ירדן מאיימת: "הפרובוקציות בהר הבית יובילו לאלימות"

משרד החוץ של ירדן הגיב לעימותים האלימים בהר הבית, והאשימו את ישראל באחריות לאירוע לאחר שהתירו ליהודים לעלות להר. לדבריהם, "הפרובוקציות של ישראל יגררו את האזור לאלימות"

ירדן מאיימת: "הפרובוקציות בהר הבית יובילו לאלימות"
  (צילום: פלאש 90)

במשרד החוץ של ירדן הגיבו היום (ראשון) לעימותים האלימים שנרשמו בהר הבית, לאחר שמאות מתפרעים החלו ליידות כיסאות ואבנים לעבר היהודים שעלו למקום. בדבריהם האשימו את ישראל באחריות להתפרעויות ודרשו להוציא מיידית את המשטרה ממסגד אל אקצה.

"הפרובוקציות של ישראל באל אקצה יגררו את האזור למערבולת חדשה של אלימות, שתאיים על ביטחון האזור כולו" נאמר בהודעה הירדנית.

משעות הבוקר 1162 יהודים עלו להר הבית לציון יום ירושלים, כשבמקום התפתחו עימותים אלימים והתפרעויות. מאות מתפרעים החלו ליידות כיסאות ואבנים לעבר הנוכחים,  כשהשוטרים נאלצו להשתמש באמצעים לפיזור הפגנות כדי לפזר את המתפרעים. בהמשך כמה עשרות מהמתפרעים נהדפו לעבר המסגד והתבצרו שם. כוחות המשטרה פרצו לתוכו כשהם סופגים כיסאות וחפצים שונים שיודו לעברם, ועצרו מספר חשודים שהמשיכו להתפרע ולעורר פרובוקציות- ביניהם תושב השטחים ועוד תושב זר.

‏עליית יהודים הבוקר להר הבית (קרדיט: מטה ארגוני המקדש)

אמש המשטרה הודיעה על פתיחת הר הבית ליהודים, זאת אחרי שבועות של מאבק בנושא. כזכור, ארגוני הר הבית עתרו לבג"צ נגד המשטרה שהודיעה תחילה כי הר הבית ייסגר לכניסת יהודים ביום ירושלים בשל חג מוסלמי. בעקבות העתירה והתערבות השר לבטחון פנים גלעד ארדן, שינתה המשטרה את הנחת העבודה שלה, וקבעה כי הר הבית יהיה פתוח, אלא אם כן תהיה הערכת מצב האומרת כי יש סכנה לציבור בפתיחת ההר.

ח"כ לשעבר שולי מועלם עלתה להר הבית

ממטה ארגוני המקדש נמסר: "הר הבית הוא תמצית ההוויה הישראלית. ביום הזה בו אנו חוגגים את שחרור מקום המקדש מידי האויב אל ידיים יהודיות, ראוי כי כמה שיותר יהודים יעלו אל הר הבית בדרך להחלת ריבונות ישראלית מלאה במקום ובניין המקדש. אנו מודעים למאמצי המשטרה לאפשר כניסת יהודים מחר אל הר הבית, ומחזקים את ידיה בעניין".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
התפרעויות בהר הבית
צפריר | 02-06-2019 20:39
לסגור את המקום אם אי אפשר להתמודד עם הרצון של כולם להגיע למקום, אז לסגור אותו. גם לי, גם לך לא יהיה.