אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב אלי סדן מקדם: איחוד מלא בימין ולא בלוק טכני

הרב אלי סדן דוגל באיחוד אידאולוגי בין מפלגות הימין ולא רק בריצה בבלוק טכני. הסיבה: "אנחנו לא מגזר או ציבור סקטוריאלי, יש לנו אמירה ולא רק כדי להשיג מנדטים"

הרב אלי סדן מקדם: איחוד מלא בימין ולא בלוק טכני
  (צילום: גרשון אלינסון/פלאש 90)

הרב אלי סדן מקדם בימים אלה איחוד אידאולוגי בין מפלגות הימין ולא רק ריצה בבלוק טכני. הוא דוגל כי צריך שותפות אמתית ולא הליכה מלאכותית בשביל הבחירות בלבד: "עתידה של הציונות הדתית מושתתת על ההבנה שרב המאחד על המפריד וצריכים להתאחד אידאולוגית ולא טכנית", הוא אומר בשיחה לסרוגים.

לדבריו, "האחדות של הציבור הדתי לאומי חשובה מצד האמת ולא רק כדי להשיג מנדטים".

לא דאגה סקטוריאלית למגזר

לפי הבנתו, מסביר הרב סדן את המהלך של איחוד המפלגות שמימין לליכוד: "אנחנו לא מגזר או ציבור סקטוריאלי יש לנו שליחות באומה והעיקר אינה דאגה סקטוריאלית למגזר אלא יש לנו אמירה אידאולוגית והיא הכי הכי משמעותית ובגללה הנוער שלנו, במערכות הביטחון, במגזר הציבורי ובהתיישבות – בשביל מה הוא נמצא שם?! בגלל שהוא מאמין שאנחנו נמצאים בתקופה של תחייה, והתורה גורמת לו לחבוש כיפה על הראש ומביאה אותו לשליחויות. את זה צריך להבין".

הרב סדן מגדיר את התקופה הנוכחית ככזו "בה ה' גואל את עמו". והוא ממשיך, "אותה אמונה שבגללה הוא מקבל עליו את התורה ומצוותיה היא שולחת אותו לפעול בתעצומות נפש לחיזוק המדינה ומערכותיה", לזה הוא טוען "מסכימים כל אנשי הציונות הדתית, וזה בעל משמעות היסטורית לאומית יותר מכל מה שמפריד ביננו", מסכם בשיחה.

איחוד טכני פחות חמור

הרב שלמה אבינר הציג אתמול (ראשון) בסרוגים גישה דומה אך המסקנה הפרקטית ממנה הפוכה: לא תומך בשילוב אידיאולוגי, אך מקל במקרה של איחוד טכני: "מובן מאליו, שתנאי ראשוני הוא שחברי המפלגה יהיו אנשים יראי שמים, מקפידים על קלה כחמורה ולוחמים במסירות נפש על שמירת התורה כולה ביחס למדינה", ציין לדבריו אתמול בטור לסרוגים והוסיף, "גם מובן מאליו, שלא מדובר במפלגה דתית-ליברלית-פשרנית-פתוחה". אך ציין כי, "איננו מדברים כאן על "איחוד טכני" לקראת הבחירות, שהוא פחות חמור. אלא אנו מדברים על מפלגה מאוחדת".

אתמול דווח במקור ראשון כי הרב אלי סדן פנה בימים האחרונים לאיילת שקד, והציע לה את המקום השני באיחוד מפלגות הימין, וכן שתקבל בעתיד את תיק המשפטים. הרב סדן גם פנה למתן כהנא, חבר הימין החדש, והציע לו מקום ריאלי ברשימה, אולם כהנא סירב.

בפוסט שפרסם נפתלי בנט נגד מוטי יוגב הוא רמז במפורש כמעט לרב אלי סדן והאשים אותו שהוא "מנהל נגדו מסע צייד". השאלה אם איחוד אידאולוגי כולל את שניהם באותה מפלגה.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
43 תגובות - 28 דיונים מיין לפי
1
חרדלי"ם עם לייטים חדלי אישים?
ג'סי | 17-06-2019 15:22
לא יתכן להתאחד עם פח אשפה של כל מי שהליכוד זרק!!!! פייגלין, בנט שקד לא תרמו כלום . ודאי שלא למידינת ישראל , לפי השקפה ציונית-דתית. לפי זה שיתאחד עם הסרוגים בליכוד , קודם. הם אלקטוראלים. השאר לא שווים . הם מבריחים מצביעים יותר מאשר מקרבים
מכירת צוללת לאויב תמורת שלמונים מקומו בתא של
חברא קדישא | 17-06-2019 17:01
מכירת צוללת לאויב תמורת שלמונים מקומו בתא של וענונו עד שחברא קדישא יבואו לקחת..
כיפה סרוגה מטמאים את ישראל בשוחד מרמה והפרת
מתנחל אבל ישר | 17-06-2019 16:46
מקימים כנופיית שחיתות של שוחד מרמה והפרת אמונים
2
הרב אלי סדן מקרב את שקד החילונית ומרחיק את בנ
חן | 17-06-2019 15:28
הדתי. בתור אדם תורני - לא אתמול ברשימה שמרחיקה אנשים מתוכה. הרב אלי סדן לא נוהג בהגינות כלל
גם אנו לא נתמוך הפעם ב-טב עם אילת שקד
ל- חן הצודק | 17-06-2019 19:16
ל מ ה בכלל הרב סדן מתעסק בפוליטיקה במקום ברבנות ולימוד הבחורים ???????????? ככה הוא הכניס לנו את הרב פרץ יחד עם הרב טאו שחושבים עצמם לכל יכול. אבל רק יפסידו במנדטים ולא ירוויחו.
3
עטרה ליושנה. לא איחוד מפלגות ולא איחוד ימי.
אחד העם | 17-06-2019 15:46
להחזיר עטרה ליושנה . אין צורך להרבות דברים שהבית היהודי בראשות בנט היה רחוק מאוד מרוח המזרחי המקורי, רוח של יראת שמיים ויראת חטא ורוח של טהרה וקדושה ממלכתית. אפילו המינימום הבסיס של מפלגה דתית של נאמנות להלכה ולשוע לא הייתה. לצערנו אנו שומעים שוב את הכמיהה בבית היהודי לדיבוק בחילוניות ובחילונים. הנידון כעת הוא האם החילונית, שיש בה הרבה מעלות, תהיה במקום הראשון או השני. אין אנו עוסקים בשאלה האם הבית היהודי בראשות בנט ושקד או בהשתתפות בנט ושקד שכרו מרובה על הפסדו או שמא להיפך. יש מקום למפלגות שונות ולכישרונות שונים. השאלה היא: האם יש צורך במפלגה דתית ציונית שנושאת ברמה את דגל משמרת התורה והמצווה בחיינו הלאומיים והאישיים? לדעתנו התשובה היא כן. יותר מתמיד. אנו נמצאים בשלב חשוב בסדרי הגאולה: זריקת נשמה. יותר ויותר נשאלות כאן שאלות היסוד של חיינו: מהי משפחה יהודית? מהי מדינה יהודית? מהו עם יהודי? את התשובה, חד משמעית, אי אפשר לקבל ממי שבדברים חלקים ומתחמקים מקיים צורת חיים כזו ונוקט בצעדים שמבהירים בצורה הכי ברורה בעניין הזה. פשוט שזה לא מה שצריך לדבר אל העם. זה לחלוטין לא הכיוון. את התשובה, חד משמעית, אי אפשר לקבל ממי שמלא ערכים אך מחלל שבת. עם מקדשי שביעי. אם אתם שומרים נרות של שבת אני מראה לכם נרות של ציון. לצערנו הבית היהודי, למרות סטירת הלחי שקיבל ממי שלקחו אותו לכיוון הנל אינו משתחרר מהם ומדרכם. לצערנו, זו רק דוגמא אחת מני רבות לכך שהבית היהודי ממשיך לדשדש בביצה הזו. אנו רוצים לקרוא בחוזקה בשם ד'. שובה אלי כי גאלתיך. האמונה שלנו בד' שפקד את עמו ודיבר טוב על ישראל, בגודל הנשמה של הדור לכל שבטיו, בקץ המגולה בהרי ישראל לעם ישראל שקרב לבוא מחייב אותנו לשאת דברים אמתיים, טהורים ונצחיים אל העם, דברי התורה הגואלת. היום יותר מתמיד מורגש החיסרון העצום של הרעיון העליון של המזרחי בציבוריות הישראלית. כל אחד ילך בדרכו. יש שליחויות אחרות ומפלגות אחרות, אך אנו נעשה את שליחותינו. נשוב ונחדש תנועה, מפלגה, דתית לאומית. ובבוא היום תתמודד על מקומה האמתי בהנהגת ישראל.
המתנחל דמיקולו הישר כמו נחש
המיואש | 17-06-2019 20:46
ה00מולני כמו עופר כסיף הג'יהדיסט מטמא את הארץ במגע ובמשא
אין אמון בממשלת שוחד מרמה והפרת אמונים..
מתנחל אבל ישר. | 17-06-2019 17:01
כיפה סרוגה מטמאים אותנו בשחיתות...
4
גם כהאניסטים, גם מחללת שבת, גם רפורמים !
מעולה | 17-06-2019 15:54
והכל בהובלה של סדן הגיזען השובניסט! חסרים רק הדוב ליאור, צביקה הטיל טאו וגדול הדור ברוך מרזל.
מי שוביניסט?? תגובה של פמיניסטית בורה 100%
איתמר | 17-06-2019 20:16
אין לך מושג בכלום בטח לא ביהדות. עדיף לדבר פחות מלפלוט כאלו שטויות ודברי בלע.
מחאה על כבוד ת"ח
יהודי | 17-06-2019 16:04
מוחה בתוקף על דברי הבלע שלך אל מול תח
5
בלי סמוטריץ בעשיריה הראשונה!!!!
אריאל צור | 17-06-2019 15:55
לא יתכן שאדם שרימה את הצבא ורק במתק שפתיו חדר לתנועה הדמיונית תקומה שהשתלטה על האיחוד הלאומי רק בגלל שכולם עזבו והא יקבל שריון מקום 2 בלי שום קורות חיים מינמליים לא באזרחות ובטח ובטח שלא בצבא חדל אישים שאין כוחו אלא בפיו החלקלק לא יתכן שאחד כזה ייצג את הציבור הדתי לאומי על כל גווניו ואיכויותיו המפורסמים בכל הציבור באזרחות ובצבא לא ניתן לקומץ חרדלים בראשות הרב זלמן מלמד לכפות את דעתם על כלל הציבור הדתי לאומי הם הרי יודעים שהם לא שוים כלום ואם ירוצו לבד אפילו חצי מנדט לא יקבלו אז הם באופן שיטתי מתעלקים על מפלגות אחרות תוך כדי זעקת הקוזק הנגזל שחייבים להם
תתפוצץ סמוטריץ' מקום 2
המיואש | 17-06-2019 20:41
תתפוצצו מזרוחניקים סמרטוטים
6
איחוד הימין
ירון שאול | 17-06-2019 16:14
אין במדינת ישראל ימין אמיתי,כולם ימין מזויף שמשרת את האינטרסים של השמאל.הימין האמיתי היחיד במדינה הם עוצמה יהודית ולא יעזור לאף אחד כלום כי זו האמת היחידה.יש לי עשרות הוכחות שהליכוד וכל שאר המפלגות שקוראות לעצמם ימין, הם ימין מזוייף שמשרת את האינטרסים של השמאל.מי שרוצה הוכחות לכך שיכתוב לי במייל אשמח לשלוח לו.
7
אם כל הכבוד התורה של סדן,
אם כל הכבוד התורה | 17-06-2019 16:22
מי אתה שתנהל מומ? מחלק מקומות כאילו המפלגה של אבא שלו, כאילו הציבור של אבא שלו!תן לפוליטיקאים לעשות את העבודה, תמליץ בדעת תורה, ותמשיך להפעיל את המפעל האמת חשוב שלך, תוך שאתה מנחיל ערכים של טאקט אצל חלק מהרבנים
אתם לא יודעים שהקווניקים
המיואש | 17-06-2019 20:50
הם אצולה בעיני עצמם? הם מבשרי הגאולה הם נשמת הרב קוק, הם יודעים מה נכון הם, הם העיניים לציבור הסומא...... בההההה
מס' 7 האלמוני צודק בהחלט !!
נאוה | 17-06-2019 19:25
למה סדן מתערב שנית בפוליטיקה? האם אין מספיק תלמידים בבית המדרש בעלי?? נמאס לנו ממך כבוד רב בצורת התנהלותך לגבי הבחירות - זה לא עניינך !!!!!
איחוד
יוסי | 17-06-2019 16:46
אני מציע שתתחיל באיחוד עם הרבנים. כשהם יהיו מאוחדים ולא מפוצלים לעשרות כיתות. נוכל להביא לאיחוד במחנה הדתי .אין ציבור יותר מחולק ומפורד מהכיפות הסרוגות.
8
ואצביע רק לימין החדש
הצבעתי לימין החדש | 17-06-2019 16:37
הרב סדן גרם לבנט לעזוב ולכן אין מצב שנחזור בנט אל תירא . לך ואנחנו איתך
אחוז החסימה מאחוריך
בנט תזהר | 17-06-2019 19:58
מתמיה ביותר שלאחר התוצאות בבחירותהאחרונות יש עוד מהמרים כפייתים (כדוגמת בנט) שרוצים להמר שוב על ריצה ברסיסים מה כל כך ישמח אותך אם נניח הפעם בנט יעבור ואיחוד הימין לא .ממש שמחת עניים
9
אחדות על מה ?
אליהו | 17-06-2019 16:59
להתאחד על מה ? הרב אלי סדן. על כך שמותר לחמש ולאמן כוחות רצחניים בדרום סודן , מיאנמר , קמרון , קונגו. ובנוסף , להעלים מהציבור ולגזול מהציבור הזכות יסוד לחשבון נפש. 382000 נשים ילדים וגברים חפים מפשע נרצחו גם עם נשק שלנו . ולא אכפת לנו. בפרשת נח , במדרש מוסבר למה - אי אפשר לדבר בשפה אחת. שלבנה היתה נופלת ממגדל בבל -בכו. ושאדם נפל - אדישות . לכן, ה בלבל את השפה . עוד לא הפנמת את הבלבול שהוביל לבחירות. זה עוד יתברר. חיללנו את שם שמיים . ובלי תשובה נשלם את המחיר.ניתן הזדמנות לציונות הדתית להעמיד תנאי סך - לא נכנסים לשום ממשלה שממשיך לחמש ולאמן כוחות רצחניים. לא ייצוא צבאי ישיר ולא עקיף. הרב אלי סדן , יש לך הרבה זכויות אבל זה לא מתיר לך ולא לציונות הדתית להחליק סיוע צבאי לרצח עם ופשעים נגד האנושות. נשמת ישראל תתגבר על הכנסת - ממשלה ואופוזיציה , על המערכת המשפטית ועל רבני השתיקה העושים יד אחד להתגבר על נשמת ישראל. אך נשמת ישראל תלבש עוצמה של חמלה - רחמניים בני רחמניים - ותעניק לציבור זכות היסוד לחשבון נפש ונשוב להיות עם אוהב כל אדם שנברא בצלם.ונברכו בך כל משפחות האדמה
10
רבנים ? פוליטיקאים ? מאעכרים ? הכל נכון.
המיגזר החליט להתאבד | 17-06-2019 17:20
וכדי בזיון וקצף.
11
עוצמה יהודית
עוצמתי | 17-06-2019 17:22
בלי עוצמה יהודית בפנים אנחנו לא יוצאים להצביע. רק עוצמה יהודית מפלגה אמיתית נטולת אגו עם אנשים אידאולוגים ראויים לשבת בכנסת
רק אם עוצמה יהודית ברביעיה הראשונה
עומר | 17-06-2019 17:37
לא ניתן ששחצן כמו סמוטריץ ששוה בקושי מנדט יקבל מקום 2 ואנחנו לפחות 3 מנדטים מקום 7
12
איחוד?
יוסף | 17-06-2019 17:31
אתם פסלתם את עוצמה יהודית! ואותו רב מעדיף את מתן כהנא על פני איתמר בן גביר
13
עוצמה יהודית
חזקה | 17-06-2019 17:32
רק עם עוצמה יהודית
14
רק עוצמה יהודית
רק | 17-06-2019 17:36
מננ
15
ללא עוצמה יהודית לא אצביע לכם !!
מאיר | 17-06-2019 17:58
איחוד חייב להיות רק עם החבר'ה של עוצמה !
16
רק עם עוצמה יהודית אצביע לכם
מוטי | 17-06-2019 18:11
בלי עוצמה יהודית חבל לכם על הזמן ממזמן
17
קרליבך
יעקב | 17-06-2019 18:39
עשו כל מאמץ לאחד ללא בנט.אסור לסלוח לבנט על המעשה שעשה עת זרק את הבית היהודי ללא שום התחשבות. מעשה שכמעט גרם לחיסול טוטאלי של מפלגת הבית היהודי.
18
בלי סמוטריץ בחמישיה הראשונה לא נצביע טב
לאריאל צור -5 | 17-06-2019 19:22
איזה לשון הרע יש לך שאתה מתבטא בצורה נלוזה כזו. בטוח שאינך מכיר את הבן אדם והקנאה חוגגת אצלך. בצלאל עשה הרבה בקדנציה הקודמת והיה מוצלח - מה הבעיה שלך? הקנאה?
19
שקד כן ובנט לא? ובלי עוצמה?
זה לא איחוד | 17-06-2019 19:23
שקד תמסמס את תיק המשפטים. לוין עדיף. או איחוד של כולם ותקבלו את קולי- או פשוט מחל
20
בלי עוצמה וסמוטריץ גם אנו לא נצביע טב
ל עוןמר -11 | 17-06-2019 19:27
יחד עם סמוטריץ - ומספיק לפמפם את הרישעות והקנאה של מספר מגיבים באתר נגד סמוטריץ - תפסיקו עם לשון הרע שלכם !!!!!!!! מקווה שסדן ירד מהתערבותו במפלגה.
21
רק בלי פייגלין. לא יתכן מישהו עם דעות הפוכות
נקודה | 17-06-2019 20:14
שלא מקובלות במגזר, באותה מפלגה, זו בדיחה. הוא רוצה להרוס את היהדות בעקירתה מהמדינה, סמים, נישואים אזרחיים וכל דבר ששום דתי לא יכול להסכים לו! איחוד אחלה, אבל לא נצביע לפייגלין!
22
עוד פקיד ציבור אוכל חינם שמתפרנס הממדינה
סדן הקטן | 17-06-2019 20:18
האוכלוסייה שמתפרנסת מכספי המיסים יותר מכל קבוצה אחרת היא הרבנים. גם מטיפים לכולם, וגם חיים על חשבוננו. להפריט!
23
לבנט-כהנא הרפורמיים אין שום כבוד לרבנים, בושה
משה | 17-06-2019 20:22
לא כבוד לא דרך ארץ ולא תורה. הזדעזעתי כשקראתי את דברי הבלע שלו,
24
כל אחד בענינו
ר | 17-06-2019 20:42
עדיף שלא כמו במגזר החרדי בו הרבנים מקבלים החלטות והציבור אומר אמן בלי להפעיל שום חשיבה שאצלנו בציבור הדתי לאומי הרבנים יעסקו בתורה וישתחררו מהרעיון שהם מבינים בכל דבר ותפקידם להתערב בכל דבר.שנרצה תשובות הלכתיות נפנה לרב ,ליעוץ רפואי לרופא ובהחלטה על שולחן לנגר.
25
אחדות תראה כמו התגובות כאן
זאב | 17-06-2019 20:44
עצוב
26
רבנים תפקידם ללמד בבית המדרש ולא לעסוק בפוליטיקה
אריק | 17-06-2019 21:43
חרפה
אביתר יעקב מיכלשוילי | 19-06-2019 14:04
בלום פיך
מה שנכון!!!!
אבי | 18-06-2019 0:05
כשרבנים מתערבים בפוליטיקה מתחילות הבעיות
27
איזה בסימן בשולחן ערוך זה?
דוד | 18-06-2019 7:25
הפרדת רשויות. רבנים, תתעסקו בהלכה. ותו לא
28
סמוטריץ לא צריך לוותר על שר המשפטים
חולשה וכניעה | 19-06-2019 9:06
שקד ובנט הובילו כשלון. למה לתת להם מקום כל כך בכיר? לא אצביע לאיחוד אם שקד ובנט יקבלו מקום יותר טוב מסמוטריץ וסטרוק