טראמפ בירך את מודי: "מחכה להמשך עבודתנו"

נשיא ארה"ב בירך את ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי על זכייתו בבחירות: "אני מחכה להמשך העבודה החשובה שלנו יחד". מוקדם יותר ראש הממשלה נתניהו בירך גם כן את המנהיג ההודי: "זהו אישור נוסף למנהיגותך"

טראמפ בירך את מודי: "מחכה להמשך עבודתנו"
  ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי (צילום: שאטרסטוק)

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בירך הערב (חמישי) את ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי על זכייתו בבחירות בארצו- זאת לאחר שנקבע כי מפלגתו של מודי הגדילה את כוחה בפרלמנט המקומי.

"ברכות לראש ממשלת הודו ומפלגת 'בהאראטיה ג'אנאטה (BJP)' על הניצחון הגדול בבחירות" כתב בטוויטר. "דברים גדולים צפויים ביחסי ארה"ב-הודו עם שובו של מודי לראשות המדינה. אני מחכה להמשך העבודה החשובה שלנו יחד".

מוקדם יותר היום ראש הממשלה בנימין נתניהו התקשר למודי ובירך אותו על הניצחון. "ברכות לך מקרב לב, ידידי נרדנרה מודי, על נצחונך המרשים בבחירות!" כתב נתניהו בטוויטר בעברית ובהינדית. "תוצאות הבחירות הן אישור נוסף למנהיגותך ולדרך בה אתה מוביל את הדמוקרטיה הגדולה בעולם. יחד נמשיך לחזק את הידידות הגדולה בינינו ובין הודו וישראל ולהובילה לפסגות חדשות".

כאמור, על פי תוצאות הבחירות שפורסמו הערב בהודו, המפלגה ההינדית הלאומנית של מודי זכתה ב-299 מושבים בפרלמנט- כשהיריבה הקרובה ביותר, מפלגת הקונגרס הלאומי ההודי, רשמה לזכותה רק 50 מתוך 543 המושבים. זו הפעם הראשונה מאז שנת 1984 שבה מפלגת השלטון בהודו מצליחה להשיג רוב מוחלט ב-2 מערכות בחירות רצופות, כשהפעם המפלגה אף הגדילה את כוחה לאחר שבפעם הקודמת זכתה רק ב-282 מושבים.

נרנדרה מודי נבחר לראש ממשלת הודו בשנת 2014, ובמהלך כהונתו חלה התקרבות משמעותית ביחסים הדיפלומטיים בין הודו ישראל שהתבטאו בביקורים דיפלומטיים רבים. הביקור האחרון של נתניהו בהודו התרחש בינואר 2018, ונועד לציון 25 שנה לכינון היחסים הדיפלומטיים בין המדינות. ראש הממשלה היה אמור לטוס לביקור נוסף בפברואר האחרון- אך הוא בוטל ברגע האחרון בעקבות הקדמת הבחירות לכנסת.

במסגרת ביקוריו הדיפלומטיים בהודו נתניהו נפגש עם מודי ובכירים נוספים בממשלת המדינה, וכן חנך כיכר בדלהי שנקראה על שם העיר חיפה. עוד ביקר באתר הזיכרון למהטמה גנדי, באתר הטאג' מאהל, ובאשרם סברמטי בגוג'רט.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו