אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הפגנות חרדים נגד האירוויזיון:6 נעצרו, 2 נפצעו

כ- 2000 חרדים הפגינו במחאות סוערות נגד חילול שבת בתחרות האירוויזון. המחאה התקיימה במאה שערים בירושלים במהלכה נפגעו 2 שוטרים קל. 6 נעצרו בחשד לתקיפת שוטר והועברו לחקירה

הפגנות חרדים נגד האירוויזיון:6 נעצרו, 2 נפצעו
  (צילום: יונתן זינדל/ פלאש 90)

הפגנות סוערות התקיימו היום (שבת) על ידי חרדים נגד חילול שבת באירוע האירוויזון. המחאה התקיימה במרכז העיר ירושלים במהלכה נפגעו 2 שוטרים קל.

שישה מפגינים נעצרו בחשד לתקיפת שוטר והפרות סדר והם הועברו לחקירה, נמסר מהמשטרה.

מעצר בירושלים (צילום: יונתן זינדל/ פלאש 90)

בהפגנה שהתקיימה בשכונת מאה שערים לקחו חלק מעל ל- 2000 איש, מספר גבוה ביחס להפגנות השבת שנערכו בשנים האחרונות. בה השתתף גם האדמו"ר מתולדות אהרן וחסידיו.

גם הרבנים הסרוגים הרב דב ליאור, הרב חיים שטיינר והרב צבי טאו, יצאו במחאה חריפה נגד קיומו של האירוויזיון בכלל, ונגד חילול השבת ההמוני הכרוך בו בפרט.

במכתב יגרו ביום שישי נכתב כי "לאחרונה נודע לנו כי מופע ה'אירוויזיון', המתקיים בימים אלו כאירוע ציבורי במדינת ישראל, מלבד פריצת גדרי הצניעות והטהרה החמורים שיש בו, עוד כרוך לדאבוננו בחילול שבת המוני".

בהמשך מרחיבים הרבנים על חומרת חילול השבת ההמוני שהמדינה שותפה בו, לעומת המוסכמות שהיו במדינת ישראל מאז ומעולם לפיהם השבת במרחב הציבורי במדינה נשמרת: "דבר שכזה מזעזע ופוצע עד עומק הנפש ונוגד לחלוטין את עקרונות קיומנו כמדינה יהודית. מאז הקמתה קיבלה על עצמה מדינת ישראל לשמור על קדושת השבת ועל הצביון היהודי במרחב הציבורי שלה. לא נוכל לקבל מצב בו ערכי הנצח היסודיים ביותר של עמנו נתונים למרמס בראש כל חוצות, ועוד קבל עם ועולם".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
בשבת לעשות הפגנה?
ליבנה | 18-05-2019 21:41
2
"שבת" מעשית הם מחריבי השבת בארץ ישראל!!!!
השבת קודש בוכה | 18-05-2019 21:59
לא בחינם חילול השבת של האירוויזיון הוא בשבוע של ההדלקה של האדמור של בויאן במירון אצל רבי שמעון. אין דבר שאין בו סימן או מסר מלמעלה, בכל עת ובכל מצב בסופו של דבר לומדים ורואים כי היה זה סימן, וכעוורים לא קלטנו את מה שמבקשים מעמנו, ככה זה גם בענין השבת, חילולי השבת ההולכים ומתרבים בארץ ישראל רחל הם בגלל סיבה אחת ויחידה, מפני שמי שאמורים לשמור את השבת דהיינו חסידים ואנשי מעשה, זלזלו זלזול נורא גרמו שאלפי יהודים יחללו שבת שנה שעברה במירון - שבת של לג בעומר, וכל עוד הם לא יעשו לתיקון הדברים המצב יילך ויחמיר חו. אבל בעקשנות כמי שמבקשים כאן כאילו לנצח, ואינם מנצחים, מפני שבסופו של דבר הכל מודים כי הם דהיינו חסידי בויאן עשו אז מעשה אשר לא ייעשה לא הסכימו לדחות את ההדלקה בכמה שעות למנוע חילולי שבת!!!! התעקשו על ההדלקה בשעה שלא היה מנוס מחילולי שבת נוראים, שומו שמים זה מצוה הבא בעבירה!!!! ואין זה עוד פלא שהחילונים ואף הגויים יעשו את מה שעשו חסידי בויאן באותה הדלקה במירון. לא בחינם חילולי השבת הנוראים בשבת פרשת בהר בארץ ישראל, היינו פרשת אמור בחוץ לארץ, ויהיו בהיקף נורא ומזעזע, מדוע דוקא בשבת זו, מפני שזה היארצייט של אותה שבת הדלקה במירון עי חסידיו בויאן, כאשר חיללו שבת בצורה מזעזעת. שימו לב, בשבת שלפני ההדלקה במירון עורכים בארץ ישראל חילול שבת שחייב היה לזעזע כל יהודי אפילו לא דתי, ומי הם אלו שממשיכים להתעקש על אותו מעשה נורא של גרימת חילול שבת של אלפים, אותם מי שגרמו למצב הזה ואחראים לחילולי השבת הנוראים בארץ ישראל, מאז אותה הדלקה במירון עי חסידי בויאן השבת בארץ ישראל החל להתדרדר בצורה מזעזעת ממש, והנה ראו מה קורה השבת בארץ ישראל ובגלל מי? בגלל מי שאמורים לשמור על השבת והם אלו שגרמו לחילולי השבת. אולי עתה יבינו כי עשו טעות ויחליטו לתקן הדבר, עתה יכריזו ויודיעו כי זה לא יקרה יותר רק כך יצליחו לתקן, בלי זה אנו נערכים לחילול שבת נורא בעוד כמה שנים על ידי אותם מי שמכריזים על עצמם כחרדים ולכאורה כשומרי שבת, ומעשית הם מחריבי השבת בארץ ישראל רחל. עשו טעות ואולי יחליטו לתקן הדבר, השבת בוכה.
3
צדיקים לא כורעים לבעל
ם | 18-05-2019 22:34
מרוקו יותר טובה
4
אבל
התמים | 18-05-2019 23:00
למה הם לא הולכים לאצטדיון טדי בשבתות כדי להפריע לכדורגל ? נראה אותם גיבורים שם מול אוהדי ביתר....נו די כבר. אנחנו לא שטייטל בפולניה או הונגריה. יש משחקי כדורגל בשבתות, יש חופי ים, יש אתרי טבע בהם מטיילים בשבתות, יש קניונים ויש אלפי מקומות בילוי ואירועים בשבתות. מי שרוצה - ילך לבית הכנסת, ומי שרוצה - ילך לאירוע או בילוי אחר. הניחו לכל אחד לבחור את דרכו. עירוב של דת באורחות החיים של האחר וכפיית הדת על הציבור - טובים לאירן ולסעודיה, לאפגניסטן ולתורכיה. אנחנו לא רוצים להיראות ולהתנהל כמותן.
5
חילול שבת
רותי | 18-05-2019 23:03
למה נזכרתם רק עכשו ? ולא פעלתם מעשית נגד חילול שבת ההמוני הזה.
6
לא לרחם. מאסר ארוך לפורעים!
יד קשה | 25-05-2019 13:09
או עדיף, קנס כספי גבוה של 100000₪! החרדים מבין רק פגיעה בכיס!