ויכוח בימין: איחוד מיידי או בהמשך? והרצון לתמורה מנתניהו

בעוד בנט אומר ללכת בכל הכוח עם הימין החדש ורק בסוף ללכת לאיחודים, מבקשת שקד לסכם מההתחלה עם מי מתחברים. בבית היהודי יש המבקשים לדחות את האיחוד כדי שנתניהו יעניק תמורה

ויכוח בימין:מתי ילכו לאיחוד, ואיזו תמורה ירוויחו מתניהו?
  (צילום: נועם רבקין פנטון, יוסי זליגר/ פלאש 90)

שתי תפיסות מורכבות נמצאות על שולחן הדיונים של מפלגת הימין החדש המתחדשת: האם ללכת באופן עצמאי בחודש וחצי הקרובים תוך מיצוב של המפלגה לבדה ואז רק להתחבר, או לקדם חיבורים נוספים כבר עכשיו במטרה להשקיע בקמפיין לאורך זמן.

בעוד יו"ר המפלגה נפתלי בנט אומר ללכת בכל הכוח עם רשימת הימין החדש ולמצב אותה כעצמאית בחודש הקרוב ורק בסופו ללכת לאיחודים, מבקשת איילת שקד לסכם מההתחלה איך הולכים ועם מי מתאחדים, אך גם היא מסכימה שאין מקום לפעולה מיידית.

שקד טרם מוגדרת רשמית כחלק מהימין החדש, אך מקיימת פגישות תכופות עם כל הצדדים בדרך לבחון את צעדיה. אחת האפשרויות שהיא תחבור לבית היהודי איחוד לאומי כחלק מהימין החדש.

הערכה: דחיית ההכרעה תביא לתמורה מנתניהו

גם בבית היהודי יש מי שחושב שעדיף לדחות את ההכרעה אם ללכת עצמאית או לאיחודים ולחכות שנתניהו יתעורר. שם מעריכים כי ראש הממשלה יילחץ מכך שמפלגות הימין שלצידו עלולות להתפורר והן לא יעברו את אחוז החסימה, הוא יקרא לאיחוד גדול כמו שהתרחש בין הבית היהודי האיחוד לאומי ועוצמה יהודית בבחירות האחרונות – והם יקבלו תמורה- כפי שהיה עם שיבוץ הרב אלי בן דהן ברשימת הליכוד- או הבטחות אחרות למשרדים ותפקידים.

לפי פרסום בהארץ הבוקר, רה״מ נתניהו כן יפעל לחיבור של ׳הבית היהודי׳ ו׳האיחוד הלאומי׳ יחד עם הימין החדש, למרות המתיחות בניהם. גם חרף היחסים המעורערים בין בנט ושקד לנתניהו – ראש הממשלה נחוש לפעול שהשניים לא ירוצו בנפרד ויזרקו קולות לפח מה שיכול לפגוע בסיכויו להקים ממשלה.

שקד שוהה בניו יורק החל ממוצאי השבת ותשוב ביום רביעי לארץ, אז תיפגש שוב עם נפתלי בנט, ששוהה בחופשה בחו"ל עם משפחתו במטרה להגיע לאיזו שהיא החלטה.

אתמול התייחסה שקד בכנס הז'רוסלם פוסט לריצה בבית היהודי או בימין החדש וטענה כי גם כעת "כל האפשרויות פתוחות בנוגע לאיפה אתמודד". היא הוסיפה כי "הבחירות האלה הן אתגר למחנה הימין", ואמרה כי "היא לא שוללת שום אפשרות שתיצור גוש ימני גדול".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
בנט מנצל את הזמן לפלג ולסכסך
רמי | 17-06-2019 11:22
ואילו שקד בודקת 4 קונסטלציות שונות לפחות לרוץ משל הייתה המערכת הפוליטית סופרמרקט מול ההתנהגות הלא אחראית של הצמד הזה אני מצפה מנציגינו באיחוד הימין לאחד כבר עכשיו את השורות וללכת לבחירות או לכל מו'מ עתידי על חיבור כבוקסה אחת ולא (כפי שחולם בנט ועלולה לנצל שקד) כפרורי מפלגות
כיפה סרוגה ממליכים שחיתות על בני ישראל
אוי אוי | 17-06-2019 11:55
שוחד מרמה והפרת אמונים בחסות מתנחלים
2
איחוד
יחיאל | 17-06-2019 11:51
כן אחוד לא אחוד די נמאס כבר כמו ילדים קטנים תחליפו כבר נושא ואתם הולכים ליצג אתנו בכנסת
מכירת צוללת לאויב תמורת שלמונים מקומו בתא של
צוללת | 17-06-2019 12:07
מכירת צוללת לאויב תמורת שלמונים מקומו בתא של וענונו עד שחברא קדישא יבואו לקחת..
3
בזיון
שי | 17-06-2019 12:04
ואתם עוד רוצים לקחת בעלות על הציבור הדתי, לתייג אותו ולמתג אותו. מי שמכם! פוליטיקאים קטנים רודפי כסאות. פשוט בושה. רק אגו עצמי אתם רואים לנגד העיניים ועוד אחרי שחלק מההנהגה נחלה כישלון חרוץ בבחירות ולא עברה את סף אחוז החסימה!!!
4
אתם משחקים
אני | 19-06-2019 10:19
אתם משחקים לידיו של נתניהו כבר בכך שאתם שומעיםכל מה שהוא אומר ונותנים לו לנהל אתכם.אם הייתם דואגים יותר לאחד את עצמכם,הייתם באים יותר חזקים וגם עם יותר קולות של מי שמחפש אלטרנטיבה,או מקום יותר בטוח