ליברמן מכליל את איחוד הימין בגוש החרדי

יו"ר ישראל ביתנו התייחס בפתח ישיבת הסיעה הראשונה לקווים האדומים של מפלגתו בנושאי דת ומדינה. "בעוד המחנה החרדי חרדי עומד על 22 מנדטים ואנחנו 5 מנדטים ולכן אנחנו מבינים שאנחנו לא יכולים להוביל את כל מה שהיינו רוצים"

ליברמן מכליל את איחוד הימין בגוש החרדי
  (צילום: עטרה גרמן, סרוגים)

שעות ספורות לפני השבעת הכנסת, קיימה ישראל ביתנו ישיבת סיעה ראשונה לכנסת ה-21.

בפתח הישיבה הציב יו"ר המפלגה ח"כ אביגדור ליברמן את הדרישות שלהם במו"מ הקואליציוני ואת קווי היסוד להקמת הממשלה הבאה.

22 ח"כים חרדים בכנסת

על סוגיות דת ומדינה אמר ליברמן: "אנחנו מקבלים ומכבדים את הכרעת הבוחר, בעוד המחנה החרדי חרדי עומד על 22 מנדטים ואנחנו 5 מנדטים ולכן אנחנו מבינים שאנחנו לא יכולים להוביל את כל מה שהיינו רוצים.", בכך מכליל ליברמן את 6 חברי איחוד מפלגות הימין יחד עם 8 הח"כים של ש"ס ו-8 הח"כים של יהדות התורה. לדבריו, "יש מי שמנסה לעשות צעד ענק לקראת מדינת הלכה ואנחנו רוצים לבלום את זה".

דרישות ישראל ביתנו יהיו לפיכך: אוסרים על כל שימוש בבדיקות דנ"א של רבנים לבדיקות יהדות ולצרכי גירושין, המשך עבודות הרכבת בשבת, שלדבריו "הן חיוניות ומצילות חיים" ומניעת כל שינוי בססטוס קוו לכיוון החרדי, כמו בנושאי גיור, "לזה אנחנו לא יכולים להסכים".

על המגעים התקועים מול הליכוד במשא ומתן: "לא הכנסנו שום עז חדשה למשא ומתן על מנת לסכל או להכשיל אותו. להפך, כל הדברים שאנחנו מקפידים עליהם נשארנו איתם והחרדים יודעים לחיות איתם. לנצל את הסיטואציה בכנסת לפעולה כוחנית חד צדדית את זה אנחנו לא נקבל, אנחנו מוכנים לשיתוף פעולה ובאים בראש פתוח אבל לא נקבל מהלכים כוחניים חד צדדיים"

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
8 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
איחוד מפלגות הימין הם כמו חרדים
ליברמן צודק | 30-04-2019 14:25
אותו דבר
2
צודק.כולם עובדים אצל הרבנים החשוכים שלהם.
ישי | 30-04-2019 14:34
ורק עם ישראל סובל.
3
רב פרץ הציעה שת"פ איחוד עם חרדים, לא ליברמן
נפתלי | 30-04-2019 14:38
רב פרץ הציעה שתפ איחוד עם חרדים, לא ליברמן
4
הכללה מוצדקת.הציונות הדתית כפופה לרבותיהם
יגאל | 30-04-2019 15:02
ולא למדינה. הם משתמשים בדמוקרטיה להרוס אותה ולהחיל שריעה.להלן סנהדרין. כל ההתנהלות הדמוקרטית עאלק- הצגה.
5
בהחלט. עם זכוכית מגדלת לא ימצאו הבדל
צודק | 05-05-2019 20:00
מה ההבדל בין האברך סמוטריץ שתורתו אומנותו לליצמן?
6
א ח ד ו ת
איחוד | 05-05-2019 22:31
בשיחות סגורות שנערכו בשבוע האחרון הרהג ברוך סולוביצ'יק שליטא ראש ישיבת תורת זאב מרבני דגל התורה בירושלים שרי, מוכן לסייע להקמת תלמוד תורה עם לימודי ליבה מלאים רחל. על זה כתיב קל נקמות ד'.
7
אַחֵינוּ כָּל בֵּית יִשְׂרָאֵל הַנְּתוּנִים..
אַחֵינוּ | 05-05-2019 22:40
אַחֵינוּ כָּל בֵּית יִשְׂרָאֵל הַנְּתוּנִים בַּצָּרָה וּבַשִּׁבְיָה הָעוֹמְדִים בֵּין בַּיָּם וּבֵין בַּיַּבָּשָׁה הַמָּקוֹם יְרַחֵם עֲלֵיהֶם וְיוֹצִיאֵם מִצָּרָה לִרְוָחָה וּמֵאֲפֵלָה לְאוֹרָה וּמִשִּׁעְבּוּד לִגְאֻלָּה הָשָׁתָא בַּעֲגָלָא וּבִזְמַן קָרִיב וְאִמְרוּ אָמֵן חסיד גור קדוש נהרג על קידוש השם בגלל: שבשיחות סגורות שנערכו בשבוע האחרון הרהג ברוך סולוביצ'יק שליטא ראש ישיבת תורת זאב מרבני דגל התורה בירושלים, היינו הרב המסית נגד החרדים, וחשוד שהוא חידש גזירת גיוס השמד והניאוף, שרי, אמר שהוא מוכן לסייע להקמת תלמוד תורה עם לימודי ליבה מלאים רחל. על זה כתיב קל נקמות ד'.
8
ליברמן
דוד | 30-05-2019 18:00
שמאלן שקרן רמאי תכמן ממש מעניין לך את הפופיק אם יתגייס חרדי או ערבי עשית קנוניה נגד נתניהו אתה נקמן פעמיים אתה גוזל את כספי הציבור כמוך כמפגיני השיבה בגדר תתבייש לך