"מגיעים להסכמות": ישיבת סיעה ראשונה של איחוד הימין

איחוד מפלגות יתכנסו הערב לישיבת סיעה ראשונה במלון ראמדה בירושלים. בין היתר תעסוק הישיבה בדרישות הקואליציוניות והכנה לקראת עבודה לכנסת. עוד קודם פגישת מו"מ מצומצמת

"מגיעים להסכמות": ישיבת סיעה ראשונה של איחוד הימין
  חברי איחוד הימין בישיבה היום (צילום: סרוגים)

איחוד מפלגות יתכנסו הערב (ראשון) לישיבת סיעה ראשונה במלון ראמדה בירושלים. הכותרת שנמסרה לח"כים החוזרים והחדשים היא שהישיבה תעסוק בדרישות בקואליציוניות והכנה לקראת עבודה לכנסת.

מאז שעות הבוקר יושבים צוותי המשא ומתן המצומצמים של שתי המפלגות במטרה להעביר את מסמך הדרישות לראש צוות המשא ומתן של הליכוד השר יריב לוין כבר הערב או מחר בבוקר, בטרם תתקיים פגישה בין הצדדים בכנסת. בליכוד מסרבים לקבוע פגישה עם איחוד מפלגות הימין עד להעברת מסמך הדרישות הערב/ מחר בבוקר.

עד כה, לא נרשמו בין השתיים מחלוקות מהותיות. בכיר מהבית היהודי מסכם לסרוגים: "ישיבה מצוינת של הבית היהודי עם האיחוד הלאומי. מגיעים להסכמות בנוגע למסמך המשותף שנגיש ליריב לוין". בשעה 17:00 הצטרף לשולחן גם הרב רפי פרץ בכדי לסגור את הסוגיות הנפיצות בהן יש מחלוקות סביב תקציבים וסעיפים מסוימים בהסכם כמו חוק החסינות.

עם זאת גורם בליכוד טוען כי הפרסומים על זימון פגישה שכזו אינם נכונים. וכי בליכוד מסרבים לקבוע פגישה עם איחוד מפלגות הימין עד להעברת מסמך הדרישות הערב או מחר בבוקר.

מוקדם יותר אמר חה"כ מיקי זוהר בערוץ הכנסת על חלוקת התפקידים בין פרץ לסמוטריץ' כי "שר המשפטים הבא יהיה יריב לוין ובצלאל סמוטריץ' לא ימונה לתפקיד", וכי התפקיד עליו מדברים במקום הוא מינויו לשר השיכון והבינוי עם סמכויות נרחבות ואחריות על החטיבה להתיישבות.

בתוך כך, לסרוגים נודע כי סמוטריץ' חזר בו מהסכמתו הראשונית להסדר כזה, לפיו הרב רפי יקבל את תיק החינוך וסמוטריץ' יעמוד בראש משרד בינוי מורחב, זאת לאחר שנועד עם כמה מחבריו שהם בכירים בהתיישבות.

חינוך ומשפטים – לא משנה הסדר

עם זאת, בטרם הפגישה בשתי המפלגות חוזרים ומבהירים כי מבחינתם "המסר ברור – חינוך ומשפטים, לא משנה הסדר", קובעים בכנסת. עוד נאמר לקראת הישיבה המורחבת שתכנס כאמור לראשונה את חברי האיחוד לאומי יחד עם העוזרים, הדוברים והיועצים – היא "לשמוע ולהשמיע את כולם", אומר גורם באיחוד הלאומי, "לתת לנבחרים את הבמה".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
11 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
לא לוותר על המשפטים בשום אופן !!!!!!!!!!!!!!!
ט | 28-04-2019 16:37
הבגץ היא הסרטן של המדינה. שום פיצויי אחר בדמות משרד שיכון מורחב לא מתקרב לזה. או משפטים - או בחירות חדשות !!!!!!!
צריך לצאת מהאובססיה של בנט ולחזור למגזריות
בית יהודי | 29-04-2019 10:19
מה יוסיף תיק הביטחון או המשפטים ליהדות במדינה?? שחילונים יתעסקו בזה
נכון
התמים | 28-04-2019 22:13
חייבים להרוס את מערכות החוק והמשפט. לחסל פעם אחת ולתמיד את הדמוקרטיה הישראלית. לפחות שיהיה כמו בתורכיה ואם ממש נצליח - אולי אפילו כמו בסוריה או אפגניסטן. הכי טוב אם נמלא את תפקידה ההיסטורי של דרום אפריקה. איזה עם מטומטם נהיינו.....מאור לגויים הפכנו לחושך וצלמוות.
משפטים
לל | 28-04-2019 19:13
מה הטירוף לתיק משפטים. כאילו אם לא אז התיק יעבור למרץ או לטיבי. ביליאת,,, יריב לוין לא פחות אנטי בגצ והחונטה השיפוטית
2
סמוטריץ ששווה חצי מנדט עושה רעש וצלצולים
שלום | 28-04-2019 18:48
כלומניק אבל ממש כלומניק הסמוטריץ הזה חוץ מלהקים עמותה שהוא עמד בראשה ודאג שיזרמו אליה כספים ציבוריים בדרכים רבות ומגוונות הוא לא עשה כלום בחייו השורה היחידה שלו בקורות חיים שלו זה העמותה שלו פשוט לא יאומן שכלומניק הזה חדר לבית היהודי ומקבל כזה כבוד אני בטוח שהנפילה שלו תבוא בקרוב ממש זה לא הגיוני מה שקורה איתו
סמוטריץ לא שווה כלום
אבי | 29-04-2019 14:29
האיחוד ששוב המון , אין אף חכ אדם ששוב יותר מאלפיים קולות חוץ מליברמן בנט ולפיד . המפלגה שוה המון
לא עברתם את אחוז החסימה
דוד | 29-04-2019 5:26
זוכר?
3
צריך להתעקש על חינוך ומשפטים
שמוליק | 28-04-2019 19:08
ליברמן וכחלון מקבלים אוצר ובטחון ויש להם צפלגה קטנה יותר.אין סיבה למה לא לקבל חינוך ומשפטים ולעשות שינויים במערכת המשפט.
ולמה לא להתעקש על ביטחון?
מורשת בנט הרעה | 29-04-2019 10:21
מה ליהדות ולתיק המשפטים
4
המשפטים - אך ורק לסמוטריץ' שרימה את צה"ל
ראומה | 29-04-2019 9:19
הכי מתאים לממשלת הזדון,המירמה והשוחד.
5
הסכמות??? חה חה חה סמוטריץ השחצן מחליט לבד
חיים | 29-04-2019 17:08
עם שחצנים אין הסכמות הם לא יודעים לוותר הם רוצים את כל הכבוד להם ורק להם