אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

תיעוד: ‏חייל חולץ מתקיפת חרדים קיצוניים בירושלים

לוחם צה"ל שעבר במרכז העיר בירושלים, נקלע למתקפה מצד חרדים קיצונים שהחלו לגעור לעברו ולהטיח בו קללות. עוברי אורח קראו למשטרה - והוא חולץ ללא פגע

תיעוד: ‏חייל חולץ מתקיפת חרדים קיצוניים בירושלים

האווירה החגיגית של חול המועד בירושלים נקטעה הצהריים (רביעי) כשחרדים קיצוניים ניסו לתקוף חייל צה"ל שעבר ברחוב. הוא חולץ על ידי כוח משטרה מהמקום.

החייל, צעד ברחוב אתיופיה הסמוך למרכז העיר בירושלים, כשלפתע החל לחטוף צעקות וגל של ההמון עטף אותו. עוברי אורח קראו למשטרה בניסיון להדוף את המתקפה עליו – והוא חולץ ללא פגע.

מהמשטרה נמסר כי "שוטרים הוזעקו לשכונת מאה שערים בירושלים, בעקבות דיווח על כמה עשרות קיצוניים המתגודדים סביב חייל במדים שעבר במקום וקוראים לעברו קריאות. השוטרים שהגיעו פיזרו את אותם קיצוניים וסייעו לחייל לצאת מהאזור. אין נפגעים באירוע.

משטרת ישראל תפעל בכל הכלים העומדים לרשותה על מנת לאתר את אלו הלוקחים חלק בתקיפתם המילולית או הפיזית של לובשי המדים ולהביאם לדין".

(צילום: חיים גולדברג/ כיכר השבת)

בתחילת השבוע,  בובה ועליה מדים של חייל צה"ל נתלתה באחד הגגות בשכונת מאה שערים בירושלים, על ידי חרדים קיצוניים. בתום המהומות, היא הורדה על ידי לוחמי מג"ב.

על הבובה נכתב מצד אחד "לעילוי נשמת המן בן המדתא האגגי", שנתלה על העץ, יחד עם עשרת בניו, בתאריך ט"ז ניסן שצויין היום. שוטרים שהגיעו למקום, הסירו את המיצג המסית. במקום התפתחו מהומות, כאשר כמה מהקיצונים ניסו למנוע את הורדת בובת החייל.

מדוברות משטרת ירושלים נמסר: "כוחות משטרה פעלו לפני זמן קצר בשכונת מאה שערים בירושלים והורידו בובה בדמות חייל שנתלתה על אחד הגגות".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
אלה
התמים | 24-04-2019 17:05
שותפים בקואליציה. נכון שיש בקרב החרדים גוונים שונים - אך כל החרדים מתנגדים לגיוס ועכשיו מרגישים חזקים. וזו קואליצית ימין לאומית.
2
לשרוף את טהרת עם ישראל
טהרת | 24-04-2019 20:25
תראו איזה יופי החרדים מתאגדים מתייחדים! ממש נחמד לראות. משהו לא טוב להם בממשלה הם נלחמים עד הסוף לא כמו החילונים שעושים הפגנה כל כמה שנים ואז נעלמים. הם רוצים משהו והם נלחמים עליו שוב ושוב, יש להם נבחרי ציבור שלא רוצים להקשיב לגדולי ישראל האמתים. רק רוצים לפגוע בתורה הקדושה. עומדים עלינו לכלותנו! חוטפים ילדים, שמים אותם בכלא! עברנו את פרעה, נעבור גם אתכם בקרוב. עברנו את פרעה, עברנו את האינקוויזיציה בספרד, עברנו את היטלר - נעבור גם אתכם, ונמלא את בתי הכלא כמו שמילאנו אותם בגלות. מילאנו - אבל נשארנו חזק. הבחוק הגיוס מביא מלחמה פיזית ורוחנית של עם ישראל בעמלק: זו ממש עקירת!!!! כל יקר וקדוש. דברים שהם עיקרי התורה, עיקרי האמונה, עיקרי הדת. על זה מסרנו את נפשנו בכל דור ודור. השריפה כבר אחזה בנו ממש. התפקיד שלנו הוא לעמוד על נפשנו ולא להיגרר לשום פשרות והקלות. כבר הגיעו לתוך בתי המדרשות, מנסים לגייס. אוי לנו שכך קרה בימינו. זו הגלות הכי קשה. הדברים הכי קשים שאפשר לתאר. אסור להשלים עם המציאות הזו. התגייסות לצבא השמד - ייהרג ואל יעבור. הם חשודים בצבא שמתעללים בחיילים החרדים ומעבירים אותם עד טיפת הדם האחרונה, שבעה מדורי גיהנום. לכאורה אלה מחנות כפייה, מחנות שמד!. המשתף פעולה עם גזירת הגיוס הינו קאפו 'חרדי. ראש הממשלה הראשון שרי - שאסור אפילו להזכיר את שמו, יימח שמו וזכרו - אמר שעוד עשרים שנה לא יהיה שטריימל אחר במאה שערים. הנה הנקמה. כל גדולי ישראל פסקו שלא להיגרר אחרי שום פשרה. זו עקירת הדת. אנחנו צריכים להמשיך מה שרבותינו אמרו בכל דור ודור. אסור להשלים עם מציאות נורא כזו. כל פעם שיש גזירת שמד צריכים לעמוד על נפשם. הצבא הוא מוסד שמד. הוא הצבא היחיד בעולם שפועל לשנות את האידאולוגיה של החיילים. אין עוד כזו שפלות בעולם כולו, מטרתו של הצבא להיות כור היתוך, לשרוף את המורשת, לשרוף את טהרת עם ישראל - במדינת ישראל.
3
חייל חולץ
ר | 24-04-2019 20:27
זה לא מאה שערים זה מאה רשעים
4
הצרדים
רותי | 24-04-2019 22:18
החרדים האלה ממש חצופים...ואני ממש דתית .
5
חולי נפש
יפה | 25-04-2019 17:51
חולי נפש