אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

רץ ברשת: אלו הכבישים שיחסמו הערב בהפגנות יוצאי אתיופיה

בקהילה האתיופית נערכים לחידוש המחאה הערב, כשבשעות האחרונות מופצת ברשתות החברתיות רשימה של מוקדי ההפגנות שיערכו. במשטרה מבהירים: "לא נאפשר הפגנות אלימות"

רץ ברשת: אלו הכבישים שיחסמו הערב בהפגנות
  (צילום: מאיר ועקנין.פלאש 90)

בקהילה האתיופית נערכים לחידוש המחאה בעקבות מותו של סלומון טקה ז"ל, כשבשעות האחרונות מופצת ברשתות החברתיות רשימה של מוקדי ההפגנות שיערכו הערב (שני)

יש לציין כי לא מדובר ברשימה שפורסמה על ידי גורם רשמי, ולכן יש לקחת את הפרטים בסימן שאלה גדול. עם זאת, מי שמתכנן להגיע למוקדים האלה- שייקח בחשבון שהדרך עלולה להיחסם למספר שעות.

מוקדי ההפגנות הצפויים הערב:

הפגנה בפ"ת: בשעה 17:00 התקבצות מול בניין העירייה. צועדים לאורך כביש ז'בוטינסקי. חוסמים את צומת גהה.

הפגנה בראש העין: בשעה 17:30 בתחנת המשטרה

הפגנה בתל אביב: בשעה 17:00 חוסמים את צומת עזריאלי

הפגנה בנתניה: בשעה 17:00 חוסמים את כביש החוף בין פולג לאיקאה

הפגנה באשקלון: בשעה 18:00 מול היכל הספורט העירוני (ליד מקיף ב')

הפגנה בירושלים: בשעה 19:00 צומת פת.

המשטרה: לא נאפשר הפגנות אלימות

במקביל, במשטרה נערכים לקראת קיומן של מחאות ברחבי הארץ. בהודעה רשמית קראו למפגינים לשמור על החוק והסדר, והבהירו כי יפעלו נגד מפרי סדר במחאות: "כן למחאה, לא לאלימות".

״נבהיר כי המשטרה תאפשר מחאה לגיטימית, אולם לא תאפשר ותפעל בתקיפות מול התפרעויות והפרות סדר אלימות שיכוונו כלפי שוטרים או אזרחים באשר הם, במטרה לשמור על שלום הציבור ובטחונו" נמסר מהמשטרה. "המשטרה ניהלה ועודנה מנהלת שיח רציף ומאמצי הידברות ממושכים במטרה למנוע אלימות מכל סוג שהיא, ובפרט פגיעה בשוטרים, אזרחים ורכוש. לצערנו, בשבוע שעבר חלק מהמוחים ניצלו זאת לביצוע מעשי אלימות וונדליזם, כלפי שוטרים ואזרחים- והמשטרה עצרה עשרות חשודים".

עוד הבהירו בסיכום: "משטרת ישראל תמשיך לאפשר את חופש הביטוי והמחאה כחוק, אולם לא תאפשר התפרעות אלימה, וניסיון לפגוע בשוטרים, אזרחים ורכוש בניגוד לחוק״.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
22 תגובות - 14 דיונים מיין לפי
1
עד שהשוטר לא יכנס לכלא! הפגנות כל יום בכל מחי
דוד | 08-07-2019 15:56
צדק 11 לקורבנות הנרצחים ממוצא אתיופי,ואף שוטר לעולם לא עמד לדין.מוזר?
כמה לא אתיופים נורו על ידי המשטרה???
יוסי | 08-07-2019 16:30
צריך לבדוק כמה לא אתיופים נורו על ידי המשטרה ולבדוק מה יחסם לכל האוכלוסיה ...ואז אפשר לדעת אם זה בתחום הסביר או לא
2
נראה אתכם ממלאים את תפקידכם
מלי | 08-07-2019 16:01
הגיע הזמן להרתעה חד וחלק כמו שעשיתם בעמונה ובהתנתקות .. הבעיה שיש לנו את גלעד ארדן הקוקסינל הפחדן.. ובהעדר מפכל עם ביצים אז בטח נראה את אותה הרפיסות העלובה.
משטרה ?...סמולנים
אלי | 08-07-2019 16:22
רהמ שלך משפיל את המשטרה ועושה ממנה לא לגיטימית..אני מתפלא שאתה בכלל מצפה שהמשטרה תתפקד...הם הרי שמאלנים תופרי תיקים...,הם פועלים רק נגד נתניהו...לא עושים שום דבר חיובי במדינה ....הגיע הזמן לחשוב באופן עצמאי ולא לאכול את הסיסמאות של הקוסם הגדול !
3
תשובה לדוד יפרח- החוק הוא רק לגבי החלשים
רוני | 08-07-2019 16:31
רהמ , חלק מהשרים והנבחרים הם מעל החוק..אתה ואני לא !..אנחנו נחטוף כפליים
יפרח
ישראל | 08-07-2019 17:24
יפרח אתה לא תלמד אותי מה זה חוק
4
נמאסו עליי האתיופים!!!
שחורי | 08-07-2019 16:49
אם עד ההפגנות היתה לי אליהם סימפטיה, עכשיו זה נגמר!!! אבל זה נזקי הדמוקרטיה הישראלית. - במדינת הלכה (לפחות בסיסית) אין הפגנה על חשבון חתן וכלה ביום חתונתם, או זקנים ותינוקות שרעבים ורוצים רק להגיע הביתה.
אתה סתם בלפן
אלי | 08-07-2019 19:10
סוג של דגנרט. נרצחו כבר 15 אתיופים על ידי שוטרים. במהלך השנים האחרונים. מה לילד בן 17 ( לא חמוש) להתחיל לאיים על שוטר. עד כדי כך שהוא ישלוף אקדח ויתחיל לירות. בלוף אחד שלם שהמשטרה מנסה לתפור לציבור ולאתיופים. כולנו יודעים ומכירים את השחצנות של השוטרים... ובאיזה התלהבות הם פועלים. יש להם גם שכר עידוד על כל אירוע ... והם מנסים להביא . להלביש אירועים על אוכלוסייה חלשה שם קל להם לייצר אירוע מעצר... תיפח רוחם ותישרף נשמתם של כל השוטרים האלו. יתצם אל.
כאב
ישראל | 08-07-2019 17:22
מחאה אלימה נובעת מכאב אמיתי וחוץ מזה כל האמירות שלך הם טעות גדולה כיון שמעולם לא היתה לך שום אהדה לקהילה באמת
5
לא מאמין לגירסא המטופשת
אלי | 08-07-2019 19:00
מה ליד בן 17 להתחיל לאיים על שוטר. עד כדי כך שהוא ישלוף אקדח ויתחיל לירות. בלוף אחד שלם שהמשטרה מנסה לתפור לציבור ולאתיופים. כולנו יודעים ומכירים את השחצנות של השוטרים... ובאיזה התלהבות הם פועלים. יש להם גם שכר עידוד על כל אירוע ... והם מנסים להביא . להלביש אירועים על אוכלוסייה חלשה שם קל להם לייצר אירוע מעצר... תיפח רוחם ותישרף נשמתם של כל השוטרים האלו. יתצם אל.
6
שוהים בלתי חוקיים
זרד | 08-07-2019 19:06
לפי כל בדיקות הגנטיקה המוסתרים מהציבור עי כת הפולטיקלי קורקט אין כל קשר גנטי בין האתיופים לבין העם היהודי. פרופ' סטיבן קפלן שחקר לגבי העדה במשך 30 שנה הגיע למסקנה חד משמעית: האתיופים אינם יהודים ואינם מצאצאי יהודים!!!
אתיופים
חיים | 10-07-2019 12:39
נכון מאוד! אני רואה את האימהות שלהם מטיילים לי אים התינוקות שלהם קשורים אים השמרטוט הלבן שקושר את התינוק ואני ניגעל מהם.הזהרתי את הילדים שלי שלא יעזו להתקרב אלהם בשום צורה ודרך.
רשע ומפלג
אסף | 08-07-2019 20:33
אוסף של שטויות
7
ברייא
ירעם בן נבוט | 08-07-2019 19:07
רוב הישראלים לא מודעים, אבל בתוך העדה הבזויה הזו יש מלחמות שבטים רצחניות. כל האתיופים השחורים במיוחד -זפת- הם עבדים שלהם במקור וגם כיום. האתיופים שונאים אותם שנאת מוות כי הם שחורים מהם. והם מכנים אותם כינוי גנאי: ברייא=עבד שחור. אתיופים בצבא לא מסכימים לשרת תחת ברייא.
8
השוטרים מעודדים לירות באתיופים
אלי | 08-07-2019 19:22
שכר עידוד לשוטרים. מה לילד בן 17 להתחיל לאיים על שוטר. עד כדי כך שהוא ישלוף אקדח ויתחיל לירות. בלוף אחד שלם שהמשטרה מנסה לתפור לציבור ולאתיופים. כולנו יודעים ומכירים את השחצנות של השוטרים... ובאיזה התלהבות הם פועלים. יש להם גם שכר עידוד על כל אירוע ... והם מנסים להביא . להלביש אירועים על אוכלוסייה חלשה שם קל להם לייצר אירוע מעצר... תיפח רוחם ותישרף נשמתם של כל השוטרים האלו. יתצם אל.
9
מידע מודיעיני
חם | 08-07-2019 19:29
מידע מודיעיני; העדה מתכננת שוב לת-קוף... שאלה: למה כפות הידיים וכפות הרגליים של האתיופים בהירות? תשובה: כיוון כשצבעו אותם, הם עמדו על ארבע… שאלה: איך אתיופי עוצר מונית בלילה? תשובה: חושף את שיניו… שאלה: איך אתיופים משחקים מחבואים? תשובה: הם מכבים את האור… שאלה: מה ההבדל בין תימני לאתיופי? תשובה: 5 דקות אפיה שאלה: למה בננה עקומה? תשובה: לא יודעים??? טוב אז נשאל קוף אחר… מסר לעדה הרעה: גם אם תימרחו בגבינת עיזים תישארו קופים!!! לטקא היה פרצוף של שימפנזה מגודלת מה אומר אתיופי שמחרבן? אני נמס! מה זה שני אתיופים בשק שינה אדום? כיף כף כל החתולים השחורים ליילל ; הרא הרא הרא גם אחרי שהעבריין חוסל הוא טקא בפקקים 60000 איש
10
גזענות?
חם | 08-07-2019 19:35
נחשף הסוד האפל ביותר של העדה האתיופית אותו הם לא רוצים שתדעו: 1 האתיופים הגיעו לישראל עם העבדים שלהם הברייה. מבלי שהרשויות בישראל ידעו על כך. 2 האתיופים עוד באתיופיה כפו על הברייה את העבדות רק בגלל שהם שחורים יותר. הברייה שחורים בעלי שער מקורזל ושיניים לבנות והם כהים בעורם יותר מהביתא ישראל. 3 גם ילדיהם של הברייה נחשבו כעבדים במשפחה שהחזיקה אותם. וכך היו אדונים רבים מהביתא ישראל שהחזיקו שפחות ברייה בבתיהם לצרכים מיניים בלבד. וידועים גם מקרים הפוכים של גבירות שהחזיקו עבדי בריה בבתיהן לצרכים מיניים. 4. היה מקובל שאדונם של הברייה יביא מהם צאצאים אם כי אלו לא נחשבו בשום אופן כיורשים שווי זכויות. 5 כמה מהברייה שהגיעו לישראל בעיקר המבוגרים יותר חששו להתנתק מאדוניהם לשעבר ונשארו בכפייה להתגורר ולעבוד בבתיהם. האתיופים השחורים נשארו עבדים גם בישראל! 6 על מדינת ישראל להקים וועדת חקירה ממלכתית כדי לחשוף אחת ולתמיד את הגזענות והצביעות הלא נתפסים של העדה הרעה האתיופית. לחקור על החזקת עבדים אתיופים ממוצא ברייא (כהים יותר) בכפייה על ידי אתיופים ממוצא הצ'ואה (כהים פחות) כיום בישראל!!! 7 גם היום בישראל, הגזענות הפנימית נמשכת. חיילים ממוצא אתיופי סירבו לקבל את מרותו של מפקד מבני הברייה. 8 אחוז קטן של דם ברייה בדמו של אדם הופך אותו לפי העדה האתיופית אוטומאטית לברייה מלא והכתם לא יכול להתנקות. האתיופים בישראל מסתייגים בתוקף מנישואין לברייה. 9 האתיופים ביצעו מילת נשים. במדגם שפורסם בשנת 1997 נמצאה ב-42 מתוך 113 נשים שנבדקו עדות למילה מסוג כלשהו. המדגם לא פורסם בתקשורת הישראלית מחשש לתגובתה של החברה ליוצאי אתיופיה. (ויקיפדיה) לפי כל בדיקות הגנטיקה המוסתרים מהציבור עי כת הפולטיקלי קורקט אין כל קשר גנטי בין האתיופים לבין העם היהודי. פרופ' סטיבן קפלן שחקר לגבי העדה במשך 30 שנה הגיע למסקנה חד משמעית: האתיופים אינם יהודים ואינם מצאצאי יהודים!!! מקורות: חוקרת הפולקלור הגר סלומון. האנתרופולוגית שלווה וייל. מלכה שבתאי. נטשה מוזגוביה.7 ימים 1.11.2002
11
אתיופים רוצחים
א | 08-07-2019 19:54
האתיופי ילאו נאשם ברצח משה קריסקי בחתונה בקריית עקרון, אבל במסגרת עסקת טיעון הוא הורשע בהריגה בלבד. בתו של קריסקי זל, אמרה בשיחה עם yet: אנו מרגישים חסרי אונים מול המערכת האטומה שלא נותנת לנו לבוא לידי ביטוי. איך יכול להיות שמי שהגיע עם סכין לחתונה דקר מספר פעמים, לא עזב את המנוח עד שלא נפל - ועדיין נסגרת עסקה?. לדבריה, לפני הדקירות הוא צעק 'אשחט את כולם' והוא הוציא את זה לפועל. מה מראה יותר מזה על כוונתו לרצוח?
12
מחאה לגיטימית
אבו נאצר | 08-07-2019 20:59
מדוע האזרחים התמימים צריכים לשלם את המחיר???? אפשר למחות בלי להזיק לציבור. שיחפשו להם יעד אחר שלא יפגע באזרחים, ובמסגרת החוק!
13
כול הכבוד כולנו צריכים לצעוד איתם
עדי | 08-07-2019 22:25
משטרת ישראל איבדה את כבודה של השוטר הטוב והמסביר פנים מיזמן רק מה לא להילחם באזרחים כולם ביחד נגד מישטרת ישראל ומחש בלבד כך נפרק גוף חשוך ונאיר
אתיופים
חיים | 10-07-2019 12:45
רק אדם אידיוטי צועד איתם חבורות עבריינים שהביאו לארץ
14
הפגנה בצדק
לשמור על אחדות | 09-07-2019 11:10
מדינת חוק אם שוטרים רוצחים