ישראל מגיבה לירי: "אין חברה חסינה מאנטישמיות"

במערכת הפוליטית הגיבו לאירוע הירי אמש בבית הכנסת בדרום קליפורניה, במהלכו נפצעו בין היתר 2 ישראלים. הנשיא ריבלין: "אין חברה שחסינה מאנטישמיות". הרב רפי פרץ: "על ארה"ב לנקוט יד קשה נגד פשעי השנאה"

ישראל מגיבה לירי: "אין חברה חסינה מאנטישמיות"
  (צילום: יונתן זינדל\פלאש 90)

ישראל לצד ארה"ב: במערכת הפוליטית בישראל הגיבו הבוקר (ראשון) לאירוע הירי האנטישמי בבית הכנסת בקליפורניה, במסגרתו אישה אחת נורתה למוות ו-4 נוספים נפצעו, ביניהם 2 אזרחים ישראליים שעברו משדרות לסן דייגו בשנים האחרונות.

"הזדעזענו וכאבנו לשמוע על הירי בבית הכנסת של חב"ד, בעיירה פאווי, בקליפורניה, אתמול. הרצח והפגיעה בקהילה יהודית בחג הפסח, חג החירות שלנו, וערב יום הזיכרון לשואה, הוא עדות כואבת נוספת לכך שהאנטישמיות והשנאה כלפי יהודים ממשיכות לפעפע, בכל מקום" אמר הנשיא ראובן ריבלין. "אין מדינה ואין חברה שחסינה מאנטישמיות. זהו נגע שרק טיפול ישיר בו- באמצעות חינוך לזיכרון השואה, וחינוך לסובלנות- יוכל לסייע בהתמודדות איתו".

"ליבנו עם משפחת גילברט קיי, שאיבדה את יקירתה לורי, עם כל משפחות הפצועים והקהילה כולה" הוסיף. "אנחנו אתכם ברגעים הקשים האלה. אוהבים ומחבקים אתכם. עם ישראל לעולם לא ייכנע לאנטישמיות, אנחנו חזקים וגאים במורשתנו ובזהותנו. זהות של אהבת העם ואהבת האדם".

אדלשטיין: "נאבק באנטישמיות בכל צורותיה"

"בשם כנסת ישראל, אני שולח איחולי החלמה לפצועים בטבח הנוראי בסן דייגו, ומשתתף בצער משפחתה של הנרצחת לורי גילברט קיי שהגנה בגופה על רב הקהילה" אמר יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין. "בכל דור ודור קמים עלינו לכלותנו אבל אנחנו ניאבק באנטישמיות בכל צורותיה ובכל מקום שתרים את ראשה. עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה". שר החוץ ישראל כץ ציין כי "מדינת ישראל כואבת את הפיגוע השפל שארע בצאת חג הפסח בבית חב״ד בקליפורניה בו נרצחה לורי גילברט קיי. ליבנו בשעה זו עם הפצועים באירוע הקשה והקהילה בקליפורניה. אנו ערוכים לסייע לקהילה בכל שתצטרך".

יו"ר הבית היהודי, הרב רפי פרץ, גינה גם כן את המתקפה האנטישמית: "הלילה תפילותיי וליבי עם הקהילה היהודית בסן דייגו. הרצח הנתעב מחייב את את ממשלת ארה"ב לנקוט יד קשה כנגד פשעי השנאה בקרב הקהילות היהודיות. מדינת ישראל ערבה לשלומם של יהודים בכל נקודה על פני הגלובוס, חברים כל ישראל. תנחומיי למשפחת הנרצחת, ואיחולי החלמה לפצועים".

בנט: "שוב דם יהודי נשפך ביום קדוש"

גם שר החינוך נפתלי בנט ציין כי הוא "עוקב בדאגה עמוקה אחר האירועים הטרגיים בקליפורניה, כאשר שוב דם יהודי נשפך באחד הימים הקדושים ביותר שלנו, דווקא במקום של תפילה. גם לנוכח הטרור והשנאה, שוב אנו שומעים דיווחים על אומץ יוצא דופן, שכן רב הקהילה- שנפצע בעצמו- ביקש להגן על המתפללים מפני היורה האכזרי".

ח"כ עמיר פרץ כתב בטוויטר כי הוא "משתתף בצער משפחת הנרצחת שהגנה בגופה על הרב בבית הכנסת בקליפורניה, וגאה באלמוג פרץ משדרות שגילה תושיה והציל את חייהם של ילדים. ‏הירי הנפשע לצד העלייה באנטישמיות בארה״ב מחייבים את הממשל לבדוק את מדיניות ההגנה על מרכזים יהודיים כדי למנוע את הפיגועים הבאים. ‏מאחל החלמה מלאה לפצועים״. גם חברת הכנסת איילת נחמיאס ורבין אמרה כי "קשה כל כך להכיל שוב את החדשות מסן דייגו. ליבנו עם המשפחות והקהילה. פיטסבורג, ארגנטינה, צרפת, סלוניקי, סן דייגו- רצח, אלימות, ניתוץ קברים יהודים. כל כך סמוך ליום השואה, זו תזכורת נוראית".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו