העדכון ששיגר הרב פרץ לבית היהודי: מחלוקת בתיקים, קווים אדומים ודרישות תקציביות

בלי להתייחס לאפשרות שייצאו לבחירות חוזרות, שיגרו הבוקר (שישי) ראשי הבית היהודי עדכון על: מחלוקת סביב התיקים ותפקידים, הקוים אדומים כתנאי לכניסה לממשלה ודרישות תקציביות

מחלוקת בתיקים, קווים אדומים ודרישות תקציביות
  (צילום: יונתן זינדל/ פלאש 90)

בבית היהודי משדרים עסקים כרגיל, ומבלי להתייחס לאפשרות שייצאו לבחירות חוזרות, שיגרו הבוקר (שישי) עדכון לפעילים כי המשא ומתן עם הליכוד נמשך, ובמרכז חלוקה לשלושה סעיפים עיקריים: תיקים ותפקידים, דרישות מהותיות במשפט ודת ומדינה ודרישות תקציביות.

"אנו עומדים כעת לקראת הישורת האחרונה במו"מ הקואליציוני", נאמר בפתח המכתב לאחר שצויין כי בתום "מערכת בחירות סוערת ומורכבת הצלחנו, בסיעתא דשמיא גדולה, לבחור נבחרת מעולה, שתייצג את אנשי ונשות הציונות הדתית בצורה הטובה ביותר, בכנסת ובממשלה".

המכתב המלא

תיקים ותפקידים

דרישת הבית היהודי, והשותפה האיחוד הלאומי היא "להמשיך רציפות בתיקים משפטים וחינוך בהם אחזנו בממשלה היוצאת", חזרו על הדרישה. אך הבהירו לממלכתיים שבמפלגה כי "מצידנו מופעל לחץ בצורה אחראית, ודרישותינו לקבל את תיקי המשפטים והחינוך, הוגנות ומשקפות את כישורי הנבחרים שלנו ואת יכולת ההשפעה הציבורית של המפלגה", זית כנגד אלו שחושבים כי יש לוותר על דרישה זו לאור רצון הליכוד לשמור את התיק אצלם.

מחלוקת מול הליכוד על התיקים

אולם בשל ביקורת שנמתחה מצד גומרים במפלגה סביב חלוקת התפקידים בסיעה, זמן קצר לאחר שיגור המכתב, יצאה הבהרה מצד פרץ ואורבך כי "הדגשנו רק את נושא התיקים שהשרים שלנו יקבלו כי אנחנו כרגע במחלוקת בנקודה הזו מול הליכוד", אך מדגישים כי לגבי שאר התפקידים, כמו יו"ר ועדה וסגן שר ותפקידים נוספים, "הדברים פחות או יותר מוסכמים ויש יותר גמישות בענין, לכן לא ראינו צורך להדגיש".

"ברור לכולם, כך אני מקווה", מוסיף אורבך "שהמאבק הוא לטובת כלל חברי וחברות הסיעה וכלל הציונות הדתית על מנת למקסם את ההישגים".

קווי יסוד ודרישות מהותיות בנושאים הכלליים

"ישנה התקדמות והסכמה על נושאים רבים", הם מודיעים על נושאי חינוך, התיישבות, חברה, משילות ומשפט, דת ומדינה, כלכלה, רשויות מקומיות ודרישות מוניציפליות ועוד.

קוים אדומים כתנאי לכניסה לממשלה

אך "ישנם עדיין נושאים לא מעטים השנויים במחלוקת. באותם נושאים יש סעיפים שמהווים קוים אדומים המחייבים להגיע להסכמה עליהם בכדי להכנס לממשלה. בשעות אלו יושבים צוותי המו"מ שלנו ושל הליכוד על מנת לצמצם את הנושאים השנויים במחלוקת ובכדי להגיע להסכמה באותם קוים אדומים. עדיין לא הגענו לנקודה בה צריך להציב את הדברים כתנאי ואנו מקווים שגם לא נגיע לכך", הוסיפו באיום.

בפתח הפגישה אמש עם נתניהו

דרישות תקציביות

במפלגה הגישו כזכור מסמך מקיף ומפורט הכולל נושאים רבים, עליהם אמרו כבר בליכוד כי לא יוכלו לעמוד בהכל, אך במכתב צויין כי "היקף ורוחב הדרישות, מותאם לחלוטין להיקף ורוחב המפעלים המדהימים של הציונות הדתית ששזורים באריגי חיינו כאן במדינה".

שיתוף פעולה מלא עם האיחוד הלאומי

לבסוף, לשניים חשוב להדגיש את "שיתוף הפעולה המלא והאווירה החברית בעבודת צוות המו"מ הכולל את נציגי הבית היהודי והאיחוד הלאומי", ומבקשים מהפעילים שחלקם לא אוהבים את החיבור בין השתיים להמשיך ולגבות את המהלך ה"מאפשר לנו לעמוד על הנושאים העקרוניים ועל מיקסום ההישגים במשא ומתן".

מיד לאחר שיסיימו את המו"מ הקואליציוני וייכנסו לממשלה מתכננים במפלגה לערוך התאמות מחויבות המציאות במוסדות ובמבנה המפלגה, בנוסף כמו שפרסמנו בסרוגים, מתכוונים להקים מועצה ציבורית שתהיה מורכבת מאנשים ונשים המייצגים את כלל הציונות הדתית על גווניה השונים. כך, שהמועצה תייצר ניירות עמדה לפיהן ישתדלו לפעול הסיעה והמפלגה.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
11 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
חבורת סחטנים שהשתן עלה לה לראש
בושה | 24-05-2019 14:33
בעה יהיו בחירות חוזרות ולא תעברו את אחטז החסימה
ממשלת שוחד מרמה והפרת אמונים. לא ראוי לישרים
ישרים נגעלים | 24-05-2019 15:37
ישרים נגעלים משחיתות.
2
תתביישו לכם, סחטנים עלובים!
אני | 24-05-2019 14:37
טעיתי לחשוב שפרץ איכותי וישר יותר מסמוטריץ, אך מסתבר שהוא בן דמותו. היינו הך. קיצוניים ודורסניים. אמן שתישארו מחוץ לקואליציה. השתן עלה לכם לראש!
נכון
יעלה | 24-05-2019 17:24
מצטרפת. תמיד הערכתי את האיש הזה. כל כך מאכזב. אין יראת שמיים! אין אהבת ישראל! אין ערכים!!! כסאולוגיה! כספטץולוגיה! כבוד ושררה! מושחתים! רודפי בצע!
3
חה חה מה סמוטריץ הכתיב להם את זה
אורן סעדה | 24-05-2019 15:18
כל הבית היהודי הפכו לעבדים נרצעים לבצלאל סמוטריץ הרודן רודף הכבוד ושררה פשוט בדיחה כל האיחוד הדמיוני הזה זה הכל לצרכי תחיזוק הכבוד העצמי של בצלאל סמוטריץ הרי את עוצה יהודית שהביאו את רוב המצביעים הם בכלל לא סופרים
4
תמשיכו לגזול את קופת המדינה.
רחל | 24-05-2019 15:32
הופכים את המדינה למדינת הלכה לשלוט במדינה ללא לאות משטר דיקטטורי נראה שבשביל כיסא על מה תמכרו עצמכם. כמה כסף יעלה למדינה
5
בחירות חוזרת הבית היהודי לא עובר אחוז חסימה
נועם | 24-05-2019 16:00
יומרנות שמולידה חוסר ראיית המציאות שתוליד היעלמות מהמפה הפוליטית בבחירות הבאות... חיים בסרט וחבל
חחחחחחחחחח
חיים טובים | 26-05-2019 14:50
מצביעי בנט ושקד ממפלגת הימין החדש לא ירוצו שוב ואם ירוצו שוב המצביעים שלהם לא יצביעו להם מפחד ההפסד שוב ככ מצביעי פייגלין ישובו שמונה המנדטים האלה לימין ואז גם לא יצטרכו את ליברמן מישראל ביתינו לא נורא טוב שישב באופוזיציה ! נ.ב. יש תחושה שהרבה מהימין לא טרחו להצביע בבחירות האחרונות ! ואולי הם יטרחו כן לצאת להצביע כשיראו שממשלת הימין תלויה קצת בהצבעתם ! נחיה ונראה את התוצאות הבאות !
6
הדתיים החרדיםהפרזיטים , רובם לא משלמים מיסים
שרי | 25-05-2019 16:41
פרזיטים , קרציות !!! שותים את הקופה ויביאו אבדון על המדינה
מיסים מי משלם ?
חיים טובים | 26-05-2019 14:53
כאילו החילונים משלמים ? כמה תיקי העלמות מס של חילונים יש בבית משפט ! במיליונים !
7
זו ציונות דתית? זו סחטנות חרדית.
ירון | 25-05-2019 22:47
אין כל הבדל בין סמוטריץ לליצמן ודרעי. כולם סחטנים שהינם ובין יהדות אין כלום.