אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

תמך ביהודים: ראש ממשלת אוסטרליה לשעבר נפטר

בוב הוק, ראש ממשלת אוסטרליה לשעבר שנחשב לאחד המנהיגים האהובים במדינה, הלך היום לעולמו בגיל 89. הוק נחשב לתומך בקהילה היהודית במדינה, ואף פעל במהלך כהונתו לשחרור יהודי רוסיה

תמך ביהודים: ראש ממשלת אוסטרליה לשעבר נפטר
  ראש ממשלת אוסטרליה לשעבר בוב הוק (צילום: שאטרסטוק)

אבל באוסטרליה: ראש הממשלה לשעבר בוב הוק, שנחשב כאחד המנהיגים האהובים על אזרחי המדינה, הלך היום (חמישי) לעולמו בגיל 89. בהודעה שפורסמה על ידי רעייתו בלאנש נאמר כי "הוא נפטר בשקט בשנתו".

הוק החל את דרכו הפוליטית בשנת 1980 כחבר בפרלמנט האוסטרלי, ובשנת 1982 נבחר לראשונה לראשות מפלגת הלייבור. בבחירות שנערכו בשנת 1983 נבחר לראשונה לראשות הממשלה, והביא למפלגתו את מספר המושבים הגדול ביותר שרשמה בפרלמנט בתולדותיה. כהונתו כראש הממשלה הסתיימה בשנת 1991, והוא נותר חבר פרלמנט עד שפרש מהחיים הפוליטיים בשנת 1996.

המנהיג האוסטרלי גם נחשב כתומך נלהב בקהילה היהודית במדינה, וזכור במיוחד לאחר שפעל למען שחרור היהודים ברוסיה שנכלאו על ידי המשטר הסובייטי. "בשנת 1987 הוק נפגש לראשונה עם מיכאיל גורבצ'ב, כדי להביע את תמיכתו במה שכינה 'החזון הצודק והישר' של היהודים ברוסיה שרצו לעלות לישראל" סיפרו ראשי בית חב"ד בעיר בונדי בראיון לעיתון "The Australian". "במהלך כהונתו נפגש איתו פעמים רבות, במטרה לאתגר את המשטר הסובייטי בשם ה'סרבנים' שנכלאו על מאבקם".

באוסטרליה הספידו את מותו של המנהיג האהוב, שכונה "ענק בפוליטיקה המקומית". "בוב הוק היה אוסטרלי דגול, שהוביל את ארצנו בעוצמה, באומץ, ועם חזון אינטלקטואלי מרשים שרק הגדיל את המדינה" אמר ראש הממשלה המכהן סקוט מוריסון. "הוא תמיד דבק בעקרונותיו, והיה אחד האנשים היחידים שיכל לדבר לכל אזרח באשר הוא. נתגעגע אליך בוב, אתה תחסר לכולנו"

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו