אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

קובי אלירז: "בעידוד אירופי הפלסטינים משתלטים על שטח C"

מי ששימש יועץ שר הביטחון ב-5 שנים האחרונות ופוטר לאחרונה, קובי אלירז- הזהיר הבוקר (רביעי) בגל"צ: "הרשות הפלסטינית, בהכוונה ובעידוד מדינות אירופאיות, משתלטת על המרחב"

אלירז: מעורבות אירופית מונעת פינוי חאן אל אחמר
  אלירז לצד אנשי משרד הבטחון (באדיבות המצלם)

אך לפני חודש פוטר יועץ שר הביטחון לענייני התיישבות ששימש בתפקידו בחמש שנים האחרונות, בראיון הבוקר (רביעי) לישי שנרב בגל"צ הוא הזהיר מפני השתלטות פלסטינית על שטחי C ביהודה ושומרון בעידוד אירופי.

"גיליתי ממצאים שאמורים לעורר אותנו מאוד. הרשות הפלסטינית, בהכוונה ובעידוד מדינות אירופאיות, משתלטת על המרחב", אמר אלירז. "השטח הפתוח, קרוב לשני מיליון דונם, נרמס ונלקח ברמה יומיומית. גם בבנייה בלתי חוקית מאוד מאסיבית וגם בחקלאות. שטחים שמעולם לא נכחו בהם פלסטינים, שלא רשומים על אף אחד – היום מספיק שחקלאי חורש עשר שנים והקרקע נעלמת לנו כי הוא קונה עליה חזקה"

אלירז הזהיר כי: "בקצב ההשתלטות הפלסטיני על שטחי c תוך 15 שנה המצב בשטח יהיה בלתי הפיך. גם מי שבעד למסור שטחים, לא יהיה על מה להתמקח"

גם לנושא פינוי חאן אל אחמר המתעכב בשל מעורבות אירופית ופלסטינית התייחס עוזר שר הביטחון לשעבר והודה כי, "מתקשים באכיפה כי יש פה התערבות אירופאית. אם היינו מדברים רק עם הבדואים שבכפר, כבר יכולנו להעביר אותם למקום מוסכם, אבל הרשות הפלסטינית משתלטת על האזור בסיוע מדינות אירופאיות עם הרבה כסף"

התגובה: להחיל ריבונות

בתגובה לדבריו של קובי אלירז הבוקר בגלי צה"ל, ראש המועצה האיזורית הר חברון יוחאי דמרי אמר: "הדברים שאמר הבוקר קובי אלירז צריכים להדליק לא רק נורה אדומה אחת, אלא 100 נורות. ההשתלטות הפלסטינית על שטחי C היא פיגוע אסטרטגי ענק להתיישבות ולמדינת ישראל".

הממשלה והגורמים הרלוונטיים חייבים לפתוח את העיניים ולהתחיל לטפל בבעיה החמורה הזאת. אף אחד לא רוצה מדינה פלסטינית שתאיים עלינו מדרום, מצפון, מהמרכז או מכל מקום אחר. צריך ריבונות, צריך אכיפה והכי חשוב צריך עיניים פתוחות, לפני שזה יהיה מאוחר מידי, אני קורא לראש הממשלה, שרי הממשלה וכל סיעות הבית להחיל ריבונות על כל שטחי C ביהודה ושומרון כדי לגדוע את ההשתלטות באיבה ואת חלומם של הפלסטינים להשתלט על האדמות"

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון הגיב לדברים: "דבריו של היועץ היוצא לענייני התיישבות של שר הביטחון צריכים להדאיג כל אדם במדינת ישראל. רפיון הידיים של הרשויות הרלוונטיות הוא בלתי מתקבל על הדעת. אם הממשלה לא תתעשת אנחנו עלולים למצוא את עצמנו בפתחו של אסון. של מדינת טרור. ראש הממשלה ושר הביטחון נתניהו צריך להידרש לנושא הזה גם בתקופת בחירות ולהורות לגורמי האכיפה לעצור לאלתר את התפשטות הבניה הפלסטינית בשטחי c. זו הזנחה פושעת של האינטרסים של מדינת ישראל"

ראש מועצת בנימין, ישראל גנץ: "זה הזמן להתעורר. דבריו הכנים של חברי היקר קובי אלירז רק מחזקים את פעילות ראשי הרשויות ביהודה ושומרון, שמדינת טרור עומדת לקום לנגד עינינו עם עצימת עיניים מוחלטת של הממשלה.

אני קורא לממשלת ישראל והעומד בראשה להתעשת ולפעול כנגד הבנייה הבלתי חוקית והעבריינית של הרשות הפלסטינית, לפני שיהיה מאוחר מדיי."

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
מספיק עם השקרים
אבי | 17-07-2019 11:03
אם זה היה מספיק חשוב לנתניהו, הוא היה מפנה מזמן את חאן אל אחמר. בושה וחרפה שאת עמונה מיהרו מאוד להחריב ואת חאן אל אחמר לא מתכננים בכלל לפנות
שטחי c
עמיחי | 17-07-2019 11:28
ככה זה כשביבי מקבל קרדיט של ימין כשהוא כמעט ולא עושה כלל פעולות בכיוון. ניתן לראות זאת בהרבה תחומים.
2
מתי ישראל תפנים
אילה | 17-07-2019 11:10
שאירופה היא אותה אירופה רק צבועה בכל צבעי הקשת - ושחור גם
3
כשקובי קיבל משכורת הוא שתק
יפעת | 17-07-2019 13:21
פתאום הוא הבכיין התורן,אין להלין אלא על עצמו 5 שנים של הסתרה.
4
של מי הריבונות?
שקרן עלוב | 17-07-2019 13:26
מישהו מנע מביבי בנט ושאר הגלמים להחיל את הריבונות? בינתיים אין מה לילל. אילו אין לא אדמות מדינת ישראל, כי לפי ממשלת הסמול בראשות הצורר ביבי נתניהו, זאת לא מדינת ישראל!