בזכות הרב לאו: אחרי 20 שנה הסכים היהודי לעבור ברית

במהלך ביקורו של הרב הראשי לישראל בדנייפרו. סיפר שליח חב״ד ורבה של דנייפרו, הרב שמואל קמינצקי, לרב הראשי כי יש יהודי אשר במשך שנים רבות מסרב לעבור ברית מילה, והסכים רק אם הרב לאו יהיה הסנדק

אחרי 20 שנה הסכים היהודי לעבור ברית, בתנאי אחד
  (צילום: דובר הרב לאו)

הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו מקיים בימים אלו מסע חיזוק בקהילות היהודיות בדנייפרו -אוקראינה, במהלך המסע דיבר הרב עם תלמידי בתי הספר וגני הילדים בעיר, מסר שיעור מיוחד למנהיגי הקהילות במקום ונועד עם ראשי הקהילה שביקשו את עצתו בשאלות והתלבטויות בדרכי הנהגות הקהילות השונות.

הרב נענה לבקשתם וישב עמם שעה ארוכה עד אשר לובנו כלל הענינים לשביעות רצונם של כלל מנהיגי הקהילות. בהמשך כתב הרב הראשי אות בספר תורה שכתב בימים אלו ויוכנס בקרוב לבית הכנסת המקומי.

ברית בסיוע הרב הראשי

במהלך ביקורו של הרב הראשי לישראל בדנייפרו. סיפר שליח חב״ד ורבה של דנייפרו, הרב שמואל קמינצקי, לרב הראשי כי יש יהודי אשר במשך שנים רבות מסרב לעבור ברית מילה.

צילום: דובר הרב לאו

כאשר שמע שהרב הראשי נמצא במסע חיזוק בעיר אמר אותו יהודי לרב קמינצקי כי יסכים לקיים את המצווה ובתנאי שהרב ישמש לו כסנדק במהלך הברית. הרב לאו הביע את הסכמתו באופן מיידי ולפני מספר שעות הוכנס היהודי לחדר הניתוח לקיים ברית מילה, כשהרב הראשי יחד איתו בחדר ומשמש סנדק. לאחר מכן עמד הרב לאו בירך את ברכות הברית וקרא את שמו בישראל ישעיה.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
לאו טורס הסעות
ברכה | 27-06-2019 21:55
הרב משוטט בחו״ל .אנחנו משלמים . ואני חשבתי שהוא לומד ומלמד תורה .
כן. הוא יוצא לקהילות מלמד תורה ומחזק את הקשר
זה מה שמצופה מהרב! | 29-06-2019 22:11
רב ראשי לא צריך להיות נעול בכולל ולומד בעצמו. מתפקידו לצאת לקהילות ברחבי העולם, לדאוג להן, לחזק את הקשר איתן, לחזק את היהדות בארץ ומחוצה לה. לדאוג לכלל העם בכל העולם. ואכן בשביל זה אני מצפה שינצל את תקציבו, כמו שאני מצפה מכל בעל תפקיד ציבורי למלא תפקידו כראוי.
2
מזל טוב!
גלגל | 17-07-2019 21:13
!!!