו ראש ישיבה ומנכל למה לא??
8
פגישות חסרות טעם. כולנו למען נעם.
יניב | 22-07-2019 9:32
תנועת נעם (לא מפלגה של פלג - אלא תנועה המאחדת את העם) תזכה בלי כל ספק, למספר גדול מאד של קולות, שחלקם יעבור אפילו מהשמאל. הראיה הכלל ישראלית ולא המגזרית, ההנהגה הצמודה של גדול הדור, וחידוד הנושאים הכואבים לרוב מוחלט של הציבור, כבר מעוררים תהודה גדולה ומביאים רבים לחשיבה שניה על הצבעתם. המהלך של הקמת נעם הוא שינוי עצום בכל המערכת חברתית פוליטית. אין לנו רשות להמנע מפעולה למען הצלחת התנועה ופעם ראשונה לשים חזון יהודי על סדר היום!
גדולי הדור
התמים | 22-07-2019 10:02
ממש לא מעניינים את הציבור הרחב וגם חלק ניכר מהציבור הסרוג. רוצים מפלגות ולא תנועות דתיות. את הדת אין לערבב עם פוליטיקה. אנחנו לא איראן, לא סעודיה ולא אפגניסטן. רוצים להיות מדינה ליברלית, שיוויונית ומתקדמת. לא מדינת דת חשוכה בה כופים על הפרט דינים דתיים.
9
| 22-07-2019 9:48
תיזהרו!
10
אילת לוקחת מנהיגות
אליהו | 22-07-2019 9:50
מאחל לך שתאחדי את כל מפלגות הימין כולל פיגלין ועוצמה יהודית לדגל של שמירה על המדינה היהודית שזה בנפשינו
11
אסור לתת לה לעמוד בראשות מפלגה דתית
אהוד | 22-07-2019 9:54
איננו ליכוד ג
12
לאייילת יש את הביצים הכי אבל הכי גדולים בימין
אתי | 22-07-2019 10:13
רפי פרץ וסמוטריץ סך הכל כוסיות לאומתה. שבו בשקט יא דוסים צבועים ותנו לגבר אמיתי בשם איילת להוביל.
13
תיזהרו מהליצנים בן גביר ופייגלין
מפלגת "צבא העם" | 22-07-2019 10:28
זהירות מהלי⁦צ⁦^_^⁩נים