אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

שקד בראשות הימין החדש: "נוביל איחוד אחד גדול"

לאחר חודשים של המתנה, איילת שקד הודיעה כי תעמוד בראשות הימין החדש, כשבנט יהיה שני ברשימה. בדבריה התחייבה: "הימין החדש לא רצה בצל מפלגה אחרת. בהנהגתי נוביל איחוד אחד גדול"

שקד בראשות הימין החדש: "נוביל איחוד אחד גדול"
  (צילום: חיים גולדברג\סרוגים)

לאחר חודשים של המתנה, הערב (ראשון) הגיעה ההחלטה של איילת שקד בנוגע לעתידה הפוליטי. במסיבת עיתונאים במסיבת עיתונאים חגיגית שכינסו הערב ראשי ״הימין החדש, שקד הכריזה על ריצה משותפת עם בנט בבחירות הקרובות, כאשר השרה לשעבר תעמוד בראשות המפלגה.

"בבחירות הקרובות אין עדיין מפלגה שבראשה עומדת אישה- עכשיו יש. אני רוצה לפתוח שער לנשים רבות אחריי – ומבקשת את אמונכם היום" אמרה בפתח דבריה. "למדנו מהטעויות והפקנו את הלקחים. נציב בפניכם מנהיגות ברורה. באומץ לב פוליטי ואישי, בחר שותפי לדרך, נפתלי בנט, לוותר על מקומו כמספר אחד, אך לא על מקומו בחזית הנושאים באלונקה".

"מפלגת הימין החדש בראשותי לא רצה בצילה של מפלגה אחרת, אלא כמפלגה המבקשת לאחוז בְּמושכות ההנהגה הלאומית וּלהבטיח את ניצְחון היָמין" הוסיפה שקד. עוד פנתה למפלגות מימין לליכוד בקריאה לאיחוד: "אני קוראת מכאן לשותפיי לדרך- נכון, יש בינינו מחלוקות, אבל אל מול האתגרים שלפנינו, הן בטלות בְּשישים. חיבור הוא תעודת הביטוח של היָמין הערכי והאידיאולוגי, עלינו לעשות זאת".

"באומץ לב פוליטי ואישי, בנט בחר לוותר על מקומו כמספר אחד" (צילום: חיים גולדברג\סרוגים)

"יחד בהנהגתי נהפוך לכוח משמעותי וחזק, כוח שיוביל את עם ישראל בעוז וּבְאמונה" התחייבה. "איחוד אחד גדול, איחוד של אנשים טובים, של ערכים בריאים וּמעשים אמיצים. עשינו לא מעט בשנים האחרונות. סובבנו את ההגה בִּפְניית פרסה. אחרי 40 שנה שהיָמין נמצא בשלטון, אבל השמאל היה זה שמושל, הוכחנו בארבע השנים האחרונות, במשרד המשפטים וּבְמשרד החינוך, בין חדרי הקבינט וּבַכְּנסת – שאם היָמין רוצה, היָמין גם יכול למשול".

עוד הזהירה כי "השנים הקרובות מְזַמְנות לנו מבחנים קשים במיוחד. תכנית טראמפ המובילה לִמדינה פלסטינית, שלטון החמאס בִּרצועת עזה; הגרעון העצום בתקציב המדינה; הפחתת רגולציה שחונקת כל מה שמנסה לצמוח פה והחזרת הדמוקרטיה לעם ישראל והיכולת למשול בידי מי שנבחר על-ידי העם. אבל מעל הכל, עומד החשש האמיתי, זה שכמעט התממש לפני כמה חודשים, והוא מכירת חיסול אידיאולוגית של כל מה שאנחנו ביָמין מאמינים בו. זה עלול לקרות שוב".

לדבריה, "אין ערך ימני, אין עמדה ימנית, אין ציפור נפש ימנית אחת שלא יוקרבו על מִזְבַּח הקמת הקואליציה, אם לא נהיה כוח משמעותי בכנסת הבאה. הפעם היה לנו מזל – הדלפה קטנה מנעה מכירת חיסול שלמה – אבל מה יהיה מחר? אם אתם מאמינים כמונו בחזון הציוני, בִּמדינת ישראל כִּמדינה יהודית ודמוקרטית, בִּזכותו של עם ישראל על ארץ ישראל- הרי שמקומכם איתנו, עם היָמין הֶחדש. לא משנה איפה הייתם בֶּעבר – הֶעתיד שלכם כאן".

"אני ניגשת לִמשימה זוֹ בִּצניעות, אבל בִּנחישות. טובת ישראל היא היחידה שתמיד עמדה וּלְעולם תעמוד לנגד עיניי" סיכמה. "זוֹ משימת חיי, ואת כל כוחותיי אני מתכוונת להקדיש לה, ואני מבקשת מכם, שותפיי, את אמונכם".

(צילום: חיים גולדברג\סרוגים)

כעת הצדדים צפויים לפתוח במשא ומתן עם ראשי איחוד מפלגות הימין במטרה להגיע לחיבורים נוספים, כשבנט ושקד ידרשו לתת לשקד לעמוד גם בראשות הרשימה המאוחדת. מוקדם יותר יו"ר איחוד מפלגות הימין, הרב רפי פרץ, הודיע כי ידבוק בעמדתו שלא לוותר על המקום הראשון, ואף נפגש עם בצלאל סמוטריץ' וראש הממשלה בנימין נתניהו על הנושא.

רגעים לפני תחילת ההצהרה (צילום: סרוגים)

בשבועות האחרונים נרשמו סקרים רבים שהראו כי רשימת ימין מאוחדת בראשות שקד תביא יותר מנדטים מאשר רשימה המובלת על ידי מועמד אחר. על פי סקר של מקור ראשון מסוף השבוע, לו הבחירות היו נערכות היום רשימת ימין מאוחדת בראשות איילת שקד הייתה הופכת למפלגה השלישית בגודלה עם 12 מנדטים, מאחורי הליכוד עם 30 וכחול לבן עם 28. לעומת זאת, רשימת ימין מאוחדת בראשות הרב רפי פרץ הייתה מקבלת 7 מנדטים בלבד.

מנגד, הרב רפי פרץ הבהיר פעמים רבות בעבר כי לא יוותר על המקום הראשון בבחירות הקרובות- כשלטענתו מי שעומד בראש מפלגה ציונית דתית אדם דתי בעצמו. בראיון באולפן סרוגים שלל הרב פרץ בחריפות את הצבתה של שקד החילונית במקום הראשון ואמר כי "הציונות הדתית קבעה לה דרך שמי שמוביל אותה צריך להיות מאוד נאמן לדרך הזאת. שמנו על הראש שלנו את הדגלים של הציונות הדתית, מבחינה עקרונית מי שעומד בראש צריך להיות לגמרי שייך לציונות הדתית. אני חושב שזה נפלא שאישה מזדהה ובאה ושייכת ומרגישה שייכות, אבל בראש הציונות הדתית עומד מי ששייך לציונות הדתית במובן העמוק של המילה".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
19 תגובות - 15 דיונים מיין לפי
1
סחטה מה שיותר, יקבל יותר מ-0, שווה לו
2 נצלנים | 21-07-2019 20:11
מי שהרס את מפלגות הימין ויתר. על מה? על אחוז קטן של קולות שיקבל. עמד להקים מפלגה מס. 2 לא בדיוק ימנית ולא בדיוק דתית. עם איילת שקד- יהיה ימין, אבל הדתיים ימחקו מהמפה. שימו לב!! אל תתפתו!
איילת שקד+בנט=רפורמים. מסוכנים לציונות הדתית
עידו 2 | 21-07-2019 23:48
הרב פרץ. אל תתן את המקום הראשון לרפורמית
2
לא נתנה לו אפילו לעמוד על הבמה
אזרחי | 21-07-2019 20:21
לא נתנה לו אפילו לעמוד על הבמה
3
הרב אלי סדן העביר את תמיכתו מפרץ לשקד -מוזר
הבזיון | 21-07-2019 20:33
מייעצת לרב סדן לא לעסוק בפוליטיקה אלא בחינוך הבוגרים בישיבת עלי, אחרת תתחיל לחפש את התלמידים. האם סדן עוסק בפוליטיקה או בחינוך??? ממתי שינה את המקצוע שלו???
4
בעז"ה סמוטריץ הולך הבייתה
ישראל בן שחר | 21-07-2019 20:35
כלומניק שרימה את הצבא והתחזה לאברך והצהיר שתורתו אומנותו כדי לדחות גיוס וללכת ללמוד משפטים לא ראוי להיות נציג הציבור בכנסת
אתה המשמיץ האובססיבי כנראה להט"ב. בצלאל ינהיג
על אפך וחמתך | 22-07-2019 7:08
עוד, על אפך וחמתך ולשון הרע שלך.
יאלה סמוטריץ בית גאים יסח ה'
לדביל הסדרתי המיואש | 21-07-2019 23:22
גאווה של סמוטריץ בדרך להתרסקות אפס מאופס כלומניק עם תעודות שלא עשה כלום בחייו לא בצבא ולא באזרחות
סמוטריץ' לא הולך לשום מקום
המיואש | 21-07-2019 21:39
מי שצריך ללכת זה הרב רפי פרץ וכמה שיותר מהר, טעו טעות פטאלית בכתובת כשקראו לו לעמוד בראש
5
טעות להתאחד. צריך לרוץ בנפרד
.. | 21-07-2019 20:40
הימין החדש צריכים להביא את מצביעי כחלון ומצביעי ליברמן המסורתיים. פרץ שיעמוד בראש עם סמוטריץ ומפלגת נעם ועוצמה ....אין שום בעיה. איחוד איתם רק יוריד את הסך הכולל.
6
נפתלי בנט יצא גדול
אהרן דרעי | 21-07-2019 21:00
נפתלי בנט יצא גבר באמת שם את האגו בצד.וטובת המדינה והעם לנגד עיניו.אתן לו את קולי.בהצלחה
7
תילמדו מהשמאל החכם שהוציא אלמונים מהבוידם
אני | 21-07-2019 21:02
הם סך הכל שתי צעירים נחמדים. היי תחשבו כמו השמאלנים ותהיו ימנים. צרו מיפלגה עם כוכבים להמון ויצביעו לכם. היגיע הזמן באמת לאתגר את הליכוד מה הבעייה. מיפלגה ממש רגילה כמוהו מה אי אפשר להשוות ולהיתחרות איתם. באמת זה רעיון. היגיע הזמן להיתחרות בליכוד. קחו את בן גביר .תחטפו אותו . הוא כמו דגל לאומי להמונים. ויש עוד רבים על בטוח.
8
שקד בנט ומתן כהנא שלישיה מנצחת
יוסי גול | 21-07-2019 23:39
תותחים ומוצלחים אחד אחד שמים את כל הבית היהודי והסמוטריץ הפודל שלהם בכיס הקטן
9
מה זה שווה?
עמיחי | 22-07-2019 0:14
הם ימין חלש שנכנע לליכוד בכל צ׳אנס. ראבק, כמה פעמים בנט התרפש בפני ביבי? גם שירד על אישתו, לבנט לא היה שום בעיה להציע לביבי חסינות. ימין חזק זה אך ורק עוצמה יהודית!
10
טר"ש איווט ליברמן האפסנאי במחסן המדים והנעלים
מתן | 22-07-2019 1:59
טר"ש איווט ליברמן האפסנאי במחסן המדים והנעלים
11
סמרטוטיץ עוד יתחנן לשקד ובנט שיתנו לו מקום
דוד | 22-07-2019 7:46
מה שהסמרטוטיץ עשה לעצמה יהודית חוזר אליו יש אלוקים
12
התנהגות תמוהה של שקד
אורי | 22-07-2019 8:17
נגיד מה שנגיד... ואני רחוק מלהיות ממעריצי בנט. אחרי הכל הוא עשה מעשה אצילי ובוגר מאד בכך שהוא ויתר לאשה אותה הוא הביא והוא קידם בפוליטיקה עד שהפופולריות שלה עלתה לו על הראש ואני מוריד את הכובע בפניו על מה שעשה ועל איך שעשה זאת אמש. איכזבה אותי מאד שקד שבנאום שלה היא לא הודתה לו ואפילו לא הזכירה את שמו. התנהגות דורסנית ומכוערת שלה.
13
סמוטריץ' חוזר לרגבים רק שם יקבלו אותו
טלמונים | 22-07-2019 8:39
הכלומניק הזה עם הפה הגדול והחזה המתוח יחזור לעמותה שהוא הקים ומשם מצץ כספי ציבור של רשויות ביוש עם קורות חיים כמו שלו אין לו הרבה אפשרויות
14
באמת שלא הבנתי מה היא עשתה
איציק | 22-07-2019 8:40
במשרד המשפטים כופפו אותה תמיד ומסתכם בזה שהצליחה להכניס שופט אחד לבית משפט העליון בשביל זה לתת ראשות זה הזוי לגמרי האנשים חיים בסרט
15
בזכות ליברמן והתעויוט..
קובי | 22-07-2019 17:12
אם היה נכנס לכנסת שקד הייתה נשארת בחוץ וגם פייגלין. שניהם למדו לקח ונראה לי שבן גביר יהיה מקום 3 ושר המשפטים הבא וליברמן בחוץ.