אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

קול ברמה: הציונות הדתית היא סרטן בגוף היהדות המאמינה

התוכנית "בין חרדי ללאומי" ברדיו קול ברמה, שמטרתה איחוי הקרעים והשסע בעם, הפכה לתוכנית השמצות והתקפות של הרב אברהם תמיר נגד רבני הציונות הדתית. את הרב צבי יהודה כינו בשם "הפוליטיקאי קוק". ורבני צהר: "רבנים פרחחים שמחפשים לקעקע את עולם התורה היהודי".

קול ברמה: הציונות הדתית היא סרטן בגוף היהדות המאמינה

תוכנית רדיו בתחנת הרדיו החרדית מבזה את רבני הציונות הדתית.

במסגרת התוכנית 'בין חרדי ללאומי' המשודרת בימי שלישי בתחנת הרדיו החרדית 'קול ברמה', יושב באולפן הרב אברהם תמיר ומשיב לשאלות מאזינים בנושאים שונים, כשמטרתה, לפחות על פי הגדרת התחנה: "לאחות את הקרע בעם".

בשבועות האחרונים עסקה התוכנית בנושא ביטול 'חוק טל' ושאלת גיוס בחורי הישיבות החרדיות לצבא. לאחר התקפה על ליברמן ופלסנר, עובר תמיר למתקפה נגד הבעיה האמיתית שיש לחברה החרדית והיא הציונים דתיים.

"בישיבות שלהם לא מלמדים פרקי אבות כמו אצלנו שמשה קיבל תורה מסיני ומסרה ליהושע, דרך התנאים והאמוראים והראשונים עד לרב אלישיב ופוסקי דורנו", אומר תמיר, אצלם "משה קיבל תורה מסיני ומסרה לרב קוק, לא חשוב שהיו מחלוקת לפניו ואחריו".

לאחר מכן מצטט תמיר, את אגרת תתי של הרב אברהם יצחק הכהן קוק, בה הוא מתנגד נחרצות לגיוסם של בחורי ישיבות לצבא. מה שתמיר "שכח" להגיד בשידור הוא כי מדובר במכתב המדבר על גיוסם של צעירים יהודים לצבא הבריטי במלחמת העולם הראשונה ולא בגיוס לצה"ל.

לאחר מכן פונה תמיר להתייחס למאמרו של יו"ר ארגון רבני 'צהר', הרב דוד סתיו, שפורסם ב'ישראל היום' ובו הוא קורא לציבור החרדי להתגייס לצבא.

"באמצעי התקשורת עלה רבאיי רפורמי מארגון הרבנים הרפורמים שנקרא צהר, והוא האשים את הציבור החרדי, לא פחות ולא יותר, כגורמים לחילול השם".

בהמשך מגדיר תמיר את הרב סתיו "כאפיקורס… ספק אפיקורס ספק שוטה, מה שיותר מסתבר שניהם יחד".

ארגון הרבנים הרפורמיים צהר

[podcast]http://www.srugim.co.il/wp-content/uploads/2012/08/KB2.mp3[/podcast]

כתגובה למכתב תמה תמיר, איך יכול "פרחח רבני" שגילו הוא חצי מגילו של הרב אלישיב לפסוק ההפך מגדול הדור?! "אותם רבנים שעוד לא נולדו כשהרב אלישיב כבר היה מפורסם, יכולים לחלוק עליו?!" שואל תמיר.

הרב צבי יהודה – פוליטקאי

באותה תוכנית ניסה תמיר להראות כי בציונות הדתית ישנם גם רבנים אחרים, כשהוא מצטט קטעי מכתבים ומאמרים של הרב שאול ישראלי זצ"ל והרב משה צבי נריה זצ"ל, שקראו לשמור על בחורי הישיבות ולא לגייסם לצבא. ביחס אליהם מדבר תמיר בכבוד ומכנה אותם תלמידי חכמים.

את ההבדל בין הציונות הדתית של הדור הקודם לציונות הדתית של היום רואה תמיר בהבדל בין תלמידי הראי"ה קוק לתלמידי הרב צבי יהודה קוק:

"הנה לך תלמידיו של הרב קוק, ואיך הרבנים שלהם מדברים היום, ההבדל הוא שאלה הראשונים הם תלמידיו של הרב קוק ואלה האחרונים הם תלמידיו של הפוליטיקאי קוק, זה ששנא את החרדים שנאת מוות."

האזינו להקלטה מתוך רדיו קול ברמה:

[podcast]http://www.srugim.co.il/wp-content/uploads/2012/08/KB1.mp3[/podcast]

לא הרב דוד סתיו זוכה להשמצות בתחנה החרדית, אלא גם הרב אליעזר מלמד, רב הישוב וראש הישיבה בהר ברכה, שקרא לתת תמריצים לציבור המתגייס על חשבון הציבור שאינו מתגייס.

תמיר מכנה אותו "פרחח וטיפש" ומזכיר לו מאמר מלפני עשר שנים בו הוא דרש לתגמל בקצבאות לידה ובמוסדות חינוך למי שמתגייס לצבא.

"אותו טיפש, בשנים שעברו מאז, הוא שילם על זה ביוקר, הוא לא מבין שבישיבה שלו, שלא זכתה לישיבות ההסדר, זה בגלל שהוא לחם בבני הישיבות".

"אותו טיפש, כשהיה אירועי ההתנתקות, הוא כתב מאמרים נגד הציבור החרדי שעומד מהצד. אתה מבין, הוא נלחם נגד בני הישיבות, משמיץ אותם בעיתונות החילונית, וכשקצת מדגדג לו הוא שואל למה הם עומדים מהצד".

סרטן בגוף היהדות המאמינה

במשך שעתיים בכל שבוע, מביא תמיר ציטוטים "מהעיתונות החילונית" של רבנים ציונים דתיים.

לפני שהוא מצטט את מאמרו של הרב אוהד טהרלב, מרבני 'בית הלל' באתר Ynet יהדות, הוא מקדים: "מאיפה יש לי תקשורת חילונית? היא לא נכנסת אלי הביתה, אבל יש לי יהודים שדואגים להביא לי חומר ".

את מאמרו של הרב טהרלב בו פרסם "עשרת הדברות לחיילת הדתית", הוא מכנה "שגעון של פרחחים", בעיקר על המלצתו ללמדניות שבהן ללמוד משנה יומית ולמובחרות שבהן ללמוד דף יומי. "אני אישית הייתי שולח אותו לאשפוז… והוא עוד רב, יש לו תעודה שהוא למד כמה סימנים בשולחן ערוך".

את יחסו של תמיר לציונות הדתית ולרבניה הוא מסכם בכך: "הבעיות שלנו הם לא הגיוס של בחורי הישיבה לצבא, אנחנו נסתדר בהסדר כזה או אחר", אומר תמיר, "הבעיה שלנו היא הסרטן בגוף היהדות המאמינה, פושעים פרחחים רבניים שמחפשים לקעקע את עולם התורה היהודי".

סרטן בגוף היהדות המאמינה

[podcast]http://www.srugim.co.il/wp-content/uploads/2012/08/KB3.mp3[/podcast]

כל הדברים האלה נאמרו בשידור חי בתחנה החרדית 'קול ברמה' ב'שלושת השבועות' ו'תשעת הימים', בתוכנית שמטרתה, כאמור, "לאחות את הקרע בעם".

תגובות

מרדיו 'קול ברמה' נמסר ל'סרוגים': "מדובר בהתבטאות מצערת שמיותר לציין שאין התחנה מזדהה עימה כלל. אנו מצרים עליה ומתנצלים בפני הרב סתיו, כמו גם בפני כל מי שנפגע מאותה אמירה".

ח"כ הרב חיים אמסלם, יו"ר תנועת 'עם שלם' מסר: "עצם קיומה של תוכנית כזו, בתחנת רדיו המשויכת לש"ס, מוכיח באופן ברור את טענתי: ש"ס, לאט ובטוח, הפכה לגרורה של החרדים הליטאים והיא משרתת את האידיאולוגיה שלהם."

"'קול ברמה' נותנת במה למרצה שמשמיע את המשנה הליטאית הקיצונית ביחס למדינה ולשירות בצבא. בניגוד גמור לדעתם של רוב גדולי הרבנים הספרדים בדורות האחרונים. כך הם מבקשים לשכתב את ההיסטוריה הספרדית ולהפוך את כל הציבור הספרדי לאנטי ציוני ולקיצוני.

איני יודע כיצד מתקפה פרועה על הרב צבי יהודה הכהן קוק זצ"ל ועל רבני צהר שיחיו, בתוכנית ששמה 'בין דתי ללאומי' מעיד עליה, עולה בקנה אחד יחד עם קמפיינים מתחנפים לציבור הדתי לאומי, שש"ס מקפידה לעשות לפני כל מערכת בחירות."

בארגון רבני צהר סרבו להגיב לידיעה.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
37 תגובות - 37 דיונים מיין לפי
1
קשה להודות בכך, אבל הם צודקים
יושר אינטלקטואלי | 01-08-2012 13:18
הרצי"ה עשה רבות להסתיר את כתבי אאמו"ר הראי"ה זצוק"ל, רבים מכתביו עדיין(!) לא ראו אור בזכות ההסתרה. למה? כי השקפות הראי"ה היו ייחודיות, ולא נפלו לשום נישה אידיאולוגית. לא לנישה החרדית ולא לנישת המזרחי. הרצי"ה מכר את אביו הגדול למזרחי ביודעין, ובכך נתן גושפנקא ל"ציונות הדתית" של היום, אשר בינה לבין הראי"ה אין שום קשר. מה היה בלי הרצי"ה? הקיבוץ הדתי היה נותן את הגושפנקא התורנית לזרם הדת"ל? אולי תלמידי BJ סולוביצ'יק מישיבות הר עציון ופתח תקווה? וכמובן שהוא צודק גם לגבי רבני צהר שעל מנת למצוא הבדל כלשהו בינם לבין הקונסרבטיבים בארה"ב צריך לרכוש מיקרוסקופ אלקטרוני.
2
חחח מה אתם מתרגשים? עוד אחד גם כן.. אכלנו כמוהו אלף
אייל | 01-08-2012 13:22
לארוחת בוקר... חכו כשקצת יקחו לו את הקצבאות הוא יבכה וירקע חזק חזק ברגליים... משיח עוד יסתלבט על אהבלים כאלו.
3
לאחות את הקרע?! ושה וחרפה
שי | 01-08-2012 13:27
איפה הכבוד לתלמידי חכמים? אני ממש מאוכזב אם זה תגובה של מיהו בוגר על הציונות הדתית. במקום לאחות את הקרע , רק מגדיל אותו . במקום להקשיב ל"שמועות" אני ממליץ לראות את דעת התורה בנושא גיוס בני הישיבות באמתhttp://www.meirtv.co.il/site/content_idx.asp?idx=13545&cat_id=4029
4
עדיין לא גמר, אנשים מהסוג שלו משמיציםגם את הרב שטיינמן
| 01-08-2012 13:30
5
נו שויין
| 01-08-2012 13:38
תמיד אמרנו שיש הרבה משותף לציבור החילוני והחרדי...
6
בוקר טוב לכל המזועזעים
מאיר | 01-08-2012 13:43
לא צריך היה לחכות כדי לשמוע פירחח באיצטלה של תואר רב איך ומה חושבים הליטאים על הציונות הדתית.קחו עיתון יתד נאמן, השופר הליטאי ותקראו מה הם חושבים על הסרוגים..אופסססס, סליחה, על המחוררים.לא אלאה אתכם במילים אבל בגלל הפלג בזה יחרב בית המיקדש השלישי וחבל בכלל להשקיע בבניתו.
7
עפרא לפומא של הרפורמה-נוצרית-חרדית כפי שאתון זה נפח
לא חריידי !!! | 01-08-2012 14:30
הדברים ידועים שנים רבות זה לא מתחיל מהשועלים הקטנים ה"רבנים" בגרוש אלא ממוריהם ורבניהם אותם אלו המכונים משום מה "גדויילי הדור" זה השורש הינוקא הללו לא היו בודים דברים מליבם אלא אם שמעוהו בבתי מדרשם בתי מדרש שחורים משחור שעוד את מרן הראי"ה ביזו וחרפו היום הם רק ממשיכים זה לא יוצא דופן זה הכלל החריידי במהותו ברישעותו וכל אלו המדמיינים להם שלובשי השחורים ששורשיהם נטועים עמוק בנצרות וברפורמה (וורוס ישראל) מחזיקים משהו מתורה טעות בידם יש מי שלימוד התורה הופך לו "סם מוות" והם הם שהורעלו בסם המזה שמקורו במידות רעות, שנאה, גאווה בזויה (הם ישראל האמיתי...) כל חזותם אינה נותנת מקום לשום דבר מבלתם (רפורמה) זוהי העדה הרעה עליה אומר הכתוב: "סורו נא מעל אהלי האנשים הרשעים האלה" אלו אותם אנשים שירושלים חרבה בגינם אין בהם לא תורה לא יר"ש גדוליהם אינם גדולי תורתם אינה תורתי וחומרת פשעם גדולה מחומרת פשעם של הרפורמים גלויי הראש יש לדעת להשיב להם בלשונם הבזויה ולא להנמיך ולהשפיל מבט ידענו יפה לזרוק אותם מישיבותינו התיכוניות יש להמשיך במגמה הזו, לא קשר ולא מגע, מאבק חריף להבדיל בין הטמא לטהור בין השחור (בגדי חוטאים) ללבן בין היהיר והצנוע
8
אין ספק שהרצי"ה הוא הרב הכי לא מוערך בהיסטוריה
turi | 01-08-2012 14:35
אנדררייטד
9
ל-6 אני מבין שאתה נכדו של האתון מקול מת ?
ימימה | 01-08-2012 14:49
סיימתם אצלכם לכבות את האור ב"ישיבת" פונביז' לרב שלכם ראש הישיבה לפקוביץ ? סיימם לבזות ולתת מכות לברסלבים ולחבדניקים ? תגיד מה עם הבנות הספרדיות בעימנואל "עיר הקודש" ? סיימתם לבזות את הרבנים שלכם - עברתם אלינו ? אין לך כלל מושג על מה אתה מדבר - משמיע טיעוני הבל חריידים ישנים וטיפשיים פלא איך אתם משקיעים כ"כ הרבה זמן בפלפולי הבל ובתחומים אחרים (שלא נוח לכם עימם) הופכים להיות בורים וטיפשים ומעלים סברות של בעל בית מפגר עם ישראל היה יותר בריא בלעדיכם אתם עוד תגרמו הרבה צרות למלך המשיח אבל למזלנו הוא יכפה את דבר ה' גם עליכם בחוזקה ובכוח (רמב"ם)
10
אל האירוניה
אמינו | 01-08-2012 14:50
אנשי הקו מוזמנים לרשת החינוך של שס...
11
תארו לעצמכם מדינת הלכה עפ"י החרדים
הדתי-לאומי | 01-08-2012 15:00
בריה"מ וגל הטיהורים של סטאלין היו מתגמדים אל מול מדינת ההלכה של הפוליטרוקים בשחור.
12
ביזיון תלמידי חכמים
חיים | 01-08-2012 15:13
המשמיץ לא יודע כמה כיבדו הרבנים החרדים של הדור הקודם את הרב צבי יהודה. לדוגמא הרב סרנא וכו... מזל גם ככה לא שומע את התחנה הזאת
13
מגיב 1 - אתה הופך את לשון הסגי נהור לאומנות
טמבליקו | 01-08-2012 15:41
"יושר אינטלקטואלי" עאלק!
14
החרדים הם שרידי כתות הנצרות הקדומה.
מאיר | 01-08-2012 15:54
15
כן , בהחלט
ל-1 | 01-08-2012 16:01
לקיבוץ הדתי אכן אידיאולוגיה ממשית שיכולה להיות אבן מסד חלציונות הדתית. כנ"ל לגבי הגודותו של הגאון הרב יוסף דב סולובייצ'יק זצ"ל (ואני מתעלם באלגנטיות מהזלזול שלך).
16
להוקיע
דתי לאומי | 01-08-2012 16:56
חבל שהציבור הדתי לאומי לא יוצא נגד אותו אדם שקורא לעצמו רב שכנראה שכח שבית המקדש שני נחרב בגלל שנאת חינם וזה מה שהוא בדיוק עשה
17
אני מוחה על ביזוי תלמידי חכמים!
גלעד | 01-08-2012 17:05
18
נו, אז אמר. החרדים מבינים שעבר זמנם כציבור מסתגר
אני מרחם, לא שונא | 01-08-2012 17:20
19
הוא אמנם בוטה, אבל מה לעשות, צודק!
מאיר | 01-08-2012 17:23
20
זה הזמן להציף את רדיו קול ברמה בתלונות של השדרן המסית
מאמין | 01-08-2012 17:30
רק ככה משהו ישתנה
21
חלק מהציונות הדתית משתפי"ם של החילוניים
חרד"לניק | 01-08-2012 17:58
ואני יודע שלא תפרסמו את זה , חבל מאוד שחלקכם ואני מדגיש חלקכם לא מוקיע את מנגחי התורה מתוככם ויוצאים נגד בני הישיבות ביחד עם אנשים רחוקים במקום לצאת בהסברה מהי כוחה של התורה בעם ישראל לגבי צבא יש את הנחל החרדי ומסגרות כמו שחר כחול אבל חלקכם הרע בוחר להתעלם מהעובדות בקיצור הראייה של חלקכם את הציבור החרדי היא סטיגמטית כוללנית וחילונית אני חייב להדגיש שיש בכם הרבה אנשים דתיים אמיתיים וצדיקים שעליהם אני לא מדבר
22
אבל אמתי ובאהבה
אבי | 01-08-2012 19:04
לכאורה הציבור הדתי לאומי מחולק לכמה וכמה סוגים וזרמים שונים ולכן וודאי שאין להכליל את הציבור החשוב אומנם הדבר תמוהה מאוד הרי הדתיים לאומים אמורים להבין את כוח התורה ולכן אמורים כן לתת יד לאחיהם אחרדים ( אע"פ שזה מנוגד להשקפת עולמם ) שהרי שניהם מקיימים מיצוות ועוד תמיהה גדולה הרי בעיתון בשבע ג"כ הוכיחו רב מהציונות הדתית( ששמו נזכר בכתבה ) ובצדק משום שדבריו היו בלתי ניסבלים אילו היה כותב זאת בעיתון דתי עדיין היה ניתן " להבין " אבל בעיתון חילוני פשוט לא מיתקבל על הדעת עד היכן זה הגיע ??? והשאאלה איך יכול להיות שהציבור החשוב הדתי לאומי כ"כ מעריך את המדינה שהרי " דתי לאומי " נאמר ומתמיד על עמדתו עם המדינה ואם החילונים ( נגד החרדים ) ועדיין מתי שמדובר בהם נשמעות דברי גנאי מהתקשורת וכד' ואילו החרדים אם אלו החזקים באמת אע"פ שההשקפה קיצונית יותר ???
23
רק עברנו את ט' באב....
| 01-08-2012 21:30
24
הדבר היחיד שהוא צדק זה לגבי הרב טהרלב,
The yehudi | 01-08-2012 21:34
המאמר שהוא פרסם בYNET על 'עשרת הדברות לחיילת הדתיה' הוא מאמר רפורמי לחלוטין המנוגד להלכה ולכל הפוסקים ראשונים ואחרונים. הוא מתעלם באופן בוטה מהאיסור המוחלט שהוציאה הרבנות הראשית יחד עם כל גדולי הדור דאז, ציונים כחרדים, האוסר באופן ברור ומנומק כל גיוס ושירות של אישה דתייה או אחרת בצבא הגנה לישראל, ומנסה להסביר איך לחיות באיסור (תוך התעלמות ממצב זה בכל המאמר) תוך שמירה על 'נקודות של דת' בהתנהגותה של החיילת. כל השאר הוא בזיון ת"ח מוחלט. ואם היה מברר ויודע לגבי 'הפוליטקאי קוק' כלשונו, ובלשוננו מורנו ורבינו הרב צבי יהודה הכהן קוק זצוק"ל היה מגלה שכל גדולי הדור החרדי (כן, גם הרב אליישיב שהרב קוק אביו של הרצי"ה ערך את חופתו) היו בקשר הלכתי מתמיד איתו והעריצו את קדושתו וגדלותו התורנית.
25
תמיר חוזר בתשובה
j חנוך | 01-08-2012 22:50
השדרן תמיר גדל בישיבה תיכונית עם הארץ גמור שישב בשקט ויחזור בתשובה
26
בושה וחרפה
| 02-08-2012 0:17
כן זה אותו רדיו שהעיף גם את יהושע מאירי על כך שהזכירו לטובה את הרצל בתוכניתו
27
רב תמיר צודק ! דת"ל תומכים בחילונים בכל מאבקיהם בחרד
בנימין | 02-08-2012 1:13
לא מענין את הדת"ל שהחילוני אינו שומר מצוות. אלא מה שמענין אותם זה שהחרדי אינוו משרת בצבא. המדינה נמצאת במקום הראשון תעקבו אחרי מעשיהם של נציגי הציבור הדת"ל כמעט בכל המאבקים נגד החרדים המזרחיסטים תומכים בחילונים.
28
רבני צוהר אינם רפורמים אלא אורתודוקסים,
אופירה לוי | 02-08-2012 9:06
למה להטעות את הציבור.?
29
אחרי "זה פוסל דיינו של זה" בא "וזה פוסל דיינו של זה"
עמוס ארליך | 02-08-2012 13:00
אז אל תשימו לי את הרב אלישיב בשרשרת הקבלה. הוא נפסל.
30
לכל אורך התורה מוצג שלטון גויים על ישראל כדבר רע.
עמוס | 02-08-2012 13:39
אני מקשיב בקריאת התורה וגם קורא בה ישירות, ומצד שני - כנראה שכחו לזמן אותי לטכס "אל תמרדו באומות". לכן איני רואה דרך לצרף לכלל ישראל את אלה הקוראים לי קראי, אלא כנלווים על-יד בלבד.
31
אנשי מפלגת ש"ס ורדיו קול ברמה
שמואל | 03-08-2012 12:45
כנראה שבאמת לא סיימו את הש"ס כי אז היו לומדים את ספור קמצא ובר קמצא ומה ענוותנותו של ר' עקיבא בן אבקולס! בושא וחרפה. מאגע זה הפסקתי לשמוע את קול ברמה
32
באופן עקרוני הבחור צודק
יונתן | 03-08-2012 15:38
אין מה לעשות, רבני צוהר אינם מחנכים לכך שהתורה היא עץ החיים אלא הם מטיפים שהתורה היא דבר מיותר רח"ל.
33
התוכנית עוד קיימת?
| 05-08-2012 14:50
התוכנית עוד קיימת????????? הו שהורידו אותה??????????
34
הציונות הדתית היא הסכנה ה
בן ציון ישורון | 06-08-2012 0:03
הציונות הדתית היא הסכנה הגדולה ביותר ליהדות סיבת ההרס הרוחני בציונות הדתית "לאומית", נובעת מהכניסה לאקדמיה ולפילוסופיה הארורה,שעליה אומר הפסוק בספר (משלי ז כה): "אֶל יֵשְׂטְ אַל דְּרָכֶיהָ לִבֶּךָ, אַל תֵּתַע בִּנְתִיבוֹתֶיהָ. כִּי רַבִּים חֲלָלִים הִפִּילָה, וַעֲצֻמִים כָּל הֲרֻגֶיהָ". לעם ישראל ניתנה התורה,ועליה נאמר "כי היא חכמתכם ובינתכם לעיני העמים",היא ולא אקדמיה ופילוסופיה ארורה. המקצועות המדעיים נתנו לגויים כי בזה הם בחרו,ולא בתורה. תפקידו של העם היהודי להגות בתורה,להשקיע בה את כל חייו,כפי יכולתו, ע"פ הפסוק והציווי (יהושע יח יט)"לֹא יָמוּשׁ סֵפֶר הַתּוֹרָה הַזֶּה מִפִּיךָ וְהָגִיתָ בּוֹ יוֹמָם וָלַיְלָה לְמַעַן תִּשְׁמֹר לַעֲשׂוֹת כְּכָל הַכָּתוּב בּוֹ כִּי אָז תַּצְלִיחַ אֶת דְּרָכֶךָ וְאָז תַּשְׂכִּיל ".יש עבודות למכביר ואין צורך להיות לא רופאים,ולא מהנדסים,ולא עורכי דין,ולא שופטים.לא לזה נועד העם היהודי. אבל כמו שפעלו דור ההשכלה בימי משה מנדלסון ונפתלי פרידלנדר ואחרים שהתעסקו בספרים חיצוניים עד ששקעו למדמנת הכפירה וכל משפחותיהם נכחדו מעם ישראל,ואחריהם פרחה הריפורמה,וגם היא נשאבה דרך האקדמיה לביב הכפירה ולזוהמה של אומות העולם. רגשי הנחיתות אל מול התרבות העולמית היתה להם ולמשכילים לרועץ,ושברה את גאון עוזם,ולא שעו הגויים לחנופתם,והתוצאה של שואת אירופה היא הראיה,שאין מקומנו בין העמים,אלא עם לבדד ישכון ,ובגויים לא יתחשב. אין ספק שהאקדמיה והפילוסופיה הארורה זה דבר מפתה,זה מבטא את ה"אני" אני גם אלהים,ולכן חללים רבים הפילה. לאחר השואה קמה הציונות החילונית ממשיכי דור ההשכלה שדגלה במדינה חילונית "דמוקרטית" תוך הריסת היהדות,ובנו על הריסותיה את הכפירה. הציונות הדתית רצתה לייצר ציונות דתית כנגד הציונות החילונית, כשלה כישלון חרוץ,ולאחר עשרות שנות קיום המדינה,"יותר משקרבה חילוניים ליהדות,קרבה היא את עצמה,ואת הנוהים אחריה לטיט היוון החילוני,נהגה בדיוק כפי שנהגו בתקופת ההשכלה,והריפורמה,השתלבו באקדמיה ובמקצועות החופשיים,המדעיים,רדפו אחרי האקדמיה,כאילו שזה משאת נפשו של העם היהודי,כאילו עליו נאמר "כי הם חיינו ואורך ימינו,ובאקדמיה נהגה יומם ולילה". התוצאה כישלון! במקום התפתחות תורנית ואמונית,יצאו מתחת ידיה אקדמאים,בלבד,שרבים מהם פקרו,ובמקום לעלות מ12 עשר מנדטים בקום המדינה, ל30 מנדטים,נעלמו מעל המפה הפוליטית. איך יכל להיות ד"ר או פרו' עם תואר רב גאון כל שיהיה, "צדיק" "חסיד" ומלאך ה'?!. הרי כתוב במלאכי (ב ז') "תורת אמת היתה בפיהו ועולה לא נמצא בשפתיו בשלום ובמישור הלך אתי ורבים השיב מעון" "כי שפתי כהן ישמרו דעת ,ותורה יבקשו מפיהו,כי מלאך ה' צבאות הוא" רק אם מלאך ה' צבאות הוא,ישאלו מפיהו,אבל אם הוא למד באקדמיה,הוא כבר לא מלאך ולא חסיד ולא צדיק,אלא בעל הרהורי כפירה,זילות וזלזול בדברי חז"ל והשלת מטענו הרוחני. דרכה של הציונות הדתית ברובה הגדול,חכמתם קודמת לייראתם,והם עץ ששורשיו מועטין ועליו מרובים שרוח הכפירה עוקרתו מהעולם. אני חוזר ואומר ,אין דבר כזה אקדמאי צדיק וחסיד,וברור שלא מלאך ה'. הציונות הדתית בדרך לרפורמה,פסיעה קטנה והם ריפורמים לכל דבר ועניין,למרות שגם כעת הם כבר מחוץ למעגל התורני. השקפת עולמה של הציונות הדתית זהה לחלוטין לציונות החילונית והריפורמית בכל מכל כל,מלבד דבר אחד מסורת יהודית,וזה לזמן מוגבל. כל ההסברים הפילוסופיים לא יעזרו להם,התירוצים טובים להם,אבל חוטאים לאמת. לעומתם עולם התורה החרדי עמד כחומה בצורה,ושמרה על הגחלת, ודווקא אותם מעריכים אפילו הכופרים משמאל ומימין,כי רואים בהם את האמת,ואילו בציונות הדתית את החנופה והצביעות,כדי למצוא חן בעיני החילוניים. אילו היתה להם ייראת שמים,לא היו יוצאים נגד עולם התורה,ומשסים בחרדים את החילוניים,כדי לגייס בחורי ישיבות,או סתם בחורים שתרבותם שונה מהתרבות הציונית חילונית שנמצאת בצהל,הם אלה שמאחרי הקלעים משלחים מדנים,ונותנים רעיונות עצות ותחמושת כדי להלחם בגיוס החרדים,כי החרדים הם המראה לרמתם הרוחנית הקלוקלת. ולכן שנאתם יוקדת מקנאה, שהחרדים לא סרו מן הדרך שעברה להם מדור לדור מאז היותנו לעם וקיים בהם הכתוב "כִּי יְדַעְתִּיו לְמַעַן אֲשֶׁר יְצַוֶּה אֶת בָּנָיו וְאֶת בֵּיתוֹ אַחֲרָיו וְשָׁמְרוּ דֶּרֶךְ יְהוָה לַעֲשׂוֹת צְדָקָה וּמִשְׁפָּט לְמַעַן הָבִיא יְהוָה עַל אַבְרָהָם אֵת אֲשֶׁר דִּבֶּר עָלָיו". תוספת נופך על הכתבה כדי להבהיר את הכתבה על בורייה ומענה לשאלות של גולשים. כל הטענות הנכתבות שצריך חכמות חיצוניות,ככלי ללמוד תורה הם סופר כפירה ומדוע? כי תורתנו שלמה בכל מכל כל,ואם אדם לומד את הפסיכולוגיה של זיגמונד פרוייד משמע שיש חיסרון בתורה,היתכן! פרקי אבות,ספר משלי הם לא פסיכולוגיה חינוכית? שיהיה ברור שלימוד פסיכולוגיה היא סכנה לנשמה,וכל ספרים חיצוניים הם סכנה לנשמה,אוי לילד שנלקח לפסיכולוג ,שפוגמים בנשמתו הקדושה,אפילו פסיכולוג חרדי שלמד את תורתו מכופר פסיכולוגי.מלבד יוצאים מהכלל עקב מחלה לא עלינו,שמצריכה רפואה כמו הפרעות נפשיות, שאלה כבר מחלות נפש. בעולמנו ישנם שני דרכים לקבל שפע,אחד מצינור הקליפה,והשני מצינורא דקדושה ,ועל היהודי להתפלל על כל דבר כדי לקבלו מהקדושה,אפילו ללמוד תורה,לקבל פרנסה,להתפלל,ולאכול, כי אם לא יעשה כן,הוא יקבל זאת מצינור הקליפה,וכסף שמקבלים מהקליפה או כל דבר אחר "סכנה" לנפש ולנשמה, שנאמר "כסף שמור לבעליו, לרעתו". באשר לציונות הדתית ,כל מטרתה להוציא שולחן ערוך חדש כמו של גייגר הריפורמי, שהפסיקות צריכות להיות התחתית של "הקולא" לא די שמבטלים את הרמ"א,אלא גם את מר"ן הבית יוסף, לבטל את תואר הרב הגאון,או מר"ן (הרב עובדיה יוסף).ומטרה נוספת שכל רב צריך להיות אקדמאי,אחרת לא יוכל להיות רב עיר או רב ראשי. אם כך מי יכהן כרב? רק ד"ר הרב, או פרופסור הרב,שבתוכי תוכם הם כופרים בדברי חז"ל שאינם מתיישבים עם שיכלם האקדמי. הציונות הדתית רוצה להיות חלק עם עמי תבל ,בכל מכל כל,כלומר השתתפות באולימפיאדות ,וכל תחרות עולמית, "קבוצות ספורט" כמו נבחרות כדורגל וכדורסל,שחיה נשים וגברים עם בגדי ים , יוצרי סרטי קלנוע, בימאים,ושחקנים, וכן על זה הדרך,והיוצא מכך שמבטלים את הציווי "ואבדיל אתכם מן העמים להיות לי" לי ולא להם,אתם ולא הם, ,חובה לבנים ובנות לשרת בצהל,לא חובה ללמוד תורה. כבר אמרו מתחכמי הציונות הדתית שתקופת חז"ל ודבריהם אינם רלוונטיים להיום,אם זו לא כפירה,אז אינני יודע מהי כפירה. ועוד לא פחות גרוע,ויותר גרוע והוא לגבי גיורים ,אם הגויי משרת בצהל,או בקיבוץ אפילו בשומר הצעיר,ורוצה להיות ציוני,הופך להיות יהודי לכל דבר ועניין,ומצטרף למניין ולכל דבר שבקדושה, למרות שבפועל הוא יאכל נבלות וטריפות,והכל כדי להגדיל את אוכלוסיית עם ישראל שהוא עם קטן. באשר למשפט התורה הדין העברי,אמר אחד מכהני הדת של הציונות הדתית שטוב שיש בית משפט,ולא דין תורה,כי אחרת הנשיא קצב היה יוצא זכאי,מאי נפקא מינה, שדין תורה לא רלוונטי. מעניין לשאול את הרב יואל בין נון,הוא כנראה יסכים עם דבריי. ועוד סימבול אחד מצמרר אישת אחד מרבני הציונות (שהיא ד"ר) אמרה בשידור רדיו ביום העצמאות "אני מתרגשת מההימנון יותר מתהלים" אפשר לשאול את דעתו של תלמידו של יואל בין נון,מר יובל שרלו ראש ישיבה בפתח תקוה.הוא כנראה יסכים לדבריי. ומה בנוגע לנשות הציונות הדתית,יוצאות האולפנות,הם כבר אקדמאיות,תלמידות חכמים,ובחורות ישיבה וכוללים,ולכן הן יכולות לשמש כ"דיינות" בבתי דין, רבניות עיר,ורבנית ראשית,חזניות,וגם למול ילדים,מהן הן שונות מנשות אומות העולם,ונשות הציונות החילונית?! ראש הנחש הציוני לנשות הציוניות (הדתית) והפמיניסטיות סבורה לדוגמא ,ששגו חז"ל שקראו למסכת בשם "נידה " שם זה זה מאוד מעליב, וצריך להחליף את שם המסכת. איני מדבר על מצעדי הגאווה שהם מבינים אותם,ומה עם "שמירת נגיעה" זה בדרך לביטול בשל המציאות שבאה בעקבות הציונות, הבנות צריכות לסיים אקדמיה,מתי ינשאו ואם בכלל,ומה יעשו עד גיל שלושים,יישארו חסודות?! לכן אני סבור "שיותר משקרבה הציונות הדתית את החילוניים ליהדות,הם קרבו את עצמם,את בניהם ובנותיהם,ותלמידיהם לחילוניות" ומה ההיגיון באיתחלתא דגאולא שנשמע מפי צדיקי הציונות הדתית, האם עדות המזרח שעלו לארץ ממ"ט שערי קדושה,ונפלו למ"ט שערי טומאה,זה רצון ה', כך צריכה להיות האיתחלתא ברגל שמאל?! לדעתי הס"מ הוא היועץ המסתורי והמנהיג של הציונות הדתית,וזאת רואים מהשקפתם הנוגדת את כל חכמי ישראל החרדים לדבר ה',שאינם ציונים. טוב יעשו החרדלי"ם וייעלו מעל עדת קורח של הציונות הדתית ,ויצילו את עצמם,ואת כל בני משפחותיהם מההשקפה הכפירתית שהיא נגד ה' ותורתו,ונגד משה עבדו.
35
נבל ברשות התורה
שלומי | 06-08-2012 0:54
אם זה מה שיוצא ממי שלומד בישיבות של ש"ס שיתגייסו מהר לצבא ויפה שעה אחת קודם.במקום שיחלל שם שמיים,יתחזה לרב שיילך ויתרום למדינה.
36
צודק
טל | 11-08-2012 22:00
הבעיה היחידה שזה לא פוליטיקלי קורקט, ובגלל זה גם העיפו אותו לא אומרים את זה ברדיו אבל זה שהוא צודק.. 100 אחוז הציבור הדתי לאומי עושה הכל בשביל לגייס חרדים ולא משנה לו הבעיות שזה יוצר... אברהם תמיר אנחנו איתך... דעתך היא דעת תורה
37
למגיב 1 וכל שאר המזלזלים במרן הרצי"ה עפר לפיכם!
יהודי | 22-08-2012 10:42
אויי 'כל המבזה תלמיד חכם, אין רפואה למכתו', אין רפואה למכתו... כך נהג להתבטא מו"ר, מורה הדור, הגאון הצדיק משיירי שופרי דירושלים עיה"ק, גאון ישראל וקדושו, עטרת תפארת, עמוד הימיני, פטיש החזק, סיני ועוקר הרים, שייף עייל ושייף נפיק, מלך ביופיו המולך על אבריו בצורה מפליאה, בנם של קדושים, זרע אראלים ותרשישים. הלא הוא מרנא ורבנא מרן הרב צבי יהודה הכהן קוק, זצוקללה"ה נבג"מ זיע"א. כך נהג הרב להתבטא כאשר היו החרדים הקנאים המטופשים לבזות את אור האורות מרן הראי"ה קוק זצוק"ל. בושו והיכלמו מחטיאי הרבים, מבזי אהובי אלוקים. אילו הייתם יודעים אחת מאלף אלפי אלפים מגדלותו ומעוצם פרישותו וקדושתו של מרן הרצי"ה... אילו הייתם מכירים באמת את עוצם עיונו בתורה וגאונותו הרבה של מרן הרצי"ה... אילו הייתם מכירים את אהבת ישראל שפיעמה בקרבו לכל יהודי ויהודי...אילו הייתם מודעים לאהבת הארץ ולדביקות ברגבי אדמתה עד כדי קידוש השם... אילו הייתם מודעים לתפילותיו המלוות בבכיות עצומות, בפרט בימים הנוראים... אילו הייתם מודעים לחרדתו ולבכייתו שמא חלילה אין יראת אלוקים בקרבו... אילו הייתם יודעים את עוצם סבלו במשך השנים, קרי: הרב לא ניחן בילדים, רעייתו מתה בגיל צעיר, הוא סבל כאבי תופת מרגלו שנקטעה כשנה קודם פטירתו. לא הייתם מסוגלים לשרבט את המילים המחוצפות אותן כתבתם בהינף ידיכם עלי מקלדת. אוי לנפשכם, אין רפואה למכתכם! חבל, חבל שכך מחנכים אתכם במוסדות הלימוד שלכם, חבל שאינכם יודעים לכבד ולהעריך את שאינם נוהגים כמותכם, כמו שהעריכו גדולי הדור הקודם את רבינו הרצי"ה, למשל: הגאון ר' יחזקאל סרנא שבכל עת שראהו היה מחבקו ומנשקו, הגאון ר' מאיר חדש, מרן הגאון ר' יצחק ניסים, מרן הגאון ר' שלמה זלמן אוירבעך שבעת אישפוזו של רבינו הוא הגיע לבקרו ולקבל ברכתו עבור נכדו החולה באומרו שאין גדול כהרצי"ה, הגאון ר' יוסף זווין, הגאון ר' עובדיה הדאיה, הגאון ר' אליעזר וולדינברג בעל שו"ת ציץ אליעזר. ועד רבים וקדושים אציין כי מרן הראשל"צ הגר"מ אליהו זצוק"ל אמר כי אם היה מישהו בדורו שראוי לברך עליו שחלק מחוכמתו ליריאיו הלא הוא הרב צבי יהודה! וכאשר הוגש לפניו ספר על הרב צבי יהודה ע"י הרב אביהו שוורץ שליט"א, שאל מרן הרב אליהו למה לא הודפסה תמונה של הרב בתחילת הספר או לפחות כתי"ק?!. אסיים במה שכתב מרן הראי"ה על בנו הרצי"ה בהיותו כבן 17 שנים: "בני שיחיה הוא כמעט האחד עמי, המתרגל לעמוד על דעתי ולהקשיב את שיח נשמתי. נפשו ב"ה טהורה היא ועדינה, והוא מבוסם ב"ה בהמון רעיונות טובים ומאירים, שיהא בעז"ה לברכה לו ולעולם" (אגרות הראי"ה, א, ק"ב).