הרימו ידיים? הרפורמיות נטשו את הכותל

כשלושת אלפי מתפללות ומתפללים השתתפו הבוקר בתפילת ר"ח אייר בכותל המערבי. מולם נרשמה השתתפות דלילה ביותר של פחות מ-20 נשים מנשות הכותל

הרימו ידיים? הרפורמיות נטשו את הכותל
  צילום: המטה המשותף לשמירה על קדושת הכותל

כשלושת אלפי מתפללות ומתפללים השתתפו הבוקר בתפילת ר"ח אייר בכותל המערבי. מולם נרשמה השתתפות דלילה ביותר של פחות מ-20 נשים מנשות הכותל, הארגונים הרפורמים ונתמכי הקרן החדשה, אשר מגיעות מידי חודש לבצע פרובוקציה במקום, נציין כי מדובר בשיא שלילי במספר.

(צילום: המטה המשותף לשמירה על קדושת הכותל)

הרפורמיות הגיעו החודש ב-2 רכבי הסעה קטנים וזאת ככל הנראה לאחר הכישלון של הפרובוקציות בחודשים האחרונים אז ציפו ארגוני הרפורמים להביא כ-1,000 נשים לכותל, ניסיון שכשל, בעוד שהגיעו בודדות אל מול עשרות אלפי המתפללים במקום. כישלון התפילה יתכן והביא את נשות הכותל להתייאש ולבחור שלא להגיע לפרובוקציה החודש.

בתוך כך, לאחר מספר פעמים שלאור הפרובוקציות, סדרני הקרן למורשת הכותל נאלצו לשים גדרות בתוך עזרת הנשים, מתפללות מדווחות מהמקום כי החודש הוסרו כל הגדרות ומאות המתפללות לא נאלצות להידחק מעזרת הנשים.

המארגנים ציינו כי לאור המצב הביטחוני תפילת האלפים מתקיימת הבוקר בסימן תפילה לשלום חיילי צה"ל ותושבי הדרום.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
4 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
בכלל לא שטיבל חרדי פרטי. שייך לכלל ישראל..
ט | 06-05-2019 13:05
אוי לנו אם זה יהיה שטיבל חרדי פרטי..
נכון , אבל לפי כללי ההלכה
יעל | 08-05-2019 11:27
כמו שלהבדיל בכנסיה לא תתתנהג לפי כללי המקום
2
כלל הכבוד לציונות הדתית
ר | 06-05-2019 13:15
הצילה את הכותל הקדוש!!
3
חבל שלא באו
משה | 06-05-2019 14:31
הגיע הזמן שעם ישראל יכבשו הר הבית ולא להסתפק עם פשוט הקיר התיצוני של הר הבית. אם אפילו חצי מהכח שהפעילו נגד הרפורמים היו מפעילים נגד הזבל שמסתובב בהר כבר היינו בדרך לבנין המקדש.