אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מקורבו הסרוג של נתניהו: לשלב ערבים בהנהגת המדינה

מקורבו של ראש הממשלה ומי שניהל מטעמו את המשא ומתן הקואליציוני האחרון, קורא לשלב ערבים בהנהגת המדינה: "עלינו לקשור את גורלנו עם ערביי ישראל"

מקורבו הסרוג של נתניהו: לשלב ערבים בהנהגה
  (צילום: נעם מוסקוביץ'/ פלאש90)

נתן אשל, מקורבו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, ומי שניהל מטעמו את המשא ומתן הקואליציוני לאחר הבחירות האחרונות, קורא לשלב את הציבור הערבי בהנהגת המדינה. דבריו של אשל, שפורסמו הבוקר (שני) בעיתון 'הארץ', מגיעים לאחר מערכת בחירות בה הליכוד עצמו, הזהיר משיתוף פעולה של בני גנץ וכחול לבן עם המפלגות הערביות.

בין השאר כתב אשל: "ברור לי שאפסיד תמיכה ואקומם נגדי חברים רבים וטובים אבל עלינו לקשור את גורלנו עם ערביי ישראל".

לדברי אשל, "רוב הציבור הערבי מעוניין בשלושה דברים; חינוך, כלכלה וביטחון פנים, וסביב המכנה המשותף הזה אנחנו חייבים לבנות חיים משותפים, ולהניח בצד נושאים שאין להם פתרון בטווח הנראה לעין".

אשל ערך השוואה בין התקופות בהן היהודים חיו תחת שלטון מוסלמי וכתב כי "במשך מאות שנים חיו היהודים במדינות מוסלמיות, פרחו בהן, שגשגו והרגישו מוגנים. אין סיבה שכשהתהפכו היוצרות והיהודים הם הרוב, המיעוט המוסלמי לא יוכל לחיות פה ברווחה ומתוך שיתוף פעולה מלא, כולל שותפות בהנהגת המדינה".

בהמשך כתב אשל כי "דווקא הימין הישראלי יכול וצריך לבנות את הגשר אל רוב הציבור הערבי". אשל התייחס גם למשבר ביחסים בין ערביי ישראל לשמאת הישראלי ואמר כי זו ההזדמנות של הציבור הימני לחולל שינוי בקשר עם עם ערביי ישראל: "הם מרגישים שהשמאל הישראלי ניצל אותם במשך עשרות שנים והשתמש בהם כבשר תותחים פוליטי, ומודים שמה שהימין נותן להם בתקציבים ובכבוד הם לא קיבלו בעבר".

אשל התייחס גם למצב הפוליטי בימין, וקרא למפלגות הקטנות להתאחד: "כל מי שלא יצטרף לבלוק טכני יידע שבוחרי הימין לא יצביעו לו יותר". אשל התייחס לתוצאות הבחירות האחרונות ואמר כי "איבדנו שמונה מנדטים שלא נספרו, הצבענו למפלגה שבראשה עומד מי שגנב קולות מצביעי הימין ובתוך שמונה חודשים הפיל פעמיים ממשלת ימין. כמה פעמים תאמינו לאותם נביאי שקר?".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
25 תגובות - 22 דיונים מיין לפי
1
מחילה, אבל...
גד | 17-06-2019 9:57
לרוב הציבור (גם הימני) בארץ, אין בעיה עם ערביי ישראל.. מאידך - לרוב הציבור (לענ'ד, גם השמאלני) בארץ, יש בעיה גדולה מאוד עם ההנהגה הערבית! אנשי עמל כפיים בשטח, שמסתדרים עם כל אחד, ובלבד לזכות לכלכל את משפחותיהם, יש משני צידי המתרס. ההבדל נעוץ בארזים, ולא באזובי הקיר! הנהגת הימין מדירה את חלקי הציבור הטוב במגזר הערבי, בגלל הסרח העודף בו, לעומת הנהגת השמאל, אשר מטכנה לקבל את הקם להורגם, בשביל העם הנדכה. לעומת הקונפליקט הזה אצלנו - בהנהגת העול הערבי בארץ, כמעט ולא תמצא קריאות לקבל את ישראל, ועל פי רוב ידרשו בהשמדתך! לכן, אם פניך אל חיזוק העולם הערבי בישראל, עליך לקדם, לא את הכנסת ההנהגה שלהם להנהגה שלנו, כי אם את פיזור ההנהגה שלהם, בתמורה לשלל זכויות לאזובי הקיר שלהם, כפי שמגיע חהם, מעצם היותם מעשי ידיו של הקב'ה.
נו, באמת,,,
שאלתיאל | 19-06-2019 7:46
אי אפשר לנתק בין הנבחרים לבוחריהם. רואים את זה בימי הנאכבה והזעם ברחובות ובקמפוסים עם המלים והדגלים. האיסלם הוא צרה צרורה וישראל חינכה את העולם להכיל את הרוע הזה בלי שום מנגנוני הגנה.
2
נאמנות
עופר | 17-06-2019 10:11
אני מסכים עם נתן אשל אין לליכוד כלום נגד ערבים יש לנו הרבה נגד כאלה שמתנגדים למדינה ותומכים באוייבנו. אבל ערבים שנאמנים למדינה. מקוה שיהיה שר ערבי מטעם הליכוד. המפלגות הערביותהם לא ציוניות ותומכות טרור ומקוה שגם יגיע היום שיהיו מחוץ לחוק
מה לא עושים
אני | 18-06-2019 13:19
מה לא עושים כדי להכניע בעבור פיסקת התגברות,
3
אדון אשל הצלם
שמעון הצדיק | 17-06-2019 10:23
אם היית מצלם אצל הערבים ספק אם היית בריא ושלם הם היו כבר מטפלים בך אז כדאי לך מאוד שלא תקשור איתם את גורלך...
4
קראה ממשלה לערבי ישראל
שמעון | 17-06-2019 10:30
בעה בוקר טוב הודענ ברדיו יועצי ראש הממשלה בידעה ראש הממשלה.קוראים לערבי ישראל לשיתוף בחירות עם הלכוד.מסקנה יש סכוי לערבי להיות שר בממשלה.ווקבלו כל תקצבים פיתוח .עכשו אין אין שמאל.נממשלה מרימה דגל לבן כלפי ערהי ישראל מסמל על כניעה והמת ידיים זחילה למצבעי ערבים והתפרסות. ימות המשח ל0
5
נתן אשל השפל
ארז | 17-06-2019 11:14
לאן אתה עוד יכול להתדרדר מעבר למתחת לשמלות נשים???? אתה אפס אמיתי. לתת לכקבים להנהיג???אתה שפוי? אצלם להחריב את המדינה זה אידאולוגיה. כלומניק שכמותך.
6
נתן,לא עדיף ערביות עם חצאיות ?
תקבל אחלה תמונות | 17-06-2019 11:15
תחשוב על זה.
הסבר
עופר | 17-06-2019 16:34
נתן יש לך זכרון קצר מי שהוביל את הארץ לבחירות פעמיים זה אדון נתניהו אחרי שליברמן התפטר לא רצה לתת לבנט שר ביטחון אמר לא מפרקים ממשלה ואחרי כמה שבועות שראה שכתבי אישום מתקרבים אליו החליט לפזר את הכנסת וגם עכשיו ראה שלא יכול להרכיב היה מחזיר את המנדט לנשיא אבל הוא מפחד שיעמוד למשפט או אפילו שימוע הרי הוא אמר שאין כלום נתניהו ימין חלש מוסר מזוודות כסף לחמאס
7
הגם אתה ברוטוס
אחד | 17-06-2019 12:13
מסתבר לפי התגובות שגם נתן אשל שמאלן.....מה נעשה עכשיו.....רק נשאר שיאיר (הבן) יגיד משהו לטובת הערבים.....נשארנו עם סמוטריץ ומדינת ההלכה
8
יהודים חיו בשלווה בקרב המוסלמים???
סהר | 17-06-2019 12:56
איזו שטות. פה ושם במהלך ההיסטוריה היו כמה שנים של נחת וכמה מנהיגים מוסלמים טובים, שהם בטלים ומבוטלים כשמשווים אותם לכל הרוע והכיעור שהמוסלמים הפגינו כלפי היהודים, כמות הנרצחים היהודים במדינותיהם או בקהילות היהודיות שחיו בארץ לפני שהם בכלל נולדו. כל הזמן השפלות, הסתות, אפליות, ביזיונות, ניצול. כולנו יודעים עמוק בפנים ששלטון ערבי בארץ זה סלילת דרך להשמדת העם היהודי. כי אצלם אין בדיוק ערכים נאורים של שיוויון זכויות וכל מיני זכויות בסיסיות של חיים וחופש ביטוי וחופש דת. צריך להיות כסיל גמור כדי לומר את הדברים שבכתבה. אמנם יש הרבה ערבים טובים בארץ ובעולם, אבל בואו נודה שמבחינת אחוזים הם פחות או יותר כמו אחוז רכיבי הפרי במיצים של פריגת...
9
באיזה כוכב אתה חי?
מפדלניק | 17-06-2019 14:45
יהודים נרמסו בארצות האיסלאם רוב השנים בתור נתינים שפלים, תקרא קצת היסטוריה לא יזיק לך. אבל העיקר - אתה רוצה מדינה דו לאומית? רציני כאילו?
10
נתן אשל , אינך מבין דבר . פשלונר! לך הביתה
תומר | 17-06-2019 16:35
אמירה מטומטמת. הוא מכשיר את השרצים. מצפה מכולנו שנאכל מהם.
11
נתן אשל שמאלני
ירון שאול | 17-06-2019 16:40
כמה שטויות ודברי הבל יכולים לצאת מהפה השמאלני של נתן אשל.אמירותיו מתאימות למפלגת מ''רצ והמפלגות הערביות.והנה עוד הוכחה חותכת למה שאני אומר כותב ומפרסם כל הזמן שהליכוד וביבי הם שמאלנים, ימין מזויף שמשרת את האינטרסים של השמאל ויש לי עשרות הוכחות לכך.אין היום במדינת ישראל ימין אמיתי כולם ימין מזויף שמשרת את האינטרסים של השמאל הימין האמיתי היחיד במדינה הם עוצמה יהודית ולא יעזור לאף אחד כלום כי זו האמת היחידה.
12
שטויות של אשל
סמי | 17-06-2019 18:39
י שהמוח שלו בגד בו ריך להתאשפז שלא יהווה סכנה לציבור היהודים שגרו במדינות ערבהיו מוגבלים בכל מני עבודות גם לא יכלו לרכוש אדמות, מידי פעם חטפו בנות וניקאו להן בכוח , וגם נאנסו בנות ועוד, הבחור אינו יודע מה הוא שח.
13
מחפש דרך להשיג עוד כמה מנדטים .שקרן עלוב
מיקי | 17-06-2019 22:00
הימין ישלב ערבים שנוהרים לקלפיות ?
14
מצוין
ח. | 17-06-2019 23:13
שיתכבד לו האשל הדפוק הזה, רודף שמלות אינפנטיל וילך למפלגה ערבית וישב בה. העחקא שישחרר אותנו ממנו.
15
הליכוד מאמץ בהנאה האג'נדה של השמאל...
מתי חגיגות אוסלו? | 18-06-2019 9:06
היכן שאפשר ללגום,לשתות,למצוץ קולות...שם נמצאים שליחיו של המלך נתניהו הראשון. ותמיד כמובן השמאל הדמוני אשם...כנראה שגם בהקמת המדינה ובשחרור ירושלים
16
הסקרים כנראה מראים שהערבים אוהבים את bb
נתן מקושש קולות | 18-06-2019 9:22
ואולי הערבים הגיעו למסקנה שbb טוב לערבים?
17
בבוקר bb ימין קיצוני, ובערב הוא נודד שמאלה
Bb פה ו-bb שם | 18-06-2019 9:48
האם bb נושב עם הרוח (של הסקרים), או שהרוח נושבת עם bb...? לנתן אשל הפתרונים והחידות
18
הערבים
אני | 18-06-2019 13:17
לכאורה זהו רעיון טוב,כל שמאלני יגיד,אך ביבי מעוניין לקנות קולות של ערבים שבשאיפתם לשילטון ,יאבדו אותו.יותר טוב בשבילם להציק לו מהיציע.ולשבת לו על המצפון.עם ילכו עמו בקואליציה,כדי להיות לכאורה בעמדת מפתח,הם כמובן יצטרכו לחתום על נאמנות אליו ועל פסקת ההתגברות.ביבי חושב שהוא החכם באדם,יועצו הדתי חושב שהוא שלמה המלך,אבל כשהכל הוא מקל טעות,כשהכל נבנה על שקרים ומושחתות,זה לא משתמע ככה
19
רעיה שלי על נתן אשל תמיד הייתה שלילית ביותר..
הלנה | 18-06-2019 14:46
חשבתי עליו וגם נשארתי עם אותה הערכה, שיהוא אש דוחה, מטריד מין, ללא ערכחם ומוסר, שימוכן לכול מעשה נבלה למען הבוס שלו וגם תמורת תשלום נאה. דבריו האחרונם מצבעים על אדם חכם מאוד, אם הבנה צצב הקיים היום בצוה מדינית ומפקחת, בלי דעות קדומות וגזענות לבנה, שיכול כך מאפיינת את משפחת נתניהו וגם הקיבעון מחשבתי של ביבי במיוחד בשנים האחרונות. מוכןן לאמר ולהסתכן למען מטרה סטרטגית ומדינות חשובה ביותר. היום אני רואה אותו בניינים אחרות אף מכנה להתפשר עם התנהגות מכוערת שלו.
20
הידיים ידי נתניהו הקול קול אשל
קובי | 18-06-2019 17:12
ניראה לכם אתם תמימים שאשל יוציא מילה כזאת מפיו ללא אישורו של נתניהו,20 שנה אתם אוכלים את הסיסמא ,שמאל שמאל ,גם את איסמאיל הניה הוא ישלב על מנת להיחלץ מימשפט,פיתאום ערבים רלוונטים?
21
לביבי אין אידיאולוגיה וערכים
ימין שמאלני | 21-06-2019 16:07
הוא מוכן לעשות רוטציה עם טיבי, העיקר לא לשלם על מעשיו הפלליים.
22
שלחו את הנאלח לעשות את העבודה השחורה
מנה | 24-06-2019 8:18
חחחח