נתניהו: "בכל הסכם שלום עתידי נישאר בבקעת הירדן"

ראש הממשלה סייר בבקעת הירדן עם היועץ לביטחון לאומי האמריקני ג׳ון בולטון, והבהיר: "לאלה שאומרים שכדי להגיע לשלום על ישראל לעזוב את בקעת הירדן, אני אומר: זה לא יביא שלום - זה יביא מלחמה וטרור"

נתניהו: "בכל הסכם שלום עתידי נישאר בבקעת הירדן"
  (צילום: רועי אברהם\לע"ם)

ראש הממשלה בנימין נתניהו והיועץ לביטחון לאומי האמריקני ג׳ון בולטון סיירו הערב (ראשון) בבקעת הירדן בתצפית "גבעונית" וב"קאסר אל יהוד", וכן ערכו סיור מוסק מעל מרחב ירושלים, גדר הביטחון ובקעת הירדן. זאת כחלק מביקורו המדיני של בולטון בישראל, במסגרתו גם נפגש עם נציגי הממשלה בירושלים.

(וידאו: רועי אברהם, לע"מ, סאונד: בן פרץ, לע"מ)

במסגרת הסיורים שמעו ראש הממשלה והיועץ לביטחון לאומי האמריקני סקירות ביטחוניות מפי מפקד פיקוד מרכז אלוף נדב פדן, סגן ראש המינהל האזרחי אל"מ שי קרמונה ומח"ט הבקעה אל"מ אודי צור. בסיור השתתפו גם היועץ לביטחון לאומי וראש המל"ל מאיר בן שבת, שגריר ארה"ב בישראל דיוויד פרידמן ושגריר ישראל בארה"ב רון דרמר.

"כפי שאתה יכול לראות, ג'ון, בקעת הירדן מספקת לישראל עומק וגובה אסטרטגיים מינימליים הדרושים להגנה על המדינה שלנו. הנוכחות שלנו כאן מבטיחה גם יציבות וביטחון לאזור כולו" אמר נתניהו. "לאלה שאומרים שכדי להגיע לשלום על ישראל לעזוב את בקעת הירדן, אני אומר: זה לא יביא שלום – זה יביא מלחמה וטרור. היינו שם כבר ואיננו רוצים להיות שם שוב".

"בכל הסכם שלום עתידי עמדתנו תהיה שנוכחותה של ישראל כאן חייבת להימשך למען ביטחונה של ישראל ולמען ביטחון כולם" הוסיף והבהיר. "באופן כללי אומר, שאנחנו נשמע את ההצעה האמריקנית באופן הוגן ופתוח. אינני יכול להבין כיצד הפלסטינים שללו את התוכנית לפני שאפילו שמעו מה יש בה. זו לא הדרך להתקדמות. אנחנו מאמינים שהשלום קשור לביטחון ותלוי בו. נוכחותנו כאן מבטיחה את הביטחון, ובעקבותיו – מבטיחה שלום״.

בולטון אמר בתגובה לנתניהו כי "בלי ביטחון לא יהיה שלום לטווח ארוך. חבל שיותר אמריקנים לא מגיעים למקומות כאלה- כדי לראות את הגיאוגרפיה ולהבין את חשיבותה והשפעתה על המצב הביטחון הקריטי של ישראל, ובכך להבין גם מדוע ישראל נוקטת בעמדתה. אני יכול להבטיח שהנשיא טראמפ ייקח בחשבון את החששות שהבעת לאורך השנים כשנתקדם".

בנקודת התצפית ״גבעונית" בבקעת הירדן, ראש הממשלה נתניהו שוחח עם היועץ לביטחון לאומי בולטון על חשיבות הבקעה בשמירת הביטחון של מדינת ישראל. לאחר מכן, ראש הממשלה והיועץ לביטחון לאומי האמריקני קיבלו סקירה בנקודת התצפית ובאתר "קאסר אל יהוד", מפי סגן מתאם פעולות הממשלה בשטחים תא"ל (מיל') גיא גולדשטיין, על תכנית הפיתוח הסביבתית של "ארץ המנזרים", פרויקט פינוי המוקשים ופיתוח התיירות באזור.

מוקדם יותר היום נתניהו ובולטון נפגשו בלשכת ראש הממשלה בירושלים, שם נתניהו גיבה את החלטת ארה"ב להטיל סנקציות נוספות על איראן. "כשהסנקציות נגד איראן הוסרו בגלל הסכם הגרעין וכסף זרם, התוקפנות של איראן גברה. מי שאומר שרק לאחרונה החלה התוקפנות: חי בממד אחר", הסביר נתניהו בפתח הפגישה של השניים.

בולטון מצידו הודה גם הוא כי "איראן ממשיכה לרצות להשיג נשק גרעיני ובונה את כוחות משמרות המהפכה – אלא לא סימנים שמראים על מדינה מחפשת שלום". על התקיפה שנמנעה אמר: "אף אחד לא העניק לאיראן רשיון ציד, הצבא שלנו מוכן לפעול. הסנקציות נושכות ועוד יתווספו. אסור שלאיראן יהיה נשק גרעיני", הדגיש לבסוף.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
מריח נורא
עוזי | 23-06-2019 19:55
נישאר בבקעת הירדן, בכל מקרה... ואיפה לא נישאר? נס שזה יצא לו לפני הבחירות כל נדע למי לא להצביע.
2
שמאל חלש. חלש מאוד.
יאיר | 23-06-2019 19:56
המסר ברור, בבקעה נישאר ובכל השאר.....
גם בבקעה לא. לא נירש את הארץ על ידי שחיתות.
מתנחל אבל ישר. | 23-06-2019 20:30
ומי שימליך על עם הקודש. שוחד מרמה והפרת אמונים. שלא יתפלא שמציע העיסקא בעצמו יבוז לו ויגרשו מביתו...