למרות מזג האוויר: עשרות אלפי מטיילים יצאו לטבע

למרות מזג האוויר הסוער, כ-80 אלף מטיילים פקדו את שמורות הטבע והגנים ברחבי ישראל לרגל חג האביב. ברשות הטבע והגנים מעריכים כי מאות אלפי איש יגיעו בימים הקרובים לאתרי המים, זאת לאחר שהזרימה גברה בעקבות הגשמים

למרות מזג האוויר: עשרות אלפי מטיילים יצאו לטבע
  (צילום: פלאש 90)

מזג האוויר הסוער לא הפריע לאלפי ישראלים לצאת ולחגוג את חג האביב, שפקדו בהמוניהם את שמורות הטבע והגנים הלאומיים ברחבי הארץ. על פי נתוני רשות הטבע והגנים, כ-80 אלף מטיילים פקדו היום (ראשון) את האתרים השונים.

 בין האתרים הבולטים היו הגנים הלאומיים מצדה עם כ-3,000 מטיילים, לצד גן השלושה (הסחנה) וקיסריה עם כ-2,100 בכל אחד מהם. בין שמורות הטבע בלטו בעיקר מערת הנטיפים עם כ-2,100 מטיילים ועין גדי עם כ-1,900 מטיילים. אתר בולט נוסף היה הגן הלאומי ממשית, שם נערך הכפר הנבטי והשוק הססגוני עם פעילויות לכל המשפחה לאורך כל ימי חול המועד.

בלילה האחרון כ-4,000 מטיילים בחרו ללון בחניוני הלילה של רשות הטבע והגנים, כאשר הבולטים בהם היו: חניוני הלילה בגן השלושה, חאן בארות, מצדה, ממשית וחי בר יטבתה.

"חרף מזג האוויר הגשום והמעונן לפרקים, היום זכינו לראות עדיין תנועת מטיילים יפה באתרים- בזכות הרצון של המטיילים הרבים לנצל את ימי חול המועד והחופש לטיול בשמורות הטבע ואתרי המורשת" אמרה רעיה שורקי, מנהלת חטיבת קהל וקהילה ברשות הטבע והגנים. "חלקם בחרו אתרים בהם חלק ממוקדי העניין מקורים כגון מערת הנטיפים, והגנים הלאומיים בית גוברין, בית שערים וממשית שם מתקיים הכפר הנבטי".

"כבר ממחר ובימים הקרובים מזג האוויר צפוי להתבהר ולהיות אביבי יותר, ואנו צופים כי תנועת המטיילים בשמורות ובגנים הלאומיים תגדל משמעותית" הרגיעה. "הגשמים של היום האחרון בצפון יגבירו עוד יותר את זרימות המים בנחלים ובמפלים באתרי המים, ומומלץ יהיה לבקר בהם ולראות את הזרימות היפות מקרוב ואת הפריחה המרהיבה".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו